- 0.0 Рейтинг
- 7529 Просмотров
- Обсудить
Dolerio istorija - tikras detektyvas. Iki šių dienų nenutyla ginčai dėl jo paslaptingo atsiradimo. Iki Pilietinio karo 1861 metais kiekviena JAV valstija turėjo savo valiutą. Beje, dar 1784 metais JAV Kongresas nusprendė, kad piniginis šalies vienetas vadinsis doleriu.
Po metų, 1785-aisiais, pasirodė pirmoji popierinė dolerio kupiūra. Taigi doleris švenčia 225 metų jubiliejų. Kitų valstybių pinigai jau seniai pasikeitė, o doleris pražydo puošnia žaluma ir net prasimušė į pasaulio rinką.
Kaip Amerikos doleris galėjo užimti tokią svarbią vietą tarp kitų valstybių pinigų? Dėl dešimtainės sistemos, kurią pasiūlė trečiasis JAV prezidentas Thomas Jeffersonas (dėl to jo atvaizdas buvo (amžintas ant dviejų dolerių vertės banknoto). Iki tol pinigai buvo smulkinami įvairiai: ispaniški pesai dalinosi į aštuonis realus, anglų tuntas - į dvidešimt šilingų, šilingas - į dvylika pensų. O doleris buvo padalytas į šimtą centų. Paprasta, kaip ir visa, kas genialu. Dešimtainė sistema, anot Platono, egzistavo tik legendinėje Atlantidoje. Tad gal doleris perėmė fantastines galingo mistinio pasaulio galimybes
DOLERIS Iš kur kilo dolerio pavadinimas? Istorikų nuomonės šiuo klausimu nesutampa. Pirmieji Amerikos gyventojai, suvažiavę iš įvairių kraštų, atsivežė į žemyną ir savo valstybių pinigus: pesų, talerių, dalerių. XVIII amžiaus Anglijoje buvo daleriai, kuriuos net savo pjesėse „Makbetas" ir „Audra" mini Villiamas Shakespeare'as. Tikėtina, kad amerikiečiai pasisavino šį pavadinimą, šiek tiek jį pakeitę. Yra ir kita nuomonė, kad dolerio pavadinimas kilęs iš istorinių Čekijos piniginių vienetų „tolaras" ir Vokietijos „talerio". Talerio pavadinimas kildinamas iš žodžio tai (lietuviškai - slėnis), siejamo su pinigų kalykla Joachimo slėnyje Čekijoje, priklausiusioje Habsburgų dinastijai. |
Pagal numerologijos kodą, dolerio skaičius yra 8, o tai pats svarbiausias skaičius pinigų pasaulyje - verslo jėgos, galios ir energijos simbolis. Be to, aštuonetas simbolizuoja begalybę, gebėjimą daugintis. Gal jis stimuliuoja ir amerikiečių siekį iš visko daryti pinigus? Tuo labiau kad prieš 225 metus išleisti doleriai galioja iki šiol... Beje, iš pradžių doleris buvo nespalvotas, ir tik vienos pusės kraštai turėjo žalią atspalvį. Tačiau, kai fotografai ėmė gaminti netikrus dolerius, fotografuodami gerąją kupiūrą, valstybės vadovai rado išeitį - banknotui parinkti spalvą.
Ezoterikai teigia, kad žalios spalvos atsiradimas dėsningas, nes magijoje ji simbolizuoja augimo ir klestėjimo simbolį. Daugybė versijų aiškina ir dolerio simbolio S atsiradimą. Vienų nuomone, S reiškia sidabro pirmąją raidę (silver). Kiti teigia, kad S atsirado iš P ir S sujungimo (iš ispanų „peso" ar Potosi, kur seniai buvo kalami sidabriniai pinigai, pavadinimo). Treti - kad tai viena iš JAV (USA) pavadinimo raidžių. Tokiu būdu dolerį savo buhalterinėse knygose pirmasis ėmė žymėti pirklys, plantacijų savininkas Oliveris Polokas 1778 metais. |
O kitų metų balandį šis simbolis buvo patvirtintas oficialiai, jį savo knygoje „Amerikos buhalteris" paskelbė finansininkas Ch. Lee su prierašu: „Kad būtų greičiau ir tvarkingiau." Tačiau ar tai reiškia vien patogumą? Ar simbolis neturi maginės reikšmės? Be abejo, turi. Visų pirma, S - tai ta pati aštuoniukė, sustiprinanti numerologinę dolerio reikšmę. Be to, tai - senovės Babilono uroboroso gyvatės, kandančios savo uodegą, simbolis, reiškiantis amžinąjį sugrįžimą ir atgimimą. Viduramžių mistikai S laikė sėkmės ženklu. Masonai, nuo seno turėję pretenzijų dominuoti Pasaulio Išminties lobyne, S aiškino kaip pirmąją išminčiaus Saliamono vardo raidę.
