- 0.0 Рейтинг
- 3135 Просмотров
- Обсудить
1. VANDUO MŪSŲ GYVENIME
Pastaruoju metu vis daugiau autorių rašo apie vandenį, apie jo kokybę, jo didelį užterštumą chemikalais ir radionuklidais, apie jo įtaką mūsų sveikatai ir pan. Ir teisingai daro, kadangi mūsų gyvenime vanduo vaidina labai svarbią rolę.
Mūsų gyvybė, sveikata arba ligos priklauso nuo to, koks vanduo, su kokia informacija ir kiek jo teka mūsų kraujo bei limfos induose..."
Žinoma, kad vanduo - informacijos šaltinis, kuris ilgam įsimena viską: kiek jame yra chemikalų ir radionuklidų, įvairių virusų ir mikrobų, kokia jam suteikta papildoma informacija netradiciniais, pvz. bioenergetiniais metodais ir kt. Daugybė ligų irgi plinta per vandenį, neretai jis tampa net epidemijų šaltiniu. Teigiama, kad šiandien vandenyje galima aptikti net iki 5000 kenksmingų cheminių junginių, kad nuo infekcijos mūsų planetoje kasmet suserga iki 500 milijonų žmonių ir per 5 milijonus vaikų miršta. Tokiu būdu vandens valymo, jo nukenksminimo, jo gerinimo problemos yra labai aktualios ir nekelia abejonių nei vienam mąstančiam žmogui.
Šiais laikais nemažai mokslininkų, sveikatos apsaugos darbuotojų ir entuziastų sėkmingai bando spręsti vandens valymo, nukenksminimo bei pagerinimo problemas. Plačiau naudojami arteziniai gręžiniai, vandens tiekimo įmonėse naudojami vandens nugeležinimo įrenginiai, kontroliuojamas, nors dar ir nepakankamai plačiai, šulinių, ypač kaimo šulinių vanduo ir t.t.. Palaipsniui žmonės sužino apie vandens gerinimo būdus. Taip jie sužinojo apie sidabringą vandenį, tirpsmo vandenį, magnetintą vandenį, apie tai, kad į vandenį naudinga įmesti keletą kristalų titnago, galų gale ir apie aktyvuotą vandenį. Žmonės perka ir naudoja įvairius vandens valymo filtrus.
Apie visa tai dabar jau galima rasti atitinkamos literatūros, todėl tik trumpai apibūdinsiu minėtus vandenis.
Sidabringas vanduo. Nuo senų laikų žmonės žinojo, kad vandenį galima dezinfekuoti sidabru. Ne veltui mūsų protėviai, naudojo sidabrinius indus - tai buvo ne tik prabangos ir prestižo dalykas, bet ir sveikatos palaikymo priemonė, kadangi nedideli sidabro kiekiai patekdavo į organizmą ir jį valydavo, gydydavo. O jeigu truputį sidabro ištirpdyti vandenyje elektros srovės pagalba, tai toks vanduo bus dar efektyvesnis dezinfektorius, konservantas. Sidabro preparatai labai aktyviai naikina bakterijas, pašalina biologinę taršą. Jie veikia aktyviau už žinomus paplitusius antiseptikus ir antibiotikus.
Kitas labai įdomus ir naudingas vanduo - tirpsmo vanduo. Tai geriamas vanduo, kuris iš pradžių sušaldomas į ledą, o po to ištirpinamas. Vanduo išsivalo nuo cheminių priemaišų, radionuklidų, svarbiausia, pasikeičia jo molekulių struktūra, jos tampa adekvačios organizmo molekulėms, todėl juda rezonanse ir duoda didesnę energiją, negu judėdamos chaotiškai. Tirpsmo vanduo sumažina nuovargį, padeda išgydyti nemažai ligų ir tas gydymas nieko nekainuoja, kadangi tirpsmo vandenį namų sąlygomis gali paruošti kiekvienas žmogus. Apie j į pakankamai parašyta , tačiau, kad būtų lengviau jį paruošti, pateikiu autoriaus siūlomą metodiką.
Į emaliuotą indą reikia pripilti vandens ir pastatyti jį į šaldymo kamerą (žiemą galima išnešti į balkoną). Po 4-5 vai. puodą reikia išimti ir, pralaužus ledelį, išpilti iš jo vandenį į kitą indą. Tą, pirmąjį ledą reikia išmesti, kadangi jis sugėrė sunkiojo vandens (deuterio) molekules (jos užšąla greičiau). Dabar tą nupiltą vandenį vėl reikia įdėti į šaldymo kamerą ir laikyti, kol užšals apie du trečdalius vandens. Po to puodą vėl išimame ir likusį neužšalusį vandenį išpilame lauk, kadangi jame sukaupta visa "chemija". Na, o puode likęs ledas ir yra mums reikalingas tirpsmo vanduo. Kambario temperatūroje ledas ištirpsta (ant ugnies nešildyti) ir tokį vandenį reikia gerti 1 vai. prieš valgį Per dieną reikėtų išgerti 2-3 stiklines. Laikyti geriausia šaldytuve.
Magnetinis vanduo - tai geriamas vanduo, perpiltas per pastovių magnetų sudarytą magnetinį lauką. Jis veikia gydančiai. Juo galima praustis, plautis'po magnetiniu dušu, gerti jį ir girdyti gyvulius bei paukščius, laistyti daržą.
Titnagas, įleistas į vandenį palaipsniui naikina puvimo ir kitokias bakterijas, pagerina vandens skonį ir jo skaidrumą, neutralizuoja chlorą ir nitratų junginius, sugeria sunkiųjų metalų priemaišas. Jo naudojimo sfera pakankamai plati ir apie tai galima rasti atitinkamos literatūros.
Aktyvuotas vanduo, kuriam Lietuvoje dabartiniu metu skiriamas nemažas dėmesys, tikrai vertas tokio dėmesio, kadangi jis ne tik pagerintas, išvalytas, bet dar ir labai efektyvus bei pigus vaistas, ir ypač puiki profilaktikos priemonė.
Aktyvuotas vanduo - tai geriamas vanduo, kuris elektrolizės būdu įgauna naujas savybes. Elektrolizė vyksta inde, perskirtame į dvi dalis pertvara (membrana, diafragma), kuri praleidžia jonus, bet neduoda susimaišyti vandeniui indo skyriuose. Todėl palaipsniui vienoje indo dalyje, kur pajungtas teigiamas elektrodas, vanduo tampa rūgštiniu ir pasikrauna teigiamu krūviu, o kitoje, kur pajungtas neigiamas elektrodas - šarminiu ir pasikrauna neigiamu krūviu. Šarminiame vandenyje po reakcijos iškrenta nuosėdos ir vanduo nusiskaidrina, išsivalo.
dr., doc. Petras Šibilskis
2. KAIP BUVO IŠRASTAS AKTYVUOTAS VANDUO
Aktyvuotą vandenį išrado Taškento Dujų mokslinio tyrimo institutas, kuriam vadovavo mokslų daktaras profesorius S.AIiochinas (dabar akademikas). Mokslininkai ieškojo naujos sudėties emulsijos. Atliekant tyrimus, laboratorijoje, kuriai tuo metu vadovavo inžinierius V. Bachiras (dabar jis taip pat akademikas), buvo išbandyta vandens elektrolizė inde, perskirtame į dvi dalis specialios medžiagos pertvara - membrana, kuri praleisdavo jonus, bet neduodavo susimaišyti vandeniui. Ir iš tikrųjų, elektrolizės metu vanduo tokiame inde palaipsniui įgavo naujas savybes: teigiamojo elektrodo (anodo) pusėje jis tapo rūgštiniu ir pasikrovė teigiamu elektros krūviu, o neigiamojo (katodo) pusėje -šarminiu ir pasikrovė neigiamu krūviu. Taip pagamintą vandenį išpylė į atskirus indus ir pamatė, kad šias savybes vanduo išlaiko pakankamai ilgai.
Bandymai tęsėsi. Netrukus buvo pastebėtos ir gydomosios aktyvuoto vandens savybės, juo buvo sterilizuoti medicinos įrankiai ir gydomos pooperacinės žaizdos. Rezultatai gavosi teigiami. Vėliau aktyvuotu vandeniu buvo laistoma medvilnė ir pastebėta, kad šarminis vanduo skatina jos augimą, o rūgštinis -puikiai dezinfekuoja gruntą ir t.t..
Greitas žaizdų gijimas, eksperimentai su medvilne ir kt. priminė pasakų apie gyvąjį ir negyvąjį vandenį motyvus ir netrukus šarminis vanduo buvo pradėtas vadinti gyvuoju, o rūgštinis - negyvuoju vandeniu. Naujos vandens savybės buvo tiek įdomios ir nelauktos, kad mokslininkai pateikė virš 100 išradimų. Netrukus aktyvuotą vandenį plačiai pradėjo naudoti Japonija, negailėdama šiam efektyviam preparatui lėšų. Palaipsniui plėtėsi vandens naudojimo receptūra, atsirado patarimų, kaip jį naudoti įvairiems ūkiniams-buitiniams tikslams.
Dabar aktyvuotą vandenį naudoja: Japonija, Indija, Izraelis, Vokietija, Austrija, Lenkija, Bulgarija, Rusija, Uzbekistanas, Baltarusija, Ukraina, Lietuva, Latvija ir kt. Nustatyta, kad jis ne toksiškas ir tinkamas tiek išoriniam, tiek vidiniam naudojimui. Japonijoje ir Uzbekistane aktyvuotas vanduo oficialiai įteisintas, kaip gydymo priemonė.
Daug bandymų su aktyvuotu vandeniu atlikta įvairiuose Rusijos regionuose gyvulininkystėje, paukštininkystėje, sodininkystėje, daržininkystėje. Rezultatai gavosi visur teigiami. Panašių bandymų buvo ir Latvijoje.
Vandens elektrolizeriais labai nesudėtinga naudotis, jie kompaktiški, ekonomiški. Priklausomai nuo to kokia prietaiso modifikacija galima per 20-30 min. pasigaminti 1,4 Itr. aktyvuoto vandens arba per 2-3 sekundes 1,5 ltr. sidabringo vandens.
Susidomėjimas aktyvuotu vandeniu neatslūgsta. Apie tai byloja du tarptautiniai seminarai, vykę Maskvoje 1997 m. ir 2001 metais, kuriuose mokslininkai iš 18 valstybių gvildeno vandens elektrocheminės aktyvacijos klausimus, tolesnis praktinis panaudojimas ne tik medicinoje, bet ir švariose pramonės srityse.
3. AKTYVUOTO VANDENS SAVYBĖS
Aktyvuoto vandens savybės priklauso ir nuo vandenilio jonų koncentracijos jame. Vandenilio jonų koncentracija matuojama sutartiniais vienetais pH, kurio reikšmės gali būti nuo 0 iki 14. Gamtoje esančio vandens (neutralus vanduo) pH=7. Jei šis rodiklis didėja nuo 7 iki 14, tai vanduo tampa šarminiu. Profilaktikai ir gydymui naudojamo šarminio vandens pH=8,0-10,5. Jeigu pH mažėja nuo 7 iki 1, tai vanduo tampa rūgštiniu. Profilaktikai ir gydymui naudojamo rūgštinio vandens pH=5,5-2,5. Koncentracijos skirtumas per 0,5 pH didelės reikšmės neturi.
Rūgštinis vanduo, (jį dar vadina anolitu, negyvuoju vandeniu) - bespalvis skaidrus skystis su rūgšties kvapu, rūgštelėjęs. Šis vanduo - puikus baktericidas, dezinfektorius. Jis sulėtina organizmo bioprocesus, sumažina kraujospūdį, veikia raminančiai, pagerina miegą, mažina skausmus sąnariuose, kadangi turi druskas tirpdančių savybių. Reguliariai skalaujant burną po valgio, nustoja kraujuoti dantenos, gerai dezinfekuojasi burnos ertmė, palaipsniui tirpsta dantų akmenys. Jis gerai dezinfekuoja tvarsliavą, baltinius, drabužius, avalynę, įvairią tarą, vaisius, daržoves, patalpas, netgi gruntą vazonėliuose ar lysvėse. Labai efektyviai gydo slogą, sustabdo žmonių, paukščių bei gyvulių viduriavimą. Moterys gali lengvai pasigaminti rūgštinio vandens su labai plačiai reklamuojama koncentracija pH=5,5 ir praustis be brangiai kainuojančių užsienietiškų preparatų. Anolitas gerai (drėkina paviršius ir įsiskverbia į odą, greitai parūgština organizmą.
Be rūgštingumo šis vanduo dar pakrautas teigiamais elektriniais krūviais apie 0,9-1,0 V, kas dar sustiprina jo poveikį. Laikant sandariai uždarytuose induose, savo savybes išsaugo keletą savaičių.
Atlikus papildomus tyrimus nustatyta, kad:
Pagamintas anolitas (negyvasis vanduo) elektrolizeriuose PTV - K ir PTV - A iš geriamojo vandens, kuriame ištirpinta valgomoji druska - NaCl - (5 %), įgyja papildomas baktericidines savybes (Naudojant stipresnės koncentracijos tirpalą, elektrolizeris gali sugesti). Toks anolitas per 30 min. sumažino tirtų padermių gyvybingumą iki standarte numatytų reikalavimų ir išlaikė šias savybes ne mažiau 5 val. Anolitu dezinfekuojami ir valomo sanitariniai techniniai įrenginiai (plautuvai, klozetai, vonios), valgymo indai, žaislai, skalbiniai ir skudurai, avalynė, ligonių slaugos daiktai, plastmasinės atliekos, dezinfekuojamos patalpos, paviršiai, baldai ir pan. Visais atvejais, panaudotas tirpalas be papildomo apdorojimo gali būti išpiltas į kanalizaciją.
Šarminis vanduo (katolitas, gyvasis vanduo) - drumzlinas, pilkas skystis, tačiau po reakcijos jis greitai nusiskaidrina: jame iškrinta nuosėdos - įvairios vandens druskos. Kuo daugiau vandenyje priemaišų, tuo daugiau iškrinta ir nuosėdų. Taip pasireiškia vandens valymo efektas. Gyvasis vanduo labai minkštas, be skonio, primena lietaus vandenį. Tai puikus stimuliatorius, tonizatorius. Jis paspartina organizmo bioprocesus, švelniai padidina kraujospūdį, skatina medžiagų įsisavinimą, gerina apetitą, pagreitina maisto praeinamumą, suteikia energijos, žvalumo. Jis greitai ir efektyviai gydo įvairias žaizdas, pradedant nuo įdūrimų, įpjovimų, baigiant skrandžio opomis, pragulomis, trofinėmis žaizdomis. Šarminiame vandenyje greitai atsigauna pavytusios gėlės, žalios daržovės ir paskui dar ilgai laikosi, tarsi ką tik nuskintos. Sėklos pamirkytos jame prieš sodinimą, greičiau sudygsta, o periodiškai laistant juo, duoda geresnį derlių, kuris anksčiau subręsta. Šis vanduo - gera plovimo, skalbimo priemonė.
Be šarmingumo gyvasis vanduo pakrautas neigiamais elektros krūviais apie 0,7-0,9 V. Savo savybes jis praranda greičiau negu rūgštinis vanduo, tačiau laikant sandariai uždarytame inde (be kontakto su oru) jis jas išsaugo savaitę.
Tokiu būdu, anolitas ir katolitas turi visiškai skirtingas savybes, kurios sėkmingai naudojamos kasdieninėje praktikoje.
Kadangi aktyvuotas vanduo efektyviausiai veikia, kol jis šviežias, tai nėra prasmės ruošti jo didelius kiekius atsargai. Geriausia, pasigaminti reikiamą kiekį šviežio vandens ir jį sunaudoti. Likučius galima panaudoti gėlių laistymui, prausimuisi ir t.t. Aktyvuoto vandens neverta laikyti šaldytuve. Nerekomenduojama jo ir virinti. Virinant, jo koncentracija sparčiai mažėja ir nyksta elektrolitinės savybės (mažėja oksidacinis-redukcinis potencialas). Tačiau, norintiems pasimėgauti nauju arbatos ar kavos skoniu, siūlau panaudoti gyvąjį (šarminį) vandenį.
