Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Aiškiaregiai, Didieji pranašai

Edgaro Keisio pranašystės

Edgaras Cayce'as buvo vadinamas „miegančiu pranašu“. Dauguma spėjimų jį apimdavo per sąmoningą miegą – būsimus įvykius mistikas tarsi perskaitydavo kaip knygą. Priešingai negu kiti pasaulio pranašai, E. Cayce'as drąsiai nurodydavo ir tikslias įvykių datas. Suklydo tik du kartus – kalbėdamas, kad Adolfas Hitleris atėjęs į valdžią pasikeis, ir apie Kinijos demokratizaciją. Taigi kas iš tiesų buvo žymusis XX a. pranašas Edgaras Cayce'as?

Edgaras Cayce'as gimė 1877 m., mirė 1945 m.

Žaidimų draugai – nematomos dvasios

E. Cayce'as gimė 1877 m. Amerikoje, Kentukio ūkyje. Tačiau jau nuo mažų dienų berniukas buvo kitoks. Gana anksti pasireiškė jo mistiniai gebėjimai. Edgaras teigė galėjęs bendrauti su neseniai mirusio senelio siela. Pagrindiniai vaiko žaidimų draugai buvo nematomos dvasios, atkeliavusios iš anapus.

E. Cayce'as gebėdavo įsiminti visą knygoje surašytą informaciją paprasčiausiai ant jos pamiegojęs. Anksti pasireiškusios mistinės galios Edgarą paženklino kaip keistuolį. Nepaisant to, vaikas suprato, kad nori padėti kitiems.

Vėliau E. Cayce'as savo gabumus ištobulino. Jis galėdavo atsigulti ant sofos, užsimerkti, sukryžiuoti rankas ant krūtinės ir pasinerti į transo būseną. Taip susisiekdavo su universalia sąmone, kitaip dar vadinamu itin sąmoningu protu, kuris mistikui padėdavo atsakyti į visus klausimus. Pavyzdžiui, kokia yra gyvenimo prasmė arba kaip buvo pastatytos Egipto piramidės? Galų gale kiti pradėjo tokius E. Cayce'o pranašavimus vadinti „skaitymu“.

Gyvenimo sunkumai ir prasmės atradimas

Nepaisant gabumų, Edgaras niekada netapo turtuoliu. Priešingai, norėdamas padėti tėvams jis 16 metų metė mokyklą. Taip išsilavinimo ir neįgijo. Netrukus jaunuolis susirado darbą knygyne, susipažino su Gertrūda Evans ir ją vedė. Tačiau po kelerių metų neteko darbo, tad šeima buvo priversta kraustytis į kitą miestą.

Po ilgų blaškymųsi ir pajamų šaltinio ieškojimo E. Cayce'as galų gale rado jam patikusią veiklą – pradėjo dirbti fotografo asistentu. Nors svajonė tapti gydytoju arba pamokslininku taip ir neišsipildė, Edgaras laimę rado šeimoje ir Biblijos skaityme.

Visgi iš dalies savo svajonę E. Cayce'as įgyvendino. Nepaprasti gabumai jam leido praktikuoti holistinį ligų gydymą, numatyti problemas arba gresiančius sunkumus. Žinia apie pranašą netruko pasklisti, todėl į jaunuolį pradėjo kreiptis daug žmonių. Visiems jiems Edgaras stengėsi padėti ir išspręsti jų problemas „išskaitydamas“ tam tikras rekomendacijas, regėdamas ateities vizijas transo būsenoje.

Neįtikėtinai tikslios pranašystės

Šiais laikais E. Cayce'ą būtų galima vadinti fenomenaliu pranašu. Stengdamasis padėti kitiems, pasinerdamas į transo būseną, Edgaras pasakydavo nemažai dalykų, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodydavo nesvarbūs. Tačiau netgi sprendžiant paprasto žmogaus problemas neretai išryškėdavo pasaulio įvykiai.

1925 m. E. Cayce'as, „skaitydamas“ vienam jaunam vyriškiui, prasitarė, kad šis turėtų susirūpinti savo materialine gerove, nes 1929 m. bus nepalankios sąlygos. Ir jeigu vyriškis nebus apdairus ir nekreips dėmesio į smulkmenas, gali prarasti nemenką sumą pinigų.

Štai tokiu būdu mistikas įspėjo apie Volstryto akcijų biržos krizę ir netrukus po to prasidėsiantį ekonominį nuosmukį. Gana tiksliai pranašas įvardijo ir jo pabaigą – 1933-iųjų pavasarį ateis pagerėjimo metas.

Edgaras numatė ir daug kitų svarbių įvykių Amerikoje. Jis perspėjo apie gresiančią nesantaiką tarp juodaodžių ir baltaodžių, apie prasidėsiančius darbininkų ir vargšų maištus. 1939 m. E. Cayce'as „perskaitė“, kad netgi du šalies prezidentai mirs per trumpą laiką. Taip ir įvyko: 1945 m. mirė Franklinas Delano Rooseveltas, o 1963 m. buvo nužudytas Johnas Fitzgeraldas Kennedy.