Trylikos magija
Nerimą kelia kas kita - nuolatinis skaičiaus 13 pasikartojimas banknotuose. Būtent tiek yra laiptų piramidėje, tiek žvaigždžių virš erelio ir ant Didžiojo antspaudo, juostelių ant skydo, lapų ir uogų ant alyvų šakelės, strėlių ir kt. Lotyniškuose užrašuose - po trylika raidžių, valstybės įkūrimo datoje (1776) - trylika romėniškų skaičių. Taigi visur velnio tuzinas. Kas gi už to ženklo slepiasi? Be abejo, ne Dievas. Štai kodėl dolerio priešininkai paprastai priekaištauja dėl šio pinigo ryšio su šėtonu. Istorikai aiškina kitaip: būtent trylika valstijų iš pradžių įėjo į JAV sudėtį.
Yra dar vienas ženklas dolerių kupiūrose, verčiantis susimąstyti, kam vis dėlto šis pinigas tarnauja. Kupiūros plotis - 6,66 centimetrų. Trys šešetukai - Antikristo ženklas. Ne veltui paplitęs posakis: ne žmonės valdo dolerį, o doleris - žmones. Beje, skaičius 666 slypi ir kiekvienos prekės štrichiniame kode, be kurio niekas negali nei pirkti, nei parduoti, kaip buvo perspėta Evangelijoje. Jis egzistuoja įvairių pasaulio bankų kreditinėse kortelėse, kompiuteriniuose JAV kvituose, kiekviename Izraelio loterijos biliete, Pasaulio banko kodas taip pat sudarytas iš šių trijų skaičių. Tad kas valdo pasaulio finansų sistemą?
Aversas
Pamėginkime išsiaiškinti. Didysis antspaudas turi du apskritimus (jie reiškia apsauga), viename - piramidė, kitame - erelis. Tokius simbolius naudojo ne tik masonai.
Dar senovėje erelis įkūnijo pergalę ir buvo vaizduojamas su garbę reiškiančia alyvų šakele, neperšaunamu skydu ir glėbiu strėlių, žeidžiančių priešą. Toks jis pavaizduotas ir dolerio averse. Tačiau yra ir grynai amerikoniška detalė: virš erelio galvos - žvaigždžių ornamentas, įkūnijantis Amerikos valstijų sąjungą. Snape paukštis laiko juostą su lotynišku užrašu: „E Pluribus unum" („Vienybė įvairume" arba „Iš daugybės - viena"). |
Tai daug paaiškina. Ne veltui kupiūros viduryje įspaustas užrašas anglų kalba, kad visiems būtų suprantama: „In God We Trust", kuris paprastai verčiamas: „Mes remiamės Dievu", tačiau iš tikrųjų tai reiškia: „Prieš Dievą mes teisūs."
Reversas
Dolerio reverso pusėje iškilusi nebaigta statyti piramidė. Tai nuoroda, kad laisvieji mūrininkai dar nebaigė pertvarkyti pasaulio pagal Didžiojo Architekto sumanymą.
Tokia potekstė patvirtinama tekstu: „Novus Ordus Seculorum", tai yra „Nauja pasaulio tvarka". Viską iš viršaus stebi Didžiojo Visatos Architekto akis. Viršuje užrašas: „Annuit Coeptis", t. y. „Jis (Dievas) laimina mūsų užmačias". Atrodytų, kuo tikriausias masonų simbolis, tačiau istorikai teigia, kad visa reginti akis buvo naudojama dar senovės egiptiečių hieroglifuose kaip Kalno dievo, suteikiančio gyvybę ir ją stebinčio, simbolis. |
Siekdami amžių glūdumą, šie simboliai slepia savyje didelę jėgą, galingesnę ir už masonų. Ir visos dolerio citatos paimtos ne iš okultinių knygų, bet iš Vergilijaus „Eneidos" ir garbina valstybės galią. Tad galima daryti išvadą, kad doleris dominuoja pasaulyje ne dėl masonų sąmokslo, o siekdamas įtvirtinti amerikiečių erą. (Egzistuoja ir kitokia nuomonė. Pavyzdžiui, knygoje „Slaptosios XX amžiaus organizacijos" visaapimanti akis priskiriama Liuciferiui, kuris yra viskam vadovaujanti masonų elito dvasia, vidinė jų jėga.)