Dažnai klausiama, kuo pasireiškia aktyvuoto vandens gydomasis poveikis? Svarbiausia tai, kad tiek šarminis (gyvasis), tiek rūgštinis (negyvasis) vanduo savo elektrolitinėmis savybėmis yra artimas organizmo skysčiams (kraujui, tarpląsteliniam skysčiui, limfai ir kt.) ir todėl iš karto įsijungia į organizmo gyvybinę veiklą. Ypač svarbu, kad tai gamtos produktas, aktyvinantis organizmo gydomąsias galias.
SANK-PETERBURGO MOKSLININKO SENSACIJA
Daugelis Rusijos, ir ne tik Rusijos, laikraščių, žurnalų mirga antraštėmis "Atrasta žmogaus senėjimo paslaptis", "Žmogaus gyvenimo trukmė - 280 metų", "Žemės biologinis laikrodis - raktas į pilnavertį gyvenimą". Šiuose straipsniuose supažindinama su mokslininko V. Volkovo atrastu Žemės biologiniu laikrodžiu - gamtos sukurtu mechanizmu, pagal kurį gyvena, sensta ir miršta visa kas gyva žemėje. Pagal V. Volkovą senėjimas, įvairios ligos, tai vis didėjantis ląstelinio skysčio suvartojimas vandenilio jonų (protonų) gamyba. Juo senesnis žmogus, tuo jo organizme yra mažiau vandens (naujagimis turi 85%, o aštuoniasdešimtmetis - 50%) Ląstelės netekdamos ląstelinio skysčio, nebegali normaliai funkcionuoti, jos žūsta. Organizmas, stengdamasis sumažinti šiuos nuostolius, pradeda blokuoti organų, kurie daugiausia šalina skysčius, funkcionavimą. Šių organų veikla silpnėja ir to pasėkoje kyla įvairių susirgimų grėsmė. Štai esant inkstų blokadai iš organizmo nepilnai pašalinamas šlapalas, šlapimo rūgštis, amoniakas, t.y. organizmas apsinuodija. Stabdant kepenų veiklą sutrikdoma bilirubino, cholesterolio, sočiųjų rūgščių šalinimas su tulžimi. O tai, aterosklerozės vystymas, imuniteto mažėjimas, nemiga, įvairios psichozės.
V. Volkovas daro išvadą: sudarius sąlygas organizmui atstatyti trūkstamą vandenilio jonų lygį, galima ne tik sumažinti įvairius susirgimus, senėjimą, bet netgi skatinti organizmo atsinaujinimą. Mokslininkas rekomenduoja vartoti elektrolizeryje pagaminta negyvąjį vandenį (anolitą), kuriame yra padidinta vandenilio jonų koncentracija. Toks vanduo organizmo lengvai įsisavinamas ir efektyviai papildo organizmą taip reikalingais vandenilio jonais.
4. KAS ŽINOTINA PRIEŠ NAUDOJANT AKTYVUOTĄ VANDENĮ
Aktyvuotą vandenį reikia gaminti pagal naudojimo instrukcijoje nurodytą metodiką .Vienkartinė geriamo aktyvuoto vandens dozė suaugusiam žmogui rekomenduojama pusė stiklinės. Vaikams dozę reikia atitinkamai mažinti. Pvz., nuo 2 iki 5 metų vaikui tai gali būti ketvirtis stiklinės, 5-12 metų - trečdalis stiklinės. Gydant slogą mažiems vaikams, reikia pipete įlašinti į nosytę keletą lašų negyvojo vandens, o gydant anginą ar gerklės skausmą - duoti per žinduką iš gerti keletą gurkšnelių truputį pašildyto negyvojo vandens ir pan. Norint, kad aktyvuotas vanduo veiktų greičiau, sudirginimus, išbėrimus, spuogus reikia juo drėkinti dažniau, 6-10 kartų per dieną. Skalauti skaudančią gerklę reikia nors 1-2 minutes, o skalauti burną pavalgius - dar ilgiau. Tokiais atvejais vandenį reikia truputį pašildyti.
Dažnai kyla klausimas, ar galima naudoti vienu metu cheminius vaistus ir aktyvuotą vandenį? Įvairioje mokslinėje aktyvuoto vandens praktinio taikymo medžiagoje nėra patvirtinančio teigiamo atsakymo. Taigi išvada viena - arba aktyvuotas vanduo arba cheminiai vaistai.
Taip pat reikia įsidėmėti, kad gydant onkologinius susirgimus, negalima vartoti gyvojo (šarminio) vandens.
Dabar jau galime pereiti ir prie konkrečių aktyvuoto vandens naudojimo gydymo tikslams rekomendacijų. Jas sudarė žinomi: mokslininkai ir gydytojai, chemikai ir inžinieriai.
Gydymo metodika
Patogumo dėlei gydymo rekomendacijos išdėstytos pagal ligų pavadinimus abėcėlės tvarka.
PASTABA:
1. Gydymo rekomendacijose nurodyta išgijimo trukmė yra orientacinė. Faktiškas pasveikimo laikas priklauso nuo organizmo ypatumų, ligos įsisenėjimo, mitybos ir kt. faktorių.
2. P r i e š p r a d e d a n t n a u d o t i a k t y v u o t ą v a n d e n į, p a s i t a r k i t e s u g y d y t o j u.
3. Aktyvuotas vanduo efektyviai gydo tik tada, kai kartu šalinama ir priežastis, sukėlusi ligą. Nepašalinus priežasties, aktyvuotas vanduo pašalina ligos simptomus, bet vėliau liga gali vėl sugrįšti.
Abscesas (pūlinys)
Nesubrendusi pūlinį gerai apdoroti pašildytu negyvuoju vandeniu ir uždėti ant jo negyvojo vandens kompresą.
Pūliniui pratrukus, arba pradūrus subrendusį pūlinį, išvalyti jį šiltu negyvuoju vandeniu ir aprišti. Nakčiai rekomenduojama išgerti pusę stiklinės gyvojo vandens.
Kai pūlinio vieta jau visiškai švari, gijimą galima pagreitinti gyvojo vandens kompresais (galima užpilti gyvojo vandens ant tvarsčio).
Žaizda užgyja per keletą dienų.
Jeigu perrišant vėl pastebėta pūlių, tai dar kartą apdoroti negyvuoju vandeniu.
Akies trauma
Jeigu trauma rimta, kraujuojanti, reikia kreiptis į gydytoją. Nesudėtingos traumos (užgavimai, užteršimai, sumušimai) gydomos 4-6 kartus per dieną praplaunant akį gyvuoju vandeniu.
Akį praplauti galima panardinus ją į indelį su gyvuoju vandeniu.
Alergija, alerginis dermatitas
Tris dienas po valgio skalauti nosį (įtraukiant vandenį), burną ir gerklę negyvuoju vandeniu. Po kiekvieno skalavimo išgerti po pusę stiklinės gyvojo vandens. Išbėrimus, spuogus, paburkimus drėkinti tik negyvuoju vandeniu 5-6 kartus per dieną.
Paprastai liga praeina per 2-3 dienas. Be to, reikia pašalinti alergijos priežastį.
Angina
Tris paras 5-6 kartus per dieną ir būtinai po kiekvieno valgymo skalauti gerklę pašildytu negyvuoju vandeniu. Esant slogai, skalauti ir nosį. Po kiekvieno skalavimo išgerti po ketvirtį stiklinės gyvojo vandens. Vandenį pašildyti iki 38-40 laipsnių. Reikalui esant, galima skalauti ir dažniau.
Temperatūra sumažėja pirmą dieną. Liga praeina per 2-3 dienas, kai kam ir per parą.
Apatinių galūnių arterijų aterosklerozė
Nuplauti kojas šiltu vandeniu su muilu, sausai nušluostyti ir sudrėkinti šiltu negyvuoju vandeniu. Leisti išdžiūti nešluostant. Nakčiai ant kojų padaryti gyvojo vandens kompresus, rytą nutrinti pabalusią, suminkštėjusią odą, patepti aliejumi.
Gydymo metu pusę valandos prieš valgant gerti po pusę stiklinės negyvojo vandens. Naudinga daryti kojų masažą. Jeigu matosi venos, tai tas vietas reikia sudrėkinti negyvuoju vandeniu arba daryti kompresus. Po to drėkinti gyvuoju vandeniu.
Nuplauti kojas šiltu vandeniu su muilu, sausai nušluostyti ir sudrėkinti šiltu negyvuoju vandeniu. Leisti išdžiūti nešluostant. Nakčiai ant kojų padaryti gyvojo vandens kompresus, rytą nutrinti pabalusią, suminkštėjusią odą, patepti aliejumi.
Artritas (reumatinis)
Rekomenduojama vieną dieną puse valandos prieš valgant gerti po 150 gramų negyvojo vandens ir daryti to paties vandens kompresus ant juosmens, o kitą dieną lygiai taip pat gerti gyvąjį vandenį ir daryti jo kompresus. Gydymas trunka 10 dienų
Kompresus daryti tik su pašildytu vandeniu.
Aštrūs respiratoriniai susirgimai
Gydymas panašus, kaip ir nuo anginos: skalauti nosį, burną ir gerklę pašildytu negyvuoju vandeniu. Paskutinis skalavimas gyvuoju vandeniu. Papildomai galima daryti plaučių inhaliaciją negyvuoju vandeniu (neturint inhaliatoriaus, galima pasinaudoti paprastu pulverizatoriumi ir keletą kartų įkvėpti negyvojo vandens "rūką"). Po procedūros išgerti ketvirtį stiklinės gyvojo vandens.
Paprastai liga praeina per dvi-tris dienas.
Bonchinė astma, bronchitas
Tris dienas po valgio skalauti burną, nosį ir gerklę pašildytu negyvuoju vandeniu (nukenksminti astmą sukeliančius alerganus). Po kiekvieno skalavimo išgerti po pusę stiklinės gyvojo vandens. Esant paprastam kosuliui gerti po pusę stiklinės gyvojo vandens. Profilaktikos tikslams skalavimus rekomenduojma periodiškai kartoti.
Liga praeina, palengvėja, atsikosėjimas, pagerėja savijauta. Naudinga išmokti negiliai kvėpuoti pagal dr. K.Buteikos metodą arba naudojantis "Frolovo", "Samozdravo" treniruokliu.
Bruceliozė
Užsikrečiama nuo gyvulių, todėl tvartuose, fermose reikia laikytis higienos taisyklių. Po šėrimo, melžimo, girdymo, nuplauti rankas negyvuoju vandeniu. Susirgus - gerti po puse stiklinės negyvojo vandens prieš valgant. Nevartoti nevirinto pieno. Tvartą dezinfekuoti.
Cukrinis diabetas (cukraligė)
Pastoviai gerti prieš valgant po pusę stiklinės gyvojo vandens. Papildomai rekomenduojama masažuoti kasą, įteigti mintį, kad ji gerai gamina insuliną.
Savijauta psatebimai pagerėja.
Dantų valymas, profilaktika
Valyti dantis aktyvuotu vandeniu.Jeigu dantys sveiki, valyti gyvuoju
vandeniu su pasta. Dezinfekcijos tikslams po valymo praskalauti burną negyvuoju vandeniu. Paskutinis skalavimas - gyvuoju vandeniu. Jei dantenos kraujuoja, tai po valymo ir po kiekvieno valgymo reikia ilgai skalauti negyvuoju vandeniu (3-4 kartus po 1-2 minutes). Paskutinį kartą - gyvuoju vandeniu.
Sumažėja dantenų kraujavimas, palapsniui tirpsta akmenys.
Dantų skausmas
10-20 minučių skalauti burną pašildytu negyvuoju vandeniu. Procedūrą galima pakartoti.
Skausmas praeina.
Dermatomikozės (odos grybelinės ligos)
Pažeistas vietas nuplauti šiltu vandeniu su muilu, sausai nušluostyti. Po to 4-6 kartus per dieną drėkinti jas truputį pašildytu negyvuoju vandeniu.
Šiuo atveju vanduo turi būti stipresnės koncentracijos (pH= 2,5).
Paprastai liga praeina per 4-5 dienas.Reikalui esant galima pakartoti gydymą.
Dermatitas (alerginis)
Pašalinti alerginį dermatitą sukeliančias priežastis (kontaktus su žolėmis, dulkes, kvapus, chemikalus ir t.t.). Išbėrimus, pabrinkimus drėkinti negyvuoju vandeniu. Pavalgius skalauti nosį, burną, gerklę negyvuoju vandeniu, kaip ir gydantis nuo alergijos.
Liga praeina per 3-4 dienas.
Diatezė
Visus išbėrimus, pabrinkimus sudrėkinti negyvuoju vandeniu, po to, praėjus 2-3 minutėm (t.y. išdžiūvus) padaryti gyvojo vandens kompresą ir palaikyti jį 10-15 min. Procedūrą kartoti 3-4 kartus per dieną. Be to reikia peržiūrėti vaiko meniu, neduoti diatezę keliančių produktų, duoti mažiau pieno, sviesto, daugiau daržovių. Reikia dažniau šluostyti dulkes, nelaikyti naminių gyvulių, kambarinių gėlių, vengti pūkinių pagalvių ir t.t. Taip pat patartina vengti cheminių vaistų.
Laikantis šių rekomendacijų, diatezė praeina per 2-3 paras.
Dezinfekcija
Negyvasis vanduo - puikus dezinfektorius. Skalaujant juo burną, nosį, gerklę naikinami mikrobai, toksinai, alergenai. Plaunant veidą, rankas, dezinfekuojama oda. Šluostant juo baldus, indus, plaunant grindis, dezinfekuojasi atitinkami paviršiai. Praktiškai juo galima dezinfekuoti viską. Šiais atvejais rekomenduojamas stipresnės koncentracijos (pH=2,0-2,5) negyvasis vanduo.
Paprastai dezinfekcijai užtenka vienos procedūros.
Dizenterija
Pirmą parą rekomenduojama nieko nevalgyti. Per tą dieną reikia išgerti 3-4 kartus po stiklinę negyvojo vandens. Koncentracija rekomenduojama apie 2-2,5 pH.
Dažniausiai liga praeina per parą.
Egzema,dedervinė
Prieš gydant pažeistą vietą reikia pakaitinti ant garų, palaipsniui didinant temperatūrą iki pakenčiamos, kad suminkštėtų oda. Vietoj garų galima padaryti karštą kompresą. Toliau pažeistą vietą reikia pradėti drėkinti truputį pašildytu gyvuoju vandeniu, leidžiant jam išdžiūti nešluostant. Vietoj drėkinimo galima dėti tamponus 4-6 kartus per parą. Nakčiai rekomenduojama išgerti pusę stiklinės gyvojo vandens. Procedūrą kartoti 4-5 dienas. Gydant egzemą reikia surasti ir pasistengti pašalinti ją sukeliančius dirgiklius (kaip ir alergijos atvejais).
Paprastai pažeista vieta užgyja per 3-4 dienas. Kai kam gydymą reikia pratęsti.
Galvos skausmai
Skaudančią galvos vietą sudrėkinti negyvuoju vandeniu ir išgerti pusę stiklinės: aktyvuoto vandens: jei galva skauda dėl padidinto kraujospūdžio, išgerti negyvojo vandens, jeigu dėl pažeminto - gyvojo.
Jeigu galva skauda dėl sumušimo, sutrenkimo, tai ją reikia sudrėkinti gy vuoju vandeniu.
Daugumai žmonių galvos skausmas pra-eina per 30-50 mi-nučių.
Gastritas
Tris dienas, tris kartus per dieną prieš valgant gerti po pusę stiklinės gyvojo vandens. Reikalui esant, galima gerti ir ilgesnį laiką.
Sumažėja rūgštin gumas, praeina skausmai, pagerėja savijauta.
