- 0.0 Рейтинг
- 2122 Просмотра
- Обсудить
Iki 1964-ųjų NSO populiarumas sumažėjo. Žmonėms jau ėmė įkyrėti nesibaigianti pranešimų apie susitikimus srovė ir iš anksto numanomi oficialūs paneigimai. Vis mažiau buvo aprašoma regėtų nepaaiškinamų reiškinių, spauda jais beveik nesidomėjo, o daugelis žmonių daug paprastesne to žodžio prasme susidomėjo kosmosu, nes Sovietų Sąjunga ir JAV varžėsi, kas pirmieji nuskris už Žemės orbitos ir nutupdys Mėnulyje žmonių valdomą aparatą.
O nutikimai, susiję su ateiviais, buvo ne svarbiausi ir tik pavieniai. Nors tuo metu jau buvo įvykę Vilo Boaso ir Hilų pagrobimai, bet beveik niekas to nežinojo, o ufologai nebuvo skyrę jiems vietos savo darbuose. Reikia atvirai pasakyti, kad daugelis rimtų tyrinėtojų lengvai pripažindavo, kad danguje pasirodo šviesų ir disko formos objektų, bet pranešimai apie susitikimus su ateiviais likdavo „suteršti" kontaktuotojų pareiškimų sukelto nemalonaus „skonio".
Tačiau tada įvyko tai, kas sukėlė neregėtą susidomėjimą šiais reiškiniais. Net buvę skeptikai ėmė jais tikėti.
Štai pavyzdys. Astronomijos daktaras Dž. Alenas Hainekas sep-' tyniolika metų buvo vyriausiasis JAV vyriausybės vykdomų tyrinėjimų mokslinis konsultantas. Dėl to jis tapo pajuokos objektu, bet lygiai tiek pat buvo užsitraukęs ufologų įniršį, nes prisidėjo prie mėginimų nuslėpti šiuos reiškinius arba tirti juos pernelyg atsargiai. Tik vėliau paaiškėjo, kiek daug tokių atvejų jis ketino palikti neištirtų.
JAV karinės oro pajėgos pakvietė Haineką ištirti tą dramatišką NSO nusileidimą 1964 metais. Tačiau užuot laikęsis partijos linijos ir pamokslavęs apie paprastus sprendimus, jis ėmė viešai ir garsiai šnekėti, pavadindamas tai vienu iš reikšmingiausių įvykių per NSO istoriją. Šio laikotarpio atsiminimuose, išleistuose 1977 metais po to, kai buvo baigti visi vyriausybiniai tyrimai, jis taip rašė apie šiuos įvykius: „Nors labai troškau įprastomis priežastimis paaiškinti šį įvykį (vis dar nebuvau įsitikinęs, kad iš tikrųjų egzistuoja kontaktai su ateiviais), bet negalėjau jų rasti... Mano nuomone, tai buvo realus įvykis."
1964 metų balandžio 24 dieną 17 valandą 15 minučių trisdešimt vienerių metų patyręs policininkas Lonis Zamora (Lonnie Zamora) iš dykumų miesto Sokoro (Socorro) Niū Meksiko valstijoje vijosi greitai lekiantį automobilį. Persekiojo nuo pat miesto, bet jo dėmesį atitraukė riaumojantis garsas. Danguje prie pat horizonto Zamora išvydo oranžines ir mėlynas liepsnas. Prisiminęs, kad toje vietoje yra barakas, kuriame laikomas dinamitas, jis išsigando ir nusprendęs, kad svarbiau ištirti, ar ten neįvyko sprogimas, liovėsi persekioti automobilį ir pasuko į kalvotą krūmais apaugusią lygumą.
Tik iš trečio kartojam pavyko užvažiuoti ant stačios įkalnės, bet nuo ten viskas atsivėrė kaip ant delno. Policininkas išvydo mažėjančią liepsną, kuri, atrodo, krito į kanjoną. Riaumojantis garsas pasidarė žemesnis ir visai nutilo. Dingo ir liepsna. Nuo šlaito viršaus Zamora pamatė į kiaušinį panašų laivą, kurį iš pradžių palaikė vandalų apverstu automobiliu. Jo akiniai viršuje buvo su apsauginiais rėmeliais nuo saulės, bet saulė kabojo jau žemai, o iš automobilio vidaus buvo sunku nustatyti, kas tai yra.
Pavažiavęs kaip galima arčiau objekto ir trumpam stabtelėjęs, Zamora pamatė prie nupoliruoto balto metalo du „vaikus". Tai sustiprino jo įtarimą, kad čia vandalų darbas; „Vaikai" vilkėjo ištisiniais baltais drabužiais ir buvo šiek tiek žemesni už daugelį vyrų (arba tokio paties ūgio kaip Hilų ir Vilo matytos būtybės). Vienas „vaikas" atsigręžė į jį, tarsi būtų nustebęs, kad jiems kažkas sutrukdė.