Pagal numerologijos kodą, dolerio skaičius yra 8, o tai pats svarbiausias skaičius pinigų pasaulyje - verslo jėgos, galios ir energijos simbolis.
SENIAUSIAS MAGIŠKAS SIMBOLIS
Doleris su okultine simbolika išvedė JAV į galingų pasaulio valstybių gretas. Antrojo tūkstantmečio pradžioje buvo nutarta apsaugoti dolerį nuo padirbinėjimo. Ant banknotų atsirado geltona ir rožinė spalvos.
Dvidešimties dolerių banknotas pasipildė penkiakampe žvaigžde. Tai seniausias magiškas simbolis. Tik briaunota žvaigždė reiškia ne vien didybę, bet ir griovimą, nes briaunos dauginasi susinaikindamos. Tai patvirtina ir prasidėjusi bankų griūtis Amerikoje bei ją lydinti krizė. Tačiau pasaulis, nusprendęs, kad doleriui atėjo galas, suklydo. Doleris turi galingiausią ryšį su laiku: šimto dolerių kupiūros reverse yra laikrodis. Oficialiai teigiama, kad jis rodo laiką, kada buvo pasirašyta Nepriklausomybės deklaracija. Tačiau laikrodžio rodyklės sustojusios labai gudriai: galima įžiūrėti 14 valandų ir 22 minutes, o galima ir 16 valandų bei 10 minučių. Sudėkime skaičius pagal numerologijos principus: 16 plius 10 yra 8 (1+6+1+0=8). Vėl aštuonetas - galingiausias verslo ženklas. O sudėję 14 ir 22, gausime 9 (1+4+2+2=9). Šio ženklo turėtojai gauna reikalingas pajamas iš pačių netikėčiausių šaltinių. |
Per paskutinę pasaulį sudrebinusią ekonomikos krizę, kuri įvairiose valstybėse (ir pas mus) tęsiasi iki šiol, bankrutavo 150 metų senumo JAV Investicinis bankas, turintis 600 milijardų aktyvų. JAV vyriausybė, norėdama išgelbėti didžiausią pasaulyje draudimo bendrovę AIG, kurios vertė - trilijonas dolerių, ją nacionalizavo. Tačiau doleris nežlugo. JAV Iždo departamentas išleidžia vis naujas obligacijų emisijas, kurios yra kreditų linijų ir paskolų šaltinis. Amerikos bankai atsigauna. Gal mistinės jėgos juos palaiko, juk jos kur kas galingesnės už žemiškąją valdžią... Tad jokios krizės doleriui negresia. Bent taip mano žinovai... O gal jį saugo ne JAV vyriausybė, bet jo pavadinime ir kupiūrose užkoduota paslaptis? Laikas parodys, kaip dolerį veikia jo paties magija.
DIDYSIS ANTSPAUDAS
Atkreipkite dėmesį į vieno dolerio kupiūros reversą. Ten pavaizduotas JAV Didysis antspaudas, papildytas masonų simboliais. Didįjį antspaudą sugalvojo valstybės įkūrėjai su Benjaminu Franklinu, kurio portretas puikuojasi ant dolerio šimtinės. Iš pradžių Didysis antspaudas buvo spaudžiamas ant kupiūrų ranka, ir tik 1862 metais jis buvo atspausdintas ant vieno dolerio vertės kupiūros. Tiesa, pasirodė, kad tokio atvaizdo gaminimas bus gana sudėtingas, todėl buvo jo atsisakyta. Ir tik 1935 metais Didysis antspaudas grįžo ant dolerio kupiūros. Prieš tai naują dizainą buvo patikėta sukurti išeiviui iš Rusijos Sergejui Makronovskiui. Šis žmogus taip ir liko mįsle, nes daugiau jokių žinių istorija apie jį nepateikia. Beje, jo pavardė lengvai iššifruojama: Ma ir kronos -„mano laikas". Istorikas Alfredas Siegertas tvirtina, kad po šiuo pseudonimu slepiasi dailininkas ir mistikas Nikolajus Rerichas, tais metais lankęsis JAV. Visai gali būti, nes N. Rerichas sakė: „Gyvenu man skirtu laiku." Didžiojo antspaudo simboliai grįžo ant dolerio, ir prasidėjo mistinis jo reikšmių šifravimas: vieni jame įžvelgė masonų sąmokslą, kiti - net šėtono įsiviešpatavimą.
"Būrėja"
Похожие материалы
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.