Сортировать по:
Дате ·
Названию ·
Рейтингу ·
Комментариям ·
Просмотрам
Rusijoje pagamintas hipergarsinės raketos, galinčios pasiekti daugiau nei 4,5 machų (apie 5 200 km/h, t.y. 4,5 karto greičiau už garsą) greitį, prototipas, pranešė šalies naujienų agentūra „RIA Novosti“.
Pasak Rusijos korporacijos „Taktičeskoje raketnoje vooruženije“ generalinio direktoriaus Boriso Obnosovo, naujoji raketa hipergarsiniu greičiu kol kas skrieja vos kelias sekundes. Jo teigimu, siekiama, kad būsimos hipergarsinės raketos galėtų stabiliai ir ilgą laiką skrieti atmosferoje. Būtina sukurti raketą, kuri galėtų lėkti 6, 9 ar 14 machų greičiu, pareiškė korporacijos vadovas.
Ruošiantis naujai NASA misijai į Mėnulį, JAV kosmoso agentūra ketina išbandyti naują lazerinės komunikacijos sistemą, kuri ateityje galėtų padėti perduoti didelės raiškos 3D vaizdo signalą iš Marso ar netgi tolimesnių vietų.
Naujas Japonijos mokslininkų tyrimas parodė, kad ateityje reprodukcines ląsteles bus galima išauginti iš priešingos lyties nei įprasta atstovų. Kitaip tariant, spermatozoidus gauti iš moterų, o kiaušialąstes – iš vyrų. Kijoto universiteto (Japonija) mokslininkas Katsuhiko Hayashi publikavo straipsnį apie mokslinį darbą, kurio metu pelių odos ląstelės buvo panaudotos užuomazginės germinacinės ląstelės (primordial germ cells, PGC). Šios ląstelės – ir vyriškų, ir moteriškų lytinių ląstelių pirmtakai - buvo išvystytos į spermatozoidus ir kiaušialąstes. Po apvaisinimo in vitro kiaušialąstė buvo įsodinta pelei, kuri susilaukė gyvų peliukų.
Ar kada nors susimastėte kaip pasikeis gyvenimas mieste 2050 metais? Manoma, kad iki to laiko miestuose gyvens trys ketvirtadaliai viso pasaulio gyventojų. BBC pabandė nuspėti galimus pokyčius.
Amerikiečių fotografo Williamo H. Mumlerio fotografijose pagrindiniai veikėjai buvo žmonės ir žuvusiųjų artimųjų „vaiduokliai“.
W. H. Mumleris XIX a. buvo žinomas kaip „dvasių fotografas“. Jo nuotraukose šalia žmonių atsirasdavo jų Pilietiniame kare žuvusių giminaičių „šmėklos“. W. H. Mumleris buvo toks populiarius, kad žmonės už vieną nuotrauką jam sumokėdavo net 10 dolerių, kas tais laikais buvo labai didelė pinigų suma, rašo huffingtonpost.com.
NASA publikavo vaizdo klipą, kuriame parodyta, kaip vyks asteroido aptikimo, užgrobimo, perorientavimo ir tyrimo ekspedicija – galima pamatyti visą procesą.
Anatolijus Petrovičius Bugorskis – rusų mokslininkas, garsus tuo, kad yra vienintelis žmogus istorijoje, įkišęs galvą į dalelių greitintuvą. Neįtikėtina, tačiau jis liko gyvas, nors patyrė labai rimtų sužalojimų.
Atlanto vandenyno pietuose esantys vandens sūkuriai matematiškai yra ekvivalentiški juodosioms skylėms, tikina fizikai. Gali būti, kad šis atradimas padės geriau suprasti, kaip vandenynų srovės perneša šiukšles ir naftos teršalus.
Gabby Williams yra 8 metų, nors ne visi tuo patiki. Ji serga paslaptinga liga, apie kurią dar yra mažai žinoma, kuri sustabdo augimą, todėl mergaitė atrodo žymiai jaunesnė, rašo nydailynews.com. G. Williams sveria vos 5 kilogramus.
Mergaitė iš Billingso, Montanos valstijos (JAV), atrodo lyg kūdikis. Ja reikia rūpintis taip pat kaip su kūdikiu, kadangi ji negali savimi pasirūpinti. Jos tėvai keičia jai sauskelnes ir maitina mergaitę daug kartų per dieną.
Po 70 metų daugelis Europos gyventojų bus milijonieriai, o už kepaliuką duonos mokės apie 80 litų. Per tą laiką žmonija bus įvaldžiusi ir nemažai dabar sunkiai įsivaizduojamų technologijų, byloja vienos britų investicijų kompanijos "DGCAssetManagement.com" atlikto tyrimo rezultatai.