Gelta (geltligė)
Tris-keturias dienas 4 kartus per dieną (prieš valgant ir prieš einant mie goti) gerti po pusę stiklinės gyvojo vandens. Rekomenduojama gerti likus 30 min. prieš valgį.
Praėjus 4-5 dienoms pasirodyti gy dytojui. Jeigu reikia, gydymą vandeniu galima pakartoti.
Pagerėja savijauta, atsistato natūrali odos spalva, padi dėja energija.
Gerklės skausmas
Pradėjus skaudėti gerklei, reikia ska lauti ją truputį pašildytu negyvuoju vandeniu. Skalavimus kartoti kas 0,5-1 val. Jeigu gerklė pradėjo skaudėti naktį, reikia keltis ir pradėti skalavimus. Pa prastai tokiais atvejais rytą gerklė jau nebeskauda.
Gimdos kaklelio erozija (Endocervicitas)
Pašildyti iki 38-40 laipsnių negyvojo ir gyvojo vandens ir nakčiai padaryti tokias procedūras: įsišvirkšti iš pradžių negyvojo vandens, po to, praėjus kele tai minučių - gyvojo vandens. Gyvojo vandens reikia įsišvirkšti keletą kartų su 3-5 minučių pertraukomis.
Paprastai liga pra eina po kelių proce dūrų.
Gingivitas (dantenų uždegimas)
Kadangi šią ligą sukelia bakterijos ar virusai, blogai įdėtos plombos, dantų apnašos, tai reikia šalinti tas priežastis: laikytis higienosreikalavimų, valyti dantis, o po kiekvieno valgio keletą kartų po 1-2 minutes skalauti burną negyvuoju vandeniu, dezinfekuoti burnos ertmę ir dantenas.
Dantenas naudinga periodiškai masažuoti.
Sumažėja dantenų kraujavimas, tirpsta apnašos ir akmenys.
Gripas
Pirmąją ligos parą rekomenduojama nieko nevalgyti, t.y. neeikvoti orga nizmo energijos maisto virškinimui, o palikti ją kovai su gripo virusais.
Pašildytu negyvuoju vandeniu 6-8 kartus per parą (galima ir dažniau) skalauti nosį, burną ir gerklę. Porą kartų per dieną išgerti po pusę stiklinės gyvojo vandens.
Paprastai gripas praeina per parą, kai kam per dvi. Pa lengvėja ir jo pa sekmės.
Grybelis (nagų grybelis)
Prieš pradedant gydymą grybelio pa žeistas vietas reikia nuplauti karštu van-deniu su muilu, sausai nušluostyti, po to sušlapinti pašildytu negyvuoju van-deniu ir nešluostant leisti išdžiūti. To-liau visą laiką (5-8 kartus per dieną) drėkinti tik negyvuoju vandeniu. Turint laiko, galima padaryti kojų vonelę: įmerkti kojas į pašildytą negyvąjį van denį ir laikyti apie 30 min.
Kojines gerai išplauti ir pamirkyti jas negyvajame vandenyje. Panašiai reikia dezinfekuoti ir avalynės vidų, pripylus negyvojo vandens ir palaikius apie 20 minučių.
Vandens stiprumas šiuo atveju reko menduojamas apie 2 pH.
Grybelis išnyksta per 4-6 dienas, kai kam per 8-10 dienų. Nagų grybelį tenka gydyti ilgesnį laiką, kol neatauga nauji, jau sveiki nagai.
Helmintozė (kirmelinės ligos)
Rytą išsituštinus, padaryti valančią klizmą negyvuoju vandeniu. Praėjus valandai padaryti klizmą gyvuoju van deniu. Toliau visą parą reikia gerti kas pusę valandos, po pusę stiklinės negy vojo vandens. Kitą parą lygiai taip pat gerti gyvąjį vandenį sveikatos, energi jos atstatymui. Jeigu per dvi paras liga nepraėjo, tai gydymo ciklą reikia pakartoti.
Pirmą parą savi jauta gali būti prasta. Ji pagerės geriant gyvąjį van denį.
Hemorojus, išangės įtrūkimai
Gydymą reikia pradėti išsituštinus. Iš pradžių reikia praplauti įtrūkimus, mazgus šiltu vandeniu su muilu, sausai nušluostyti ir sudrėkinti negyvuoju vandeniu (dezinfekuoti).
Po 5-10 minučių pradėti drėkinti tas vietas gyvuoju vandeniu arba dėti tamponus su juo. Išdžiūvusius tamponus pakeisti. Taip tęsti iki kito apsilankymo tualete, po to viską kartoti iš naujo. Procedūras tęsti 4-5 dienas. Nakčiai rekomenduojama išgerti pusę stiklinės gyvojo vandens.
Kraujavimas su mažėja, žaizdelės už-gyja per 3-4 die nas.
Įpjovimai, įdūrimai, įdrėskimai, įplėšimai
Gerai nuplauti žaizdą negyvuoju van deniu, palaukti, kol išdžiūs. Po to pri dėti tamponą su gyvuoju vandeniu ir sutvarstyti. Toliau iki visiško sugijimo drėkinti tik gyvuoju vandeniu. Nedidelius, švarius įdrėskimus pa kanka keletą kartų suvilgyti gyvuoju vandeniu.
Žaizdelės užgyja per 1-2 dienas. Di desnės - per 3-4 dienas.
Kaklo peršalimas
Padaryti kaklo kompresą šiltu gy vuoju vandeniu. Prieš valgant išgerti po pusę stiklinės gyvojo vandens.
Skausmai praeina, atsistato judesiai.
Kepenų uždegimas (hepatitas)
Pilnas gydymo ciklas 4 dienos. Pirmąją dieną išgerti 4 kartus (prieš valgant ir prieš miegą) po puse stiklinės negyvojo vandens. Likusias tris dienas tokiu pat būdu gerti gyvąjį vandenį.
Skausmai praeina, pagerėja savijauta.
Kolitas (storosios žarnos uždegimas)
Pirmąją parą rekomenduojama nieko nevalgyti. Per dieną reikia išgerti 3-4 kartus po pusę stiklinės negyvojo vandens. (Gydymas, kaip ir nuo dizenteri jos).
Dažniausiai liga praeina per parą.
Kolpitas (makšties uždegimas, vaginitas) Pašildyti iki 38-40 laipsnių gyvojo ir negyvojo vandens dozes ir įsišvirkšti nakčiai: iš pradžių negyvojo vandens, o po 10-15 minučių - gyvojo. Gyvojo galima įsišvirkšti keletą kartų iš eilės darant nedideles pauzes. (Gydymas, kaip nuo gimdos kaklelio erozijos).
Kolpitas praeina per 2-3 dienas.
Kojų kvapas
Iš pradžių kojas nuplauti šiltu vande niu su muilu ir sausai nušluostyti. Po to jas sudrėkinti negyvuoju vandeniu ir leisti nešluostant išdžiūti. Praėjus 10-15 mi nučių, sudrėkinti kojas gyvuoju van de niu ir taip pat leisti išdžiūti nešluostant. Pro cedūrą kartoti 2-3 dienas, pas kui - perio diškai nors kartą per savaitę. Papildomai galima dezinfekuoti kojines ir avalynę.
Nemalonus kojų kvapas išnyksta, palaipsniui atsinau jina oda.
Kojų kulnų įtrūkimai
Gydymas toks pat, kaip ir nuo kojų kvapo. Papildomai po procedūros rekomenduojama sutepti kulnus, kitas įtrūkusias vietas aliejumi ir leisti jam susigerti. Be to, kol oda minkšta, naudinga ją patrinti pemza (jūros puta), kad grei čiau pasišalintų negyva oda.
Įtrūkimai užgyja per 2-3 dienas.
Konjunktyvitas
Praplauti akis silpnu (pH=4,5-5,0) negyvuoju vandeniu, o po 3-5 minučių - gyvuoju vandeniu.
Procedūrą pakartoti 4-5 kartus per parą. Patogu plauti panardinant akį į indelį su vandeniu ir mirkčiojant.
Akis išsivalo, už degimas praeina.
Kraujo apytakos pagerinimas
Turint pakankamai gyvojo vandens, rekomenduojamos šio vandens vonios, arba nors apsipylimai. Turint perlinės vonios įrangą, labai naudinga procedū ras atlikti pridedant į paprastą vandenį gyvojo vandens. Tuo pačiu išnyksta jaunatviški spuogai, darosi švelnesnė oda, padidėja energija.
Laringitas (gerklų uždegimas)
Gydymas, kaip ir nuo anginos: skalauti gerklę pašildytu negyvuoju vandeniu. Reikia stengtis neperšalti, neperkrauti gerklų per daug ilga ir garsia kalba, nevartoti stiprių alkoholinių gėrimų, nerūkyti. Ligai paūmėjus, patartina 2-3 dienas patylėti, valgyti šiltą, švelnų, lengvai virškinamą maistą. Po skalavimų negyvuoju vandeniu, paskutinį kartą reikia skalauti gerklę gyvuoju vandeniu.
Liga palaipsniui praeina. Profilaktikos tikslams naudinga periodiškai skalauti gerklę po valgio.
Lytinis silpnumas
Kadangi gyvasis vanduo veikia toni zuojančiai, stimuliuojančiai, tai rekomenduojama jį periodiškai gerti po pusę stiklinės rytą ir vakare, prieš ei nant gulti. Papildomai galima naudoti ir magne tinius stimuliatorius (pvz. “Eros”), kitas potenciją skatinančias priemones. Prieš aktą reikia stengtis negalvoti apie galimą nesėkmę.
Negyvos odos nuo kojų padų, pirštų pašalinimas
Procedūra tokia pat, kaip ir šalinant kojų kvapą, kulnų įtrūkimus. Procedūra bus efektyvesnė, jeigu prieš tai pašu tinti kojaskarštame muiluotame vandenyje. Po to reikia sušlapinti kojas šiltu ne gyvuoju vandeniu ir po 15-20 minučių, trinant rankomis, o dar geriau - pemza, pašalinti apmirusią odą nuo padų bei kulnų.
Užbaigus procedūrą, kojas reikia ge rai nuplauti šiltu gyvuojuvandeniu ir leisti išdžiūti nešluostant.
Negyva oda pasišalina, išnyksta ne malonus kojų kva pas, užgyja įtrūki mai. Oda suminkš tėja. Procedūrą peri odiškai reikia kar toti.
Nervų raminimas, nemigos pašalinimas
Nakčiai išgerti pusę stiklinės negyvojo vandens. Jeigu tai nepadeda, reikia keletą dienų gerti prieš valgį po pusę stikli nės negyvojo vandens. Taip pat pasistengti nebenaudoti cheminių pre paratų, prie kurių organizmas jau pri prato.
Žmogus nusira mina, sumažėja kraujospūdis, page rėja miegas.
Odos sudirginimas (pvz. po skutimosi)
Keletą kartų suvilgyti odą tamponu, sušlapintu gyvuoju vandeniu, arba net nuplauti tą vietą gyvuoju vandeniu (vietoj odekolono, losjono, kremo ir pan.). Po keliųminučių vėl pakartoti. Leisti išdžiūti nešluostant. Jeigu yra nedidelis įpjovimas, tai pri dėti prie jo tamponą su gyvuoju vande niu ir palaikyti ilgiau.
Oda užgyja labai greitai, be to ji da rosi švelnesnė.
Odos priežiūra
Odos priežiūrai galima reguliariai naudoti negyvąjį vandenį su pH=5,5. Jį galima lengvai pagaminti, pasinaudojus elektrolizerio naudojimo instrukcijoje pateikta lentele, (šiam tikslui pakanka įjungti tik 5 mi nutėms). Nuvalius veidą tokiu negyvuoju van deniu, galima nusiprausti gyvuoju. Dar geriau, kai žmogus pats nustato, koks vanduo geriau tinka jo odai. Reguliarus aktyvuoto vandens nau dojimas odos priežiūrai daro jąsvei kesnę, švelnesnę, palaipsniui išlygina raukšles. Visokius išbėrimus, spuogelius, inkš tirus reikia gydyti tik negyvuoju vande niu, šiais atvejais - stipresniu.
Osteochandrozė
Rekomenduojama vieną parą gerti ne gyvąjį vandenį, o kitą parą - gyvąjį tris kartus per dieną po pusę stiklinės, likus pusei valandos prieš valgant. Ant skaudančios vietos padaryti negyvojo van dens kompresą. Procedūras kartoti 10 dienų. Papildomai reikalingas stuburo ma sažas. Turint galimybių, naudinga “pakabėti” ant skersinio po keletą minu-čių.
Skausmai suma žėja.Saugotis perša limų, staigių judesių, nekelti sunkių daiktų.
Otitas
Pašildytu negyvuoju vandeniu labai atsargiai praplauti ausies kanalą, po to jį nusausinti. Ant skaudančios ausies galima padaryti šilto negyvojo vandens kompresą. Išskyras, pūlius plauti negyvuoju vandeniu. Ligai paūmėjus, kreiptis į gydytoją.
Vengti peršalimo, nešnypšti nosies, gydyti slogą.
Padidintas kraujo spaudimas (hipertonija)
Rytą ir vakare prieš valgant išgerti po pusę stiklinės negyvojo vandens. Jeigu nepadeda, gerti tris kartus per dieną keletą dienų, kol normalizuosis. Dažnai užtenka išgerti pusę stiklinės ir pusę valandos pagulėti.
Spaudimas nor malizuojasi.
Pažemintas kraujo spaudimas (hipotonija)
Rytą ir vakare prieš valgant išgerti po pusę stiklinės gyvojo vandens. Reikalui esant, jį galima gerti ir ilgiau, pvz. savaitę. Visais atvejais naudinga kontroliuoti savo kraujospūdį ir patikslinti savo individualią aktyvuoto vandens naudojimo dozę.
Paradontozė, dantenų kraujavimas
Gydymas, kaip nuo dantų skausmo, arba kaip rekomenduota valyti dantis (žr. p. 11, 12).
Tokiais atvejais skalauti burną reikia ilgai. Pvz. stiklinę pašildyto negyvojo vandens reikia išskalauti per 10 minu čių.
Kraujavimas su mažėja arba sustoja, tirpsta dantų akme nys. Paskutinį kartą skalauti gyvuoju vandeniu.
Plaukų priežiūra
Plaukų priežiūrai užtenka vieną kartą per savaitę išplauti galvą gyvuoju vandeniu su muilu ar šampūnu, paskui ge rai praplauti gyvuoju vandeniu ir leisti nešluostant išdžiūti.
Plaukų slinkimas
Kartą per savaitę išplauti plaukus muilu ar šampūnu, nušluostyti, po to perpilti juos pašildytu negyvuoju van deniu. Palaukus 5-8 minutes, gerai pra plauti plaukus šiltu gyvuoju vandeniu, lengvai masažuojant pirštų galais gal vos odą, įtrinti vandenį į ją ir taip pat leisti išdžiūti nešluostant. Taip daryti galima ir keletą kartų per dieną.
Tokį plaukų stiprinimo ciklą reikia kartoti 4-6 savaites iš eilės.
Plaukai darosi minkšti, išnyksta pleiskanos, plaukai sustiprėja, nustoja slinkti. Laikui bėgant pradeda augti nauji plaukai.
Poliartritas
Vienas, pilnas gydymo ciklas - 9 die nos. Pirmas tris dienas gerti 4 kartus per dieną po pusę stiklinės negyvojo vandens (pusę valandos pries valgant ir nakčiai). Ketvirtą dieną - pertrauka. Penktą dieną prieš valgant ir nakčiai gerti po pusę stiklinės gyvojo vandens. Šeštą dieną vėl pertrauka. 7, 8 ir 9 dienomis vėl gerti negyvąjį vandenį, kaip ir pirmas tris dienas. Reikalui esant, gydymo ciklą galima pakartoti.
Skausmai sąna riuose praeina, page rėja bendra savi jauta. Jeigu liga įsi senėjusi, tai ant skaudančių vietų reikia daryti negy vojo vandens kom presus.
