Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Gamtos paslaptys

7 mįslingą istoriją slepiantys likimo valiai palikti objektai

Pasaulyje egzistuoja šimtai paslaptingų apleistų objektų. Daugumos tokių vietovių istorijos puikiai žinomos, tačiau egzistuoja ir tokie objektai kurie slepia savo istoriją. Pristatome 7 mįslingus aplestus objektus kurie vis dar slepia savo paslaptis.

1. Laivo vaiduoklio paslaptis

Jachta, pavadinta „Circle Line V“ ir skirta patruliuoti Atlanto vandenyno priekrantėje, buvo pastatyta 1902 metais Vilmingtone (Delavero valstija). Tais pačiais metais ji buvo nuleista į vandenį ir per 80 metų keletą kartų keitė savo šeimininkus. O 1984 metais šis laivas buvo aptiktas be šeimininko čia, Ohajo upėje, netoli Lourensburgo (Lawrenceburg) miesto Indianos valstijoje. Niekas nežino, kaip jis čia atsidūrė.

2. Šermano tankas Ramiojo vandenyno dugne prie Saipan salos.

Mūšis dėl Saipan salos vyko 1944 metų liepą, per Antrąjį pasaulinį karą. Kaip šis tankas atsirado saloje – žinoma. Tačiau didelė paslaptis, kaip jis atsidūrė taip toli nuo kranto (per 300 metrų).

3. Dykumoje palikti laivai

Pats laivų buvimo dykumoje faktas lengvai paaiškinamas – kažkada šioje vietoje jie plaukiojo Aralo jūra. Keistas vienas dalykas – nejaugi jūra išdžiūvo ir virto dykuma taip greitai, kad laivams nebebuvo kur dėtis? Vandens lygio nukritimas Aralo jūroje vadinamas „viena iš didžiausių planetos ekologinių katastrofų“, ji iš esmės pakeitė tos vietovės klimatą.

4. Nuskendusi Aleksandrija (Egiptas)

Senovinio Aleksandrijos miesto griuvėsiai išgulėjo jūros dugne daugiau kaip 1600 metų. Ir šiandien, turint reikiamą įrangą, galima pamatyti puikiai išsilaikiusias užburiančias statulas. Archeologai mano, kad Aleksandrija atsidūrė po vandeniu įvykus serijai žemės drebėjimų ir kilus cunamiams. Bet kas žino, kas vyko iš tikrųjų?

5. Jonagučio paminklas, Japonija

Vadinamasis „Jonagučio paminklas“ („Yonaguti monument“) buvo aptiktas 1997 metais ir nuo to laiko dėl jo karštai ginčijamasi. Niekas tiksliai negali pasakyti, kas tai yra – ar tai natūralus darinys, ar žmogaus rankų kūrinys. Nejaugi vandenyno srovės galėjo taip apdoroti ištisinį uolos luitą, kad jis tapo panašus į žmogaus sukurtą paminklą?

6. San Ži miestas, Taivanas

San Ži (San Zhi) miestelis buvo pastatytas 1978 metais ir turėjo tapti ištaigingu kurortu. Tačiau pailsėti čia niekas taip ir nesuspėjo – 1980 metais miestas buvo visiškai apleistas. Yra kelios teorijos, kodėl taip įvyko. Vieni sako, kad kaltos ekonominės priežastys, kiti tvirtina, kad ten apsigyveno mirusiųjų dvasios.

7. Trobelė Berchtesgadeno nacionaliniame parke

 


Ši apleista trobelė stovi vidury kalnų ežero. Jos paskirtį galima paaiškinti paprastai – tai angaras valtims laikyti. Kažkada į ją vedė takelis. Kur jis dingo – nežinia.

 

Никто не решился оставить свой комментарий.
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.
avatar