Suvokęs, ką mato, Zamora nuvažiavo tolyn, pranešdamas per radiją bazei, kad tiria „galimybę 10—40" (nelaimingo atsitikimo kodas). Tuo metu paspaudė stabdį ir vis dar kalbėdamas išlipo. Lipdamas
išmetė mikrofoną. Pasilenkė jo pakelti, ir tą akimirką jam tiesiog smogė riaumojantis garsas, panašus į naikintuvo kauksmą. Pažvelgęs į kanjoną, pamatė besiveržiančias iš po objekto liepsnas. Objekto apačioje buvo atramos. Tai tikrai buvo ne automobilis. Objektas pamažu pakilo vertikaliai, paskui pasisuko horizontaliai. Laive nesimatė nei durų, nei langų, bet ant šono buvo raudonas ženklas (Vilas Boasas ir Hilai matė panašius ženklus NSO viduje).
Išgąsdintas šio riaumojimo ir bijodamas, kad netoliese esantis barakas gali bet kurią akimirką sprogti, Zamora nuropojo už automobilio, šliauždamas susimušė koją, po to leidosi bėgti, žiūrėdamas, kad automobilis visąlaik būtų tarsi priedanga iš sprogimo pusės. Riaumojimas staiga nutilo, ir Zamora atsigręžė. Objektas čiūžtelėjo virš barako ir greitai, bet tyliai nuskriejo tolyn.
Policininkas nedelsdamas pranešė apie įvykį ir jau įsivaizdavo, kaip bus apdovanotas. Jo viršininkas seržantas Chavezas (Chavez) atsiliepė į pirmą pranešimą ir galėjo spėti laiku atvykti į vietą ir pamatyti objektą, jeigu tik Zamora neiškrėtė pokšto. Atvykęs rado persigandusį pavaldinį, žiūrintį į lomą, kurioje ant kanjono krašto smilko krūmai.
Chavezas su Zamora nusileido į kanjoną. Krūmai vis dar ruseno, bet karštis jau išblėso. Kanjone buvo ir keturi įspaudai. Kažkas sunkus buvo nutūpęs ant jo dugno. Išvydęs šį įrodymą ir įvertinęs liudininko „svorį" visuomenėje (Zamora buvo gerbiamas asmuo vietinėje bažnyčios bendruomenėje), seržantas nedelsdamas nė akimirkos ėmėsi tyrimo, aptvėrė vietovę, o nusileidimo žymes apdėjo akmenimis, kad geriau matytųsi nuotraukose. Visa laimė, kad į policiją tą dieną visai kitais reikalais buvo atėjęs FTB agentas, todėl netrukus šio reikalo ėmėsi ir slaptosios tarnybos, taigi ir CŽV Moksliniam tyrimui vadovauti kariškiai pakvietė Haineką.
Krūmuose neaptikta jokios radiacijos, chemikalų ar kokių nors nuosėdų. Tačiau atsirado daugiau liudininkų. Keletas žmonių paskambino į policiją ir pranešė girdėję kažkokį garsą ir matę liepsną. Jų pavardės nebuvo užrašytos, o kai paaiškėjo, koks tai svarbus įvykis, buvo jau per vėlu tai padaryti. Tačiau Hainekas kalbėjosi su degalinės savininku. Šis prisiminė, kad tądien, prieš pat uždarant degalinę (apie 18 valandą), buvo Užvažiavęs automobilininkas, kažką murmėjęs apie netoliese „žemai praskridusį lėktuvą". Po keturiolikos metų kitoje valstijoje buvo aptikti du žmonės, sakę, kad važiavo tuo automobiliu. Jie buvo išklausinėti. Vienas prisiminė matęs kiaušinio formos dūmų tumulą, praplaukusį žemai virš automobilio. Antras tik regėjo, kaip dūmai kilo iš krūmais apaugusios lygumos.
Skeptikai įrodinėjo, kad tai tik pokštas (dažniausiai tokia būna paskutinė apgaulės demaskuotojų viltis, kai nebelieka rimtų įrodymų). Tačiau įdomu tai, kad kariškių atliekamo tyrimo vadovui ir užkietėjusiam skeptikui majorui Hektorui Kvintanilai (Hector Quin-tanilla) šis įvykis padarė tokį didelį įspūdį kaip niekam kitam. Suprasdamas jo reikšmę, jis atkakliai mėgino įrodyti, kad tai buvo slaptas prototipas vertikaliai kylančio lėktuvo arba mėnuleigio modulio, kurį tuo metu kūrė „Apolono" skrydžiui. Tačiau jo atkaklios pastangos buvo bergždžios. Jis pasakė: „Aš visur patikrinau. Iki pačių viršūnių, net Baltuosiuose rūmuose... Veltui". Ir dabar, praėjus trisdešimčiai metų, šis įvykis taip ir neatskleistas.
Похожие материалы
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.