Меню
Назад Главная » Каталог статей » Paranormalūs reiškiniai

Pakelių vaiduokliai

Susidūrimas su vaiduokliais – retas ir nemalonus potyris. Namai, kuriuose vaidenasi, dažniausiai aplenkiami iš tolo, o legendos apie tokias vietas pasklinda plačiai. Tačiau yra šmėklų, kurių išvengti sunku. Tai vadinamieji pakelių vaiduokliai. Jie gali ne tik išgąsdinti, bet ir nužudyti žmogų…

Pakelių vaiduokliai – kas jie?

Ne paslaptis, kad senuose pastatuose vaidenasi buvusieji šeimininkai arba žmonės, kurie ten mirė. Tačiau kodėl neramios sielos pasirodo tam tikruose kelio ruožuose ir baugina nieko blogo neįtariančius vairuotojus? Kodėl jos prisiriša būtent prie kelio? Atsakymas visiškai paprastas.

Vadinamaisiais pakelių vaiduokliais dažniausiai tampa avarijų aukos, mirusios taip staiga, kad netgi nespėjo to suvokti, arba gyvųjų pasaulyje turinčios nebaigtų reikalų. Be to, rizika susidurti su pakelių vaiduokliu padidėja miškingose vietovėse, mat čia galima sutikti ne tik avarijų aukų, bet ir miške mirusių savižudžių, nužudytų žmonių sielų, nerandančių amžinojo poilsio.

Paslaptingi pakeleiviai

Viena pakelių vaiduoklių rūšių – šmėklos, kurios išoriškai visiškai nesiskiria nuo paprastų žmonių. Tokios būtybės dažniausiai sustabdo automobilį naktį, paprašo jas pavežti ir… stebuklingai išnyksta. Manoma, kad šios šmėklos taip ir nespėjo atsisveikinti su Žemėje likusiais artimaisiais, todėl klajoja ieškodamos tų, kurie joms kadaise buvo brangūs…

Itin daug vaiduoklių pakeleivių sutinkama Anglijoje. Vienas mistinių nutikimų atsitiko Stenbridžo kaimelyje. Vėlyvą vakarą keliu važiuojantis Rojus Fultonas sustojo pavežti vienišo pakeleivio – tamsiaplaukio jaunuolio. Pastarasis pasirodė itin nekalbus. Paklaustas, kur norėtų važiuoti, tiesiog dūrė pirštu į priekį. Keletą mylių bendrakeleiviai važiavo tylėdami, kol galų gale vairuotojas panoro užtraukti dūmą. Pasisukęs į keleivio pusę jis norėjo cigaretę pasiūlyti ir jam, tačiau šalia nieko nebuvo. Apstulbęs R. Fultonas pasuko į pirmą pasitaikiusį barą ir viską papasakojo ten sutiktiems lankytojams. Tačiau jo pasakojimas nieko nenustebino.

Pasirodo, vietos gyventojai jau seniai žinojo apie neramią jaunuolio dvasią, kartais įsėdančią pasivažinėti su nieko blogo neįtariančiais vairuotojais. Tokių istorijų išgirstama įvairiose pasaulio vietose, keičiasi tik paslaptingų pakeleivių tapatybės. Vieną kartą ore pradingsta vos prieš kelias akimirkas su vairuotoju mielai plepėjusi simpatiška mergina, kitą sykį – senyva moteris, primygtinai prašanti nuvežti į vieną ar kitą vietą, dar kitiems vairuotojams lemta sutikti paslaptingą mažakalbį vyrą. Šias istorijas vienija du dalykai. Pirma – visi pavėžėti paprašę keleiviai išnyksta, antra – jie niekada nebando pakenkti vairuotojams. Tačiau yra ir kitų tikslų turinčių pakelių vaiduoklių….

Šmėklos sėjančios mirtį keliose

Apie staiga viduryje kelio išdygstančius žmones arba paslaptingus automobilius, išnykstančius kone ore, žino tikriausiai kiekvienos šalies policija. Būtent išgąsdinti šių esybių vairuotojai padaro daug skaudžių avarijų, o pareigūnai kai kuriuos kelius vadina anomaliomis zonomis ir ragina jais važiuoti itin atidžiai. Viena anomalių vietų vadinama plento A 229 atkarpa piečiau Čatemo Kento grafystėje. Ji pagarsėjusi vaiduoklių pasirodymais.

