Главная » Статьи » Archeologija

Gerbiami skaitytojai

Nuo šiol nauji straipsniai į šį tinklapį - ufospace.net - nebebus dedami. Visa aktyvi veikla persikelia į naują svetainę - paranormal.lt.  Straipsniai iš čia niekur nedings ir dar ilgai turėtų būti prieinami. Bet jai norite daugiau naujienų ir rusų k. mielai apsilankykite.


Atkastas „vampyro“ kapas – mirusiam žmogui širdis perverta metaliniu strypu

Kategorija: Archeologija» Žymos: Gyvenimo būdo ir ūkio istorija, Įvairios keistenybės, Bulgarija, Religijos istorija, Vampyrai

Šiais laikais vampyrai idealizuojami ir romantizuojami, tačiau viduramžių Europoje jie būdavo pasitinkami su metaliniais strypais į širdį. Praėjusią savaitę Bulgarijos archeologai atkasė neįprastą XIII a. kapą Trakijos mieste.

Mirusio žmogaus kaukolė buvo suskaldyta, o kairėje pusėje tarp šonkaulių rastas metalinis strypas. Manoma, kad kūnas – vidutinio amžiaus vyro, kuriam beveik kilogramą sveriantis strypas suvarytas į krūtinę jau po mirties. Be to, nukirsta dalis jo kairiosios kojos. Tyrėjai teigia, kad vietos žmonės tikėjo, jog šis vyras buvo vampyras – strypas ir kojos nupjovimas esą turėjo jį sustabdyti nuo prisikėlimo.

Daugiau nei 7 tūkst. metų amžiaus senumo miestas Trakija buvo atrastas tik prieš 20 metų. Šis „vampyro“ kapas – ne vienintelis. Archeologai jau atkasę daugiau nei šimtą kapaviečių, kuriuose, vietiniai tikėjo, palaidoti vampyrai.

Ilgus metus žmonės, kurie mirdavo neaiškiomis aplinkybėmis, nuo kai kurių ligų (pavyzdžiui, tuberkuliozės), arba tie, kurie gyvendavo neįprastai ilgai, būdavo įtariami esantys padarai, kurie geria žmonių kraują ir taip galintys gyventi net po mirties.

Nuo X a. bulgarai naudodavo kelis būdus, kaip užkirsti kelią „vampyrams“ vėl atgyti. Vienas iš jų – metaliniai strypai į širdį. Archeologai taip pat radę kapų, kurie buvo užversti sunkiais akmenimis, surištomis lavonų rankomis.

„Šie žmonės tikėjo, kad tarp pirmosios ir ketvirtosios dienos po mirties žmogaus siela neina nei į rojų, nei į pragarą – ji būna tarp dangaus ir žemės, ir jai grėsmę kelia blogio jėgos“, – prieš pora metų Bulgarijos archeologas Nikolajus Ovčarovas sakė „Time“.

Tam, kad mirusieji nebegalėtų atgyti, jų kūnai būdavo iškart po laidotuvių iškasami ir suniokojami. Širdys būdavo dažnai perduriamos, kartais – net išpjaunamos ir sudeginamos. Buvo tikima, kad jeigu kūną prie karsto prikali metaliniu strypu, jis tikrai neatgis ir nekels grėsmės gyventojams.

Pasak N. Ovčarovo, ši praktika dar buvo gyva Bulgarijoje dar ir prieš 25 metus. Kiekviename miestelyje būdavo netgi paskiriamas žmogus, kuris vykdytų šią kraupią, tačiau, jų nuomone, būtiną pareigą.

2003 m. mažo miestelio „vampyrų žudikai“ išgarsėjo visame pasaulyje, kai jie iškasė neseniai mirusios vyro kūną, kad galėtų sudeginti jo širdį – jie tikėjo, kad jis iš kapo susargdina savo šeimos narius.

„Šimtmečius mes turėjome saugoti save nuo šių padarų surasdami nemirusių kapus ir rizikuodami savo gyvybėmis išplėšiant jų širdis“, – teigė vienas gyventojas.

Bulgarija „vampyrų“ kūnus paverčia turistų traukos objektais. 2012 metais minios žmonių plūdo į Sofiją, kur buvo eksponuojamas prieš 700 metų mirusio žmogaus kūnas, kuris buvo pervertas metaliniu strypu. Po metų buvo rastas dar vienas, ir jie buvo pavadinti Sozopolio dvyniais.

„Vampyrų“ kapai – ne tik Bulgarijoje

„Vampyrų“ kapai randami ne tik Bulgarijoje ir kaimyninėje Rumunijoje, tačiau ir kitose Europos valstybėse bei JAV. 2013 m. archeologai Lenkijoje atkasė skeletus, kurių nupjautos kaukolės buvo padėtos tarp kojų. Tyrėjai teigia, kad taip buvo elgiamasi su tariamais vampyrais.

2006 m. Italijoje atkastas XVI a. moters kūnas, o burną jai buvo įstatytas akmuo. Mokslininkai teigia, kad tai – senovinio egzorcizmo elementas. Tikriausiai buvo tikima, kad moteris turėjo paranormalių galių.

JAV Konektikuto valstijoje taip pat rastas „vampyro“ kapas – XIX a. nuo tuberkuliozės mirusio vyro kaulai buvo sukryžiuoti.

Kategorija: Archeologija | Patalpino: Rolando (17.10.2014) | Autoriai: Autorius: 15min.lt | | Aut. teisės: http://www.15min.lt
Просмотров: 375 | Рейтинг: 0.0/0

Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

// Rekomenduojamevisos naujienos

ufospace
Astraliniės kelionės...

Pasak kosmologijos ir teosofijos šali... (741)

ufospace
Studentų komanda pristatė pirmąjį p...

Keturi studentai iš Indijos aplenkė pasa... (632)
ufospace
Finikiečių mįslė Brazilijoje...

Netoli Rio de Žaneiro Brazilijoje yra ga... (1323)
ufospace
Milžiniškas bokštas Mėnulyje...

Šis objektas buvo aptiktas mėnulio pavir... (796)
ufospace
DNR tyrimams ketina atkasti Mona Li...

Archeologai planuoja atkasti Lizos de... (681)

ufospace
Asmeninis Adolfo Hitlerio pranašas...

Erikas Janas Hanussenas – aiškiaregis, a... (1729)
ufospace
Motociklininkai ateityje galės įsig...

Niekas nepasiginčys, kad „Google Glass“ ... (583)
ufospace
Alternatyva Didžiojo sprogimo teori...

Taivanio mokslininkas Wun-Yi Shu pasiūlė... (571)
ufospace
Mokslininkas nustatė, kada Žemėje i...

Po 2 mlrd. metų paskutiniai, ištvermingi... (586)
ufospace
Keliasdešimt metų snūduriavusi juod...

Astronomų dėmesio sulaukė už 47 mln. švi... (582)
Всего комментариев. Iš viso komentarų: 0
avatar

Kategorijosvisos naujienos