Nors Lietuvoje apipjaustymo procedūros atliekamos tik išimtiniais atvejais, tai yra viena iš daugiausiai diskusijų keliančių temų. Labiausiai visus domina, kokį poveikį ši procedūra turės poros seksualiniams santykiams.

seksas ir mokslasInternete ir spaudoje galima paskaityti įvairių atsiliepimų apie šią procedūrą, kuri kartais atliekama dėl sveikatos, o kartais dėl estetinių ir religinių priežasčių. Apie šią nesudėtingą operaciją kuriama įvairių mitų ir legendų. Šeštajame dešimtmetyje kažkur Amerikoje gydytojas akušeris neva atliko apipjaustymo procedūrą gimdymo metu, kai tik pasirodė naujagimio klubai ir kojos. Net šiandien ši procedūra kūdikiams neretai atliekama be nuskausminamųjų vaistų.

Taip pat skaitykite: 2 erotinio masažo aliejaus receptai

Kai kuriose pasaulio dalyse apipjaustymo procedūra atliekama kaip profilaktinė priemonė, sumažinanti AIDS ir ŽIV riziką. Ar tikrai vyrų apipjaustymas sumažina seksualinių santykių metu patiriamą malonumą vyrams ir moterims? Ir ar tikrai apipjaustyti vyrai yra higieniškesni nei likusieji?

Cirkumcizija arba apipjaustymas vyrų seksualinio potraukio, pajėgumo ir lytinės funkcijos nesumažina. Anot vieno danų tyrimo, lytinė sveikata (priešlaikinė ejakuliacija ir erekcijos sutrikimai) nepriklauso nuo to, ar vyrui atlikta ši procedūra, ar ne. Tačiau, atliekant šią operaciją, pašalinama beveik pusė varpos odos, todėl vyriškas lyties organas netenka dalies neuroreceptorių ir tampa ne toks jautrus prisilietimams. Mičigano universiteto mokslininkai atliko tyrimą, per kurį paaiškėjo, kad jautriausia apipjaustytų stipriosios lyties atstovų vieta yra po cirkumcizijos likęs randas. Po procedūros varpa turi pati save apsaugoti nuo aplinkos dirgiklių, todėl kaip ant nutrintos pėdos atsiranda nuospauda, taip ir ant lytinio organo atsiranda jautrus, nors ir ne toks stiprus kaip pėdos nuospaudos, sukietėjimas. Dėlto nervų galūnėlės atsiduria toliau nuo odos paviršiaus ir vyriškumo organas tampa ne toks jautrus.

Stipriosios lyties atstovai, kuriems neatlikta apipjaustymo procedūra, labiau rizikuoja užsikrėsti infekcinėmis ligomis, nes apyvarpė sulaiko drėgmę ir taip sukuria palankią terpę daugintis bakterijoms. Dėlto moterys, turinčios lytinių santykių su tokiais vyrais, labiau rizikuoja sirgti bakterine vaginoze. Neapipjaustyti vyrai, dažniau nei apipjaustyti, lytinėms partnerėms perduoda infekcijas, kuriomis serga patys: pienligę, šlapimo takų infekcijas, lytiškai plintančias ligas (tarp kurių ir ŽPV bei ŽIV). Tačiau apipjaustymo priešininkai teigia, kad moterys, kurios niekada neturėjo lytinių santykių su neapipjaustytais vyrais, nežino, ką praranda. Jos dažniau kenčia nuo makšties sausumo lytinių santykių metu negu tos, prie kurių vyrų pasididžiavimo neprisilietė skalpelis. Anot kai kurių medicininių tyrimų, tai yra pagrindinė priežastis, kodėl moterys mylėdamosi su apipjaustytu vyru turi mažesnę tikimybę patirti vieną arba daugybinius orgazmus.

Taip pat skaitykite: Iniciatyva lovoje: kaip tapti lyderiu?

Tikriausiai niekam nekyla abejonių, kad palaikyti šimtaprocentinę švarą neapipjaustytiems vyrams yra sunkiau. Todėl kai kurios moterys jaučiasi „švaresnės“, kai užsiima seksu su vyru, kuriam atlikta cirkumcizijos procedūra. Jeigu moteriai tai labai svarbu, šis faktas gali teigiamai paveikti jos seksualumą ir pagerinti lytinę funkciją. Ji gali be baimės mylėtis su vyru, nerizikuodama užsikrėsti jokia infekcija, todėl labiau atsipalaiduoja ir mėgaujasi maloniomis akimirkomis. Ginekologai sutinka, kad kai kurios moterys teigia, kad seksualinis malonumas yra stipresnis su apipjaustytu vyru dėl psichologinių, o ne dėl anatominių pokyčių.

Vis dėlto, kaip iš tiesų dailiosios lyties atstoves veikia vyrų apipjaustymas, išsamių tyrimų nėra. Danijoje buvo atliktas tyrimas, per kurį moterys, gyvenančios su apipjaustytais sutuoktiniais, rečiau skundėsi seksualiniu nepasitenkinimu lovoje negu tos, kurios buvo susituokusios su neapipjaustytais vyrais. Beje, kituose tyrimuose pateikiami priešingi rezultatai. Juose, pavyzdžiui, teigiama, kad lytinių santykių metu apyvarpė atsitraukia klostėmis ir sudaro iškilimą, kuris gali papildomai jaudinti klitorį.

Taip pat skaitykite: Pačios nelaimingiausios – biseksualios moterys

Moterys mylėdamosi su apipjaustytais vyrais tris kartus dažniau patiria skausmą negu tos, kurios mylisi su skalpelio nepakoreguotais vyrais. Neapipjaustytų vyrų varpa yra lygesnė ir minkštesnė, todėl tos moterys, kurios turi polinkį į makšties sausumą, mylėdamosi su apipjaustytais vyrais, jaučia nemalonią trintį ir skausmą. Be to, neapipjaustytiems vyrams lytinių santykių ir masturbacijos metu reikia naudoti mažiau lubrikantų.