Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Istorijos paslaptys

Amerikietiškas Stounhendžas – kas mūsų laukia ateityje?

Džordžijos monumentas populiarioje literatūroje kartais vadinamas taip pat ir Amerikos Stounhendžu, kas sukelia painiavą su to paties pavadinimo indėnų statiniu. Čionai kalba eina apie stambų granitinį monumentą Elberto apygardoje, Džordžijoje. Ant paminklo iškalti ilgi užrašai aštuoniomis šiuolaikinėmis kalbomis, o ant viršūnės yra trumpesnis įrašas keturiomis senovės kalbomis – akadų, klasikine graikų, sanskrito ir senovės egiptiečių.

Monumento aukštis siekia 6,1 metro, jį sudaro šešios granito plokštės, kurių bendra masė siekia apie šimtą tonų. Viena plokštė stovi centre, keturios – aplink ją, o šeštoji – visų jų viršuje. Plokštės sustatytos, atsižvelgiant į astronominius įvykius. Netoliese, į vakarus nuo paminklo, ant žemės paklota akmeninė lentelė, kurioje paaiškinama Monumento atsiradimo istorija ir paskirtis.

Paminklas orientuotas į pasaulio šalis. Kai kuriose vietose padarytos angos, nurodančios Šiaurės žvaigždę ir Saulę. Visą šią konstrukciją sukūrė iki šiol nežinomų žmonių grupė. Žinoma tiek tiek, kad 1979 metų birželį nežinomas asmuo, pasivadinęs pseudonimu R. C. Christian, užsakė monumento statybą kompanijai Elberton Granite Finishing Company. Kaip teigia viena iš hipotezių, pseudonimą galima kildinti iš legendinio XIV amžiaus Rozenkroicerių ordino įkorėjo Kristiano Rozenkroico vardo.

Iš Elberto apygardos žemės kadastro įrašų galima sužinoti, kad sklypas buvo įsigytas 1979 metų spalio pirmą dieną. Paminklas buvo iškilmingai atidarytas 1980 kovo 22 dieną, dalyvaujant keturiems šimtams (pagal kitus šaltinius – šimtui) žmonių.

Jeigu eisime aplink statinį iš šiaurės pagal laikrodžio rodyklę, tai kalbų išsidėstymas bus toks: anglų, ispanų, suachilių, hindi, ivritas, arabų, kinų ir rusų kalba. Taip pat yra tekstų Babilono dantiraščiu, sanskrito kalba ir egiptietiškais hieroglifais. Visomis šiomis kalbomis užrašyti dešimt principų (priesakų) tiems, kurie išgyvens po globalinio kataklizmo (tokio kaip pavyzdžiui, branduolinė žiema).

Ir štai jau daugiau kaip 25 metus nuo atidarymo ceremonijos, netyla ginčai, visų pirma dėl minėtų priesakų. Aršiausiais statinio priešais tapo sąmokslo teorijos šalininkai, tvirtinantys, kad paminklą pastatė pasaulinių užkulisių atstovai, mėginantys kontroliuoti pasaulio vyriausybes, o užrašai – tai ne kas kita, kaip dešimt Naujosios Pasaulio Tvarkos priesakų.

Neįprasta bei paslaptinga ir pati statyba

1979 birželį vėlai vakare į granito apdirbimo kompanijos Elbertono miestelyje ofisą atėjo gerai apsirengęs žmogus, kuris pareiškė norą susipažinti su didelių monumentų iš vietinio akmens statybos įkainiais. Jis pasivadino misteriu Christianu ir pareiškė, kad atstovauja nedidelę grupę Amerikos piliečių, kurie norėtų likti nežinomais. Respektabilus ponas pasidomėjo granito apdirbimo kaina, o taip pat bankais, kurie aptarnauja kompaniją.

Christianas paaiškino nustebusiam firmos vadovui Fendliui, kokia jo prašymo esmė. Grupė projekto iniciatorių nori pastatyti kur nors dykvietėje granitinį monumentą. Neįprastą paminklą turėtų sudaryti šešios plokštės su iškaltais užrašais. Taip pat anoniminiai mecenatai pageidautų, kad būtų sudaryta galimybė ateityje išplėsti monumento ribas ir pastatyti papildomas plokštes kitomis kalbomis.

