Меню
Назад Главная » Каталог статей » Mistika

25 neatskleistos visų laikų paslaptys

Mokslas, technologijos ir tyrimai sparčiai žengia į priekį, tačiau pasaulyje tebėra daug neatskleistų paslapčių. Ateityje galime tikėtis logiškų šių paslapčių paaiškinimų, tačiau dabar vis dar tenka tenkintis spekuliacijomis. Pasiruoškite nustebti pristatome garsiausias paslaptis pasaulyje. Po dauguma paslapčių rasite nuorodą kurioje bus daugiau informacijos apie tam tikrą faktą.

25. Taos ūžimas
Mažame Taos miestelyje (Naujoji Meksika) dažnai galima girdėti ūžimą, primenantį tolumoje veikiančio dyzelinio variklio skleidžiamą garsą. Nors ūžesys girdimas plika ausimi, jokie garsą registruojantys prietaisai jo nefiksuoja. Jis vadinamas Taos ūžimu, tačiau iki šiol neišsiaiškinta, kas jį sukelia.

Taos miestas

24. Voiničiaus rankraštis
Voiničiaus rankraštis – tai paslaptinga iliustruota knyga, parašyta maždaug XV-XVI a., nežinomo autoriaus, nežinoma kalba ir kol kas neiššifruota rašto sistema. Voiničiaus rankraštį iššifruoti bandė daugybė profesionalių šifruotojų ir mėgėjų (tarp jų ir geriausi Antrojo pasaulinio karo kodų šifruotojai), tačiau niekam to sėkmingai atlikti nepavyko.

Voiničiaus rankraštis

23. Džekas Skerdikas
Džekas Skerdikas, minimas daugelyje laidų ir filmų, žinomas kaip serijinis žudikas, XIX amžiaus pirmojo dešimtmečio pabaigoje rytiniame Londone nužudęs 11 moterų. Jo tapatybė niekada nebuvo nustatyta. Dauguma žudiko aukų buvo prostitutės – jų kūnai rasti perpjautomis gerklėmis ir daugiausia neatpažįstamai sudarkyti.

Džekas Skerdikas

22. Bermudų trikampis
Bermudų trikampio teritorija plyti tarp Miamio, Bermudų ir Puerto Riko. Pilotai pasakoja, kad šioje teritorijoje jų naudojami instrumentai ir technologijos sugenda arba ima rodyti neteisingus duomenis; laivai čia pasiklysta ir dingsta. Šie reiškiniai aiškinami dujų burbulais, ateivių įsikišimu etc., tačiau kol kas niekas nėra tikras, kas slepiasi už šio keisto fenomeno.

Bermudų trikampis

21. Kryptos
Prie pat CŽV būstinės Langlyje (Virginija) rasite statulą, kurios paviršiuje matyti koduota šifruotė. Skulptūrą sukūrė Jimas Sanbornas, norėdamas parodyti, kad naudojantis tam tikrais kodais ir raktažodžiais galima iššifruoti ir atskleisti bet ką. Iš keturių įrašo dalių tris pavyko iššifruoti, tačiau ketvirtoji lieka paslaptis net CŽV protams.

Kryptos

20. Shepherdo (aviganio) paminklo įrašas
Stafordšyre (Anglija) yra skulptūra, vis dar traukianti daugelio intelektualų ir išminčių akį. Kol kas niekas nesugebėjo perskaityti ant jos iškalto įrašo: DOUOSVAVVM. Pamiklas sukurtas XVIII amžiuje ir visus 250 metų saugo savo paslaptį.

Shepherd paminklas

19. Tamam Shud
1948 metų gruodį Somerton paplūdimyje (Australija) rastas negyvas vyras. Auka dėvėjo drabužius nuo kurių buvo pašalintos gamintojų etiketės. Nei ant batų nei ant marškinių, nei ant apatinių nebuvo jokio logotipo kieno tai gaminys. Nei aukos pirštų antspaudų, nei dantų žymių įrašų, pagal ką būtų galima nustatyti kas yra auka, duomenų bazėje nebuvo galima rasti. Aukos švarke buvo rasta slapta kišenė, o joje vienas popieriaus lapas ant kurio buvo parašyta “Tamam Shud”. Nors įvairių valstybių atstovai bandė išsiaiškinti, kas buvo šis vyras, kol kas jo tapatybė neatskleista.