Antrojo pasaulinio karo scenarijus

Stebėdamas pasaulio įvykius Edgaras, žinoma, negalėjo likti abejingas. Po Pirmojo pasaulinio karo žemynuose įsivyravusi taika truko neilgai. Ir E. Cayce'as buvo vienas pirmųjų, kuris tai nuspėjo.
Neįtikėtina, bet Edgaras preciziškai sudėliojo kone visus reikšmingiausius artėjančio karo įvykius. Jis numatė, kad Vokietija susijungs su Austrija.

Kaip labai kritinį laikotarpį išskyrė 1936 m. Tais metais žlugo Tautų Sąjunga, o A. Hitleris pradėjo demonstruoti agresyvius siekius. Įtampa tarp šalių tik didėjo. Galų gale prasidėjus Antrajam pasauliniam karui E. Cayce'as išpranašavo, kad jis truks iki 1945 m., po to vėl įsivyraus taika.

Mistikas sugebėjo nuspėti ir kitus karo įvykius, pavyzdžiui, Amerikos įsitraukimą į karą, Perl Harboro užpuolimą ir karo esminį lūžį, kuris lėmė vokiečių pralaimėjimą.

Pranašystė, kuri šiek tiek klaidingai įvertino A. Hitlerį, buvo daugiau pagrįsta tikėjimu, jog užgrobęs valdžią diktatorius pasikeis. Tačiau A. Hitleris pasirinko kitą kelią. O karo įkarštyje, kai E. Cayce'o paklausė, koks nacių lyderio likimas, jis nedvejodamas atsakė – mirtis.

„Iš Rusijos į pasaulį ateis viltis...“

XX a. pirmoje pusėje Rusijoje vyko perversmai ir kovos dėl valdžios, kol galų gale valdžią į savo rankas paėmė bolševikai ir komunistai.

„Skaitydamas“ ateitį E. Cayce'as kartą pasakė: „Iš Rusijos į pasaulį ateis viltis – ne iš komunistų, ne iš bolševikų, o iš laisvos Rusijos!“ Ko gero, keista girdėti tokius pranašo žodžius. Tačiau jis tikėjo, kad būtent slavų tautos pasauliui parodys kitokį, tvirtą žmonių tarpusavio santykių vystymąsi, paremtą meile, pasitikėjimu ir išmintimi.

Tai buvo viena paskutiniųjų didžiojo mistiko pranašysčių, kuri tikintiesiems tikriausiai paliko viltį – viziją, kad pasaulis pasikeis. Taigi galima sakyti, kad pranašystė išsipildė. Komunizmas žlugo, Rusija sustiprėjo ir tapo viena galingiausių pasaulio valstybių.

Daug dėmesio skirdamas kitiems žmonėms ir pasaulio įvykiams Edgaras pasitelkdavo gabumus ir pats pakliuvęs į keblias situacijas. Bet visuomet tikėjo laisvos valios egzistavimu – žmogus, išgirdęs pranašystę, dar turi galimybę ką nors keisti.

Tai įdomu

Mokslinių tyrimų ir švietimo asociacijoje saugoma apie 14 000 įvairių E. Cayce'o pranašysčių. Žinoma, ne visos jos susijusios su pasaulio raida.

Žymusis pranašas buvo kvalifikuotas fotografas, mylintis vyras, susilaukė dviejų sūnų, o laisvalaikį mėgdavo leisti užsiimdamas sodininkyste.

E. Cayce'as vadinamas holistinės medicinos pradininku. Ši medicina propaguoja idėją, kad kiekvienas žmogus serga skirtingai, todėl ligas diagnozuoti ir paskirti tinkamą gydymą reikia individualiai.
Garsusis pranašas buvo lyginamas su tokiais meistrais kaip C. Jungas ir R. Steineris.

Pats E. Cayce'as nemanė esąs pranašas, nemėgo dėmesio ir vėliau teigė, kad neretai netgi nepasakydavo visų regimų vizijų. Jis tikėjo, kad žmogus turi turėti galimybę apsispręsti.

E. Cayce'as nuo mažens lankėsi bažnyčioje, mėgo skaityti Bibliją, tvirtai tikėjo Dievu ir dažnai meldėsi. Kai kuriose vizijose ir sapnuose jis teigė regėjęs Kristų.

1900 m. E. Cayce'as patyrė dalinį balso stygų paralyžių, po kurio ėmė kalbėti pašnibždomis. Tik po metų keliaujantis hipnozės meistras Hartas, atlikęs seansą, sugrąžino pranašui įprastą balsą.

Никто не решился оставить свой комментарий.
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.
avatar