Меню
Назад Главная » Каталог статей » Burtai, Magija

Lietuvos kunigų nuodėmės – pagal 10 Dievo įsakymų

Kunigai – irgi žmonės. Ganydami parapijiečių sielas ir mokydami juos laikytis dešimties Dievo įsakymų, patys ne visuomet sugeba jų laikytis. Dvasininkų pavardės neretai sutinkamos policijos suvestinėse ir teismų bylose, linksniuojamos pikantiškose istorijose. Ko gero, populiariausia nuodėmė, už kurią dvasiškiems tėveliams tenka ne tik atgailauti prieš Dievą, bet ir atsakyti pagal šio pasaulio įstatymus – vairavimas išgėrus. Nedaug atsilieka ir įvairaus plauko sukčiavimai. Kaip atrodo Lietuvos kunigų luomas, vertinant pagal dešimties Dievo įsakymų prizmę?

1. Neturėk kitų dievų, tik mane vieną.

Nusižengdamas šiam įsakymui, vienas klebonas Dievu paskelbė Drąsių Kedį.

Girtas kunigas, dalijantis vaikams komuniją, per laidotuves blevyzgojantis nesąmones apie Andrių Kubilių ir Drąsių Kedį ir atsirėmęs kapinėse vos nenuverčiantis paminklo. Tokia spalvinga asmenybė – ne kartą dėl pomėgio taurelei pasižymėjęs 57 metų klebonas Vladas Jackūnas.

Panevėžio rajono Katinų gyvenvietėje 2012 m. birželį jis pašiurpino į religingos moters laidotuves susirinkusius artimuosius.

„Jis buvo girtas. Aš nenorėčiau, kad mane taip laidotų. Kai nuėjau, net nesupratau, kas darosi. Iš pradžių kalbėjo apie A.Kubilių. Kad jis dabar kaso pakaušį, o paskui kasysis žemiau juostos. Vėliau pareiškė, kad D.Kedys po šimto metų taps Dievu. Kai velionės dukra paprašė liautis, jis visus kažkur pasiuntė. Iki šiol svarstome, ką tas „chana“ gali reikšti. Nesupratau, ir kam jis laikydamas mišias buvo užsidėjęs „kapišoną“, – pasakojo velionės kaimynė.

Kunigas tol kalbėjo nesąmones, kol velionės dukra paprašė liautis. Tada dvasininkas jai atrėžė: „Eikit jūs chana. Čia ne bažnyčia, o kultūros namai“. Po šio incidento Panevėžio rajono klebonas V.Jackūnas sutiko gydytis nuo priklausomybės alkoholiui, tačiau nepraėjus nė metams „pasišiukšlino“ kitoje parapijoje.

2013 m. gegužę Pasvalio rajono Daujėnų parapijoje V.Jackūnas vaikams pirmąją komuniją dalijo būdamas visiškai girtas. Šnekėjo apie karą ir pamiršo palaiminti priėmusius komuniją. Apie keistą kunigo elgesį tikintieji informavo vyskupą. Vyskupo sprendimu kunigas išsiųstas atgailauti ir gydytis nuo alkoholizmo.

2. Netark Dievo vardo be reikalo.

Bažnyčios varpai neskamba be reikalo. Na, nebent kai švenčia klebonas.

Klebonas triukšmadarys – aktyvus ir verslus dvasininkas Rimantas Visockis, per kurio gimtadienį vidury nakties visą parapiją prikėlė pradėję skambėti bažnyčios varpai. Beje, per kitą to paties kunigėlio gimtadienį raminti atvyko „Aras“.

Prieš dešimtmetį tuometinis Pasvalio rajono Daujėnų parapijos klebonas R.Visockis kiek per daug audringai atšventė savo 33-iąjį gimtadienį. Vidurnaktį kaimo gyventojus pažadino bažnyčios varpai. Teigiama, kad jais sumanė paskambinti kažkuris svečias.

Po metų R.Visockis vėl išgarsėjo per savo gimtadienį. Jis viename Kalvarijos savivaldybėje esančiame kaime linksminosi su dviem nusikalstamo pasaulio atstovais ir jų draugėmis. Šventės metu sodybą šturmavo policija kartu su „Aro” pareigūnais. Kunigui ir vėl nepavyko pasislėpus tyliai atšvęsti savo gimtadienio.

3. Švęsk sekmadienį.

Ką jau ką, o švęsti mūsų kunigai moka. Pagal visas tradicijas, su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis.