Pragulos
Pragulas atsargiai praplauti, apdoroti pašildytu negyvuoju vandeniu, leisti pradžiūti, po to gerai sudrėkinti pašil dytu gyvuoju vandeniu. Žaizdas su tvarstyti, o tvarstį galima drėkinti gy vuoju vandeniu periodiškai. Jeigu darant perrišimą vėl pastebėta pūlių, tai juos vėl reikia nuvalyti negy vuoju vandeniu ir tęsti gydymą gy vuoju. Ligoniui rekomenduojama gulėti ant lininių paklodžių, arba ant sėmenų, kad žaizda galėtų “kvėpuoti”.
Praktika rodo, kad tokiu būdu pragulos užgyja greičiau, negu gydant cheminiais vaistais.
Prostatos adenoma
Vienas gydymo ciklas 8 dienos. Vi sas 8 dienas reikia 4 kartus per dieną (pries valgant 1 valandą ir nakčiai) gerti po pusę stiklinės gyvojo vandens. Jeigu kraujospūdis nepadidėja, tai dozę reikia palaipsniui didinti iki stiklinės. Lytiniai santykiai neturėtų būti nutraukti. Jeigu nuo didelio gyvojo vandens kiekio padidėja kraujospūdis, arba jeigu aplamai ligonio kraujospūdis aukštas, tai praėjus 1-2 valandoms po gyvojo vandens, reikia išgerti pusę stiklinės negyvojo vandens. Jei mažai padeda, sumažinti gyvojo vandens dozę. Neretai gydymo ciklą reikia pakartoti keletą kartų. Kartoti rekomenduojama po mėnesio, tačiau jeigu leidžia kraujo spaudimas, galima tęsti gydymą ir be pertraukos. Gydymo metu naudinga papildomai daryti tarpkojo masažą, važinėti dvira čiu. Nakčiai patartina padaryti ant tarp kojo gyvojo vandens kompresą, prieš tai tą vietą nušluosčius negyvuoju van deniu. Gydymui padeda ir klizmos iš pašil dyto gyvojo vandens, taip pat juo su drėkintos marlinės žvakutės.
Per 4-6 dienas sumažėja poreikis dažnai šlapintis. Kai kuriems žmonėms su šlapimu išsiskiria juodos ar raudonos spalvos dalelės, to dėl gali būti skausmų. Pagerėja virškini mas, bendra savi jauta.
Pūliuojančios žaizdos, pooperacinės, trofinės žaizdos
Žaizdas praplauti pašildytu negy vuoju vandeniu ir leisti išdžiūti. Po 5-8 min. pradėti jas drėkinti gyvuoju van deniu ir tai daryti 6-8 kartus per parą. Vietoj to galima švarią žaizdą sutvars tyti ir gyvojo vandens užpilti ant tvars čio. Jeigu žaizda dar pūliuoja, tai ją vėl reikia apdoroti negyvuoju vandeniu ir tęsti toliau gydymą gyvuoju. Gydymo metu stengtis netraumuoti žaizdų, nepersitempti, saugoti, kad į žaizdas nepatektų infekcija.
Žaizdos apdžiūsta, išsivalo, po to pra deda greitai gyti. Senos trofinės žaizdos gyja lėčiau. Pooperacinės žaizdos užgyja 30% laiko greičiau, nei gydant tradiciniais metodais.
Psoriazė (žvynelinė, žvynligė)
Vieno gydymo ciklo trukmė 6 dienos. Prieš pradedant gydymą reikia išsi plauti su muilu, pažeistas vietas pašu tinti arba padaryti ant jų karštus kom presus, kad suminkštėtų žvynai. Po to pažeistas vietas (žvynus, šašus) reikia gerai sudrėkinti šiltu negyvuoju vandeniu ir po 5-8 minučių pradėti jas drėkinti pašildytu gyvuoju vandeniu. Toliau visas likusias 6 dienas drėkinti tik gyvuoju vandeniu po 5-8 kartus per dieną. Jokių šutinimų, apdorojimų ne gyvuoju vandeniu nebereikia. Be to, pirmas tris gydymo dienas reikia tris kartus per dieną prieš valgant gerti po 150 gramų negyvojo vandens, o likusias tris dienas - po pusę stiklinės gyvojo vandens. Po pirmosios gydymo savaitės (pir mojo ciklo) daroma savaitės pertrauka ir gydymas kartojamas iš naujo, kaip jau aprašyta. Kiek reikia tokių ciklų priklauso nuo žmogaus organizmo, jo jautrumo ir nuo to, kaip jis laikosi šių rekomendacijų. Kai kuriems žmonėms gydymo metu nuo gyvojo vandens pradeda labai džiūti oda. Ji niežti, sutrūkinėja, skauda. Tokiais atvejais ją reikia sudrėkinti negyvuoju vandeniu, sušvel ninti gyvojo vandens poveikį.
Po 4-5 gydymo dienų pažeistos vie tos apsivalo, pasi rodo švarios, raus vos odos ploteliai. Palaipsniui žvynai išnyksta. Dažniausiai už tenka 3-4 gydymo ciklų. Gydantis reikia nerūkyti, nevartoti alkoholinių gėrimų, vengti aštrių patie kalų, rūkytos mėsos, stengtis nesinervinti ir pan.
Paraproktitas
Reikia laikytis asmens higienos, stengtis, kad neužkietėtų viduriai, vengti viduriavimo, nenaudoti laikraš čių išangės valymui, laiku gydyti hemo rojų, neleisti jam įsisenėti. Gydant reikia išsituštinus nuplauti šiltu vandeniu išangę, mazgus, įtrūki mus, viską apvalyti šiltu negyvuoju vandeniu, po to padaryti šilto negyvojo vandens klizmą ir pasistengti išlaikyti 10-15 minučių. Jeigu išskyrų, pūlių yra daug, klizmą reikia pakartoti. Po to visus mazgus, įtrūkimus tamponuoti gyvuoju vandeniu. Paskutinį kartą klizmą galima pada ryti pašildytu gyvuoju vandeniu. Nakčiai rekomenduojama išgerti pusę stiklinės gyvojo vandens.
Palaipsniui parap roktitas praeina. Gydymas trunka 4-5 dienas.
Radikulitas, reumatizmas
Dvi paras tris kartus per dieną apie pusę valandos prieš valgant gerti po tris ketvirčius stiklines gyvojo vandens. Skaudančią vietą papildomai įtrinti pašildytu negyvuoju vandeniu. Saugotis šalčio, drėgmės, geriau pritūpti, negu pasilenkti ir pan.
Skausmai praeina per parą. Kai kam per 1-2 valandas.
Rėmuo
Prieš valgant išgerti pusę stiklinės ar stiklinę gyvojo vandens. Jeigu nepa dėjo, galima išgerti ir po valgio. Rėmuo praeina, jeigu pavalgius, po pusės valandos sučiulpti kruopelę drus kos.
Gyvasis (šarminis) vanduo sumažina rūgštingumą, rėmuo praeina.
Rankų, kojų sutinimas
Tris paras 4 kartus per dieną apie pusę valandos prieš valgant ir nakčiai reikia gerti aktyvuotą vandenį tokia tvarka: pirmąją parą - pusę stiklinės negy vojo vandens, antrąją parą - po pusę-tris ketvirčius stiklinės negyvojo vandens. trečiąją parą - po pusę stiklinės gy vojo vandens.
Sutinimas ir skausmai palaipsniui sumažėja, praeina.
Raukšlių korekcija, profilaktika
Žr. Veido higiena
Savijautos pagerinimas
Periodiškai 1-2 kartus per savaitę skalauti nosį, burną ir gerklę negyvuoju vandeniu, po to išgerti po pusę stiklinės gyvojo vandens. Tai daryti geriausia rytą po valgio ir vakare prieš miegą. Tokią procedūrą patartina padaryti ir po kontakto su ligoniu, arba esant įta rimui, kad buvo galimybė užsikrėsti mikrobais, taip pat epidemijų metu. Grįžus namo, papildomai reikia nusi plauti rankas negyvuoju vandeniu.
Atsiranda žvalu mas, padidėja ener gija, darbingumas. Žūsta mikrobai, bakterijos.
Salmoneliozė
Profilaktikos tikslais valgyti tik gerai išvirtą (iškeptą) mėsą, žuvį, gerti virintą pieną, atlikti skerdienos veterinarinę kontrolę. Susirgus praplauti skrandį truputį pa šildytu negyvuoju vandeniu, pirmą parą nieko nevalgyti ir periodiškai, kas 2-3 valandas gerti po pusę stiklinės negy vojo vandens. Galima padaryti ir klizmą negyvuoju vandeniu. Šiuo atveju vandens koncen tracija turėtų būti apie 2-2,5 pH.
Salmonėlės žūsta, liga praeina per 2-3 dienas. Jei šis būdas ne padeda, reikia kreiptis į gydytoją.
Skrandžio opa, 12-kapirštės žarnos opa
Keturias-penkias dienas 1 valandą prieš valgant gerti po pusę stiklinės gyvojo vandens. Jeigu rūgštingumas mažas arba nulinis, tai valgant ar pa valgius rekomenduojama išgerti treč dalį-pusę stiklinės negyvojo vandens. Po to padaryti savaitės pertrauką ir, nepaisant to, kad nebėra skausmų, pa kartoti kursą dar kartą. Jeigu kraujospūdis normalus ir nedi dėja nuo gyvojo vandens, tai dozę ga lima ir padidinti. Gydantis reikia prisilaikyti dietos, valgyti švelnų maistą, vengti rūkytos mėsos, alkoholio, rūkymo, stengtis ne persitempti, pavalgius nesilankstyti ir t.t.
Skausmai, vėmi mas greitai (per 1-3 dienas) praeina, pagerėja apetitas, sumažėja rūgštin gumas. 12-kapirštės opa gyja truputį lėčiau.
Skausmai rankų, kojų sąnariuose (ataugos, druskos)
Tris-keturias paras 30 min. prieš val gant gerti po pusę stiklinės negyvojo vandens. Skaudančias vietas drėkinti negyvuoju vandeniu, įtrinti jas. Nakčiai ant jų galima padaryti negyvojo van dens kompresą. Gydymo efektyvumą padidina regu liariai daroma mankšta, skaudančių sąnarių judesiai, masažas.
Skausmai suma žėja, pagerėja mie gas, sumažėja krau jospūdis.
Skrandžio ir žarnyno darbo pagerinimas
Sustojus skrandžio darbui (persival gius ar valgant sumaišius nesutapati namus produktus (pvz. bulves, kruopas, duoną su mėsa ar žuvimi) išgerti pusę stiklinės gy vojo vandens. Jeigu po pu sės valandos skrandis dirbti nepradėjo, tai išgerti dar pusę stiklinės gyvojo vandens.
Paprastai skrandis pradeda dirbti po 20-30 minučių.
Sloga
Praplauti nosį negyvuoju vandeniu, atsargiai jį įtraukiant į šnerves, po to išvalyti nosį. Galima pakartoti 2-3 kar tus. Mažiems vaikams įlašinti į nosį pipete ir išvalyti nosį.
Paprasta sloga dažniausiai praeina per 10-15 minučių.
Stomatitas
Po kiekvieno valgymo reikia gerai praskalauti burną negyvuoju vandeniu, po to - keletą kartų skalauti gyvuoju vandeniu. Gyvuoju vandeniu galima skalauti papildomai ir tarp valgių. Skalauti rei kia po 2-3 minutes, neskubant. Vandenį galima truputį pašildyti.
Žaizdelės greitai užgyja. Šiuo atveju aktyvuotas vanduo labai naudingas stomatologams.
Šunvotės, votys
Pažeistą vietą praplauti karštu vande niu, paskui gerai dezinfekuoti pašildytu negyvuoju vandeniu ir leisti išdžiūti. Toliau dvi paras ant jų dėti gyvojo van dens kompresus keičiant juos 4-5 kartus per parą ar dažniau. Nakčiai rekomenduojama išgerti pusę stiklinės gyvojo vandens. Be to, reikia stengtis neperšalti ir pa pildyti organizmą vitaminais. Reikia pasitikrinti ar nesergate cukralige.
Paprastai pažeis tos vietos užgyja per 2-3 paras.
Veido higiena, odos švelninimas
Rytą ir vakare, nusiprausus, 2-3 kar tus su 1-2 minučių pertrauka nuplauti (sudrėkinti) veidą, kaklą, rankas gy vuoju vandeniu ir leisti išdžiūti ne šluostant. (Vyrams tai rekomenduojama daryti po skutimosi vietoj odekolono ar losjono).
Ant raukšlėtų vietų uždėti gyvojo vandens kompresus ir palaikyti juos 15-20 minučių. Jeigu oda sausa, tai pradžioje ją rei kia nuplauti negyvuoju vandeniu, o po to daryti nurodytas procedūras. Keletą kartų per savaitę galima pa pildomai pašluostyti veidą tokiu pa ruoštu tirpalu: 0,5 valgomojo šaukšto druskos, 0,5 arbatinio šaukštelio sodos ištirpinti pusėje litro gyvojo vandens. Po procedūros nušluostyti veidą gy vuoju vandeniu.
Oda suminkštėja, pasidaro švelnesnė, išnyksta spuogai, sudirginimai, inkšti rai. Pastoviai darant tokias procedūras, išsilygina raukšlės.
Veido seborėja, spuogai
Rytą ir vakare, nusiprausus karštu vandeniu su muilu ir nušluosčius veidą, sudrėkinti jį pašildytu negyvuoju vandeniu. Esant galimybei spuogus galima drėkinti ir dažniau. Panašiai gydomi ir jaunatviški spuo gai. Papildomai galima gerti po pusę stiklinės negyvojo vandens.
Palaipsniui spuo gai ir inkštirai iš nyksta.
Venų išsiplėtimas
Išsiplėtusias ir kraujuojančias vietas praplauti negyvuoju vandeniu, leisti išdžiūti, po to pridėti gyvojo vandens kompresą ir išgerti pusę stiklinės negy vojo vandens. Praėjus 2-3 valandoms, pradėti gerti po pusę stiklinės gyvąjį vandenį ir gerti jį kas 4 valandas dvi-tris dienas ar il gesnį laiką. Jeigu pakyla kraujospūdis, reikia pa daryti pertrauką, t.y. negerti gyvojo vandens; norint greičiau sumažinti kraujospūdį, išgerti pusę stiklinės ar stiklinę negyvojo vandens.
Viduriavimas
Išgerti pusę stiklinės negyvojo van dens. Jeigu per valandą viduriavimas nepraėjo, tai išgerti dar pusę stiklinės negyvojo vandens.Tokiu pat būdu galima gydyti vidu riavimą naminiams paukščiams, bei gyvuliams.
Skausmai pilvo ertmėje ir viduria vimas paprastai pra eina per 0,5 val.
Vidurių užkietėjimas
Išgerti stiklinę gyvojo vandens. Jeigu viduriai užkietėja dažnai, reikia išsiaiškinti priežastį. Pagyvenusiems žmonėms tokiais atvejais rekomenduo jama išvalyti storąją žarną, darant kliz mas pagal Semionovos ar Malovičko rekomendacijas. Ruošiant vandenį klizmai, į jį galima pridėti ketvirtą-penktą dalį negyvojo vandens (vietoj citrinos rūgšties).
Pagerėja virškini mas, maisto praei namumas
Cholecistitas (Tulžies uždegimas)
Keturias paras tris kartus per dieną 30 min. prieš valgant gerti aktyvuotą vandenį tokia tvarka (po pusę stikli nės):
pirmą kartą (t. y. prieš pusryčius) - negyvąjį vandenį, likusius kartus - gyvąjį. Vanduo šiuo atveju turi būti stipres nės koncentracijos (pH=2-3 ir 10,5-11).
Skausmai pilvo, širdies ir dešinės menties pusėje pra eina, nustoja pykinti, pradingsta kartumas burnoje.
Chroniškas tonzilitas
Žr. Angina.
