- 0.0 Рейтинг
- 2300 Просмотров
- Обсудить
1980-ais metais garsusis amerikiečiu rašytojas Stivenas Kingas parašė romaną „Padeganti žvilgsniu”. Pagrindinė romano veikėja – mergaitė, kuri gali padegti daiktus, vien tik pažiūrėdama į juos. Šis sugebėjimas – visiškai ne autoriaus prasimanymas. Unikali mergaitės savybė, šio romano siužeto pagrindas, iš tiesų egzistuoja.
San Chosė mieste Filipinuose gyvena maža mergaitė, kuri gali padegti daiktus, nesiliesdama prie jų. Mergaitė – viena iš tų, kurie turi pirokinezės sugebėjimų, t.y. gali sukelti ugnį.
Pirmą kartą apie nepaprastą mergaitę tapo žinoma prieš dvejus metus. Jos tėvai ir giminaičiai pastebėjo, kad, jai esant namuose, be jokios priežasties užsidega drabužiai, baldai, popierius. Įdomiausia tai, kad mergaitė pati praneša, kad kažkas turi užsidegti. Pavyzdžiui, vieną kartą ji žaidė svetainėje, staiga pasisuko į mamą ir pasakė: „Gaisras, pagalvė”. Tuo metu ant lovos padėta pagalvė savaime užsidegė. Liudininkai atsimena, kad niekas neprisilietė, netgi nebuvo priartėjęs prie užsidegusio daikto. Pagalvė užsidegė savaime ir po kelių sekundžių buvo visa apimta ugnies.
Parapsichologai mano, kad tai ryškus vienos iš kinetinio poltergeisto formų pavyzdys. Šis poltergeistas dažniausiai susijęs su vaikais ir paaugliais. Fenomenas turi spontanišką psichologinį pagrindą – prieš pasireiškiant šiam reiškiniui, dažniausiai būna emocinis sukrėtimas ar stresinė situacija.
Praėjusiame amžiuje tokie reiškiniai buvo užfiksuoti visame pasaulyje. 1948-ųjų metų vasarą paslaptingi savaiminiai užsidegimai persekiojo amerikiečių fermerio Čarlzo Vilerso šeimą. Vos tik užgesindavo ugnį viename pastato gale, ji vėl kildavo kitame. Per savaitę kilo daugiau nei 200 gaisrų, ugnis sunaikino visą Vilersų turtą. Gali būti, kad poltergeisto pasireiškimo priežastis tapo 13-metė šeimininko dukra Vanet – jos tėvai neseniai išsiskyrė, mergaitė dėl to labai pergyveno. Tai ir galėjo tapti telekinezinio fenomeno priežastimi.
Amerikos laikraščiuose buvo daug rašoma apie 12-metį Vilį Brauną iš Turloko miestelio Kalifornijoje. Vien tik įdėmiu savo žvilgsniu berniukas priversdavo užsiliepsnoti įvairius daiktus. Labai religinga šeima atsisakė sūnaus, manydama, kad jį apsėdo velnias. Mokslininkai daug kartų tyrinėjo Vilį, tačiau taip ir nerado jo sugebėjimų priežasties.
Rusijoje plačiai žinoma apie „Kotlaso poltergeistą” – 9-metį berniuką Igorį Nogovyciną. Berniukas tapo ramybės drumstėju savo močiutės namuose, kur leido atostogas. Namuose ėmė savaime užsidegti daiktai, dujinės plytelės degikliai. Iškviesti gaisrininkai neaptiko jokios netvarkos prietaisuose. Greitai paaiškėjo, kad užsidegimų priežastimi yra buto šeimininkės anūkas. Berniukas prisipažino: „Mano akyse ir galvoje yra raudoni rutuliukai, kurie iššoka ir viską padega”.
Tikra velniava!
