- 0.0 Рейтинг
- 3836 Просмотров
- Обсудить
Net ir mūsų laikais, kaip žmonės gana išsilavinę, prietarai niekur neišnyko. Žmonės ir toliau tiki tais pačiais prietarais, kaip ir jų protėviai. Pats žodis „prietaras" įgavo keletą reikšmių. Žodynuose aiškinama, kad prietaras - ne tik klaidingas tikėjimas kažkuo, bet ir tikėjimas kažkuo antgamtiniu, ženklais, burtais. Tai ne tik emocinis santykis su kažkuo nežinomu, tačiau ir ilgaamžė žmogaus patirtis, atsiradusi kasdieniniame gyvenime.
Dažniausiai prietarai yra užkoduota priežasties ir pasekmės ryšio informacija. Nežiūrint į tai, kad dauguma prietarų jau pamiršti, tačiau kai kuriais jų vis dar tikima.
Tai įrodo paprasti pavyzdžiai. Daugelis prietarų, kuriais tikėjo mūsų protėviai, buvo buitinio charakterio. Pavyzdžiui, daugelis tiki, kad išberta druska reiškia barnį. Tačiau ne visi žino, kad šis prietaras atsirado tais laikais, kai druska buvo labai reta ir brangi prekė. Todėl kiekvienas išpiltas jos gramas šeimoje sukeldavo barnius.
Arba dar vienas pavyzdys. Daugelis šeimų, laukiančių pagausėjimo, sąmoningai neperka daiktų dar negimusiam kūdikėliui. Jie mano, kad pirkti juos yra blogas prietaras. Iš tiesų šis prietaras turi visiškai logišką, nors ir labai liūdną paaiškinimą. Anksčiau kūdikių mirtingumas buvo labai didelis, nes medicinos žinios buvo labai žemo lygio. Be to, anksčiau moterys neturėjo galimybės taisyklingai gyventi, normaliai maitintis, rūpintis nėštumu, pailsėti, jos sunkiai dirbdavo, todėl dažnai gimdavo negyvi vaikai. Dėl šios priežasties pirkti kažkokius daiktus dar negimusiam kūdikiui buvo nepateisinamas išlaidavimas. Taip ir atsirado šis prietaras.
Iš senų laikų mus pasiekė dar vienas prietaras - jeigu sudūžta veidrodis, reikia laukti nelaimės. Šio prietaro atsiradimą irgi nesunku paaiškinti. Daugelis Europos tautų nebuvo pažįstami su veidrodžiu, nes jis buvo sukurtas Venecijoje. Pats veidrodis buvo laikomas stebuklingu, nes jis galėjo
atspindėti bet kokį daiktą. Daugelio tautų pasakose veidrodis laikomas stebuklingu daiktu, kuris gali kalbėti, parodyti pasaulio šalis ar net nuvesti į anapusinį pasaulį. Mūsų protėviai, nežinodami veidrodžio sukūrimo istorijos, šiam daiktui priskyrė neįprastas savybes ir tuo pačiu su juo susiejo daug prietarų. Pavyzdžiui, yra sakoma, kad negalima žiūrėti į suskilusį veidrodį. Kinų filosofija teigia, kad suskilęs paviršius, kuris atspindi žmogų, gali pakenkti jo energetikai, neigiamai paveikti jo savijautą, elgseną ar net žmogaus likimą.
Kai į pagonių žemes atėjo krikščionybė, bažnyčia stengėsi sudaryti neigiamą nuomonę apie prietarus. Tačiau žmonės toliau laikėsi savo tradicijų ir prieš svarbų įvykį visada stengdavosi įvertinti gerus ir blogus prietarus.
Galima pateikti daugybę pavyzdžių, kuo tiki žmonės. Pavyzdžiui, laikoma blogu prietaru pasodinti žmogų prie vaišių stalo kampo. Fengšui mokymas skelbia, kad į žmogų nukreiptas stalo kampas leidžia į jį juodas strėles, kuriose paslėptos ligos, vienatvė, vargas.
Močiutės ir mamos jaunas šeimininkes moko, kad niekada negalima ruošti maisto, esant blogos nuotaikos, nes maistas sugeria į save aplinkinių skleidžiamą energiją. Žmogus, valgantis vieną ar kitą patiekalą, gauna energetinį krūvį.
