Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей
Gamtos paslaptys
Praeitą savaitę, keli žvejai pagavo Maskvos upėje milžinišką karpį. Ir toje vietoje - priešais Novodevičjės vienuolyną. Čempioninis trofėjus, ką ir nepridursi, daro įspūdį. Bet iš kur ji atsirado pagrindinėje upėje Maskvos centre ir kuo maitinosi iki tokio svorio?
Technologijos, IT
Antarktidos ledas dengia 98 proc. žemyno ir sudaro daugiau nei 50 proc. Žemėje esančio gėlo vandens. Tačiau ledas Antarktidoje neslūgso vietoje it įkaltas į žemę. Didžioji dalis Antarktidos ledo dėl savo svorio ir gravitacijos nuolatos juda vandenyno link. Antarktidą gaubiančio ledo lukštas vietomis siekia net 3 km storio. Tačiau kaip atrodytų Antarktida, jei visas ledo rūbas vieną dieną imtų ir nutirptų?
Technologijos, IT

Panašu, kad ir Harrio Potterio gyvenimo istoriją galima įtraukti ne tik į „fantasy“, bet ir į „science fiction“ literatūros žanrą – šiose knygose (ir filmuose) matytas nematomumo apsiaustas galų gale atsiras ir tikrame pasaulyje. Tiesa, jis bus pagamintas ne Hogvartso specialistų, o optiką išmanančių mokslininkų.

Gamtos paslaptys
Kinijos mokslininkų komanda teigia aptikusi seniausią pasaulyje primatų fosiliją. Primatai Archicebus achilles buvo maždaug stambios pelės dydžio. Skaitmeniniu būdu atkūrę abi fosilijos puses, mokslininkai galėjo detaliai ją išnagrinėti, pradedant mažomis akytėmis ir baigiant didelėmis, beždžionių formos pėdomis. Archicebus achilles buvo aptiktas 2002 metais centrinės Kinijos Hubėjaus provincijos uolose. Tačiau mokslininkams prireikė daugiau kaip dešimtmetį trukusių tyrimų, kad pripažintų jį seniausia žinoma primato fosilija.
Kosmoso paslaptys

Marsą tiriantis NASA marsaeigis „Curiosity“ pradeda naują savo tyrimų programos etapą. Jis baigia 6 mėnesius trukusius tyrimus nedideliame Gale'o kraterio rajone, mažesnėje nei futbolo aikštė vietovėje, ir netrukus pradės ilgą kelionę prie Aeolis Mons (arba Sharpo) kalno papėdės.

Gamtos paslaptys
Ar visi mes tikrai esam vieno kraujo? Kuris mūsų vaikystėje nėra skaitęs garsiųjų Radjardo Kiplingo apsakymų apie Mauglį – vilkų užaugintą žmonių vaiką? Jei ir neskaitėme, tai atmintinai žinome sovietinių laikų animacinį filmą. Jo pabaigoje jau suaugęs Mauglis, džiunglėse prie krioklio sutikęs gražuolę merginą, grįžta gyventi pas žmones. Tačiau tikriesiems maugliams niekada nebūna toks maloningas.
Homosapiens galia
Ar ne keistai atrodo gausiai parduotuvės vežimaitį prisikrovusiam maisto produktų dabartinių laikų žmogui liesas senuolis, kuris pergyveno badmečio, tremčių laikus ir sulaukė garbaus devyniasdešimtmečio amžiaus. Visi gerai žinom kiek pragyveno, pavyzdžiui, buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras J.Urbšys. Skaitant jo, tremtinio gyvenimo istoriją, nejučiomis mintin atkeliauja klaustukas – kaip gi čia gaunasi, juk nei normalaus maisto, nei tuo labiau vitaminų ar papildų, kai jų labiausiai reikėjo, negavo, o pergyveno ne vieną? Matyt organizmui lygiai taip pat svarbu laikas nuo laiko maisto visai negauti, ir ypač, jei žmogus yra mėsėdis.
Kosmoso paslaptys
Visai gali būti, kad juodosios skylės baigiasi ne gniuždančiu singuliariniu tašku, kaip manyta iki šiol, tačiau atveria vartus į visai kitas Visatas.
Paslaptingos/mistinės būtybės

Prieš trejus metus, Kiryat Yam savivaldybė nusprendė paskelbti vieno milijono dolerių atlygį visiems, kurie pateiks neginčijamą įrodymą, kad gyvena undinė už miesto ribų Viduržemio jūros pakrantėje. Institucijos Kiryat pradėjo vis daugiau ir daugiau gauti pranešimų, kad Kiryat Yam jūros pakrantėje matė undinė. Apie Viduržemio jūros "Undinėlė" informuoja žvejai ir besimaudantys turistai ir gyventojai. Visi pasakoja apie magišką būtybę tą patį, nors vienas su kitu nėra pažįstami ir nebuvo susisiekia ankščiau.

Technologijos, IT
Kadangi laikas – pinigai, pasiturintys verslininkai galės dar daugiau jų uždirbti leidęsi į verslo kelionės naujuoju dviviečiu „Saker-S1“ reaktyviniu lėktuvu. Šis JAV bendrovės „Saker Aircraft“ ruošiamas privatus lėktuvas žada civilinę aviaciją kilstelėti iki karinės technikos kartelės lygio.
Назад 1 2 ... 120 121 122 123 124 ... 129 130 Вперёд