Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Medicinos naujienos

Ateroma – gerybinis navikas. Kaip gydyti ir išvengti?

Daugumai žmonių kelia nerimą ne laiku ir ne vietoje išdygęs spuogas, tačiau tai menka problema, palyginus su tuo, kad ant veido ar viso kūno odos gali atsirasti riebalinių guzelių (lipomų). Laimė, yra daugybė būdų, kaip juos panaikinti ir išvengti naujų atsiradimo.

Pirmiausia reikėtų išsiaiškinti, kas tai yra, ar tai pavojinga ir kodėl tai atsiranda. Medikai šiuos odos darinius vadina ateromomis arba riebalinėmis cistomis. Tai apvali į auglį panaši pūslelė, kuri susidaro odoje, užsikimšus riebalinėms liaukoms. Ji gali atsirasti bet kurioje plaukuotoje kūno vietoje, bet dažniausiai atsiranda ant galvos odos arba veido, ypač ant skruostų, nosies ir lūpų srityje, ant smakro. Neretai atsiranda ir ant kaklo, nugaros, krūtinės arba kirkšnyse, rašo passion.ru.

Dažniausiai ateroma nekelia jokių problemų, yra neskausminga, odos spalvos. Užsikimšusi riebalinė liauka neleidžia sebumui išsiskirti į odos paviršių, todėl, laikui bėgant, ateroma gali padidėti net iki slyvos ar kiaušinio dydžio.

Kas tada nutinka? Kiekvienas atvejis individualus, dažniausiai ateroma susidaro kapsulėje (apvalkale, kuriame kaupiasi riebalinis skystis), kuris, laikui bėgant, sukietėja ir tampa panašus į poodinį, paslankų rutuliuką. Jis gali likti nepakitęs daugelį metų, būti neskausmingas. Vienintelė problema – tai, kad ateroma atrodo neestetiškai.

Kartais pasitaiko, kad į ateromą patenka infekcijų sukėlėjų, tada darinys gali pradėti pūliuoti, tapti skausmingas. Oda aplink riebalinę cistą parausta, gali net pakilti kūno temperatūra. Ateroma gali savaime sprogti ir į išorę išsiveržti pūliai. Jei tai nutinka, odoje atsiranda sunkiai gyjančių opų.

Riebalinė cista ilgainiui gali net supiktybėti. Tačiau tai nutinka labai retai.

Labai dažnai pacientus, kuriems atsiranda ateromų, vargina ir kitos problemos, pavyzdžiui, gausus prakaitavimas (hiperhidrozė), riebioji seborėja, hormonų sutrikimai, ypač, jei sergama diabetu. Riebalų liaukų kimšimąsi gali lemti vandens ir riebalų apykaitos organizme sutrikimai, kai pasikeičia sebumo sudėtis, jis sutirštėja ir tai galiausiai jas užkemša. Taip gali nutikti dėl kelių priežasčių:

  • Nesilaikoma higienos taisyklių;
  • Pažeidžiami plaukų folikulai (pavyzdžiui, netinkamai šalinant kūno plaukus);
  • Naudojama nekokybiška kosmetika, kurioje esančios medžiagos, skatina porų kimšimąsi;
  • Vartojama per daug saldžių, riebių ir krakmolingų maisto produktų;
  • Didelė oro tarša (fabrikai, statybų aikštelės, didelis transporto srautas ir kt.).

Lipomos dažniausiai šalinamos chirurginiu būdu. Namuose bandyti atverti užsikimšusią liauką nerekomenduojama, nes rizikuojama užsikrėsti infekcijomis. Be to, namuose dažniausiai nepašalinama visa lipoma su kapsule.

Chirurginė operacija atliekama, taikant vietinę nejautrą. Ateroma gali būti pašalinama skirtingais būdais. Kartais kapsulė iš pradžių atveriama, išvaloma ir tada pašalinama su kapsule. Kitais atvejais ateroma pašalinama, neatvėrus kapsulės. Po procedūros žaizda susiuvama. Siūlai ištraukiami po 7 – 10 dienų.

Odos dariniai gali būti šalinami radijo bangomis, taikant vietinę nejautrą. Aukšto dažnio bangos kaitina ateromą ir riebalinės sankaupos iš jos tiesiog išgaruoja. Po procedūros lieka nedidelė žaizda, bet ji greitai užgyja.

Gydymas lazeriu – pats moderniausias. Jei ateroma nėra didesnė nei centimetro skersmens, ji paprasčiausiai nudeginama lazerio spinduliais. Jei didesnė – visų pirma ateroma reikia atverti, paskui naikinti lazeriu. Žaizda sugyja labai greitai. Nelieka randų.

Vaistų gydyti ateromoms nėra. O ką siūlo natūralioji medicina? Iš esmės tą patį – steriliai atverti kapsulę ir išvalyti riebalų sankaupas. Tačiau tą gali atlikti tik patyręs specialistas! Namuose to daryti nerekomenduojama, nes gali prasidėti infekcija!

Lipomų atsiradimas – tai užteršto organizmo pasekmė, todėl kartais gali padėti įvairios detoksikuojančios žolelių arbatos, kompresai ir tinktūros. Rekomenduojama išbandyti ramunėles, ugniažoles, beržų pumpurus, alaviją, erškėtrožes, avietes, jonažoles, šalavijus ir gudobeles.

Verta atsiminti, kad yra lengviau išvengti ligų, negu jas gydyti, todėl kiekvienas žmogus, turėtų imtis priemonių, kad jų išvengtų. Būtina rūpintis savo sveikata. Juk ji – brangiausias turtas!

Profilaktinės priemonės nuo ateromų:

  • Stengtis išvengti plaukų folikulų pažeidimų;
  • Valgyti taisyklingai: riboti saldžių, riebių ir miltinių patiekalų vartojimą;
  • Naudoti tik kokybiškas kosmetikos priemones, kiekvieną vakarą prausti veidą ir nuvalyti makiažo likučius;
  • Rūpintis kūno higiena. Visiems yra būtina praustis kasdien, o tiems, kurių oda riebi ir probleminė, net kelis kartus per dieną;
  • Sureguliuoti hormonų veiklą.

Похожие материалы

Никто не решился оставить свой комментарий.
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.
avatar