Меню
Назад Главная » Каталог статей » Mistinės vietovės, Anomalinės zonos
Čampos sala labai populiari tarp turistų, plaukiančiu kruizu Arktikoje. Dėl to stebėtis nereikia- šioje saloje aptinkami objektai, kurių kilmė iki šiol nėra žinoma, o ir artimiausiu metu šios mįslės išsiaiškinimo, ko gero, nebus.
Meksikos šiaurinės dalies dykumų gilumoje tarp Durango, Čihuahua ir Koahilos valstijų egzistuoja teritorija, ispaniškai vadinama „zona del silencio“ – Tylos zona. Dar ji vadinama Mapimi tylos zona – dėl santykinai netoli esančio Mapimi miesto. Sklinda kalbos, kad mistinėje Tylos zonoje neįmanoma priimti jokių elektromagnetinių signalų – ten neveikia nei radijas, nei kompasas, o augalija ir gyvūnija neįprastai mutavusi. Tylos zona jau daugelį metų traukia būrius vadinamojo paranormaliojo turizmo entuziastų iš viso pasaulio.
Kaip paaiškėjo, turtingam prancūzui suplanuotas atostogas sugadino sutartyje nenumatytas moters rudais rūbais vaiduoklis, kuris kiekvieną naktį trečią valandą pasirodydavo pievelėje šalia pilies. Ant plačios odinės juostos dama turėjo pritvirtintą įspūdingo dydžio medžioklinį peilį, todėl tarnai ją praminė Medžiotoja. Moteris nerodė jokių agresijos požymių ir buvo gana panaši į gyvą žmogų. Tačiau kai prie jos priartėdavo pilies sargas su žibintu rankoje, paslaptingoji nepažįstamoji stengdavosi pasprukti nuo jo per masyvias ąžuolines duris, o jeigu tokių arti nebūdavo - tai tiesiai per storą akmeninę sieną.
Grenland1ja viena iš keisčiausiu Žemės salų. Nors tai yra pati didžiausia sala, ji tuo pačiu yra viena iš rečiausiai apgyvendintu planetos vietų, kurios gamta dar iki galo neištirta. Kelionė į Arktį Aronas Makolas su savo draugais airiu Džeku Fineganu ir valu Denu Glenduru, tikėdamiesi malonaus plaukiojimo krovininiu-keleiviniu laivu, atliekančiu kabotažinį reisą į šiaurinę Bafino įlankos dalį, visiškai užmiršo apie šiaurės Atlante kylančius štormus. Kai po trijų dienų nenutrūkstamo siūbavimo horizonte pasirodė Farvelio iškyšulys, jie buvo pasiryžę tiesiog šliaužte nušliaužti į iš lentų sukaltą prieplauką Julijanechobe – pirmajame mažame uoste milžiniškoje ledo saloje.

Bermudų trikampio, esančio tarp Bermudų salų, Majamio Floridoje ir Puerto Riko, plotas yra daugiau nei milijonas kvadratinių kilometrų. Šios akvatorijos dugno reljefas yra gerai ištirtas. Visų nurodytų vietų šelfuose buvo atlikta daugybė gręžinių, ieškant naftos ir kitų naudingųjų iškasenų. Vandens temperatūra, tėkmė įvairiais metų laikais, druskingumas ir oro masių judėjimas virš vandenyno - visi šie gamtiniai duomenys įrašyti į specialius katalogus. Sis rajonas nelabai kuo skiriasi nuo kitų panašių geografinių vietovių.

Baltas smėlis, šiltas lagūnos vanduo, vešli tropiku augalija, žydras dangus… Tai – Palmyros sala, esanti beveik ties pačiu pusiauju, į pietus nuo Havajų, Daino archipelage. Iš aprašymo tai gali pasirodyti tikru rojumi Žemėje. Tačiau iš tikrųjų Palmyra slepia daugybę keistu ir baisių paslapčių ir joje apsilankantiems žmonėms kelia rimtą pavojų.

Ar kada nors girdėjote apie Arkaimo tvirtovę Uralo kalnuose, Čeliabinsko srityje, kuri kartais vadinama Rusijos Stounhendžu? Senoviniame mieste tarp gatvių ir pastatų archeologai aptiko vandens sistemų, metalurgijos krosnių ir kasyklų liekanas. Tikima, kad ši vieta patenka į stipriausių anomalijų zoną šalyje.

Rusijos Mokslų akademijos Filosofijos instituto mokslininkas, filosofijos mokslų daktaras Vladimiras Aršinovas tvirtina. - Jau apytiksliai žinomi mūsų pasau­lio modeliai, kuriuose yra 11, 26 ar net 267 matavimai. Jie nėra matomi, o tarsi supakuoti specialiu būdu. Tačiau šie matavimai egzistuoja mūsų aplinkoje. - Gamtoje gali egzistuoti laiko ir erdvės struktūros, panašios į kurmių urvus, kurios sujungia vienus pasaulius su kitais, - mano Rusijos Valstybinio astronominio instituto vyresnysis mokslinis bendradarbis, fizikos ir matematikos mokslų kandidatas Vladimiras Surdinas. - Iš principo, matematika neprieštarauja šių struk­tūrų egzistavimui.

Vienas iš pačių keisčiausių anomalių reiškinių, kurių mokslas iki šiol negali paaiškinti, yra chronomiražas. Jau prieš daug amžių žmonės kartais danguje pastebėdavo keistus vaizdus – senovinius miestus ir architektūrinius paminklus, kovų scenas, kasdieninio gyvenimo vaizdus. Kartais šių reginių liudininkais būna šimtai žmonių, todėl kalbėti apie kokią nors optinę apgaulę ar haliucinacijas nėra jokio pagrindo.

Kapinės jau savaime sukelia mintis apie įvairius mistinius dalykus. Tačiau yra tokios kapinės, kuriose vyksta tiek daug nepaaiškinamu nutikimu, kurias galima vadinti tokių reiškinių rekordininke. Šiame straipsnyje papasakosime apie senas Grinvudo kapines, kurios yra Dekeitero mieste (Ilinojaus valstija, JAV). Šių įvykių racionaliai paaiškinti tikrai neįmanoma.
1 2 3 Вперёд