Pastaruoju metu vis daugiau autorių rašo apie vandenį, apie jo kokybę, jo didelį užterštumą chemikalais ir radionuklidais, apie jo įtaką mūsų sveikatai ir pan. Ir teisingai daro, kadangi mūsų gyvenime vanduo vaidina labai svarbią rolę.
Mūsų gyvybė, sveikata arba ligos priklauso nuo to, koks vanduo, su kokia informacija ir kiek jo teka mūsų kraujo bei limfos induose..."
Žinoma, kad vanduo - informacijos šaltinis, kuris ilgam įsimena viską: kiek jame yra chemikalų ir radionuklidų, įvairių virusų ir mikrobų, kokia jam suteikta papildoma informacija netradiciniais, pvz. bioenergetiniais metodais ir kt. Daugybė ligų irgi plinta per vandenį, neretai jis tampa net epidemijų šaltiniu. Teigiama, kad šiandien vandenyje galima aptikti net iki 5000 kenksmingų cheminių junginių, kad nuo infekcijos mūsų planetoje kasmet suserga iki 500 milijonų žmonių ir per 5 milijonus vaikų miršta. Tokiu būdu vandens valymo, jo nukenksminimo, jo gerinimo problemos yra labai aktualios ir nekelia abejonių nei vienam mąstančiam žmogui.
Šiais laikais nemažai mokslininkų, sveikatos apsaugos darbuotojų ir entuziastų sėkmingai bando spręsti vandens valymo, nukenksminimo bei pagerinimo problemas. Plačiau naudojami arteziniai gręžiniai, vandens tiekimo įmonėse naudojami vandens nugeležinimo įrenginiai, kontroliuojamas, nors dar ir nepakankamai plačiai, šulinių, ypač kaimo šulinių vanduo ir t.t.. Palaipsniui žmonės sužino apie vandens gerinimo būdus. Taip jie sužinojo apie sidabringą vandenį, tirpsmo vandenį, magnetintą vandenį, apie tai, kad į vandenį naudinga įmesti keletą kristalų titnago, galų gale ir apie aktyvuotą vandenį. Žmonės perka ir naudoja įvairius vandens valymo filtrus.
Apie visa tai dabar jau galima rasti atitinkamos literatūros, todėl tik trumpai apibūdinsiu minėtus vandenis.
Sidabringas vanduo. Nuo senų laikų žmonės žinojo, kad vandenį galima dezinfekuoti sidabru. Ne veltui mūsų protėviai, naudojo sidabrinius indus - tai buvo ne tik prabangos ir prestižo dalykas, bet ir sveikatos palaikymo priemonė, kadangi nedideli sidabro kiekiai patekdavo į organizmą ir jį valydavo, gydydavo. O jeigu truputį sidabro ištirpdyti vandenyje elektros srovės pagalba, tai toks vanduo bus dar efektyvesnis dezinfektorius, konservantas. Sidabro preparatai labai aktyviai naikina bakterijas, pašalina biologinę taršą. Jie veikia aktyviau už žinomus paplitusius antiseptikus ir antibiotikus.
Kitas labai įdomus ir naudingas vanduo - tirpsmo vanduo. Tai geriamas vanduo, kuris iš pradžių sušaldomas į ledą, o po to ištirpinamas. Vanduo išsivalo nuo cheminių priemaišų, radionuklidų, svarbiausia, pasikeičia jo molekulių struktūra, jos tampa adekvačios organizmo molekulėms, todėl juda rezonanse ir duoda didesnę energiją, negu judėdamos chaotiškai. Tirpsmo vanduo sumažina nuovargį, padeda išgydyti nemažai ligų ir tas gydymas nieko nekainuoja, kadangi tirpsmo vandenį namų sąlygomis gali paruošti kiekvienas žmogus. Apie j į pakankamai parašyta , tačiau, kad būtų lengviau jį paruošti, pateikiu autoriaus siūlomą metodiką.
Į emaliuotą indą reikia pripilti vandens ir pastatyti jį į šaldymo kamerą (žiemą galima išnešti į balkoną). Po 4-5 vai. puodą reikia išimti ir, pralaužus ledelį, išpilti iš jo vandenį į kitą indą. Tą, pirmąjį ledą reikia išmesti, kadangi jis sugėrė sunkiojo vandens (deuterio) molekules (jos užšąla greičiau). Dabar tą nupiltą vandenį vėl reikia įdėti į šaldymo kamerą ir laikyti, kol užšals apie du trečdalius vandens. Po to puodą vėl išimame ir likusį neužšalusį vandenį išpilame lauk, kadangi jame sukaupta visa "chemija". Na, o puode likęs ledas ir yra mums reikalingas tirpsmo vanduo. Kambario temperatūroje ledas ištirpsta (ant ugnies nešildyti) ir tokį vandenį reikia gerti 1 vai. prieš valgį Per dieną reikėtų išgerti 2-3 stiklines. Laikyti geriausia šaldytuve.
Magnetinis vanduo - tai geriamas vanduo, perpiltas per pastovių magnetų sudarytą magnetinį lauką. Jis veikia gydančiai. Juo galima praustis, plautis'po magnetiniu dušu, gerti jį ir girdyti gyvulius bei paukščius, laistyti daržą.
Titnagas, įleistas į vandenį palaipsniui naikina puvimo ir kitokias bakterijas, pagerina vandens skonį ir jo skaidrumą, neutralizuoja chlorą ir nitratų junginius, sugeria sunkiųjų metalų priemaišas. Jo naudojimo sfera pakankamai plati ir apie tai galima rasti atitinkamos literatūros.
Aktyvuotas vanduo, kuriam Lietuvoje dabartiniu metu skiriamas nemažas dėmesys, tikrai vertas tokio dėmesio, kadangi jis ne tik pagerintas, išvalytas, bet dar ir labai efektyvus bei pigus vaistas, ir ypač puiki profilaktikos priemonė.
Aktyvuotas vanduo - tai geriamas vanduo, kuris elektrolizės būdu įgauna naujas savybes. Elektrolizė vyksta inde, perskirtame į dvi dalis pertvara (membrana, diafragma), kuri praleidžia jonus, bet neduoda susimaišyti vandeniui indo skyriuose. Todėl palaipsniui vienoje indo dalyje, kur pajungtas teigiamas elektrodas, vanduo tampa rūgštiniu ir pasikrauna teigiamu krūviu, o kitoje, kur pajungtas neigiamas elektrodas - šarminiu ir pasikrauna neigiamu krūviu. Šarminiame vandenyje po reakcijos iškrenta nuosėdos ir vanduo nusiskaidrina, išsivalo.
dr., doc. Petras Šibilskis
2. KAIP BUVO IŠRASTAS AKTYVUOTAS VANDUO
Aktyvuotą vandenį išrado Taškento Dujų mokslinio tyrimo institutas, kuriam vadovavo mokslų daktaras profesorius S.AIiochinas (dabar akademikas). Mokslininkai ieškojo naujos sudėties emulsijos. Atliekant tyrimus, laboratorijoje, kuriai tuo metu vadovavo inžinierius V. Bachiras (dabar jis taip pat akademikas), buvo išbandyta vandens elektrolizė inde, perskirtame į dvi dalis specialios medžiagos pertvara - membrana, kuri praleisdavo jonus, bet neduodavo susimaišyti vandeniui. Ir iš tikrųjų, elektrolizės metu vanduo tokiame inde palaipsniui įgavo naujas savybes: teigiamojo elektrodo (anodo) pusėje jis tapo rūgštiniu ir pasikrovė teigiamu elektros krūviu, o neigiamojo (katodo) pusėje -šarminiu ir pasikrovė neigiamu krūviu. Taip pagamintą vandenį išpylė į atskirus indus ir pamatė, kad šias savybes vanduo išlaiko pakankamai ilgai.
Bandymai tęsėsi. Netrukus buvo pastebėtos ir gydomosios aktyvuoto vandens savybės, juo buvo sterilizuoti medicinos įrankiai ir gydomos pooperacinės žaizdos. Rezultatai gavosi teigiami. Vėliau aktyvuotu vandeniu buvo laistoma medvilnė ir pastebėta, kad šarminis vanduo skatina jos augimą, o rūgštinis -puikiai dezinfekuoja gruntą ir t.t..
Greitas žaizdų gijimas, eksperimentai su medvilne ir kt. priminė pasakų apie gyvąjį ir negyvąjį vandenį motyvus ir netrukus šarminis vanduo buvo pradėtas vadinti gyvuoju, o rūgštinis - negyvuoju vandeniu. Naujos vandens savybės buvo tiek įdomios ir nelauktos, kad mokslininkai pateikė virš 100 išradimų. Netrukus aktyvuotą vandenį plačiai pradėjo naudoti Japonija, negailėdama šiam efektyviam preparatui lėšų. Palaipsniui plėtėsi vandens naudojimo receptūra, atsirado patarimų, kaip jį naudoti įvairiems ūkiniams-buitiniams tikslams.
Dabar aktyvuotą vandenį naudoja: Japonija, Indija, Izraelis, Vokietija, Austrija, Lenkija, Bulgarija, Rusija, Uzbekistanas, Baltarusija, Ukraina, Lietuva, Latvija ir kt. Nustatyta, kad jis ne toksiškas ir tinkamas tiek išoriniam, tiek vidiniam naudojimui. Japonijoje ir Uzbekistane aktyvuotas vanduo oficialiai įteisintas, kaip gydymo priemonė.
Daug bandymų su aktyvuotu vandeniu atlikta įvairiuose Rusijos regionuose gyvulininkystėje, paukštininkystėje, sodininkystėje, daržininkystėje. Rezultatai gavosi visur teigiami. Panašių bandymų buvo ir Latvijoje.
Vandens elektrolizeriais labai nesudėtinga naudotis, jie kompaktiški, ekonomiški. Priklausomai nuo to kokia prietaiso modifikacija galima per 20-30 min. pasigaminti 1,4 Itr. aktyvuoto vandens arba per 2-3 sekundes 1,5 ltr. sidabringo vandens.
Susidomėjimas aktyvuotu vandeniu neatslūgsta. Apie tai byloja du tarptautiniai seminarai, vykę Maskvoje 1997 m. ir 2001 metais, kuriuose mokslininkai iš 18 valstybių gvildeno vandens elektrocheminės aktyvacijos klausimus, tolesnis praktinis panaudojimas ne tik medicinoje, bet ir švariose pramonės srityse.
3. AKTYVUOTO VANDENS SAVYBĖS
Aktyvuoto vandens savybės priklauso ir nuo vandenilio jonų koncentracijos jame. Vandenilio jonų koncentracija matuojama sutartiniais vienetais pH, kurio reikšmės gali būti nuo 0 iki 14. Gamtoje esančio vandens (neutralus vanduo) pH=7. Jei šis rodiklis didėja nuo 7 iki 14, tai vanduo tampa šarminiu. Profilaktikai ir gydymui naudojamo šarminio vandens pH=8,0-10,5. Jeigu pH mažėja nuo 7 iki 1, tai vanduo tampa rūgštiniu. Profilaktikai ir gydymui naudojamo rūgštinio vandens pH=5,5-2,5. Koncentracijos skirtumas per 0,5 pH didelės reikšmės neturi.
Rūgštinis vanduo, (jį dar vadina anolitu, negyvuoju vandeniu) - bespalvis skaidrus skystis su rūgšties kvapu, rūgštelėjęs. Šis vanduo - puikus baktericidas, dezinfektorius. Jis sulėtina organizmo bioprocesus, sumažina kraujospūdį, veikia raminančiai, pagerina miegą, mažina skausmus sąnariuose, kadangi turi druskas tirpdančių savybių. Reguliariai skalaujant burną po valgio, nustoja kraujuoti dantenos, gerai dezinfekuojasi burnos ertmė, palaipsniui tirpsta dantų akmenys. Jis gerai dezinfekuoja tvarsliavą, baltinius, drabužius, avalynę, įvairią tarą, vaisius, daržoves, patalpas, netgi gruntą vazonėliuose ar lysvėse. Labai efektyviai gydo slogą, sustabdo žmonių, paukščių bei gyvulių viduriavimą. Moterys gali lengvai pasigaminti rūgštinio vandens su labai plačiai reklamuojama koncentracija pH=5,5 ir praustis be brangiai kainuojančių užsienietiškų preparatų. Anolitas gerai (drėkina paviršius ir įsiskverbia į odą, greitai parūgština organizmą.
Be rūgštingumo šis vanduo dar pakrautas teigiamais elektriniais krūviais apie 0,9-1,0 V, kas dar sustiprina jo poveikį. Laikant sandariai uždarytuose induose, savo savybes išsaugo keletą savaičių.
Atlikus papildomus tyrimus nustatyta, kad:
Pagamintas anolitas (negyvasis vanduo) elektrolizeriuose PTV - K ir PTV - A iš geriamojo vandens, kuriame ištirpinta valgomoji druska - NaCl - (5 %), įgyja papildomas baktericidines savybes (Naudojant stipresnės koncentracijos tirpalą, elektrolizeris gali sugesti). Toks anolitas per 30 min. sumažino tirtų padermių gyvybingumą iki standarte numatytų reikalavimų ir išlaikė šias savybes ne mažiau 5 val. Anolitu dezinfekuojami ir valomo sanitariniai techniniai įrenginiai (plautuvai, klozetai, vonios), valgymo indai, žaislai, skalbiniai ir skudurai, avalynė, ligonių slaugos daiktai, plastmasinės atliekos, dezinfekuojamos patalpos, paviršiai, baldai ir pan. Visais atvejais, panaudotas tirpalas be papildomo apdorojimo gali būti išpiltas į kanalizaciją.
Šarminis vanduo (katolitas, gyvasis vanduo) - drumzlinas, pilkas skystis, tačiau po reakcijos jis greitai nusiskaidrina: jame iškrinta nuosėdos - įvairios vandens druskos. Kuo daugiau vandenyje priemaišų, tuo daugiau iškrinta ir nuosėdų. Taip pasireiškia vandens valymo efektas. Gyvasis vanduo labai minkštas, be skonio, primena lietaus vandenį. Tai puikus stimuliatorius, tonizatorius. Jis paspartina organizmo bioprocesus, švelniai padidina kraujospūdį, skatina medžiagų įsisavinimą, gerina apetitą, pagreitina maisto praeinamumą, suteikia energijos, žvalumo. Jis greitai ir efektyviai gydo įvairias žaizdas, pradedant nuo įdūrimų, įpjovimų, baigiant skrandžio opomis, pragulomis, trofinėmis žaizdomis. Šarminiame vandenyje greitai atsigauna pavytusios gėlės, žalios daržovės ir paskui dar ilgai laikosi, tarsi ką tik nuskintos. Sėklos pamirkytos jame prieš sodinimą, greičiau sudygsta, o periodiškai laistant juo, duoda geresnį derlių, kuris anksčiau subręsta. Šis vanduo - gera plovimo, skalbimo priemonė.
Be šarmingumo gyvasis vanduo pakrautas neigiamais elektros krūviais apie 0,7-0,9 V. Savo savybes jis praranda greičiau negu rūgštinis vanduo, tačiau laikant sandariai uždarytame inde (be kontakto su oru) jis jas išsaugo savaitę.
Tokiu būdu, anolitas ir katolitas turi visiškai skirtingas savybes, kurios sėkmingai naudojamos kasdieninėje praktikoje.
Kadangi aktyvuotas vanduo efektyviausiai veikia, kol jis šviežias, tai nėra prasmės ruošti jo didelius kiekius atsargai. Geriausia, pasigaminti reikiamą kiekį šviežio vandens ir jį sunaudoti. Likučius galima panaudoti gėlių laistymui, prausimuisi ir t.t. Aktyvuoto vandens neverta laikyti šaldytuve. Nerekomenduojama jo ir virinti. Virinant, jo koncentracija sparčiai mažėja ir nyksta elektrolitinės savybės (mažėja oksidacinis-redukcinis potencialas). Tačiau, norintiems pasimėgauti nauju arbatos ar kavos skoniu, siūlau panaudoti gyvąjį (šarminį) vandenį.