Plungės Šv.Jono Krikštytojo parapijos vikaras 44 metų Valerijonas Rima sąžiningai laikėsi Dievo įsakymo „Švęsk sekmadienį“. 2012 m. rugsėjo 16-ąją, sekmadienį, dvasininką parapijiečiai tiek privaišino, kad bažnyčios tarnui buvo konstatuotas sunkus girtumas. Alkoholio matuoklis rodė 2,68 promilės girtumą. Padaręs avariją kunigas bandė pasprukti iš įvykio vietos ir vos nesusimušė su aplamdytos mašinos vairuotoju.

Girtas prie vairo 2009 metų lapkričio 13-ąją buvo sulaikytas ir Jonas Baginskas, Stalgėnų parapijos klebonas. Automobilį „Volkswagen Passat“ sustabdę policijos pareigūnai išvydo girtą dvasininką prie vairo ir jam nustatė vidutinį, 1,72 promilės, girtumą. Teismas dvejiems metams iš J.Baginsko atėmė vairuotojo pažymėjimą ir skyrė 2 tūkst. litų baudą.

Dar vienas „kelių erelis“ - Šilalės, Tūbinių ir Vaitimėnų parapijose dirbantis kunigas Justinas Palubinskas. Jis 2013 m. vasario 26-ąją po vidurnakčio Šilalės centre įkliuvo patruliams neblaivus už „Toyota Corolla Verso” vairo. Alkoholio matuokliu buvo nustatyta 1,54 promilės. Tai yra vidutinis girtumo laipsnis. Už tai kunigui skirta 2100 litų bauda atimant teisę vairuoti transporto priemonę 2 metus.

Policininkai anksčiau buvo sustabdę J.Palubinską, kai jis važiavo neužsisegęs saugos diržo, neįjungęs automobilio artimųjų šviesų.

Kelių eismo taisyklių pažeidimus užfiksavo ir vaizdo kameros, kai automobilį vairuojantis kunigas nepaisė kelio ženklo, viršijo greitį. 2012 m. vasarą vairuojantį kunigą apakino saulė ir jis posūkyje nuvažiavo nuo kelio.

4. Gerbk savo tėvą ir motiną.

Šis Dievo įsakymas įpareigoja gerbti ne tik savo tėvus, bet ir apskritai tėvystę bei motinystę. Tačiau įsivaizduokite kunigą, automobiliu besivaikantį ir taranuojantį jaunos šeimos su kūdikiu automobilį. Lyg to būtų negana, kunigo bendrakeleivis sumuša moterį, o kūdikį išvadina „išgama“ ir „čiūčėla“.

Šis didelį atgarsį visuomenėje sukėlęs incidentas įvyko 2011 m. balandžio 25-ąją, Kaune, Marvelės gatvėje. Medicinos studentas kartu su gyvenimo drauge ir pusės metų judviejų kūdikiu vyko automobiliu „Opel Vectra“ ir neišsiteko kelyje su visureigiu „Land Rover Freelander”, kurį vairavo tuometis VDU kapelionas, kunigas Linas Šipavičius. Šalia kunigo sėdėjo jo dėdė, tuo metu Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 5-osios Kauno komandai vadovavęs Artūras Lukaševičius.

Pasak moters, iš visureigio iššokęs jo vairuotojas, dziudo treniruotes lankantis Dievo tarnas L.Šipavičius kartu su keleiviu, ugniagesiu A.Lukaševičiumi jėga ištraukė prie „Opel“ vairo sėdėjusį jos draugą ir kūdikio tėvą. Pamatęs, jog automobilyje su kūdikiu likusi moteris maigo mobilųjį telefoną, ugniagesių vadas sužvėrėjo.

„Nespėjau užsirakinti, jis griebė už telefono, sakė: „Tu „čiūčėla“, žiurke, „mentus“ kviesi?“ Pirmiausia jis ranka davė man į nosį, o paskui du kartus riešu trenkė per galvą. Iš viso buvo trys smūgiai. Išsigandusi prašiau liautis, tačiau ugniagesys tik keikėsi, užsipuolė atsitiktinai įvykį mačiusį vietos gyventoją, mūsų vaikelį išvadino „išgama“ ir „čiūčėla“, – pasakojo nukentėjusioji.

5. Nežudyk.

Kunigo žmogžudžio istorija Lietuvoje nuskambėjo dar tarpukario laikais. Kunigas, politinis ir visuomenės veikėjas Konstantinas Olšauskas 1928 m. apkaltintas jį persekiojusios ir šantažavusios buvusios meilužės Stasės Ustijanauskienės nužudymu.