Minėta kompanija yra stambiausia pasaulyje akmens apdirbėja, tačiau tokių užsakymų ji dar nebuvo gavusi. Bendras monumento svoris siekė 119 tonų, aukštis – šeši metrai, plius daugiau kaip keturi tūkstančiai iškaltų raidžių. Užsakovas pareikalavo pasitelkti pačius geriausius monumentų statybos ekspertus.

Praėjus kelioms savaitėms, pinigai pasiekė kompanijos sąskaitą.

Elbertonas buvo pasirinktas kaip ideali vieta statybai. Christianas išsirinko maždaug dviejų hektarų sklypą vienoje iš vietinių fermų. Užsakovai paprašė, kad baigus projektą, jiems būtų perduoti segtuvai su visais dokumentais, susijusiais su projektu, kad visiems laikams būtų išsaugota paslaptis.

Christianas ir kiti anoniminiai sponsoriai mąstė apie amžiną monumentą, dėl to kreipimasis į žmoniją buvo suformuluotas labai kruopščiai, nepriklausomai nuo tautybių, religijų ar politinių įsitikinimų.

Kodėl pasirinkta Virdžinija? Čia labai daug aukštos kokybės akmens, švelnus klimatas, puikūs meistrai. Be to, Christiano prosenelė kilusi iš šių vietovių.

Monumentas, kaip jau buvo sakyta, neįprastas.

Keturios didelės vertikalios plokštės išorinėmis savo pusėmis nukreiptos į metinio Mėnulio judėjimo.

Viršutinė horizontali plokštė (stogas) – tai kalendorius. Pagal saulės spindulį, krentantį per plokštėje padarytą angą, galima nustatyti, kuri šiandien metų diena, ir kada ateina vidurdienis.

Anga vienos iš vertikalių plokščių centre sudaro savotišką langą, kuris savo padėtimi sutampa su saulės patekėjimo vieta vasaros ir žiemos saulėgrįžos ir lygiadienio dienomis. Vidurdienį saulė šviečia į tą angą tokiu būdu, kad įžambia linija nurodo vidurdienį ant plokštės apatinės dalies.

Anga ant centrinio akmens nukirsta iš pietų į šiaurę tokiu būdu, kad naktį per angą galima matyti Šiaurės žvaigždę, simbolizuojančią pastovumą ir vienybę su gamta. Visi matavimai ir orientacija erdvėje statant monumentą buvo atlikti pačiu kruopščiausiu būdu.

Amerikiečiai garsėja visame pasaulyje kaip pragmatiški žmonės, kurie nė dolerio neišleis be naudos. Christianas ir jo draugai visiškai paneigė šitą tvirtinimą.

Praėjo jau daugiau kaip ketvirtis šimtmečio, kaip stovi Džordžijos monumentas, o sponsorių vardai taip ir liko nežinomi. Kiekvienais metais dešimtys tūkstančių amerikiečių atvažiuoja į Elbertono miestelį, kad pamatytų savo akimis neįprastą paminklą ir perskaitytų laišką ateities žmonėms.

Ant plokščių iškaltas toks tekstas:

1. Žmonijos populiacija turi būti 500,000,000 milijonų individų, nes taip bus išlaikyta pusiausvyra su gamta.
2. Kontroliuoti gimstamumą.
3. Suvienyti žmoniją viena nauja kalba.
4. Valdyti geidulius, tikėjimą ir tradicijas.
5. Apsaugoti žmones teisingais įstatymais ir teismais.
6. Leisti tautoms spręsti savo vidaus reikalus, o išorės – sprendžiant pasaulio teisme.
7. Likviduoti nereikšmingus įstatymus ir nereikalingus pareigūnus.
8. Subalansuoti asmenines teises su visuomeninėmis pareigomis.
9. Vertinti tiesą, grožį ir meilę siekiant darnios harmonijos.
10. Nebūti žemės vėžiu ir saugoti gamtą.

Straipsnio autorius: Arnoldas, versijos.com

Никто не решился оставить свой комментарий.
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.
avatar