Esą ten 1965 m. kraupioje avarijoje žuvo jauna mergina, o po kelių metų policija pradėjo gauti pranešimus apie paslaptingą moterį, išdygstančią viduryje kelio ir bandančią stabdyti automobilius. Keliems vairuotojams nespėjus pasukti automobilių, jie manydavo partrenkę tikrą moterį. Deja, po kelių akimirkų auka tiesiog išnykdavo.

Viena kelių vaiduoklių yra vadinamoji kriketo žaidėjo šmėkla, staiga išnyranti prieš pat automobilius Dunstable. Teigiama, kad vairuotojus gąsdina 1958-aisiais tame pačiame kelyje įvykusios baisios avarijos, per kurias žuvo du kriketo komandos žaidėjai, auka. Teigiama, kad šmėkla atsiranda tarsi iš niekur ir, vairuotojui nespėjus nuspausti stabdžių pedalo, automobilis skrodžia kiaurai kriketo žaidėją.

Amerikoje, Oregono valstijoje, vairuotojai, sutikę jaunos moters šmėklą, atsiperka tik didžiuliu išgąsčiu. Pasirodo, šmėkla turi ne tik piktų kėslų, bet ir paslaptingų galių. Apsimetusi pakelyje automobilius stabdančia keliautoja, ji išvilioja vairuotojus iš automobilių ir nusiveda iki skardžio… Kartais vaiduoklis per daug nesivargina – tiesiog iššoka prieš pasirodžiusį automobilį, ir vairuotojas nusuka į slėnį arba bedugnę.

Pietų Afrikos Respublikoje gausu pasakojimų apie merginą vaiduoklį, stabdantį vienišus motociklininkus. Kai kuriems vairuotojams tokia kelionė atsiperka išgąsčiu pamačius, kad keleivė paslaptingai dingo. Tačiau pasakojama, kad toli gražu ne visi motociklininkai šmėklai patinka. Vienas motociklo vairuotojas pasakojo važiuodamas motociklu staiga pajutęs, kad jį kažkas apglėbė, trukdė vairuoti ir netgi kumščiu trenkė per galvą. Nematomas vaiduoklis išnyko tik motociklui išvysčius didžiulį greitį.

Vaidenasi ir transporto priemonės

Iš baimės susigūžti priverčia ne tik žmonių, bet ir transporto priemonių vaiduokliai. Paslaptingai iš niekur išnyrantys automobiliai, motociklai, kurių niekas nevairuoja, ir netgi karietos tikrai sutrikdytų netgi visko mačiusius keliautojus.

Kalifornijoje, Kanalo salų nacionaliniame parke, galima išvysti paslaptingą karietą su skubančia nuotaka. Legenda byloja, kad tai iš praeities atklydusios prie altoriaus paliktos ir tą patį vakarą nusižudžiusios merginos dvasia. 2002 m. Anglijoje, Surrey mieste, užfiksuoti keli pranešimai apie į griovį nuvažiavusį automobilį. Pareigūnams nuvykus į įvykio vietą paaiškėjo, kad jokio automobilio nėra, tačiau avarija šioje vietoje tikrai įvyko… prieš kelis mėnesius. Joje žuvo automobilį vairavęs vyriškis. Pasirodo, policiją iškvietę žmonės matė automobilį vaiduoklį.

Tai įdomu

Anglijos magistralėje M6 buvo pastebėti senovės Romos kariai, moters vaiduoklis ir netgi sunkvežimio šmėkla.

Kasmet daugelyje JAV miestų pasirodo laidotuvių traukinys vaiduoklis, į amžinojo poilsio vietą vežęs Abraomą Linkolną.

Kartais pakelių vaiduokliai tiesiog nori parodyti, kur paslėpti jų kūnai. Varvikšyre pakeleivius dažnai stabdydavo moteris šmėkla. Neapsikentę mistinių istorijų vietos gyventojai nusprendė pakasinėti toje vietoje, kur nuolatos buvo sutinkamas vaiduoklis, ir rado moteriškos lyties žmogaus kaulus.

Никто не решился оставить свой комментарий.
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.
avatar