Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Medicinos naujienos
Mūsų šalyje kasmet nustatoma apie 18 tūkst. naujų vėžio atvejų. Pasaulinė sveikatos organizacija prognozuoja, kad, nesiimant jokių priemonių, jau 2020 m. pasaulyje vėžiu sirgs apie 30 mln. žmonių, o šiandien tokių ligonių yra apie 20 mln. Vasario 4-oji kasmet minima kaip Pasaulinė vėžio diena, kurios tikslas – gerinti visuomenės žinias apie vėžio ligą, skelbti aktyvios profilaktikos priemones – ankstyvos patikros programas, didinti žmonių susidomėjimą savo sveikata.

Gimdymo skausmams mažinti pradėjus naudoti chloroformą be skausmo gimdančios moterys kėlė dvasininkų pasipiktinimą – atseit einama prieš Dievo valią. Tačiau juos nutildė šį metodą taikantis gydytojas Jamesas Y.Simpsonas, pareikšdamas, kad Dievas ir buvo pirmasis anesteziologas: prieš išimdamas Adomo šonkaulį jį užmigdė.

Dar 1992-ais metais rusų mokslininkas Jevgenijus Podkletnovas bandymais įrodė, kad antigravitacija, o paprasčiau pasakius – dirbtinis nesvarumas, iš tiesų egzistuoja. Mokslininkas virš ypač laidaus keraminio disko patalpino daiktą, paaiškėjo, kad daiktas neteko 2% savo svorio. Tai įrodė, kad dirbtinis nesvarumas, apie kurį labai mėgsta rašyti fantastai savo knygose, gali būti pasiekiamas ir realybėje. NASA, „Boeing” kompanija ir daugybė mokslinių-tyrimo institutų iš viso pasaulio išnagrinėjo rusų išradėjo bandymus ir pareiškė, kad antigravitacijos efektas iš principo yra neįmanomas.

Kad ir kaip slėptum tiesą, tačiau akademinis mokslas, ar bent jau jo šakos, susijusios su žmogaus sveikata, demonstruoja vis daugiau ir daugiau artėjančio neišvengiamo kracho požymių. Nuogas materializmas be menkiausių dvasingumo požymių atvedė tiek patį mokslą, tiek visą žmoniją į nepaprastai gilią sisteminę krizę. Dabar, kai visame pasaulyje žmogaus sveikata tapo rinkos objektu ir pasipelnymo šaltiniu, ši krizės sfera pasireiškė bene ryškiausiai. Nes tai viena iš aktualiausių ir jautriausių sferų. Kiekvienam iš mūsų.

Ištyrus genomą, paaiškėjo, kad atskiras žmogus turi daug individualių savybių, kurios lemia įvairius jo požymius, tarkim, išvaizdą, sveikatą, intelektinius sugebėjimus, atsaką į vaistus, sako genetikos tyrimų pradininkas Lietuvoje Vaidutis Kučinskas. „Galima kalbėti apie vaistų metabolizmą. Pasirodo, kad genas gali turėti kelias skirtingas būsenas. Ir lietuvio, ir juodaodžio, ir geltonodžio genas tarytum tas pats, bet variantai gali skirtis. Todėl man vaistas gali netikti, o japonui tikti. Mes akivaizdžiai nustatėme, kad lietuvio profilis, pavyzdžiui, pagal genus, kurie lemia vaistų metabolizmą, skiriasi nuo kitų europiečių“, – aiškina mokslininkas.

Vieną vakarą vasaros pabaigoje sėdėdamas prie laužo aš prisiminiau per visą vasarą patirtus nuotykius ir padarytus gerus bei blogus darbus. Pagalvojau: o gal galėčiau pakeisti blogus savo darbus, kad jie būtų geresni ir atneštų daugiau gėrio? Gal galėčiau keliauti laiku ir priversti save nepadaryti tų blogų darbų? Bet tada niekaip nesupratau, ar man fizikos dėsniai leistų keisti praeitį ir kaip mano pakeitimai paveiktų ateitį. Šie klausimai vis dar neduoda man ramybės.

Susirangiusi nuo čiurnos raiščio iki priekinės pado dalies, viso metro ilgio kirmėlė nieko neįtariančio žmogaus kojos audiniais mito daugiau kaip ketverius metus.

Ar nustotumėte kramtyti kramtomąją gumą, jeigu jums pasakytų, kad kiekvienas jos gabalėlis nuodija jūsų organizmą? Iš tiesų, rodos, visai nekaltas produktas gali labai pakenkti sveikatai. Ar kada nors perskaitėte kramtomosios gumos sudėtį? Daugelis iš mūsų veikiausiai niekada nesame to darę. Mes manome, kad keli gabalėliai gumos per dieną tikrai negali pakenti, ypač jei ji yra becukrė. Deja, taip nėra. Kramtomoji guma kenkia mūsų organizmui ir tas poveikis yra realus!

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) profesorius, Kauno klinikų ortopedas traumatologas ir Lietuvos krepšinio rinktinės gydytojas Rimtautas Gudas į čiurnos sąnario kremzlės defektą be pjūvių endoskopiškai įsodino išmaniąją membraną. Jau kitą dieną 29-erių kaunietė išvyko namo. Ši operacija atlikta pirmąkart Lietuvoje. Išskirtinės artroskopinės operacijos metu buvo įvertinta pažeista čiurnos sąnario kremzlė, pašalintos negyvos kremzlės dalys, o į defekto vietą įsodinta sąnario kremzlės struktūrinė membrana, kurią prie sveikos kremzlės kraštų gydytojas priklijavo fibrino klijais bei specialiais siūlais, išlaikančiais membranos stabilumą jai įaugant į sveiką kremzlę.

Tarptautinė mokslininkų grupė sukūrė perspektyvų junginį, kuris imuninei sistemai „parodo“, kurios kraujo ląstelės yra užkrėstos maliarijos sukėlėju ir naikintinos nekenkiant grėsmės sveikoms ląstelėms. Jau pradėtas ir šio junginio saugumo tyrimo su sveikais suaugusiais asmenimis planavimas. Tyrimui vadovavo Šv. Judo vaikų tiriamosios ligoninės (JAV) mokslininkai. Jo ataskaita publikuota recenzuojamame leidinyje „Proceedings of the National Academy of Sciences“ (PNAS) Junginys (+)-SJ733 buvo sukurtas modifikuojant molekulę, kurią jau ankstesnio tyrimo metu atrinko Šv. Judo ligoninės mokslininkai – šios molekulės pagrindu pradėti aktyvūs potencialių vaistų nuo maliarijos tyrimai visame pasaulyje, rašo sciencedaily.com.

Назад 1 2 3 Вперёд