Jaunas 27 metų kunigas ir įspūdingo grožio 22 metų mergina susipažino Palangoje. Netrukus mergina tapo K.Olšausko brolio ir sesers mokytoja. Romanas tarp kunigo ir mokytojos baigėsi jos nėštumu. Meilužiai buvo atskirti, Stasė išsiųsta į Prancūziją. Sūnų K.Olšauskas išsiuntė mokytis į JAV, o vėliau motinai pranešė, kad jis žuvo kare.

Grįžusi iš Prancūzijos moteris sekiojo paskui tuomet jau garsiu visuomenės veikėju tapusį kunigą. Jo paraginta ji ištekėjo už kito vyro, tačiau neilgai su juo gyveno. Turėdama K.Olšausko meilės laiškus, į galėjo jį šantažuoti. Kunigas siūlė pinigų, bet suma moteriai pasirodė maža.

S.Ustijanauskienės nužudymo pasmaugiant byla buvo viena garsiausių rezonansinių to meto bylų. Kunigas už nužudymą keletą metų atsėdėjo kalėjime, bet buvo paleistas, nes pritrūko įrodymų. Kaip ir visose rezonansinėse bylose, taip ir šioje egzistuoja ne viena versija. Oponentai tvirtina, kad kunigas nežudė, o tapo politinio susidorojimo auka.

6. Nepaleistuvauk.

Pedofilija – ko gero baisiausia paleistuvavimo forma, kai dėl savo lytinių poreikių patenkinimo išnaudojami negalintys savęs apginti nepilnamečiai, taip visam laikui suluošinant jų gyvenimus. Pedofilijos skandalai Katalikų bažnyčią užsienyje krečia gana dažnai, o Lietuvoje į paviršių iškilę atvejai sėkmingai užglaistomi, nurodant, kad kaltinimai yra šmeižtas.

2010 m. iš Upytės klebono pareigų pasitraukė panevėžiečiams gerai žinomas 80-metis kunigas Juozapas Antanavičius dėl Vatikaną pasiekusio jauno pasvaliečio Dainiaus Č. skundo. Jis tvirtino, kad būdamas 17 metų patyrė šio dvasininko seksualinę prievartą.

Kelis kartus kunigas buvo pasikvietęs vaikiną pas save į namus, vaišino arbata, po kurios Dainiui apsvaigo galva. Nubudo jis klebono lovoje atsagstytais drabužiais. Išlydėdamas kunigas prigrasė niekam nieko nesakyti. Vėliau Dainiaus motina buvo nustebusi, kad sūnus nebenori su šiuo dvasiškiu bendrauti, iš pradžių dar ragindavo važiuoti pas kleboną.

Tačiau viešai prabilęs apie jaunystėje patirtą dvasininko lytinę prievartą, pasvalietis pats netrukus tapo kaltinamuoju dėl galimo turto prievartavimo iš klebono. Panevėžio policijos pareigūnai suabejojo jauno vyro psichika. Pareigūnų veiksmai papiktino dalį panevėžiečių, žinančių, kad monsinjoras Juozapas Antanavičius ne vienerius metus buvo Panevėžio policijos kapelionas, visų pareigūnų dvasinis tėvas ir jų nuodėmklausys.

Su kunigais siejamų pedofilijos skandalų būta ir daugiau, tačiau nė vienas jų nesibaigė baudžiamąja byla. Prieš keliolika metų pedofilija buvo įtartas kunigas – berniukų choro steigėjas. Įsisiūbavęs skandalas užgeso, nes nukentėjusieji išvyko mokytis į užsienį, o jų tėvai nebenorėjo „kaitinti aistrų“.

Pedofilijos kontekste prieš metus šmėžavo ir populiaraus pranciškono Astijaus Kungio pavardė – pusbrolis jį kaltino vaikystėje prie jo seksualiai priekabiavus.

7. Nevok.


Biblijoje minima sirų turto, pelno, godumo dievybė Mamona gana dažnai suvilioja ir dvasininkų luomo atstovus.

2009 m. teisėsaugos akiratyje atsidūrė Tryškių parapijos (Telšių r.) kunigas Boleslovas Jonauskas. Dvasininkas įtariamas sukčiavęs ir savinęsis parapijiečiams skirtas nuolatinės slaugos išlaidų tikslines kompensacijas.

