Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Mistinės vietovės, Anomalinės zonos
Atokaus Kalachi kaimelio šiaurės Kazachstane gyventojus apėmė keista miego epidemija: Miego Kloniu vadinamos gyvenvietės gyventojai per pastaruosius 4 metus kartais pramiega ir po keletą parų iš eilės. Miegas apėmęs ir suaugusiuosius, ir vaikus. Gydytojai identifikuoti tokio mieguistumo priežasties kol kas nesugeba.
Kazachstane rasta keliasdešimt įvairios formos ir dydžio geoglifų. Jais jau susidomėjo britų žurnalistai. Naujai atrastus geoglifus kartu su Kostanajaus universiteto mokslininkais tiria ir Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto ir Istorijos instituto mokslo darbuotoja Giedrė Motuzaitė Matuzevičiūtė Keen.
Keistais nutikimais pasaulyje garsėja ne tik Bermudų trikampis, tačiau ir dar keletas mistinių vietų, kaip pavyzdžiui Mičigano ežero trikampis. Nors žinomumu jis stipriai nusileidžia Bermudų trikampiui ir pasaulyje nėra labai žinomas, tačiau jis garsėja ne ką mažesne keistų nutikimų gausa.
Mistiškas "Relampago del Catatumbo" (Catatumbo žaibas) yra unikalus gamtos fenomenas. Šis reiškinys regimas Catatumbo upės žiotyse (Venesuela), kur debesų ruožas suformuoja daugiau nei 5 kilometrų ilgio įtampos juostą. Šis reiškinys trunka 10 valandų per naktį, 140-160 naktų per metus. Per vieną valandą žaibai trenkia net 280 kartų. Ši, beveik nuolatos trunkanti audra, yra laikoma didžiausia ozono gamintoja planetoje.

Bermudų trikampio pavadinimą pirmą kartą paminėjo rašytojas Vinsentas Gadisas (Vincent Gaddis), 1946 m. parašęs straipsnį žurnalui apie keistą „19-ojo reiso“ dingimą. Bermudų trikampis - tai sritis Atlanto vandenyne tarp Floridos pakrantės, mažos Bermudų salos ir Puerto Rikui priklausančios salos, kurioje paslaptingai dingsta laivai ir lėktuvai. Bet kodėl?

Hiustonai, mes turime klausimą: kas yra šie keisti, smailios formos ruožai, kuriuos matome skrisdami virš Sibiro?
Apie anomalias zonas, kurios sausumoje užima didesnes ar mažesnes teritorijas, tyrinėtojai žino nemažai. Kur kas mažiau, dėl visiškai suprantamų priežasčių, žinoma apie tokias zonas, esančias giliai po vandeniu. Pavyzdžiui, apie Sinajaus pusiasalio Agabo įlankoje esantį Mėlynosios bedugnės koralinį rifą, kuris pelnė liūdną šlovę tarp nardytojų, atliekančių gilius panėrimus su akvalangu. Nežiūrint į tai, kad kiekvienais metais šioje vietoje žūva dešimtys nardytojų, o krante vis daugėja vėliavėlių ir vainikų, skirtų atminti tiems, kurie negrįžo iš panėrimo, jaunus, stiprius, riziką mėgstančius jaunus žmones iš viso pasaulio ši vieta traukia tarsi magnetas.
Tarp įvairių anomalių reiškinių ypatingą vietą užima teleportacija – nepaaiškinami akimirksniu vykstantys daiktų ir žmonių perkėlimai iš vienos vietos į kitą, kartais didžiuliu atstumu. Keletas tokių atvejų yra aprašyti istorinėje literatūroje. Pranešimų apie teleportaciją ypač pagausėjo antroje XX amžiaus pusėje. Tai gali būti susiję su tuo, kad žmonija pradėjo mąstyti apie paralelinius pasaulius, juose gyvenančias būtybes ir kitokius paslaptingus fenomenus.
Kai kuriuose pasaulio kraštuose yra daugiau ilgaamžių negu kituose. Kaukazo kalnuose, Pakistane ir Ekvadore yra trys slėniai, kurie mokslininkus ir paprastus žmones stebina tuo, kad čia žmonės retai serga, ilgai gyvena. Apie šiuos pasaulio kampelius prikurta aibės legendų…

1946 metų pabaigoje admirolas Ričardas Berdas, patyręs poliarinis tyrinėtojas, gavo užduotį – vadovauti mokslinei tyrimo ekspedicijai į Antarktidą, kuri gavo kodinį pavadinimą „Aukštas šuolis“.

Назад 1 2 3 Вперёд