- 0.0 Рейтинг
- 3673 Просмотра
- Обсудить
Laimė surasti tik ką į krantą išmestą monstrą nusišypsojo povandeninės fotografijos entuziastui Enrikei Taledui (Enrique Talledo).
"Jaučiausi kaip palaimintasis – vis tik šį gyvūną savo akimis yra matęs retas kuris, nes šie galvakojai gyvena labai giliai po vandeniu, o į krantą negyvus jų kūnus jūra išmeta labai retai, -pasakoja radinio autorius. – Tai – tikras jūrų monstras, prisitaikęs gyventi didžiulėse gelmėse."
Pirmą kartą Architeuthis dux rūšies kalmarą pavyko nufilmuoti tik 2012 m. Tai padarė Japonijos nacionalinio mokslo muziejaus Tokijuje zoolas Tsunemis Kubodera (Tsunemi Kubodera). Milžiniškas gyvis tąkart buvo nufilmuotas prie Japonijai priklausančių Ogasavaros salų, už maždaug 1 tūkst. km į pietus nuo šalies sotinės Tokijo. Gigantiškasis galvakojis plaukiojo 630 metrų gylyje. Trijų narių įgula povandeniniu aparatu gyvį persekiojo tol, kol šis nunėrė į 900 metrų gelmę.
"Jis buvo toks švytintis ir nuostabus, - prisimena T. Kubodera. – Buvau toks susijaudinęs, kai jį išvydau, tačiau buvau įsitikinęs, kad tokį gyvūną surasim, nes prieš tai buvome nuodugniai išstudijavę teritorijas, kuriose jų reikėtų ieškoti."
Šis kalmaras yra ne tik didžiausias planetoje bestuburis, bet ir gyvūnas, kurio akys didžiausios Žemėje. Anot Mičigano zoologijos muziejaus darbuotojų, tos akys – suaugusio žmogaus galvos dydžio. Fantasmagoriško dydžio regos organai įgalina šiuos kalmarus matyti didelėje gelmėje, kur šviesos yra labai mažai.
Architeuthis dux, kaip ir kiti galvakojų klasės gyvūnai (aštuonkojai, kalmarai, sepijos ir pan.), turi išplėstą nervų sistemą ir sudėtingas smegenis.
Похожие материалы
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.