Меню
Назад Главная » Каталог статей » Ligos, mutacijos, maistas E

Kas yra psoriazė?

(iš http://ehealthmd.com/content/what-causes-psoriasis#ixzz2SgpgorSt)
Paskutiniųjų tyrimų rezultatai rodo, kad psoriazė yra imuninės sistemos sutrikimas. Įprastai imuninė sistema gina organizmą nuo bakterijų, virusų ir kitų svetimkūnių sukeliamos infekcijos. Tačiau kartais imuninė sistema suklysta ir puola paties organizmo ląsteles, audinius ir organus. Kai taip nutinka, pasekme esanti liga vadinama autoimuniniu susirgimu. Nemažai autoimuninių ligų yra paveldimos.
Teorija, kad psoriazė yra autoimuninė liga yra paremta tuo, kad žmonių, sergančių psoriaze, raudonuose besilupančiuose odos atplaišose mokslininkai rado neįprastai daug T kūnelių (baltojo kraujo kūnelio tipas). T kūneliai yra imuninės sistemos pėstininkai. Kai organizmas pajunta poreikį gintis nuo infekcijos, jis pirmiausia išleidžia milijonus T kūnelių kovai su įsibrovėliais. Paprastai odoje randama tik šiek tiek T kūnelių, todėl tai, jog psoriazės paveiktoje odoje randami neįprastai dideli šių kūnelių kiekiai leidžia daryti išvadą, jog imuninė sistema puola odą per klaidą.
Iš (http://www.thepaleomom.com/2012/04/modifying-paleo-to-treat-psoriasis.html)
Aš jau ilgą laiką kenčiu nuo plokščiosios kerpligės (lichen planus), t. y. psoriazės formos, kurios metu uždegimas pasirodo odos gleivinės sluoksnyje (siaubinga, tačiau pažeidimų gali atsirasti ir žarnyno gleivėse). Iš tiesų, būtent šios ligos priežasties (ir tikėkimės, gydymo) paieška mane pirmąkart atvedė į paleo dietą, tačiau mano lichen planus nesugijo, priešingai – dar suintensyvėjo. Tačiau, kadangi paleo dieta puikiai veikė kitais aspektais, ėmiau ieškoti tinkamo sprendimo paleo dietos ribose.


Ko jūs galbūt nežinote (aš tikrai nežinojau), psoriazė (kaip dermatitas ir egzema) yra autoimuninis susirgimas. Jis ne visada būna įtrauktas į sąrašus autoimuninių ligų, kuriose paleo dieta galima pasiekti remisiją. Kodėl taip dažnai jie paliekama nuošalyje? Spėju, tikriausiai dėl to, kad palyginus su vilklige, išsėtine skleroze ar ne-Hodžkinso limfoma, psoriazė yra menkniekis. Tad nors akimirka pasidžiaukime, kokie mes laimingi, kad mūsų organizmas gamina antikūnius prieš mūsų pačių ląsteles, o mes susirgome tik psoriaze. Psoriazė taip pat yra ypač pralaidaus žarnyno rodiklis (štai kodėl mes susirgome ta autoimunine liga), taip pat galintis reikšti, jog mūsų plonojoje žarnoje yra bakterijų perteklius (SIBO). Taip pat psoriazė paprastai siejama su žarnyno-smegenų ryšio problema, kurios metu uždegimas ir imunitetas taikosi į odos ląsteles. Tarp pralaidaus žarnyno, streso nualinto organizmo, insulino ir leptino nejautrumo, nuotaikų nepastovumo, maisto alergijų ir uždegimo yra sudėtinga sąveika, kuri pasireiškia kaip psoriazė. Iš esmės, jei kenčiate nuo psoriazės, yra didelė tikimybė, kad jūsų žarnynas, imuninė sistema ir jūsų hormonai yra sugadinti.
Taigi, ką tuomet daryti? Pirmas ir svarbiausias žingsnis būtų vadovautis paleo dietos autoimuniniu protokolu. Tai reiškia, kad be produktų, kurių paprastai vengiame paleo dietoje, papildomai reikės atsisakyti

kiaušinių (ypač baltymų);
riešutų ir sėklų (arba labai griežtai riboti jų kiekius);
nakties spalvų daržovių (pomidorų, balažano, visų rūšių pipirų ir paprikų).

