- 0.0 Рейтинг
- 1687 Просмотров
- Обсудить
Atsitikimas su Valtonu, po to pasirodžiusi knyga ir Spilbergo filmas, perdėtas spaudos dėmesys ir NSO skirta rašliava padarė savo — pranešimų apie pagrobimus itin padaugėjo. Paprasti pasakojimai apie kažkieno kažkur regėtus ateivius išnyko, ir pagrobimai pasidarė normalus reiškinys.
Britanija išgyveno humanoidų metus 1976-aisiais, o kitose pasaulio šalyse tokie įvykiai prasidėdavo laipsniškai, kai iki tų šalių atsirišdavo susitikimų su ateiviais banga. Tų pranešimų panašumas buvo stulbinantis, nors, kaip pamatysite vėliau, būta tarp jų ir svarbių skirtumų.
Aštuntojo dešimtmečio viduryje Niujorko menininkas Budas Hopkinsas (Budd Hopkins) kartu su psichiatrais ėmė nagrinėti keletą seniai užmirštų įvykių ir nustatė, kad taikant hipnozę galima aptikti
užslėptus pagrobimus, slypinčius kitaip netirtuose dešimtmečių senumo pranešimuose niekam net neįtariant. Jo knyga „Dingęs laikas" („Missing Time") iš pradžių nepadarė didelio įspūdžio, bet jo pranešimams pradėjus pildytis buvo pakartotinai leidžiama masiniais tiražais.
Hopkinsas manė, kad prisiminimai apie pagrobimus dažnai nuslopinami. Kartais tai savaime atsitinka patiems liudininkams, kartais taip tyčia padaro ateiviai. Jis nustatė reiškinį, kurį pavadino „ekranine atmintimi". Jo manymu, tikri prisiminimai gali būti taip pakeisti, kad liudininkas niekada net neįtars susitikęs su ateiviais. Tik labai atidžiai tokį žmogų išklausinėjus gali paaiškėti, kad kažkas tada buvo ne taip.
Pavyzdžiui, liudininkas gali prisiminti regėjęs NSO, kuris staiga išnyko, bet po to atmintyje atgyja tik keisti vaizdai — aplink jo automobilį atsirado daugybė triušių. Šie prisiminimai tikriausiai reiškia ką nors kita, pavyzdžiui, kad liudininkas labai bijo važiuoti tam tikrą kelio ruožą ir dėl to ateityje turės sukarti daugybę mylių apylanka. Hopkinsas mano, jog tie vaizduotės sukurti triušiai yra ekranas, užgožiantis daug sunkesnius prisiminimus. Tik per hipnozės seansą galima padėti liudininkui ištraukti juos iš pasąmonės.
Žinoma, skeptikai netrukus ėmė tvirtinti, kad dažnai tokiais įrodymais buvo manipuliuojama — išpešami tik atskiri epizodai ir efektingai kuriamos istorijos apie pagrobimus. Viskas priklauso nuo to, ar jūs atgaivinate užslėptus prisiminimus, ar skatinate fantaziją. Šito mes dar kol kas nežinome.
Turėjo praeiti keletas metų, kol ufologai pagaliau suvokė, kokia tai svarbi problema. Dešimtys pagrobimų atrodė lyg stebuklai palyginti su kitais visai „žemiškais" įvykiais. Be to, jie buvo per daug ' dramatiški, kad daugelis galėtų juos palikti netirtus. Nekantresni ufologai tiesiog apdujo gavę naują žaislą ir puolė lyginti (o kai kas nuogąstauja, kad kurti) įrodymus.
Aišku, tie ufologai (daugelis jų buvo iš JAV), kurie kiekvieną pranešimą vertino kaip visiškai tikrą, net neabejojo, kad prasidėjo nauja, dramatiška NSO aktyvumo fazė. Ateiviai pradėjo visur grobti žmones, ir vienintelis svarbus dalykas buvo perprasti, ką „jie" žada daryti toliau. Tai sustiprino vyriausybės ketinimą tokių įvykių negarsinti, nes plačiai pasklido nuomonė, esą tiesiog neįtikėtina, kad toks „slaptas įsiveržimas" galėtų vykti JAV valdžiai nežinant. Pagaliau buvo taip nusisamprotauta, kad kai kas priėjo prie išvados, jog galingiausios pasaulio valstybės ir ateiviai sudarė slaptą suokalbį.
1980 metų gruodžio mėnesį turėjau garbės būti Lordų ir Bendruomenių rūmų pakviesta į Vestminsterį trumpam pokalbiui su politikais. Per šiuos debatus, kuriuose dalyvavo aukšto rango veikėjai, vienas svarbus asmuo man papasakojo apie „švietimo programą", kuri, kaip jis jautė, jau įgyvendinama. Vėliau sužinojau, kad ši idėja buvo mestelėta keletui kitų ufologų. Kalbėta apie tai, kad visuomenė pamažu pratinama manyti, jog kontaktai su ateiviais tikrai egzistuoja.