Paslaptingas vyro lavonas rastas 1948 metais

18. Zodiako laiškai
1960–1970 metais San Francisko mieste veikė nusikaltėlis, vadintas Zodiaku žudiku. Jis policijai ir žiniasklaidai siųsdavo keistus laiškus. Nors vieną iš keturių laiškų pavyko iššifruoti, kiti trys tebėra paslaptis iki šiol.

Zodiakas žudikas

17. Akmenys su įsakais Džordžijos valstijoje
Vadinamieji Džordžijos akmenys su įsakais, dar žinomi kaip amerikietiškas Stounhendžas, randami Elberko grafystėje. Jie apgaubti paslapties, nors buvo pastatyti tik 1979 metais. Ant akmeninių sienų iškalta 10 „naujųjų įsakymų“ anglų, hebrajų, arabų, rusų, ispanų, hindi ir swahili kalbomis. Ko kas niekas neišsiaiškino, kodėl jie čia atsirado, kam jie skirti.

Akmenys su įsakais Georgia valstijoje

16. Rongorongo
Paslaptingosiose Velykų salose, kur stovi moai monolitinės skulptūros, buvo rastas molio lentelių rinkinys, pavadintas Rongorongo. Lentelių turinys niekada nebuvo iššifruotas, tačiau spėjama, kad būtent jos galėtų paaiškinti visoje saloje randamų skulptūrų prasmę.

Rongorongo

15. Lochneso pabaisa
Ilgus amžius žmonės kalba apie Lochneso pabaisą. Siekiant išsiaiškinti, ar Škotijos ežeruose tikrai gyvena didžiulė jūrinė gyvatė, arba mutavęs dinozaurų palikuonis, nuolat iš naujo peržiūrima daugybė fotografijų ir filmuotos medžiagos. Kai kurie žmonės teigia, kad ir šiandien padaras tebėra gyvas ir gyvena po vandeniu, tačiau visi tyrimai kol kas nedavė jokių rezultatų.

Loch Neso pabaisa

14. Sniego žmogus
Sniego žmogus, dar žinomas kaip Sasquatchas, yra JAV ir Kanados snieguotose kalnuotose vietovėse gyvenantis padaras. Nors iš pradžių jį galima palaikyti gorila, įsižiūrėjus jo laikysena labiau primena žmogaus.

Sniego Žmogus

13. Black Dahlia nužudymas
22 metų amžiaus Elizabeth Short, praminta Black Dahlia, buvo labai aktyvi ir daug žadanti mergina, bandžiusi patekti į pramogų verslą. 1947 Black Dahlia rasta žiauriai nužudyta – kūnas per liemenį buvo perkirstas pusiau, ant veido buvo matyti daug nubrozdinimų ir sumušimų. Nors netrūko policijos pastangų ir žiniasklaidos dėmesio, niekas taip ir nesugebėjo išaiškinti žudiko.

Black Dahlia

12. Stounhendžas
Stounhendžas yra visus apžavinti vienas ant kito esančių akmenų struktūrų sankaupa. Tačiau didžiausias su šiuo kūriniu susijęs klausimas yra ne kaip jis sukurtas, o dėl kokios priežasties.

Stounhendžas

11. Turino drobulė
Turino drobulė, kurioje matyti žmogaus veido antspaudas, yra vienas labiausiai krikščionis mokslininkus dominančių artefaktų. Daugelis mano, kad tai gali būti drobulė, į kurią po mirties buvo įvyniotas Jėzus Kristus iš Nazareto.

Turino drobulė

10. Atlantida
Anlantidos miestas dažnai įsivaizduojamas kaip Neptūno karalystės pažiba, kuriame gyveno undinės ir undinai. Tačiau remiantis tuo, ką diskutuodamas su Timaeus ir Critias rašė Platonas, galima tikėtis, kad tokia, nors ir šiek tiek mažiau pasakiška, civilizacija egzistavo iš tikrųjų. Kol kas nesutariama, nei kur Atlantida galėjo egzistuoti, nei kokie galėjo būti jos gyventojai. Taip pat spėliojama, ar iki šiol jau atrastos jos liekanos vandenų gelmėse stūksančių griuvėsių pavidalu.

Atlantida

9. Ateiviai
Aiškinant įvairiausius įvykius ir fenomenus – Bermudų trikampį, Velykų salas ir net Roswello incidentą Antrojo pasaulinio karo metu – nuolat keliamas klausimas, ar visatoje esame vieni. Nors yra asmenų, tvirtinančių, kad jie buvo pagrobti ateivių, ir tų, kurie šias teorijas laiko paistalais, paprasto atsakymo į keliamą klausimą kol kas nerasta.