Dažnai klausiama, kuo pasireiškia aktyvuoto vandens gydomasis poveikis? Svarbiausia tai, kad tiek šarminis (gyvasis), tiek rūgštinis (negyvasis) vanduo savo elektrolitinėmis savybėmis yra artimas organizmo skysčiams (kraujui, tarpląsteliniam skysčiui, limfai ir kt.) ir todėl iš karto įsijungia į organizmo gyvybinę veiklą. Ypač svarbu, kad tai gamtos produktas, aktyvinantis organizmo gydomąsias galias.
SANK-PETERBURGO MOKSLININKO SENSACIJA
Daugelis Rusijos, ir ne tik Rusijos, laikraščių, žurnalų mirga antraštėmis "Atrasta žmogaus senėjimo paslaptis", "Žmogaus gyvenimo trukmė - 280 metų", "Žemės biologinis laikrodis - raktas į pilnavertį gyvenimą". Šiuose straipsniuose supažindinama su mokslininko V. Volkovo atrastu Žemės biologiniu laikrodžiu - gamtos sukurtu mechanizmu, pagal kurį gyvena, sensta ir miršta visa kas gyva žemėje. Pagal V. Volkovą senėjimas, įvairios ligos, tai vis didėjantis ląstelinio skysčio suvartojimas vandenilio jonų (protonų) gamyba. Juo senesnis žmogus, tuo jo organizme yra mažiau vandens (naujagimis turi 85%, o aštuoniasdešimtmetis - 50%) Ląstelės netekdamos ląstelinio skysčio, nebegali normaliai funkcionuoti, jos žūsta. Organizmas, stengdamasis sumažinti šiuos nuostolius, pradeda blokuoti organų, kurie daugiausia šalina skysčius, funkcionavimą. Šių organų veikla silpnėja ir to pasėkoje kyla įvairių susirgimų grėsmė. Štai esant inkstų blokadai iš organizmo nepilnai pašalinamas šlapalas, šlapimo rūgštis, amoniakas, t.y. organizmas apsinuodija. Stabdant kepenų veiklą sutrikdoma bilirubino, cholesterolio, sočiųjų rūgščių šalinimas su tulžimi. O tai, aterosklerozės vystymas, imuniteto mažėjimas, nemiga, įvairios psichozės.
V. Volkovas daro išvadą: sudarius sąlygas organizmui atstatyti trūkstamą vandenilio jonų lygį, galima ne tik sumažinti įvairius susirgimus, senėjimą, bet netgi skatinti organizmo atsinaujinimą. Mokslininkas rekomenduoja vartoti elektrolizeryje pagaminta negyvąjį vandenį (anolitą), kuriame yra padidinta vandenilio jonų koncentracija. Toks vanduo organizmo lengvai įsisavinamas ir efektyviai papildo organizmą taip reikalingais vandenilio jonais.
4. KAS ŽINOTINA PRIEŠ NAUDOJANT AKTYVUOTĄ VANDENĮ
Aktyvuotą vandenį reikia gaminti pagal naudojimo instrukcijoje nurodytą metodiką .Vienkartinė geriamo aktyvuoto vandens dozė suaugusiam žmogui rekomenduojama pusė stiklinės. Vaikams dozę reikia atitinkamai mažinti. Pvz., nuo 2 iki 5 metų vaikui tai gali būti ketvirtis stiklinės, 5-12 metų - trečdalis stiklinės. Gydant slogą mažiems vaikams, reikia pipete įlašinti į nosytę keletą lašų negyvojo vandens, o gydant anginą ar gerklės skausmą - duoti per žinduką iš gerti keletą gurkšnelių truputį pašildyto negyvojo vandens ir pan. Norint, kad aktyvuotas vanduo veiktų greičiau, sudirginimus, išbėrimus, spuogus reikia juo drėkinti dažniau, 6-10 kartų per dieną. Skalauti skaudančią gerklę reikia nors 1-2 minutes, o skalauti burną pavalgius - dar ilgiau. Tokiais atvejais vandenį reikia truputį pašildyti.
Dažnai kyla klausimas, ar galima naudoti vienu metu cheminius vaistus ir aktyvuotą vandenį? Įvairioje mokslinėje aktyvuoto vandens praktinio taikymo medžiagoje nėra patvirtinančio teigiamo atsakymo. Taigi išvada viena - arba aktyvuotas vanduo arba cheminiai vaistai.
Taip pat reikia įsidėmėti, kad gydant onkologinius susirgimus, negalima vartoti gyvojo (šarminio) vandens.
Dabar jau galime pereiti ir prie konkrečių aktyvuoto vandens naudojimo gydymo tikslams rekomendacijų. Jas sudarė žinomi: mokslininkai ir gydytojai, chemikai ir inžinieriai.
Gydymo metodika
Patogumo dėlei gydymo rekomendacijos išdėstytos pagal ligų pavadinimus abėcėlės tvarka.
PASTABA:
1. Gydymo rekomendacijose nurodyta išgijimo trukmė yra orientacinė. Faktiškas pasveikimo laikas priklauso nuo organizmo ypatumų, ligos įsisenėjimo, mitybos ir kt. faktorių.
2. P r i e š p r a d e d a n t n a u d o t i a k t y v u o t ą v a n d e n į, p a s i t a r k i t e s u g y d y t o j u.
3. Aktyvuotas vanduo efektyviai gydo tik tada, kai kartu šalinama ir priežastis, sukėlusi ligą. Nepašalinus priežasties, aktyvuotas vanduo pašalina ligos simptomus, bet vėliau liga gali vėl sugrįšti.
Abscesas (pūlinys)
Nesubrendusi pūlinį gerai apdoroti pašildytu negyvuoju vandeniu ir uždėti ant jo negyvojo vandens kompresą.
Pūliniui pratrukus, arba pradūrus subrendusį pūlinį, išvalyti jį šiltu negyvuoju vandeniu ir aprišti. Nakčiai rekomenduojama išgerti pusę stiklinės gyvojo vandens.
Kai pūlinio vieta jau visiškai švari, gijimą galima pagreitinti gyvojo vandens kompresais (galima užpilti gyvojo vandens ant tvarsčio).
Žaizda užgyja per keletą dienų.
Jeigu perrišant vėl pastebėta pūlių, tai dar kartą apdoroti negyvuoju vandeniu.
Akies trauma
Jeigu trauma rimta, kraujuojanti, reikia kreiptis į gydytoją. Nesudėtingos traumos (užgavimai, užteršimai, sumušimai) gydomos 4-6 kartus per dieną praplaunant akį gyvuoju vandeniu.
Akį praplauti galima panardinus ją į indelį su gyvuoju vandeniu.
Alergija, alerginis dermatitas
Tris dienas po valgio skalauti nosį (įtraukiant vandenį), burną ir gerklę negyvuoju vandeniu. Po kiekvieno skalavimo išgerti po pusę stiklinės gyvojo vandens. Išbėrimus, spuogus, paburkimus drėkinti tik negyvuoju vandeniu 5-6 kartus per dieną.
Paprastai liga praeina per 2-3 dienas. Be to, reikia pašalinti alergijos priežastį.
Angina
Tris paras 5-6 kartus per dieną ir būtinai po kiekvieno valgymo skalauti gerklę pašildytu negyvuoju vandeniu. Esant slogai, skalauti ir nosį. Po kiekvieno skalavimo išgerti po ketvirtį stiklinės gyvojo vandens. Vandenį pašildyti iki 38-40 laipsnių. Reikalui esant, galima skalauti ir dažniau.
Temperatūra sumažėja pirmą dieną. Liga praeina per 2-3 dienas, kai kam ir per parą.
Apatinių galūnių arterijų aterosklerozė
Nuplauti kojas šiltu vandeniu su muilu, sausai nušluostyti ir sudrėkinti šiltu negyvuoju vandeniu. Leisti išdžiūti nešluostant. Nakčiai ant kojų padaryti gyvojo vandens kompresus, rytą nutrinti pabalusią, suminkštėjusią odą, patepti aliejumi.
Gydymo metu pusę valandos prieš valgant gerti po pusę stiklinės negyvojo vandens. Naudinga daryti kojų masažą. Jeigu matosi venos, tai tas vietas reikia sudrėkinti negyvuoju vandeniu arba daryti kompresus. Po to drėkinti gyvuoju vandeniu.
Nuplauti kojas šiltu vandeniu su muilu, sausai nušluostyti ir sudrėkinti šiltu negyvuoju vandeniu. Leisti išdžiūti nešluostant. Nakčiai ant kojų padaryti gyvojo vandens kompresus, rytą nutrinti pabalusią, suminkštėjusią odą, patepti aliejumi.
Artritas (reumatinis)
Rekomenduojama vieną dieną puse valandos prieš valgant gerti po 150 gramų negyvojo vandens ir daryti to paties vandens kompresus ant juosmens, o kitą dieną lygiai taip pat gerti gyvąjį vandenį ir daryti jo kompresus. Gydymas trunka 10 dienų
Kompresus daryti tik su pašildytu vandeniu.
Aštrūs respiratoriniai susirgimai
Gydymas panašus, kaip ir nuo anginos: skalauti nosį, burną ir gerklę pašildytu negyvuoju vandeniu. Paskutinis skalavimas gyvuoju vandeniu. Papildomai galima daryti plaučių inhaliaciją negyvuoju vandeniu (neturint inhaliatoriaus, galima pasinaudoti paprastu pulverizatoriumi ir keletą kartų įkvėpti negyvojo vandens "rūką"). Po procedūros išgerti ketvirtį stiklinės gyvojo vandens.
Paprastai liga praeina per dvi-tris dienas.
Bonchinė astma, bronchitas
Tris dienas po valgio skalauti burną, nosį ir gerklę pašildytu negyvuoju vandeniu (nukenksminti astmą sukeliančius alerganus). Po kiekvieno skalavimo išgerti po pusę stiklinės gyvojo vandens. Esant paprastam kosuliui gerti po pusę stiklinės gyvojo vandens. Profilaktikos tikslams skalavimus rekomenduojma periodiškai kartoti.
Liga praeina, palengvėja, atsikosėjimas, pagerėja savijauta. Naudinga išmokti negiliai kvėpuoti pagal dr. K.Buteikos metodą arba naudojantis "Frolovo", "Samozdravo" treniruokliu.
Bruceliozė
Užsikrečiama nuo gyvulių, todėl tvartuose, fermose reikia laikytis higienos taisyklių. Po šėrimo, melžimo, girdymo, nuplauti rankas negyvuoju vandeniu. Susirgus - gerti po puse stiklinės negyvojo vandens prieš valgant. Nevartoti nevirinto pieno. Tvartą dezinfekuoti.
Cukrinis diabetas (cukraligė)
Pastoviai gerti prieš valgant po pusę stiklinės gyvojo vandens. Papildomai rekomenduojama masažuoti kasą, įteigti mintį, kad ji gerai gamina insuliną.
Savijauta psatebimai pagerėja.
Dantų valymas, profilaktika
Valyti dantis aktyvuotu vandeniu.Jeigu dantys sveiki, valyti gyvuoju
vandeniu su pasta. Dezinfekcijos tikslams po valymo praskalauti burną negyvuoju vandeniu. Paskutinis skalavimas - gyvuoju vandeniu. Jei dantenos kraujuoja, tai po valymo ir po kiekvieno valgymo reikia ilgai skalauti negyvuoju vandeniu (3-4 kartus po 1-2 minutes). Paskutinį kartą - gyvuoju vandeniu.
Sumažėja dantenų kraujavimas, palapsniui tirpsta akmenys.
Dantų skausmas
10-20 minučių skalauti burną pašildytu negyvuoju vandeniu. Procedūrą galima pakartoti.
Skausmas praeina.
Dermatomikozės (odos grybelinės ligos)
Pažeistas vietas nuplauti šiltu vandeniu su muilu, sausai nušluostyti. Po to 4-6 kartus per dieną drėkinti jas truputį pašildytu negyvuoju vandeniu.
Šiuo atveju vanduo turi būti stipresnės koncentracijos (pH= 2,5).
Paprastai liga praeina per 4-5 dienas.Reikalui esant galima pakartoti gydymą.
Dermatitas (alerginis)
Pašalinti alerginį dermatitą sukeliančias priežastis (kontaktus su žolėmis, dulkes, kvapus, chemikalus ir t.t.). Išbėrimus, pabrinkimus drėkinti negyvuoju vandeniu. Pavalgius skalauti nosį, burną, gerklę negyvuoju vandeniu, kaip ir gydantis nuo alergijos.
Liga praeina per 3-4 dienas.
Diatezė
Visus išbėrimus, pabrinkimus sudrėkinti negyvuoju vandeniu, po to, praėjus 2-3 minutėm (t.y. išdžiūvus) padaryti gyvojo vandens kompresą ir palaikyti jį 10-15 min. Procedūrą kartoti 3-4 kartus per dieną. Be to reikia peržiūrėti vaiko meniu, neduoti diatezę keliančių produktų, duoti mažiau pieno, sviesto, daugiau daržovių. Reikia dažniau šluostyti dulkes, nelaikyti naminių gyvulių, kambarinių gėlių, vengti pūkinių pagalvių ir t.t. Taip pat patartina vengti cheminių vaistų.
Laikantis šių rekomendacijų, diatezė praeina per 2-3 paras.
Dezinfekcija
Negyvasis vanduo - puikus dezinfektorius. Skalaujant juo burną, nosį, gerklę naikinami mikrobai, toksinai, alergenai. Plaunant veidą, rankas, dezinfekuojama oda. Šluostant juo baldus, indus, plaunant grindis, dezinfekuojasi atitinkami paviršiai. Praktiškai juo galima dezinfekuoti viską. Šiais atvejais rekomenduojamas stipresnės koncentracijos (pH=2,0-2,5) negyvasis vanduo.
Paprastai dezinfekcijai užtenka vienos procedūros.
Dizenterija
Pirmą parą rekomenduojama nieko nevalgyti. Per tą dieną reikia išgerti 3-4 kartus po stiklinę negyvojo vandens. Koncentracija rekomenduojama apie 2-2,5 pH.
Dažniausiai liga praeina per parą.
Egzema,dedervinė
Prieš gydant pažeistą vietą reikia pakaitinti ant garų, palaipsniui didinant temperatūrą iki pakenčiamos, kad suminkštėtų oda. Vietoj garų galima padaryti karštą kompresą. Toliau pažeistą vietą reikia pradėti drėkinti truputį pašildytu gyvuoju vandeniu, leidžiant jam išdžiūti nešluostant. Vietoj drėkinimo galima dėti tamponus 4-6 kartus per parą. Nakčiai rekomenduojama išgerti pusę stiklinės gyvojo vandens. Procedūrą kartoti 4-5 dienas. Gydant egzemą reikia surasti ir pasistengti pašalinti ją sukeliančius dirgiklius (kaip ir alergijos atvejais).
Paprastai pažeista vieta užgyja per 3-4 dienas. Kai kam gydymą reikia pratęsti.
Galvos skausmai
Skaudančią galvos vietą sudrėkinti negyvuoju vandeniu ir išgerti pusę stiklinės: aktyvuoto vandens: jei galva skauda dėl padidinto kraujospūdžio, išgerti negyvojo vandens, jeigu dėl pažeminto - gyvojo.
Jeigu galva skauda dėl sumušimo, sutrenkimo, tai ją reikia sudrėkinti gy vuoju vandeniu.
Daugumai žmonių galvos skausmas pra-eina per 30-50 mi-nučių.
Gastritas
Tris dienas, tris kartus per dieną prieš valgant gerti po pusę stiklinės gyvojo vandens. Reikalui esant, galima gerti ir ilgesnį laiką.
Sumažėja rūgštin gumas, praeina skausmai, pagerėja savijauta.