Ši nuomonė formuojama pamažu, vieną po kito pateikiant rūpestingai atrinktus svarbius įvykius. Apie juos leidžiama daug pasakoti, bet neatskleidžiant visų įrodymų. Galbūt valdžia šitaip šalina kliūtis, ketindama skirti daug pinigų spaudai ir kino studijoms, kad jos įkūnytų svajones apie NSO ekrane. Apskritai tokių įrodymų turėtų daugėti, o jų reikšmė didėti, daugelis žmonių pagaliau patikės, kad geranoriškai nusiteikę ateiviai jau čia ir kad tai nebeišvengiama. O kai bus oficialiai apie tai pranešta, visi jau bus tam pasirengę ir masinės panikos nekils. Atvirai galiu pasakyti, kad man tai pasirodė absurdiška.
Tuo metu, kaip irgi buvo nurodyta, įvairių šalių vyriausybės turėjo pakankamai rimtų priežasčių teisybę nutylėti. Niekas nenorėjo pripažinti fenomeno, kurio negali kontroliuoti, o Vakarų šalys varžėsi tarpusavyje, mėgindamos nukopijuoti NSO technologiją ir išsiaiškinti, kaip ji veikia. Dėl to buvo pravartu palaikyti visuomenės nuomonę, esą NSO apskritai nėra. Tai tiesiog smaugė privačius tyrėjus ir garantavo, kad vieninteliai atliekami tyrimai bus atidžiai prižiūrimi slaptųjų tarnybų.
Praėjus vos dviem savaitėms po to, kai Britanijos vyriausybės koridoriuose išgirdau keistą koncepciją, įvyko dar vienas kontaktas su ateiviais. Daugelis iki šiol mano, kad jis buvo pats reikšmingiausias iš visų kada nors įvykusių šalyje. Po jo kai kurios koncepcijos dar labiau sugriežtėjo, o tai, kad jis nukrito man „tiesiai į rankas", paskatino gana egotistiškai stebėtis, ar nebuvo jis kokiu nors būdu surežisuotas specialiai man. Abejoju tuo, bet galbūt buvau dalimi kažkokio didžiojo plano, į kurį taip pat buvo įtraukti daugelis kitų.
Tas įvykis be galo painus, todėl aš parašiau dvi knygas, kuriose papasakojau apie mūsų tyrinėjimus, trukusius keletą metų, kai mes stengėmės tiksliai išsiaiškinti, kas įvyko. Mano knygoje „Nusileidę iš dangaus" („From Out of the Blue". — Berklis, 1993) pateikti naujausi vertinimai.
Tai įvyko Rendlešamo (Rendlesham) miške, didžiuliame Safolko grafystės pušyne į rytus nuo Ipsvičo (Ipsvvich). Ten įsikūrusios dvi NATO bazės — Bentvoterso (Bentvvaters) ir Vudbridžo (Wood-bridge) Karališkojo oro laivyno daliniuose. Abi bazes Britanijos vyriausybė buvo išnuomojusi Jungtinėms Amerikos Valstijoms ir abiejose dirbo beveik vien tik amerikiečiai kariškiai.
Taigi 1980 metais gilią naktį iš gruodžio 25 į 26 dieną dangų perskrodė akinanti šviesa, kurią matė keletas kaimiečių. Netoli Nonvičo (Nonvich) esančios britų bazės radarai užfiksavo objektą, kuris „nusileido" palei Vudbridžą. Patruliuojantys saugumo tarnybos policininkai maždaug tuo metu pamatė kažką krintant iš dangaus ir nuėjo pėsčiomis į mišką patikrinti, kas tai yra. Ant žemės jie išvydo kūginės formos objektą. Įvyko artimas susitikimas. Paskui objektas nuskriejo.
Išaušus ant žemės buvo aptikta įspaudų. Atrodė, kad juos turėjo palikti trikojė atrama, kurią policininkai matė po NSO. Medžių šakos buvo nulenktos ir nuo pat viršūnių žiojėjo didžiulė skylė, tarsi kažkas sunkus būtų šlumštelėjęs iš dangaus. Buvo pradėta kažkas panašaus į neoficialų tyrimą. Keletas vyresniųjų policininkų kitą naktį vėl matė šviesas. Jų pašnekesiai įvykio vietoje buvo įrašinėjami į magnetofoną. Pasirodžius NSO, fermose pradėjo nerimauti gyvuliai, o dėdės Semo vyrukai naršė miškus, ieškodami paslaptingo objekto. Šviesos spinduliai, sako, skverbėsi pro medžius ir sunkvežimį, tarsi . šie būtų permatomi. Nieko stebėtino, kad JAV lakūnai buvo labai susirūpinę, o jų balsuose aiškiai girdėjosi įtampa, kai jie pranešinėdavo, pavyzdžiui, štai ką: „Dabar mes stebime tai, kas atrodo lyg spindulys, kuris... ak... leidžiasi žemėn... Tai neįtikėtina!"