Kai kurie prietarai iš esmės yra pranašiški. Didelę reikšmę turi lovos padėtis miegamajame. Norint būti turtingu, lovos galvūgalis turi būti nukreiptas į rytus, o norint ilgai gyventi - į pietus. Nusičiaudėjimas į dešinę pusę - galima gauti pinigų, sumušti žalią kiaušinį - gauti geras žinias.
Žmogų lydės sėkmė, jeigu jis ras smeigtuką arba du kartus sutiks tą patį žmogų. Norint išvengti nemalonumų, negalima kirpti plaukus prieš jauną mėnulį. Jeigu ūžia ausyje, būtina persižegnoti, nes, kaip tikėjo mūsų protėviai, būtent tuo metu angelas sargas užrašo mūsų nuodėmes ir jas perduoda Dievui. Užrašinėjimo metu angelas ginčijasi su velniu, todėl, jeigu nebus persižegnota, angelas žmogaus sielą perleis nelabajam.
Blogas dalykas yra grįžti atgal, užmiršus kažkokį daiktą. Tai sutrukdys sėkmingai atlikti pradėtą darbą.
Jeigu katė letena prausiasi link savęs, reikia laukti svečių. Jeigu ji miega, snukučiu įsikniaubusi į pilvą, vasarą tai reiškia blogą orą, o žiemą - didelius šalčius.
Negalima ant savęs siūti sagą ar drabužius, ypač tuomet, kai ruošiamasi kelionėn - kelyje gali laukti didžiuliai nemalonumai.
Negalima šukose palikti iššukuotų plaukų, nes visos šios dienos problemos ir rūpesčiai persikels į kitą dieną. Negalima pačiam kirptis ir bet kur išmėtyti plaukus. Plaukuose slypi informacija apie žmogų, todėl ją gali panaudoti blogi žmonės ir užkalbėti.
Yra teigiama, kad negalima išmėtyti nieko, kas susiję su žmogaus kūnu -nosinių, raiščių su kraujo pėdsakais. Visi šie daiktai, kaip ir plaukai, saugo savyje informaciją apie žmones, todėl šiuos daiktus reikia sunaikinti.
Negalima nešioti svetimų daiktų ar skolinti savų, nes jie kaupia savo šeimininko energiją, todėl užkalbėjimais galima žmogui padaryti didžiulę žalą.
Jokiais būdai negalima išmesti nebaigtos suvalgyti duonos. Duona visada buvo turto, gerovės ir sotumo simbolis. Dar senais laikais žmonės tikėjo tuo, jog žmogus, kuris išmeta duonos gabaliukus, netrukus būtinai susidurs su materialiniais sunkumais. Nesuvalgytą duoną galima atiduoti sulesti paukščiams arba suėsti gyvūnams.
Tokių pavyzdžių galima pateikti daugybę, nes prietarų yra labai daug ir jie susiję praktiškai su visomis žmogaus gyvenimo sferomis. Tačiau svarbu suprasti vieną dalyką -- prietarai neatsirado tuščioje vietoje, jie susiformavo ne per vieną amžių, buvo ne kartą patikrinti ir patvirtinti.
Kiekvieną dieną žmogus atsiduria prieš pasirinkimą, jam kiekvieną dieną sufleruojama, pastebi jis tai ar ne. Tokiu būdu likimas suteikia mums galimybę išvengti klaidų. Problema yra tik ta, kad mūsų protėviai apie mus supantį pasaulį žinojo kur kas daugiau, nei mes dabar žinome. Dabartiniam žmogui ne visada suprantami vieni ar kiti prietarai, žiūrint iš dabartinio gyvenimo pozicijų.
Suprantama, visiškai nebūtina laikytis visų taisyklių, susijusių su prietarais, tačiau nereikia pulti ir į kraštutinumus, visiškai neigiant mūsų protėvių žinias arba visiškai jomis pasikliaunant. Reikia atsiminti, kad tiesa visada yra kažkur viduryje. Nereikia erzinti likimo, tuomet daugelio nesėkmių ir problemų bus galima išvengti.
Похожие материалы
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.