Меню
Назад Главная » Каталог статей » NSO, Ateiviai

NSO Lenkijoje

Dažniausiai pasitaikantys pranešimai apie NSO - tai toli danguje pastebėti šviečiantys taškai. Surinkus visus liudininkų pasakojimus, kitus duomenis, labai dažnai galima padaryti išvadą, kad šie objektai yra natūralios kilmės arba žmogaus veiklos rezultatas. Danguje stebimos taip vadinamas „nakties ugnys“ (savaime šviečiantys objektai tamsiame danguje), kurios dažniausiai būna geltonos, oranžinės ar raudonos spalvos, irgi dažniausiai būna tie patys dangaus žibintai. Tačiau yra vienas „bet“ - šie egzotiški danguje tyliai skrendantys objektai dažnai būna panašūs į vienos klasės NSO, kurie ufologų literatūroje vadinami „plazmoidais“, „gamtiniais savaime šviečiančiais dariniais“ „šviečiančiais kamuoliais“ ir kitokiais pavadinimais. Ir šie objektai buvo stebimi žymiai seniau, nei žmonės į dangų pradėjo leisti kiniečių sukurtus dangaus žibintus. Nėra tikslių kriterijų, kaip vienus objektus galima patikimai atskirti nuo kitų, todėl ufologai visus pranešimus: apie tokius objektus priskiria paaiškinamiems. Lieka tik tikėtis, kad tuo metu, kai pasirodys „tikrasis NSO“, liudininkas bus arti jo ir sugebės viską aiškiai pamatyti. Lenkijoje būtent toks atvejis ir buvo.Lenkų kalba veikiančiame interneto portale Infra (http://www.infra.org. pl) buvo patalpinta ufologo Arkadijaus Miazgos, kuris atliko 2010-ųjų m. rugpjūčio 6 d. NSO pasirodymo Jankovičių Rybnickuose atvejį, ataskaita. Šio įvykio liudininkais tapo keturi žmonės, kurie tą dieną ilsėjosi gamtoje - kieme kepė kepsnius. Oras tą vakarą buvo tiesiog puikus - jokio vėjo, šilta, danguje jau švietė žvaigždės. Apie 22:30 žmonės pastebėjo artėjantį ryškiai šviečiantį aukso spalvos rutulį, kuris lėtai sukosi apie savo ašį. Liudininkams susidarė įspūdis, kad objektas turėjo šviečiančią aurą. Rutulio apatinėje dalyje buvo keturios į išorę nukreiptos kojelės, kurios irgi švietė - tarsi pulsavo liepsna. Objektas taip ryškiai švietė, kad pamatyti kitas detales, išskyrus rutulio kontūrą, ne­buvo galimybių.

Rutulys pasirodė iš už kaimyninio namo, kuris buvo už 100 m, ir maždaug 30 m aukštyje lėtai nuskrido link augančių medžių. Visa tai vyko visiškoje tyloje, nebuvo girdėti jokių veikiančių variklių garso. Pirmoji mintis, kurie atėjo tuo metu lauke buvusiems žmonėms - kažkas netoliese paleido dangaus žibintą. Tačiau nuomonė greitai pasikeitė, nes ryškiai šviečiantis objektas sustojo vienoje vietoje. Per minutę, labai lėtai judėdamas, objektas nuo žmonių nutolo keletą metrų, pas­kui greitėdamas kampu pakilo į dangų ir po pusės minutės išnyko iš akių.

Keistasis objektas iš viso buvo matomas apie dvi minutes. Labai gaila, kad nė vienas liudininkas nepagalvojo pasinaudoti mobiliuoju telefonu ir nufotografuoti. Kaip vėliau paaiškėjo, keistąjį objektą danguje matė dar keli miestelio gyventojai. Vienas iš apklaustųjų liudininkų pasakė, kad gyvenime pirmą kartą matė tokią ryškią šviesą, kurią skleidė rutulys, todėl jam sunku papasakoti daugiau apie matytą objektą. Pagal subjektyvų vertinimą rutulio skersmuo galėjo būti 2-3 metrai.

Visą tą laiką, kai liudininkai matė paslaptingąjį objektą, jie jautėsi labai nejaukiai, o viena moteris dar tris dienas jautė stiprią baimę. Tačiau nebuvo užfiksuota jokio poveikio liudininkams ar aplinkai. Medžių, kurie augo labai arti tos vietos, kur buvo pakibęs rutulys, lapai nebuvo apdegę ar kaip nors kitaip paveikti. Visai netoli nuo įvykio vietos eina elektros perdavimo linija, tačiau jokių trukdžių pastotės dispečeris taip pat nepastebėjo.

NSO pasirodymas Jankovičių Rybnickiuose pagal Haineko klasifikaciją buvo priskirtas NL/CE-1 kategorijai („nakties ugnys“ / 1-ojo tipo artimas kontaktas). Aprašomu atveju labai pasisekė, kad neatpažintas objektas buvo stebimas iš gana nedidelio atstumo. Arkadijus Miazga mano, jog tuo atveju, jei objektas būtų buvęs pastebėtas už 500 ar net 200 m, tai būtų teigiama, kad žmonės ir šį kartą danguje pamatė dangaus žibintą.
Теги
Никто не решился оставить свой комментарий.
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.
avatar