Socialiniai darbuotojai išsiaiškino, jog septyniems, pakankamai žvaliems ir net automobilius vairuojantiems pensininkams kas mėnesį yra išmokama po 900 litų išlaidoms už nuolatinę slaugą kompensuoti. Jų vardu banke buvo atidarytos sąskaitos kompensacijoms gauti, pagamintos mokėjimo kortelės.

Kompensacijų gavėjai prisipažino, kad apie jų vardu atidarytas banke sąskaitas nieko nežino ir kompensacijų niekada nėra gavę. Tryškiečiai aiškino, kad jų asmens dokumentų buvo prašęs kunigas B.Jonauskas.

8. Nekalbėk netiesos.

Melas melui nelygu. Viena yra pameluoti, bandant paguosti ar ne visai pelnytai pagirti, o visai kas kita – savanaudiškais tikslais sąmoningai apgauti žmogų, kuris tavimi besąlygiškai pasitiki.

Buvęs Griškabūdžio ir Barzdų (Šakių r.) parapijų klebonas Jordanas Kazlauskas su dviem bendrininkais atsidūrė teisme įtariami išvilioję daugiau nei 1 mln. Lt iš staiga pralobusio kaimo varguolio Jono Mitkaus, kuris vėliau žuvo paslaptingomis aplinkybėmis.

Išgerti mėgusiam J.Mitkui po motinos mirties atiteko 13 hektarų žemės ir 2,52 hektaro miško. J.Kazlauskas, gavęs J.Mitkaus įgaliojimą, 2005 metų rudenį bendrovei „E5 ir Ko” pastarojo žemę pardavė už 1 mln. 24 tūkst. litų, tačiau jam pačiam pareiškė, jog žemės plotas buvo parduotas už pusę milijono litų.

Policijai 2009 metais pradėjus tyrimą dėl aferos, 2010-ųjų balandžio 4 dieną J.Mitkus rastas negyvas netoli namų esančiame tvenkinyje. Teismo medicinos ekspertai patvirtino, jog vyriškis buvo nužudytas.

9. Negeisk svetimo vyro ir svetimos moters.

Celibato įžadų susaistytiems kunigams bet kuri moteris yra „ne jų nosiai“. Atvejų, kai dvasininkai dėl meilės meta kunigystę, ne taip ir mažai – tiesa, kriminalo, bent jau teisėsaugos požiūriu, čia nėra.

Pavyzdžiui, 2011 m. Panevėžio vyskupijos generalvikaras Tomas Skrudupis paskelbė metantis kunigystę, nes nori kurti šeimą su tikybos mokytoja. Beje, šis kunigas prieš tai buvo išgarsėjęs konfliktu vienoje Panevėžio degalinių su buvusiu kaliniu. Tuomet dvasininkas ir buvęs kalinys nesutarė kuriam pirmam įsipilti degalų. Kilęs skandalas kunigą atvedė net į teismą.

Tačiau ne visi įsimylėję dvasininkai tokie sąžiningi. Prieš kelerius metus buvo kilęs skandalas dėl dvilypį gyvenimą pasirinkusio Anykščių rajono Traupio parapijos klebono Gintauto Gudo.

Tuomet daugeliui nebuvo paslaptis, kad dvasininkas gyveno su panevėžiete moterimi ir susilaukė dviejų vaikų. Bažnyčia ilgai toleravo tokį kunigo elgesį, net buvo išsiųstas atgailauti į vienuolyną Kazachstane. Tačiau ir tuomet tremtinys slapta grįždavo į Panevėžį pas draugę ir vaikus.

10. Negeisk svetimo turto.

Jonavos klebonui Audriui Mikitiukui gresia baudžiamoji atsakomybė už tai, kad iš psichikos liga sergančios moters išviliojo ir pasisavino daugiatūkstantinę sumą.

2008 metų sausio 31 dieną jonaviškė pensininkė O.M. pardavė savo butą Vilniuje. Pinigus – 202 tūkst. litų - jos prašymu pirkėja pervedė į kunigo sąskaitą. Netrukus A.Mikitiukas puikavosi prabangiu naujutėlaičiu „Audi“, o kita sumos dalis atiteko Jonavos parapijai.

Moteris, serganti paranoidine šizofrenija, buvo įsimylėjusi kunigą ir nesuprato savo veiksmų. A.Mikitiukas labai rūpinosi buto pardavimo reikalais, pats surado nekilnojamojo turto agentą, vežiojo moterį į Vilnių pas notarus.


Никто не решился оставить свой комментарий.
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.
avatar