Gelta (geltligė)
Tris-keturias dienas 4 kartus per dieną (prieš valgant ir prieš einant mie goti) gerti po pusę stiklinės gyvojo vandens. Rekomenduojama gerti likus 30 min. prieš valgį.
Praėjus 4-5 dienoms pasirodyti gy dytojui. Jeigu reikia, gydymą vandeniu galima pakartoti.
Pagerėja savijauta, atsistato natūrali odos spalva, padi dėja energija.
Gerklės skausmas
Pradėjus skaudėti gerklei, reikia ska lauti ją truputį pašildytu negyvuoju vandeniu. Skalavimus kartoti kas 0,5-1 val. Jeigu gerklė pradėjo skaudėti naktį, reikia keltis ir pradėti skalavimus. Pa prastai tokiais atvejais rytą gerklė jau nebeskauda.
Gimdos kaklelio erozija (Endocervicitas)
Pašildyti iki 38-40 laipsnių negyvojo ir gyvojo vandens ir nakčiai padaryti tokias procedūras: įsišvirkšti iš pradžių negyvojo vandens, po to, praėjus kele tai minučių - gyvojo vandens. Gyvojo vandens reikia įsišvirkšti keletą kartų su 3-5 minučių pertraukomis.
Paprastai liga pra eina po kelių proce dūrų.
Gingivitas (dantenų uždegimas)
Kadangi šią ligą sukelia bakterijos ar virusai, blogai įdėtos plombos, dantų apnašos, tai reikia šalinti tas priežastis: laikytis higienosreikalavimų, valyti dantis, o po kiekvieno valgio keletą kartų po 1-2 minutes skalauti burną negyvuoju vandeniu, dezinfekuoti burnos ertmę ir dantenas.
Dantenas naudinga periodiškai masažuoti.
Sumažėja dantenų kraujavimas, tirpsta apnašos ir akmenys.
Gripas
Pirmąją ligos parą rekomenduojama nieko nevalgyti, t.y. neeikvoti orga nizmo energijos maisto virškinimui, o palikti ją kovai su gripo virusais.
Pašildytu negyvuoju vandeniu 6-8 kartus per parą (galima ir dažniau) skalauti nosį, burną ir gerklę. Porą kartų per dieną išgerti po pusę stiklinės gyvojo vandens.
Paprastai gripas praeina per parą, kai kam per dvi. Pa lengvėja ir jo pa sekmės.
Grybelis (nagų grybelis)
Prieš pradedant gydymą grybelio pa žeistas vietas reikia nuplauti karštu van-deniu su muilu, sausai nušluostyti, po to sušlapinti pašildytu negyvuoju van-deniu ir nešluostant leisti išdžiūti. To-liau visą laiką (5-8 kartus per dieną) drėkinti tik negyvuoju vandeniu. Turint laiko, galima padaryti kojų vonelę: įmerkti kojas į pašildytą negyvąjį van denį ir laikyti apie 30 min.
Kojines gerai išplauti ir pamirkyti jas negyvajame vandenyje. Panašiai reikia dezinfekuoti ir avalynės vidų, pripylus negyvojo vandens ir palaikius apie 20 minučių.
Vandens stiprumas šiuo atveju reko menduojamas apie 2 pH.
Grybelis išnyksta per 4-6 dienas, kai kam per 8-10 dienų. Nagų grybelį tenka gydyti ilgesnį laiką, kol neatauga nauji, jau sveiki nagai.
Helmintozė (kirmelinės ligos)
Rytą išsituštinus, padaryti valančią klizmą negyvuoju vandeniu. Praėjus valandai padaryti klizmą gyvuoju van deniu. Toliau visą parą reikia gerti kas pusę valandos, po pusę stiklinės negy vojo vandens. Kitą parą lygiai taip pat gerti gyvąjį vandenį sveikatos, energi jos atstatymui. Jeigu per dvi paras liga nepraėjo, tai gydymo ciklą reikia pakartoti.
Pirmą parą savi jauta gali būti prasta. Ji pagerės geriant gyvąjį van denį.
Hemorojus, išangės įtrūkimai
Gydymą reikia pradėti išsituštinus. Iš pradžių reikia praplauti įtrūkimus, mazgus šiltu vandeniu su muilu, sausai nušluostyti ir sudrėkinti negyvuoju vandeniu (dezinfekuoti).
Po 5-10 minučių pradėti drėkinti tas vietas gyvuoju vandeniu arba dėti tamponus su juo. Išdžiūvusius tamponus pakeisti. Taip tęsti iki kito apsilankymo tualete, po to viską kartoti iš naujo. Procedūras tęsti 4-5 dienas. Nakčiai rekomenduojama išgerti pusę stiklinės gyvojo vandens.
Kraujavimas su mažėja, žaizdelės už-gyja per 3-4 die nas.
Įpjovimai, įdūrimai, įdrėskimai, įplėšimai
Gerai nuplauti žaizdą negyvuoju van deniu, palaukti, kol išdžiūs. Po to pri dėti tamponą su gyvuoju vandeniu ir sutvarstyti. Toliau iki visiško sugijimo drėkinti tik gyvuoju vandeniu. Nedidelius, švarius įdrėskimus pa kanka keletą kartų suvilgyti gyvuoju vandeniu.
Žaizdelės užgyja per 1-2 dienas. Di desnės - per 3-4 dienas.
Kaklo peršalimas
Padaryti kaklo kompresą šiltu gy vuoju vandeniu. Prieš valgant išgerti po pusę stiklinės gyvojo vandens.
Skausmai praeina, atsistato judesiai.
Kepenų uždegimas (hepatitas)
Pilnas gydymo ciklas 4 dienos. Pirmąją dieną išgerti 4 kartus (prieš valgant ir prieš miegą) po puse stiklinės negyvojo vandens. Likusias tris dienas tokiu pat būdu gerti gyvąjį vandenį.
Skausmai praeina, pagerėja savijauta.
Kolitas (storosios žarnos uždegimas)
Pirmąją parą rekomenduojama nieko nevalgyti. Per dieną reikia išgerti 3-4 kartus po pusę stiklinės negyvojo vandens. (Gydymas, kaip ir nuo dizenteri jos).
Dažniausiai liga praeina per parą.
Kolpitas (makšties uždegimas, vaginitas) Pašildyti iki 38-40 laipsnių gyvojo ir negyvojo vandens dozes ir įsišvirkšti nakčiai: iš pradžių negyvojo vandens, o po 10-15 minučių - gyvojo. Gyvojo galima įsišvirkšti keletą kartų iš eilės darant nedideles pauzes. (Gydymas, kaip nuo gimdos kaklelio erozijos).
Kolpitas praeina per 2-3 dienas.
Kojų kvapas
Iš pradžių kojas nuplauti šiltu vande niu su muilu ir sausai nušluostyti. Po to jas sudrėkinti negyvuoju vandeniu ir leisti nešluostant išdžiūti. Praėjus 10-15 mi nučių, sudrėkinti kojas gyvuoju van de niu ir taip pat leisti išdžiūti nešluostant. Pro cedūrą kartoti 2-3 dienas, pas kui - perio diškai nors kartą per savaitę. Papildomai galima dezinfekuoti kojines ir avalynę.
Nemalonus kojų kvapas išnyksta, palaipsniui atsinau jina oda.
Kojų kulnų įtrūkimai
Gydymas toks pat, kaip ir nuo kojų kvapo. Papildomai po procedūros rekomenduojama sutepti kulnus, kitas įtrūkusias vietas aliejumi ir leisti jam susigerti. Be to, kol oda minkšta, naudinga ją patrinti pemza (jūros puta), kad grei čiau pasišalintų negyva oda.
Įtrūkimai užgyja per 2-3 dienas.
Konjunktyvitas
Praplauti akis silpnu (pH=4,5-5,0) negyvuoju vandeniu, o po 3-5 minučių - gyvuoju vandeniu.
Procedūrą pakartoti 4-5 kartus per parą. Patogu plauti panardinant akį į indelį su vandeniu ir mirkčiojant.
Akis išsivalo, už degimas praeina.
Kraujo apytakos pagerinimas
Turint pakankamai gyvojo vandens, rekomenduojamos šio vandens vonios, arba nors apsipylimai. Turint perlinės vonios įrangą, labai naudinga procedū ras atlikti pridedant į paprastą vandenį gyvojo vandens. Tuo pačiu išnyksta jaunatviški spuogai, darosi švelnesnė oda, padidėja energija.
Laringitas (gerklų uždegimas)
Gydymas, kaip ir nuo anginos: skalauti gerklę pašildytu negyvuoju vandeniu. Reikia stengtis neperšalti, neperkrauti gerklų per daug ilga ir garsia kalba, nevartoti stiprių alkoholinių gėrimų, nerūkyti. Ligai paūmėjus, patartina 2-3 dienas patylėti, valgyti šiltą, švelnų, lengvai virškinamą maistą. Po skalavimų negyvuoju vandeniu, paskutinį kartą reikia skalauti gerklę gyvuoju vandeniu.
Liga palaipsniui praeina. Profilaktikos tikslams naudinga periodiškai skalauti gerklę po valgio.
Lytinis silpnumas
Kadangi gyvasis vanduo veikia toni zuojančiai, stimuliuojančiai, tai rekomenduojama jį periodiškai gerti po pusę stiklinės rytą ir vakare, prieš ei nant gulti. Papildomai galima naudoti ir magne tinius stimuliatorius (pvz. “Eros”), kitas potenciją skatinančias priemones. Prieš aktą reikia stengtis negalvoti apie galimą nesėkmę.
Negyvos odos nuo kojų padų, pirštų pašalinimas
Procedūra tokia pat, kaip ir šalinant kojų kvapą, kulnų įtrūkimus. Procedūra bus efektyvesnė, jeigu prieš tai pašu tinti kojaskarštame muiluotame vandenyje. Po to reikia sušlapinti kojas šiltu ne gyvuoju vandeniu ir po 15-20 minučių, trinant rankomis, o dar geriau - pemza, pašalinti apmirusią odą nuo padų bei kulnų.
Užbaigus procedūrą, kojas reikia ge rai nuplauti šiltu gyvuojuvandeniu ir leisti išdžiūti nešluostant.
Negyva oda pasišalina, išnyksta ne malonus kojų kva pas, užgyja įtrūki mai. Oda suminkš tėja. Procedūrą peri odiškai reikia kar toti.
Nervų raminimas, nemigos pašalinimas
Nakčiai išgerti pusę stiklinės negyvojo vandens. Jeigu tai nepadeda, reikia keletą dienų gerti prieš valgį po pusę stikli nės negyvojo vandens. Taip pat pasistengti nebenaudoti cheminių pre paratų, prie kurių organizmas jau pri prato.
Žmogus nusira mina, sumažėja kraujospūdis, page rėja miegas.
Odos sudirginimas (pvz. po skutimosi)
Keletą kartų suvilgyti odą tamponu, sušlapintu gyvuoju vandeniu, arba net nuplauti tą vietą gyvuoju vandeniu (vietoj odekolono, losjono, kremo ir pan.). Po keliųminučių vėl pakartoti. Leisti išdžiūti nešluostant. Jeigu yra nedidelis įpjovimas, tai pri dėti prie jo tamponą su gyvuoju vande niu ir palaikyti ilgiau.
Oda užgyja labai greitai, be to ji da rosi švelnesnė.
Odos priežiūra
Odos priežiūrai galima reguliariai naudoti negyvąjį vandenį su pH=5,5. Jį galima lengvai pagaminti, pasinaudojus elektrolizerio naudojimo instrukcijoje pateikta lentele, (šiam tikslui pakanka įjungti tik 5 mi nutėms). Nuvalius veidą tokiu negyvuoju van deniu, galima nusiprausti gyvuoju. Dar geriau, kai žmogus pats nustato, koks vanduo geriau tinka jo odai. Reguliarus aktyvuoto vandens nau dojimas odos priežiūrai daro jąsvei kesnę, švelnesnę, palaipsniui išlygina raukšles. Visokius išbėrimus, spuogelius, inkš tirus reikia gydyti tik negyvuoju vande niu, šiais atvejais - stipresniu.
Osteochandrozė
Rekomenduojama vieną parą gerti ne gyvąjį vandenį, o kitą parą - gyvąjį tris kartus per dieną po pusę stiklinės, likus pusei valandos prieš valgant. Ant skaudančios vietos padaryti negyvojo van dens kompresą. Procedūras kartoti 10 dienų. Papildomai reikalingas stuburo ma sažas. Turint galimybių, naudinga “pakabėti” ant skersinio po keletą minu-čių.
Skausmai suma žėja.Saugotis perša limų, staigių judesių, nekelti sunkių daiktų.
Otitas
Pašildytu negyvuoju vandeniu labai atsargiai praplauti ausies kanalą, po to jį nusausinti. Ant skaudančios ausies galima padaryti šilto negyvojo vandens kompresą. Išskyras, pūlius plauti negyvuoju vandeniu. Ligai paūmėjus, kreiptis į gydytoją.
Vengti peršalimo, nešnypšti nosies, gydyti slogą.
Padidintas kraujo spaudimas (hipertonija)
Rytą ir vakare prieš valgant išgerti po pusę stiklinės negyvojo vandens. Jeigu nepadeda, gerti tris kartus per dieną keletą dienų, kol normalizuosis. Dažnai užtenka išgerti pusę stiklinės ir pusę valandos pagulėti.
Spaudimas nor malizuojasi.
Pažemintas kraujo spaudimas (hipotonija)
Rytą ir vakare prieš valgant išgerti po pusę stiklinės gyvojo vandens. Reikalui esant, jį galima gerti ir ilgiau, pvz. savaitę. Visais atvejais naudinga kontroliuoti savo kraujospūdį ir patikslinti savo individualią aktyvuoto vandens naudojimo dozę.
Paradontozė, dantenų kraujavimas
Gydymas, kaip nuo dantų skausmo, arba kaip rekomenduota valyti dantis (žr. p. 11, 12).
Tokiais atvejais skalauti burną reikia ilgai. Pvz. stiklinę pašildyto negyvojo vandens reikia išskalauti per 10 minu čių.
Kraujavimas su mažėja arba sustoja, tirpsta dantų akme nys. Paskutinį kartą skalauti gyvuoju vandeniu.
Plaukų priežiūra
Plaukų priežiūrai užtenka vieną kartą per savaitę išplauti galvą gyvuoju vandeniu su muilu ar šampūnu, paskui ge rai praplauti gyvuoju vandeniu ir leisti nešluostant išdžiūti.
Plaukų slinkimas
Kartą per savaitę išplauti plaukus muilu ar šampūnu, nušluostyti, po to perpilti juos pašildytu negyvuoju van deniu. Palaukus 5-8 minutes, gerai pra plauti plaukus šiltu gyvuoju vandeniu, lengvai masažuojant pirštų galais gal vos odą, įtrinti vandenį į ją ir taip pat leisti išdžiūti nešluostant. Taip daryti galima ir keletą kartų per dieną.
Tokį plaukų stiprinimo ciklą reikia kartoti 4-6 savaites iš eilės.
Plaukai darosi minkšti, išnyksta pleiskanos, plaukai sustiprėja, nustoja slinkti. Laikui bėgant pradeda augti nauji plaukai.
Poliartritas
Vienas, pilnas gydymo ciklas - 9 die nos. Pirmas tris dienas gerti 4 kartus per dieną po pusę stiklinės negyvojo vandens (pusę valandos pries valgant ir nakčiai). Ketvirtą dieną - pertrauka. Penktą dieną prieš valgant ir nakčiai gerti po pusę stiklinės gyvojo vandens. Šeštą dieną vėl pertrauka. 7, 8 ir 9 dienomis vėl gerti negyvąjį vandenį, kaip ir pirmas tris dienas. Reikalui esant, gydymo ciklą galima pakartoti.
Skausmai sąna riuose praeina, page rėja bendra savi jauta. Jeigu liga įsi senėjusi, tai ant skaudančių vietų reikia daryti negy vojo vandens kom presus.
