- 0.0 Рейтинг
- 1853 Просмотра
- Обсудить
Pavyzdžiui, pagalvojote apie seną draugą, o jis po minutės ėmė ir paskambino. Arba sukote galvą, kur gauti pinigų, ir kas nors atidavė seną skolą ar sulaukėte pašto perlaidos… Taip nutinka pačiu paprasčiausiu, buitiniu, lygiu. Yra ir daugybė kitokių sukrečiančių sutapimų, verčiančių susimąstyti ir net patikėti aukštesniųjų jėgų įsikišimu. Kodėl visa tai vyksta, nepaisant visų gamtos ir mokslo dėsnių?
Nepažįstamasis dvynys
“New York Herald” 1911 metų lapkričio 26 dieną išspausdino pranešimą, kad Londone, Grinberi Hile, pakarti trys asmenys, kaltinami nužudę serą Edmundą Berry. Tų žmonių vardai – Grinas, Berry ir Hillas!
Dvynukai Jamesas Lewsas ir Jamesas Springeris gimė Ohajuje, abu augo skirtingose šeimose ir 39 metus vienas apie kitą nieko nežinojo. Jiems susitikus 1979 metais paaiškėjo, kad abu buvo vedę moteris tuo pačiu vardu Linda, abu išsiskyrė, abu savo sūnums davė Jameso Alano vardą. Nepažinodami vienas kito abu nuolatos ilsėdavosi tame pačiame Floridos kurorte. Abu tapo policininkais, abiejų pomėgiai buvo vienodi.
Detroite mažylis iškrito iš 14 aukšto ir liko gyvas, nes nukrito ant praeivio Josepho Figlocko galvos. Po metų tą pačią dieną kitas mažylis iškrito pro langą ir “nutūpė” ant pro šalį einančio žmogaus, vardu… Josephas Figlockas.
Atsitiktinumas – tai neatpažintas dėsningumas
Keturmetis Rogeris Losieras vos nepaskendo netoli Salemo miesto JAV, bet jį išgelbėjo netoliese buvusi moteris, vardu Alice Blaze. 1974 metais, kai berniukui buvo 12 metų, tame pačiame sąsiauryje jis išgelbėjo skęstantį vyrą, kuris pasirodė esąs A.Blaze vyras.
Kai kurie matematikai tvirtina, kad atsitiktinumai ir sutapimai – tai mums nesuvokiamo dėsningumo apraiškos. Ir filosofai seniai kartoja, kad atsitiktinumas – tai neatpažintas dėsningumas. Bet koks?!
1664 metų gruodžio 5 dieną prie Velso pakrantės nuskendo laivas. 1785-ųjų gruodžio 5 dieną ten pat bangos prarijo dar vieną laivą. Tą pačią dieną 1866 metais į dugną nugrimzdo trečiasis. Po kiekvienos katastrofos išgyveno tik vienas žmogus, ir kaskart jo pavardė skambėjo vienodai: Hughas Williamsas.
Dar keistesni sutapimai sieja prezidentų Kennedy ir Lincolno likimus. Pirmasis ir paprasčiausias – abiejų pavardės susideda iš 7 raidžių (anglų k). Lincolnas buvo nužudytas teatre, bet pasislėpė sandėlyje. Kenedy buvo nušautas iš sandėlio, o žudikas pasislėpė teatre. Lincolnas turėjo sekretorių, pavarde Kennedy, o prezidentas Kennedy – sekretorių, pavarde Lincolnas. Po abiejų prezidentų žūties jų postus užėmė žmonės Johnsono pavarde.
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.