Žymi amerikiečių popmuzikos atlikėja Keša (Kesha) garsėja ne tik dainomis, bet ir ekscentrišku elgesiu. Vienoje televizijos laidoje ji viešai prisipažino, kad… mylėjosi su vaiduokliu. 26-erių metų merginą ši patirtis taip išgąsdino, kad ji net išsikvietė egzorcistą, kuris nustatė, kad jos lytinius organus apsėdo nežemiškos jėgos…

Paranormaliais reiškiniais besidomintys asmenys tvirtina, kad dainininkės atvejis nėra vienintelis. Kai kurie žmonės iš tiesų patiria audringų nuotykių su ne šio pasaulio būtybėmis. Galbūt tai dar vienas įrodymas, kokia plona riba yra tarp gyvųjų ir mirusiųjų pasaulio?

Ar tikrai naktiniai nuotykiai su vaiduokliais tėra vaizduotės vaisius? Dažnai manoma, kad jie atsiranda dėl parasomnijos. Svarbu išsiaiškinti, ar asmuo, pasakojantis apie tokias keistas patirtis, nelunatikuoja, nevaikšto ir nekalba naktimis, nevartoja naujų vaistų, o gal neseniai persikėlė gyventi į kitą vietą, kuri yra gerokai triukšmingesnė nei ankstesnioji.

Ką papasakotų moteris, patyrusi panašių „nuotykių“? Iš pradžių ji pabunda iš miego nuo švelnių prisilietimų prie kūno. Netrukus prisilietimai tampa vis drąsesni ir intymesni. Galiausiai „kažkas“ ją pradeda intensyviai jaudinti ir glamonėti, kol moteris patiria orgazmą. Kartais ji net gali pajusti kažką savyje…

Pragmatiški žmonės netiki, kad seksas su vaiduokliais yra įmanomas. Visą „kaltę“ jie verčia hormonams. Pavyzdžiui, yra įrodyta, kad miegodami žmonės patiria įvairias seksualinio susijaudinimo stadijas. Tarkime, moterys labiausiai seksualiai susijaudina prieš saulėtekį, o vyrai – rytą, prieš pabusdami.

Patyrę asmenys tikina, kad seksualinė patirtis su vaiduokliu yra visiškai kitokia nei su žmonėmis. Sakoma, kad jie sužadina ne tik kūniškus, bet ir sielos potyrius. Be to, jie yra nepaprastai intelektualūs ir žaismingi.

Seksologai seksualinį potraukį vaiduokliams, veidrodžių atspindžiams ir fenomenalų seksą su dvasiomis vadina iš lotynų kalbos kilusiu terminu – spektrofilija. Tokie asmenys neretai masturbuojasi prieš veidrodį arba specialiai kuria atmosferą, esą pritraukiančią vaiduoklius.

Tikima, kad piktosios dvasios gali pasiversti vyru arba moterimi ir sugundyti auką. Spektrofilija nėra naujas reiškinys. Pasakojimų apie aistringus susidūrimus su vaiduokliais ir dvasiomis apstu senovės graikų, indų, arabų, keltų legendose.