Pateikti įrodymai, tokie kaip šis įrašas, daugybės liudininkų parodymai ir oficialūs dokumentai, išgauti Amerikos Informacijos laisvės akto dėka po daugybės metų, per kuriuos Britanijos vyriausybė viską neigė, — visa tai rodo, jog šis įvykis iš tikrųjų labai svarbus. Tačiau dar labiau stebina tai, kad du liudininkai sakosi matę ateivius — mažus, didžiagalvius, plačiaakius, tikrą dabartinį standartinį „amerikietišką" tipą, — pakibusius po skriejančiu objektu ir apšviestus. Kiti liudininkai sako, kad atrodė taip, lyg vyriausybės atstovų šis atsitikimas būtų nenustebinęs, netgi galėjai pamanyti, kad viršūnės tikėjosi šio įvykio. Vienas žmogus papasakojo, kad eilinių lakūnų reakcija buvo labai įdomi. Yra netgi įrodyta, kad mažiausiai vienas lakūnas pasirodžius NSO prarado laiko nuojautą, o atsigavo kažkur miške apimtas ekstazės dėl to, kas įvyko. Kai kuriems ufologams tai buvo tarsi užuomina, kad lakūnas galbūt buvo pagrobtas.
Visi, kurie papasakojo savo įspūdžius — pradedant patruliavusiais saugumo policininkais ir baigiant bazės vado pavaduotoju, pasirašiusiu oficialų raportą, — atrodo, buvo nuoširdūs, kalbėdami apie jiems nutikusį nepaprastą ir stulbinantį įvykį. Jie nežinojo, su kuo susidūrė ir išmintingai susilaikė nuo išvadų. Tačiau nuojauta, kad tai buvo keletą valandų trukęs teatralizuotas šou su ateiviais, kelia įtarimą, kad šis įvykis buvo netikras.
Sunku suprasti ir tai, kodėl taip noriai buvo pasakojami visi faktai. Galiu paminėti ne vieną duomenų atskleidimo atvejį.
Praėjus dviem savaitėms po šio įvykio, vienas saugumo pareigūnas susibičiuliavo su vietine tyrinėtoja ir išdėstė jai visą istoriją, neprieštaraudamas, kad ši papasakos ją kolegoms, o po keleto savaičių — ir man.
Dar po mėnesio apie šį įvykį sužinojau visai iš kitur. Man buvo papasakota apie tai, ką užfiksavo radaras, o keisčiausia, kad ir apie tai, jog į bazę atvyko Jungtinių Valstijų karinių oro pajėgų žvalgybos pareigūnai ir paėmė radaro įrašus, norėdami juos išsaugoti vėlesniems tyrimams. Teisindamiesi jie tiksliausiai papasakojo Karališkojo oro laivyno kariškiams ir civiliams darbuotojams apie tai, kas vyko miške. Atrodytų, šito visai nereikėjo. Kodėl taip lengvai pažeidžiamas slaptumas?
Galų gale Britanijos vyriausybės laiškai, pripažįstantys, kad tai iš tikrųjų įvyko, Britanijos ir JAV aukštų pareigūnų pareiškimai (nereikia nė priminti, kad jie „registruojami") ir magnetofono juosta „iš įvykio vietos", kurios egzistavimas daugiau kaip dvejus metus buvo neigiamas abiejose Atlanto pusėse, bet kuri paskui karinio viršininko buvo išsiųsta be „palydovų", — visa tai pamažu didino susidomėjimą šiuo įvykiu.
Atrodė, tarsi žmonėms, kuriems šiaipjau būtų draudžiama pasakoti oficialias paslaptis, dabar, ne taip kaip tikėtasi, buvo leista elgtis pagal savo norą. Kaip išvada, šis įvykis sukėlė savotišką įspūdį, nors liudininkai čia buvo niekuo dėti. Populiariausi Britanijos laikraščiai aprašė jį pirmuosiuose puslapiuose, padabindami straipsnius didžiulėmis antraštėmis. Iš jų apie tai sužinojo visas pasaulis.
Galime tik įtarti, kad ten, Britanijos ir JAV viršūnėse, kažkas nežinant lakūnams, pulkininkams, bazių vadų pavaduotojams, vadams ir tyrinėtojams, lipinantiems savo istorijas j vieną, galbūt manipuliavo, kad įvykį sužinotų visuomenė. Kaip ten bebūtų, dauguma žmonių ją pamažu „įsisavino".
Jeigu švietimo programa yra kažkas daugiau negu paranoja arba fantazija, tuomet šis savalaikis įvykis jai labai tinka. Tačiau aš suprantu: man buvo skirtas svarbiausias vaidmuo, kad šie duomenys plačiai pasklistų. Ar tai, ką man taip mielai išdėstė reikiamu momentu, buvo tik samprotavimai, ar reikšminga informacija, ar tyčinė dezinformacija?
Похожие материалы
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.