Šiaurės Sentinelų salą, priklausančią Andamanų ir Nikobaro saloms – 572-iem saloms Bengalijos įlankoje tarp Birmos ir Indonezijos, galima pavadinti nesvetingiausia ir mažiausiai trokštama aplankyti vieta pasaulyje, rašo news.com.au.
Vietos gyventojai nemėgsta turistų, jų čia niekada ir nebuvo.
Čia gyvena Sentinelų gentis, kurios nariai yra tiesioginiai pirmųjų į Afriką atkeliavusių žmonių palikuonys. Manoma, kad jie gyveno Andamanų salose apie 60 000 metų, bet kadangi jų kalba stipriai skiriasi nuo kitų Andamanų salų gyventojų, peršasi išvada, kad tūkstančius metų beveik neturėjo kontakto su išoriniu pasauliu.
Manoma, kad šiuo metu saloje gyvena apie 50 – 250 žmonių, nenorinčių, kad kas svetimas įkeltų koją į jų salą. Ar atplauktumėte su dovanomis, ar būtumėte žvejys, ar žurnalistas, ar pagalbos prašantis sudužusio laivo keleivis, jus sutiks priešiškai.
Patekę į salą nužudomi ar bėga iš jos.
Po 2004 m. cunamio (praūžusio Indijos vandenyne) į salą atskrido Indijos karinių jūrų pajėgų sraigtasparnis. Jo įgula nesitikėjo rasti saloje gyvų – nemanyta, kad cunamio kelyje buvusioje Šiaurės Sentinelų saloje kas nors galėjo išgyventi.
Sraigtasparnio įgula mėtė į salą paketus su maistu. Iš tankių džiunglių pasirodė vienas vienintelis karys ir ėmė laidyti į sraigtasparnį strėles.
Net po stichinės nelaimės salos gyventojai nenorėjo priimti pagalbos ir kontakto su žmonėmis.
Pasitelkę technologijas šiandien bet kas turintis internetą ir kompiuterį su programa „Google Earth“ gali pamatyti iki šiol nematytas vietas.
Ekspertas su šia programa pabandė surasti dingusią gentį.
Šiaurės Sentinelų saloje matosi tik seno sudužusio laivo griuvėsiai ant rifo. Gyventojus, jų būstus slepia tankios džiunglės. Patekę į salą iš jos arba išsigandę išbėgo, arba negrįžo.
1880 m. į salą atkeliavo didelė britų grupė. Po kelių dienų jie galiausiai surado pagyvenusią porą su keturiais mažais vaikais ir nugabeno juos į Port Blerą. Tėvai neišgyveno, veikiausiai neatlaikė vakarietiškų ligų. O vaikus skubiai pargabeno į salą su dovanomis.
Indijos valdžia nuo 1967 m. bandė užmegzti taikų kontaktą su vietos gyventojais, bet į visas pastangas būdavo atsakoma strėlėmis ir ietimis. 1974 m. vienas režisierius gavo strėlę į šlaunį. Devintą dešimtmetį vyriausybės remiamos ekspedicijos paliko saloje dovanų, o patys greitai išplaukė.
Netyčia atsidūrusius saloje sutinka ne ką svetingiau. 1896 m. į salą atplaukė pabėgęs kalinys, jį nužudė. Jo kūną rado perpjauta gerkle ir prismaigstytą strėlių.
1981 m. prie salos ant sausumos užplaukė Honkongo krovininis laivas. Po kelių dienų laivą užpuolė ginkluoti vietiniai. Galiausiai į kapitono pagalbos signalą atsiliepė laivas ir išgelbėjo įgulą.
Paskutinis kontaktas su Sentinelų salos gyventojais užfiksuotas 2006 m. Jie nužudė du neteisėtai prie salos žvejojusius vyrus.
Indijos vyriausybė atsisakė sumanymų kaip nors susisiekti su salos gyventojais ir pripažino, kad jie turi teisę gyventi, kaip nori.