Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Technologijos, IT

Viena iš 200 jaunų amerikiečių tvirtina, kad „pagimdė nekalta“

Viena iš 200 jaunų amerikiečių tvirtina, kad pastojo dar būdama nekalta.

Tokį stebinantį skaičių antradienį paskelbė JAV mokslininkai, kurie išanalizavo ilgalaikio jaunų amerikiečių reprodukcinės sveikatos tyrimo duomenis.

Iš 7 870 tame konfidencialiame tyrime dalyvavusių moterų 45 – 0,5 proc. – sakė, kad pastojo dar tada, kai nebuvo turėjusios vaginalinių lytinių santykių.

Nė viena nepasakė, kad pastojo po dirbtinio apvaisinimo mėgintuvėlyje, sakoma straipsnyje, kurį išspausdino „British Medical Journal“.

Iš tų 45 atvejų „buvo kažkiek persileidimų ir kitokių vaisiaus praradimų“, nurodo straipsnio autoriai.

Išvados yra grindžiamos „Nacionaliniu ilgalaikiu paauglių sveikatos tyrimu“ (National Longitudinal Study of Adolescent Health), kuris buvo vykdomas nuo 1995 iki 2009 metų ir kurio metu buvo domimasi periodu tarp paauglystės ir suaugusiojo gyvenimo. Tyrimas laikomas patikimu ir atspindinčiu JAV socialinę bei etninę situaciją.

Jaunos moterys apibūdino savo vaginalinius lytinius santykius, nėštumą ir žinias apie gimstamumo kontrolės metodus.

Per 14 metų jos reguliariai pildydavo anketas – kompiuterio ekrane, o ne susitikusios su specialistu, nors patalpoje tuo metu būdavo ir padėjėjas tam atvejui, jei savanorei prireiktų pagalbos.

Taip pat buvo fiksuojamas dalyvių amžius ir religingumas, jų tėvų buvo klausiama, kiek jie kalbėjosi su jomis apie seksą ir gimstamumo kontrolę, o jų mokyklų direktorių buvo prašoma pasakyti, kokią vietą lytinis švietimas užima mokymo programose.

Beveik trečdalis – 31 proc. – „nekaltai pastojusiųjų“ grupės moterų sakė, kad buvo davusios skaistybės pažadą, kurį dažnai propaguoja konservatyvios krikščionių grupės, kurios teigia, kad lytinis gyvenimas turėtų būti gyvenamas tik santuokoje.

„Nekaltybės neišsaugojusių ir pastojusių“ moterų grupėje 15 proc. buvo davusios skaistybės pažadą.

Iš tų, kurios sakė, kad vis dar yra nekaltos, tokį pažadą davė 21 procentas.

„Nekaltos motinos“ taip pat buvo daugiau kaip dvejais metais jaunesnės už kitas – „nekaltųjų“ vidutinis amžius buvo 19,3 metų, kai jos pagimdė, o „skaistybės neišsaugojusių“ motinų vidutinis amžius gimdymo metu buvo 21,7 metų.

Pagrindinė straipsnio autorė Amy Herring (Eimi Hering), Šiaurės Karolinos universiteto Čapel Hilyje biostatistikos profesorė, sakė, jog savanorėms nebuvo užduotas tiesioginis klausimas „Ar buvote pastojusi skaisti?“. Minimos išvados buvo padarytos sulyginus atsakymus į virtinę klausimų apie nėštumą ir vaginalinius lytinius santykius.

Išvados kelia intriguojamų klausimų apie lytinį švietimą ir žinias, tačiau taip pat kelia klausimus dėl sunkumų renkant tikslius duomenis apie lytinį gyvenimą, sakė ji, telefonu duodama interviu AFP.

„Nors manėme, kad klausimai gana aiškūs, vis tiek yra tikimybė, kad kai kurios moterys juos ne taip suprato ar interpretavo, pavyzdžiui, paprasčiausiai nurodydamos ne tuos metus, arba dėl kokios nors priežasties nenorėjo pripažinti, kad turėjo lytinių santykių“, – komentavo A.Herring.

„Nors mes naudojome metodiką bandydami paskatinti respondenčių atvirumą, vis tiek matome atsakymus, kurie nėra tikroviški“, – sakė ji.

„Iš tikrųjų prieš kelias savaites grįžome norėdami pažiūrėti, ar šis fenomenas būdingas tik moterims, ir iš tiesų radome ir kelis „nekaltus“ tėvus, o tai dar sunkiau suvokti“, – pridūrė A.Herring.

Никто не решился оставить свой комментарий.
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.
avatar