Mes taip pat esam žmonės, kurie NIEKADA NEGALI SUKČIAUTI. Mes netoleruosime jokių pieno produktų, netgi žole maitintos karvės sviesto ar ghi. Maisto kokybė taip pat yra labai svarbi, tad kuo daugiau valgysime žole maitintų gyvulių mėsos, laukinės žuvies, laisvai augintų kiaušinių ir vištienos, ekologiškų daržovių, tuo geriau (žinau, kad tai brangu, aš pati sau negaliu leisti 100 proc. laikytis šios taisyklės, tačiau stengiuosi). Ir mes esame žmonės, kurie negali toleruoti cukrų (netgi vaisiuose) ar krakmolo (net iš tokių gerų maisto produktų, kaip saldžiosios bulvės), kadangi jie maitina bakterijų perteklių žarnyne. Vertėtų pasidomėti GAPS dietos maisto sąrašu, kuriame rastumėte, kokių vaisių ir daržovių vengti (nors nesiūlau imtis GAPS dietos protokolo, nebent tikrai išbandėte viską, kas įmanoma). Ir tai ne viskas. Kadangi streso hormonai vaidina svarbų vaidmenį psoriazės išlikime, mums ypač svarbu gauti daug geros kokybės miego, vengti didelių kofeino kiekio (ar netgi jo visai atsisakyti), labai apriboti alkoholio suvartojimą (arba jo visai atsisakyti), įtraukti nedidelio intensyvumo mankštą į dienotvarkę, tvarkytis su stresu gyvenime, gauti daugiau saulės spindulių ir pradėti vartoti Vitamino D3 papildus (geriau daugiau – aš kas dieną suvartoju 12 000 IU bei dar stengiuosi pabūti lauke). Taip pat siūlau pasiskaityti rekomendacijas kaip išgydyti žarnyną. Ypač patarčiau įtraukti organų mėsą į dietą bent porą kartų per savaitę, gerti kaulų sultinį ar kitą kolageno turintį maistą (kaip želatina, vištos širdelių mėsa) bent du kartus per savaitę (kiekvieną dieną būtų dar geriau), valgyti fermentuotą maistą (kaip rauginti kopūstai ar kokoso pieno kefyras) kasdien ir kiekvieną dieną vartoti kokoso aliejaus (man jis patinka su kava).
Kiek ilgai truks, kol pamatysite rezultatus? Pagerėjimą pamatysite labai greitai: nuo kelių dienų vieniems žmonėms, iki 3-4 savaičių kitiems. Jei pagerėjimo nepamatysite, gali būti, kad išsivystė papildomi maisto netoleravimai (galų gale, juk jūsų žarnynas yra pralaidus). Jei viso, kas išvardinta, nepakanka sulaukti pagerėjimui, siūlyčiau susirasti naturopatą gydytoją arba chiropraktiką, kuris galėtų jums išrašyti IgG ir IgA maisto netoleravimo kraujo testą (taip pat galite išsitirti SIBO, kandidozę, parazitų infekcijas ir kitus viską gadinančius faktorius). Šie maisto netoleravimai yra laikini ir, kai tik žarnynas sugis (ir praeis bent 6 mėnesiai nuo paskutinio to maisto paragavimo), turėtumėte pabandyti sugrąžinti maistą atgal į racioną. Tiesą pasakius, galėsite susigrąžinti ir kiaušinius, riešutus ir sėklas, daugiau cukraus turinčius vaisius ir daržoves ir netgi, kažkada ateityje, nakties spalvų daržoves.

Svarstote kiek ilgai tai užtruks. Bijau, kad atsakymas yra nuo dviejų mėnesių iki dviejų metų, priklausomai, kokia yra pagrindinė priežastis. Tačiau, jei pamatytumėte, kaip mano lichen planus pagerėjo per 3,5 mėnesio, būtumėte nustebinti. Žinau, kad papildomai apriboti savo dietą yra sunku, tačiau tikrai verta sugebėti išgydyti tokią erzinančią ligą be jokių stereoidų. Ir dar pagalvokim, kad kai tik psoriazė išnyks, mums kuo puikiausiai tiks įprastinė paleo dieta.
Никто не решился оставить свой комментарий.
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.
avatar