- 0.0 Рейтинг
- 1404 Просмотра
- Обсудить
Medicinos sesuo Ellen Church norėjo tapti pilote, tačiau tuo metu šį darbą patikėti moteriai buvo labai neįprasta. Todėl ji tapo pirmąja stiuardese pasaulyje.
Laisvalaikiu
medicinos sesuo Ellen Church iš JAV Ajovos valstijos išmoko skraidyti
ir gavo lėktuvo piloto pažymėjimą. Didžiausia jos svajonė buvo tapti
keleivinio lėktuvo pilote. 1930 metais ji apsilankė oro linijų
bendrovėje „Boeing Air Transport“, bendrovės „United Airlines“
pirmtakėje, norėdama pasiteirauti, ar jai čia neatsirastų darbo.
Bendrovė nepanoro samdyti moters pilotės. Anuomet tai buvo visiškai nepriimta. Vietoj pilotės pareigų Church buvo pasiūlytas padėjėjos darbas lėktuvo salone. Ji turėjo rūpintis keleiviais, bijančiais skristi ar sergančiais supimo liga, – tai buvo įprasti dalykai keleivinių lėktuvų eros pradžioje.
1930
metų gegužės 15 dieną Ellen Church aptarnavo keleivius, skrendančius iš
Ouklando Kalifornijos valstijoje į Čikagą Ilinojaus valstijoje, ir tapo
pirmąja pasaulyje stiuardese. Kelionė su 13 tarpinių nusileidimų truko
20 valandų.
Ji dalindavo maišelius, matuodavo nervingiems keleiviams kraujospūdį ir paduodavo maisto bei kavos. Turėjo nemažai kitokių pareigų: Church privalėjo tikrinti bilietus, į lėktuvą sunešti lagaminus, tvarkyti saloną, suveržti klibančias sėdynes. Be to, ji padėdavo pripildyti lėktuvą degalų, o po skrydžio nustumti jį į angarą.
Bendrovė „Boeing Air Transport“ įvertino Church indėlį ir įsteigė nuolatinę pareigybę – savo komandą papildė „dangaus mergaitėmis“ (angl. sky girls) ir mokėjo joms 125 dolerių mėnesio atlyginimą. Norinčiosioms dirbti šį darbą buvo keliami aukšti reikalavimai: be medicinos sesers išsilavinimo, moterys privalėjo būti netekėjusios ir jaunesnės nei 25 metų, o dėl ankšto lėktuvo salono turėjo būti ne aukštesnės kaip 1,62 metro ir sverti ne daugiau kaip 52 kilogramus. Šiandien stiuardesėms nekeliami tokie griežti fiziniai ir šeiminės padėties reikalavimai.
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.