1965-ais metais Paryžiaus diskotekoje įsiplieskė stiprus gaisras, pražudęs keletą žmonių. Kaip teigė tyrimą atlikę policininkai, gaisro priežastis buvo savaiminis plastmasinių papuošimų palubėje užsidegimas. Praėjus kelioms dienoms po nelaimingo atsitikimo į policijos nuovadą atėjo jaunas vyras Žanas Diukolis ir pareiškė, kad tai jis kaltas dėl tragiško gaisro.
Jaunuolis pasakojo, kad tragedijos išvakarėse išsiskyrė su savo mergina. Kai sužinojo, jog jinai ruošiasi į šokius su kitu vaikinu, nusprendė jai atkeršyti ir padegti diskoteką. Tiesa, tai turėjo padaryti labai savotišku būdu. Žanas prisipažino, kad mintyse siuntė įsakymus uždegti dekoratyvinius papuošimus palubėse. Policijoje nusprendė, kad vaikinui ne viskas tvarkoje galvoje, todėl pasiūlė jam kreiptis į psichiatrą. Po kelių dienų vaikinas nusižudė, iššokdamas pro langą. Praėjus dvejiems metams paaiškėjo, kad policija neatkreipė dėmesio į kai kurias mirusiojo gyvenimo detales: dar vaikystėje buvo pastebėti Zano pirokinezės sugebėjimai – jis lengvai uždegdavo popierius ir medinius daiktus.
Praėjus 16-ai metų po Paryžiaus tragedijos Formijos mieste (Italija) atsitiko kita istorija. 16-metis Benedeto Stupino sėdėjo odontologo priimamajame ir su baime laukė savo eilės. Norėdamas nusiraminti vaikinukas vartė komiksų puslapius. Netikėtai žurnalas užsidegė paauglio rankose. Apstulbęs Benedeto spėjo numesti jį ant grindų, kol dar šis neapdegino rankų. Po šio nutikimo savaiminio užsidegimo atvejai ėmė kartotis. Šalia Benedeto užsidegdavo baldai ir kiti daiktai, ypač jei vaikinas atidžiai į juos žiūrėdavo. Keletą kartų jaunuolis atsibudo dėl to, kad ėmė smilki jo patalynė. Medikai niekuo negalėjo padėti jaunuoliui. Einant metams, Benedeto pats išmoko kontroliuoti savo būseną ir nebesukelti užsidegimo.
Op, ir lemputė dega!
Pirokinezės efektas nebūtinai pasireiškia kaip spontaniškas užsidegimas. Pavyzdžiui, jauna moteris Elen Fortson, gyvenanti JAV, Ohajo valstijoje, gali uždegti lemputes, nesiliesdama prie jungiklių. Moteris pasakoja, kad pradeda jausti dilgčiojimą rankų pirštuose, tarsi per juos kažkas skverbtųsi. Kai ištiesia ranką link jungiklio, lemputė pati užsidega. Lygiai taip pat ji užkuria ugnį židinyje.
Visame pasaulyje pagarsėjusi rusų ekstrasense Ninel Kulagina galėjo žvilgsniu ne tik perstumti lengvus daiktus, bet ir apšviesti fotojuosteles, patalpintas šviesai nelaidžiuose vokuose, taip pat įkaitinti daiktus iki labai aukštos temperatūros. Visiškai netikėtai ant moters rankų pasirodydavo kibirkštys, kuriomis galėdavo uždegti ant stalo gulintį popierių arba medžio skiedrą.
Paragvajuje Viljariko mieste gyvenantis Rikardo Anselis savo žvilgsniu gali padegti augalus. Ir tai ne sausi augalai, o žaliuojančios gėlės ir krūmai. Pakanka, kad vyras įdėmiau pažvelgtų į gėlę – jos žiedai ima vysti, lapai pagelsta, ima suktis ir užsidega. Anselis pasakoja, kad jis tik paprasčiausiai žiūri į gėles ar krūmus, o šie užsidega patys. Vyrą tyrę medikai jo organizme nieko neįprasto nepastebėjo.