Pragulos
Pragulas atsargiai praplauti, apdoroti pašildytu negyvuoju vandeniu, leisti pradžiūti, po to gerai sudrėkinti pašil dytu gyvuoju vandeniu. Žaizdas su tvarstyti, o tvarstį galima drėkinti gy vuoju vandeniu periodiškai. Jeigu darant perrišimą vėl pastebėta pūlių, tai juos vėl reikia nuvalyti negy vuoju vandeniu ir tęsti gydymą gy vuoju. Ligoniui rekomenduojama gulėti ant lininių paklodžių, arba ant sėmenų, kad žaizda galėtų “kvėpuoti”.
Praktika rodo, kad tokiu būdu pragulos užgyja greičiau, negu gydant cheminiais vaistais.
Prostatos adenoma
Vienas gydymo ciklas 8 dienos. Vi sas 8 dienas reikia 4 kartus per dieną (pries valgant 1 valandą ir nakčiai) gerti po pusę stiklinės gyvojo vandens. Jeigu kraujospūdis nepadidėja, tai dozę reikia palaipsniui didinti iki stiklinės. Lytiniai santykiai neturėtų būti nutraukti. Jeigu nuo didelio gyvojo vandens kiekio padidėja kraujospūdis, arba jeigu aplamai ligonio kraujospūdis aukštas, tai praėjus 1-2 valandoms po gyvojo vandens, reikia išgerti pusę stiklinės negyvojo vandens. Jei mažai padeda, sumažinti gyvojo vandens dozę. Neretai gydymo ciklą reikia pakartoti keletą kartų. Kartoti rekomenduojama po mėnesio, tačiau jeigu leidžia kraujo spaudimas, galima tęsti gydymą ir be pertraukos. Gydymo metu naudinga papildomai daryti tarpkojo masažą, važinėti dvira čiu. Nakčiai patartina padaryti ant tarp kojo gyvojo vandens kompresą, prieš tai tą vietą nušluosčius negyvuoju van deniu. Gydymui padeda ir klizmos iš pašil dyto gyvojo vandens, taip pat juo su drėkintos marlinės žvakutės.
Per 4-6 dienas sumažėja poreikis dažnai šlapintis. Kai kuriems žmonėms su šlapimu išsiskiria juodos ar raudonos spalvos dalelės, to dėl gali būti skausmų. Pagerėja virškini mas, bendra savi jauta.
Pūliuojančios žaizdos, pooperacinės, trofinės žaizdos
Žaizdas praplauti pašildytu negy vuoju vandeniu ir leisti išdžiūti. Po 5-8 min. pradėti jas drėkinti gyvuoju van deniu ir tai daryti 6-8 kartus per parą. Vietoj to galima švarią žaizdą sutvars tyti ir gyvojo vandens užpilti ant tvars čio. Jeigu žaizda dar pūliuoja, tai ją vėl reikia apdoroti negyvuoju vandeniu ir tęsti toliau gydymą gyvuoju. Gydymo metu stengtis netraumuoti žaizdų, nepersitempti, saugoti, kad į žaizdas nepatektų infekcija.
Žaizdos apdžiūsta, išsivalo, po to pra deda greitai gyti. Senos trofinės žaizdos gyja lėčiau. Pooperacinės žaizdos užgyja 30% laiko greičiau, nei gydant tradiciniais metodais.
Psoriazė (žvynelinė, žvynligė)
Vieno gydymo ciklo trukmė 6 dienos. Prieš pradedant gydymą reikia išsi plauti su muilu, pažeistas vietas pašu tinti arba padaryti ant jų karštus kom presus, kad suminkštėtų žvynai. Po to pažeistas vietas (žvynus, šašus) reikia gerai sudrėkinti šiltu negyvuoju vandeniu ir po 5-8 minučių pradėti jas drėkinti pašildytu gyvuoju vandeniu. Toliau visas likusias 6 dienas drėkinti tik gyvuoju vandeniu po 5-8 kartus per dieną. Jokių šutinimų, apdorojimų ne gyvuoju vandeniu nebereikia. Be to, pirmas tris gydymo dienas reikia tris kartus per dieną prieš valgant gerti po 150 gramų negyvojo vandens, o likusias tris dienas - po pusę stiklinės gyvojo vandens. Po pirmosios gydymo savaitės (pir mojo ciklo) daroma savaitės pertrauka ir gydymas kartojamas iš naujo, kaip jau aprašyta. Kiek reikia tokių ciklų priklauso nuo žmogaus organizmo, jo jautrumo ir nuo to, kaip jis laikosi šių rekomendacijų. Kai kuriems žmonėms gydymo metu nuo gyvojo vandens pradeda labai džiūti oda. Ji niežti, sutrūkinėja, skauda. Tokiais atvejais ją reikia sudrėkinti negyvuoju vandeniu, sušvel ninti gyvojo vandens poveikį.
Po 4-5 gydymo dienų pažeistos vie tos apsivalo, pasi rodo švarios, raus vos odos ploteliai. Palaipsniui žvynai išnyksta. Dažniausiai už tenka 3-4 gydymo ciklų. Gydantis reikia nerūkyti, nevartoti alkoholinių gėrimų, vengti aštrių patie kalų, rūkytos mėsos, stengtis nesinervinti ir pan.
Paraproktitas
Reikia laikytis asmens higienos, stengtis, kad neužkietėtų viduriai, vengti viduriavimo, nenaudoti laikraš čių išangės valymui, laiku gydyti hemo rojų, neleisti jam įsisenėti. Gydant reikia išsituštinus nuplauti šiltu vandeniu išangę, mazgus, įtrūki mus, viską apvalyti šiltu negyvuoju vandeniu, po to padaryti šilto negyvojo vandens klizmą ir pasistengti išlaikyti 10-15 minučių. Jeigu išskyrų, pūlių yra daug, klizmą reikia pakartoti. Po to visus mazgus, įtrūkimus tamponuoti gyvuoju vandeniu. Paskutinį kartą klizmą galima pada ryti pašildytu gyvuoju vandeniu. Nakčiai rekomenduojama išgerti pusę stiklinės gyvojo vandens.
Palaipsniui parap roktitas praeina. Gydymas trunka 4-5 dienas.
Radikulitas, reumatizmas
Dvi paras tris kartus per dieną apie pusę valandos prieš valgant gerti po tris ketvirčius stiklines gyvojo vandens. Skaudančią vietą papildomai įtrinti pašildytu negyvuoju vandeniu. Saugotis šalčio, drėgmės, geriau pritūpti, negu pasilenkti ir pan.
Skausmai praeina per parą. Kai kam per 1-2 valandas.
Rėmuo
Prieš valgant išgerti pusę stiklinės ar stiklinę gyvojo vandens. Jeigu nepa dėjo, galima išgerti ir po valgio. Rėmuo praeina, jeigu pavalgius, po pusės valandos sučiulpti kruopelę drus kos.
Gyvasis (šarminis) vanduo sumažina rūgštingumą, rėmuo praeina.
Rankų, kojų sutinimas
Tris paras 4 kartus per dieną apie pusę valandos prieš valgant ir nakčiai reikia gerti aktyvuotą vandenį tokia tvarka: pirmąją parą - pusę stiklinės negy vojo vandens, antrąją parą - po pusę-tris ketvirčius stiklinės negyvojo vandens. trečiąją parą - po pusę stiklinės gy vojo vandens.
Sutinimas ir skausmai palaipsniui sumažėja, praeina.
Raukšlių korekcija, profilaktika
Žr. Veido higiena
Savijautos pagerinimas
Periodiškai 1-2 kartus per savaitę skalauti nosį, burną ir gerklę negyvuoju vandeniu, po to išgerti po pusę stiklinės gyvojo vandens. Tai daryti geriausia rytą po valgio ir vakare prieš miegą. Tokią procedūrą patartina padaryti ir po kontakto su ligoniu, arba esant įta rimui, kad buvo galimybė užsikrėsti mikrobais, taip pat epidemijų metu. Grįžus namo, papildomai reikia nusi plauti rankas negyvuoju vandeniu.
Atsiranda žvalu mas, padidėja ener gija, darbingumas. Žūsta mikrobai, bakterijos.
Salmoneliozė
Profilaktikos tikslais valgyti tik gerai išvirtą (iškeptą) mėsą, žuvį, gerti virintą pieną, atlikti skerdienos veterinarinę kontrolę. Susirgus praplauti skrandį truputį pa šildytu negyvuoju vandeniu, pirmą parą nieko nevalgyti ir periodiškai, kas 2-3 valandas gerti po pusę stiklinės negy vojo vandens. Galima padaryti ir klizmą negyvuoju vandeniu. Šiuo atveju vandens koncen tracija turėtų būti apie 2-2,5 pH.
Salmonėlės žūsta, liga praeina per 2-3 dienas. Jei šis būdas ne padeda, reikia kreiptis į gydytoją.
Skrandžio opa, 12-kapirštės žarnos opa
Keturias-penkias dienas 1 valandą prieš valgant gerti po pusę stiklinės gyvojo vandens. Jeigu rūgštingumas mažas arba nulinis, tai valgant ar pa valgius rekomenduojama išgerti treč dalį-pusę stiklinės negyvojo vandens. Po to padaryti savaitės pertrauką ir, nepaisant to, kad nebėra skausmų, pa kartoti kursą dar kartą. Jeigu kraujospūdis normalus ir nedi dėja nuo gyvojo vandens, tai dozę ga lima ir padidinti. Gydantis reikia prisilaikyti dietos, valgyti švelnų maistą, vengti rūkytos mėsos, alkoholio, rūkymo, stengtis ne persitempti, pavalgius nesilankstyti ir t.t.
Skausmai, vėmi mas greitai (per 1-3 dienas) praeina, pagerėja apetitas, sumažėja rūgštin gumas. 12-kapirštės opa gyja truputį lėčiau.
Skausmai rankų, kojų sąnariuose (ataugos, druskos)
Tris-keturias paras 30 min. prieš val gant gerti po pusę stiklinės negyvojo vandens. Skaudančias vietas drėkinti negyvuoju vandeniu, įtrinti jas. Nakčiai ant jų galima padaryti negyvojo van dens kompresą. Gydymo efektyvumą padidina regu liariai daroma mankšta, skaudančių sąnarių judesiai, masažas.
Skausmai suma žėja, pagerėja mie gas, sumažėja krau jospūdis.
Skrandžio ir žarnyno darbo pagerinimas
Sustojus skrandžio darbui (persival gius ar valgant sumaišius nesutapati namus produktus (pvz. bulves, kruopas, duoną su mėsa ar žuvimi) išgerti pusę stiklinės gy vojo vandens. Jeigu po pu sės valandos skrandis dirbti nepradėjo, tai išgerti dar pusę stiklinės gyvojo vandens.
Paprastai skrandis pradeda dirbti po 20-30 minučių.
Sloga
Praplauti nosį negyvuoju vandeniu, atsargiai jį įtraukiant į šnerves, po to išvalyti nosį. Galima pakartoti 2-3 kar tus. Mažiems vaikams įlašinti į nosį pipete ir išvalyti nosį.
Paprasta sloga dažniausiai praeina per 10-15 minučių.
Stomatitas
Po kiekvieno valgymo reikia gerai praskalauti burną negyvuoju vandeniu, po to - keletą kartų skalauti gyvuoju vandeniu. Gyvuoju vandeniu galima skalauti papildomai ir tarp valgių. Skalauti rei kia po 2-3 minutes, neskubant. Vandenį galima truputį pašildyti.
Žaizdelės greitai užgyja. Šiuo atveju aktyvuotas vanduo labai naudingas stomatologams.
Šunvotės, votys
Pažeistą vietą praplauti karštu vande niu, paskui gerai dezinfekuoti pašildytu negyvuoju vandeniu ir leisti išdžiūti. Toliau dvi paras ant jų dėti gyvojo van dens kompresus keičiant juos 4-5 kartus per parą ar dažniau. Nakčiai rekomenduojama išgerti pusę stiklinės gyvojo vandens. Be to, reikia stengtis neperšalti ir pa pildyti organizmą vitaminais. Reikia pasitikrinti ar nesergate cukralige.
Paprastai pažeis tos vietos užgyja per 2-3 paras.
Veido higiena, odos švelninimas
Rytą ir vakare, nusiprausus, 2-3 kar tus su 1-2 minučių pertrauka nuplauti (sudrėkinti) veidą, kaklą, rankas gy vuoju vandeniu ir leisti išdžiūti ne šluostant. (Vyrams tai rekomenduojama daryti po skutimosi vietoj odekolono ar losjono).
Ant raukšlėtų vietų uždėti gyvojo vandens kompresus ir palaikyti juos 15-20 minučių. Jeigu oda sausa, tai pradžioje ją rei kia nuplauti negyvuoju vandeniu, o po to daryti nurodytas procedūras. Keletą kartų per savaitę galima pa pildomai pašluostyti veidą tokiu pa ruoštu tirpalu: 0,5 valgomojo šaukšto druskos, 0,5 arbatinio šaukštelio sodos ištirpinti pusėje litro gyvojo vandens. Po procedūros nušluostyti veidą gy vuoju vandeniu.
Oda suminkštėja, pasidaro švelnesnė, išnyksta spuogai, sudirginimai, inkšti rai. Pastoviai darant tokias procedūras, išsilygina raukšlės.
Veido seborėja, spuogai
Rytą ir vakare, nusiprausus karštu vandeniu su muilu ir nušluosčius veidą, sudrėkinti jį pašildytu negyvuoju vandeniu. Esant galimybei spuogus galima drėkinti ir dažniau. Panašiai gydomi ir jaunatviški spuo gai. Papildomai galima gerti po pusę stiklinės negyvojo vandens.
Palaipsniui spuo gai ir inkštirai iš nyksta.
Venų išsiplėtimas
Išsiplėtusias ir kraujuojančias vietas praplauti negyvuoju vandeniu, leisti išdžiūti, po to pridėti gyvojo vandens kompresą ir išgerti pusę stiklinės negy vojo vandens. Praėjus 2-3 valandoms, pradėti gerti po pusę stiklinės gyvąjį vandenį ir gerti jį kas 4 valandas dvi-tris dienas ar il gesnį laiką. Jeigu pakyla kraujospūdis, reikia pa daryti pertrauką, t.y. negerti gyvojo vandens; norint greičiau sumažinti kraujospūdį, išgerti pusę stiklinės ar stiklinę negyvojo vandens.
Viduriavimas
Išgerti pusę stiklinės negyvojo van dens. Jeigu per valandą viduriavimas nepraėjo, tai išgerti dar pusę stiklinės negyvojo vandens.Tokiu pat būdu galima gydyti vidu riavimą naminiams paukščiams, bei gyvuliams.
Skausmai pilvo ertmėje ir viduria vimas paprastai pra eina per 0,5 val.
Vidurių užkietėjimas
Išgerti stiklinę gyvojo vandens. Jeigu viduriai užkietėja dažnai, reikia išsiaiškinti priežastį. Pagyvenusiems žmonėms tokiais atvejais rekomenduo jama išvalyti storąją žarną, darant kliz mas pagal Semionovos ar Malovičko rekomendacijas. Ruošiant vandenį klizmai, į jį galima pridėti ketvirtą-penktą dalį negyvojo vandens (vietoj citrinos rūgšties).
Pagerėja virškini mas, maisto praei namumas
Cholecistitas (Tulžies uždegimas)
Keturias paras tris kartus per dieną 30 min. prieš valgant gerti aktyvuotą vandenį tokia tvarka (po pusę stikli nės):
pirmą kartą (t. y. prieš pusryčius) - negyvąjį vandenį, likusius kartus - gyvąjį. Vanduo šiuo atveju turi būti stipres nės koncentracijos (pH=2-3 ir 10,5-11).
Skausmai pilvo, širdies ir dešinės menties pusėje pra eina, nustoja pykinti, pradingsta kartumas burnoje.
Chroniškas tonzilitas
Žr. Angina.
Теги
Похожие материалы
Никто не решился оставить свой комментарий.
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.