Ateiviai

8. Sužalotų kojų paplūdimys britų Kolumbijoje
Į krantą išplaunami kūnai nėra keistas dalykas, bet viename britų Kolumbijos paplūdimyje pastaruosius kelerius metus nuolat pastebimos plūduriuojančios sužalotos kojos. Kol kas to paaiškinti nepavyko…

7. WOW!
Jerry R. Ehmanas, dirbdamas su SETI projektu Ohio Wesleyan universiteto Perkinso observatorijoje, nesitikėjo pagauti radijo dažnio, tariamai sklindančio iš kosmoso. Jam pavyko pagauti 72 sekundžių signalą iš Sagittarius žvaigždyno, kuris niekada nebepasikartojo. Iki šiol niekas nėra tikras dėl šio signalo kilmės. Jo pavadinimas kilo nuo mokslininko paraštėje palikto komentaro Oho!

wow signalas

6. DB Cooperis
DB Cooperis, užgrobęs lėktuvą „Boeing 727“, kuriame buvo 200 tūkst. dolerių, vėliau iššoko su parašiutu. Jo niekada niekas nerado ir tai yra vienintelė neišaiškinta byla JAV aviacijos istorijoje.

DB Cooperis

5. Lalas Bahaduras Shasstris
Niekas nesugebėjo paaiškinti šio Indijos ministro pirmininko mirties Taškente (Uzbekija), mat iš savo šalies jis išvyko visiškai sveikas. Kai kurie asmenys teigia, kad politiko mirties priežastis galėjo būti širdies smūgis, tačiau jį tikrinę daktarai, įskaitant jo žmoną, tikino, kad vyras buvo visiškai sveikas. Žmona iškėlė hipotezę, kad sutuoktinis galėjo būti nunuodytas, kai pasirašė Taškento paktą. Tačiau to niekada nepavyko patikrinti.

Lalas Bahaduras Shasstris

4. Naska linijos
Naskos civilizacija sukūrė nuostabius ir paslaptingus linijų piešinius žemės paviršiuje. Tarp jų galima rasti vorų, beždžionių, ryklių, orkų ir gėlių. Tikslumas, turint omeny, kad civilizacijos atstovai neturėjo galimybės apžvelgti savo kūrinių iš padangių, yra neįtikėtinas. O jų paskirties kol kas dar niekam nepavyko įvardyti.

Naskos piešiniai

3. SS Ourang Medan
Kas nutiko laive „SS Ourang Medan“, (liet. „Vyras iš Medano“) Malaizijoje, yra viena didžiausių ir labiausiai fantazija kurstančių paslapčių laivininkystės istorijoje. Viskas prasidėjo nuo SOS žinutės 1947 metais, kurioje minima, kad kapitonas su visa įgula yra mirę. Žinutę atsiuntęs asmuo taip pat mirė perduodamas prnešimą. Kai laivas „Sidabrinė žvaigždė“ gavo žinutę ir jo įgula nuvyko išsiaiškinti situacijos, jie galėjo tik patvirtinti žinutėje gautą informaciją. Šios mirtys buvo aiškinamos įvairiai – vaiduoklių galia, ateivių invazija, chemikalų poveikiu etc., tačiau visos mirties priežastys lieka neišaiškintos.

SS Ourang Medan

2. Aiud pleištas iš aliuminio
1974 grupė darbininkų Rumunijoje 10-ies metrų gylio smėlio įduboje atrado tris skirtingus objektus. Du iš jų buvo identifikuoti kaip priešistorinių dramblių kaulai, kurie gali būti apytiksliai 3,5 milijonų metų senumo. Trečiasis radinys, pagamintas iš aliuminio, primena pleištą. Atradimas apstulbino daugelį mokslininkų, nes aliuminį buvo sudėtinga pagaminti net XIX amžiuje. Kai kas tai vadina ateivių egzistavimo įrodymų, kiti – apgaule.

Aliuminis pleištas

1. Mackenzie’o poltergeistas
Mackenzie’o poltergeistas yra viena garsiausių pramogų – su juo susiduriama pasirinkus „Mirusiųjų miesto“ turą po Edinburge esantį „Greyfriars Kirkyard“. Vaikščiojantiems čia žmonėms atsiranda įdrėskimai, mėlynės, o kai kurie netgi nualpsta atėję į Juodajį mauzoliejų, kuriame palaidotas seras George’as Mackenzies. Ar visa tai tik dėl pinigų ir populiarumo? Pabandykite išsiaiškinti patys.

Mackenzie’o poltergeistas

Теги
Никто не решился оставить свой комментарий.
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.
avatar