Kaip ir kodėl?
Be versijos apie kinetinį poltergeistą, kuri jau buvo paminėta, egzistuoja ir kita hipotezė. Gali būti, kad pirokinezė – tai nėra paprasčiausias ugnies sukėlimas. Kai kurie specialistai teigia, kad kalbama apie nežinomo tipo šiluminę energiją, kuri savo savybėmis panaši į ugnį. Žmogus generuoja šią energiją, dėl kurios, įvykus kontaktui su daiktais, kyla savaiminis užsidegimas.
Mokslininkai kol kas nežino, kokiu būdu kaupiama ši energija, tačiau įvairūs pavyzdžiai rodo, kad ji gali būti paveldima. Lipecko srityje (Rusija) gyveno Jegoras Jakovlevas, kuris galėjo padegti šieną, popierių, medines skiedras. Vyras pasakojo, kad tokius pačius sugebėjimus turėjo jo tėvas, senelis ir prosenelis.
Iš Jakovlevo žodžių galima spręsti, kad jis savyje kaupdavo energiją tol, kol ši imdavo veržtis iš jo liepsnos pavidalu. Panašūs atvejai kelia mintį, kad pirokinezė labai tampriai susijusi su paranormalios žmogaus energijos, kurią jis gali panaudoti savo nuožiūra, koncentracija. Tačiau žmonės ne visada sugeba kontroliuoti savo neįprastus sugebėjimus, todėl psichinė energija, pasiekusi labai aukštą koncentraciją, pati randa išėjimą iš žmogaus kūno.
Užsidegė tarsi degtukas
Kartais liepsnojančiu fakelu pavirsta ne aplinkiniai daiktai, o žmonės, kurie savaime užsidega be jokios priežasties. Per keletą sekundžių iš jų lieka tik pelenų krūvelė. 6-ame praėjusio amžiaus dešimtmetyje netgi buvo suteiktas pavadinimas šiam fenomenui – savaiminis žmogaus užsidegimas.
1969-ais metais Liuksemburgo gyventoja Dara Metcel sėdėjo savo automobilyje ir staiga užsidegė. Įdomu tai, kad automobilio sėdynės ir moters rūbai visiškai nenukentėjo. Analogiškas atsitikimas buvo 1992-ais metais, kai savo lovoje sudegė australų gaisrininkas Ronas Praistas.
1998-ais metais Madrido gyventojas Roberto Gonzalesas klausė sveikinimus savo paties vestuvėse. Staiga jaunikis užsidegė ir greičiau nei per minutę pavirto pelenais. Tragedijos liudininkais tapo daugiau nei 100 svečių. Ugnis nepalietė nė vieno kito žmogaus ar daikto.
Tyrinėtojai, analizuojantys Savaiminio užsidegimo padarinius, kiekvieną kartą atsiduria tarsi aklavietėje, negalėdami paaiškinti šio reiškinio priežasčių. Yra kelios hipotezės, kuriomis bandoma paaiškinti, kodėl nei iš šio, nei iš to užsidega žmogus.
Vieni tyrinėtojai teigia, kad žmogaus kūnas panašus į žvakę – aukos drabužiai sugeria žmogaus riebalus ir gali atlikti dagties vaidmenį atsitiktinai užsidegus nuo degtuko ar cigaretės. Kiti užsidegimo priežasčių ieško statiniame elektros krūvyje. Atseit, tam tikromis sąlygomis žmogaus kūnas gali sukaupti pakankamą krūvį, nuo kurio užsidegtų drabužiai. Pavyzdžiui, ilgai vaikščiojant kilimu.
Fantastišką teoriją iškėlė amerikiečių ufologas Džordžas Talbotas. Jis teigia, kad toks efektas yra ne kas kita, o nematomo spindulinio ginklo, kurį ateiviai iš paralelinių pasaulių išbando su žmonėmis, veikimas.
Šaltinis Mįslės ir Faktai
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.