Меню
Назад Главная » Каталог статей » Futuristika
Garsus futurologas ir „Google" techninis direktorius Ray Kurzweilas per 20 metų savo knygose, tinklaraščiuose, interviu ir paskaitose nupasakojo mūsų ateitį metų tikslumu, o portalas „Slon.ru“ visas jo prognozes pamėgino išdėstyti chronologine tvarka. „Google" techninis direktorius ir pats žinomiausias technologijų futurologas R.Kurzweilas šių metų pradžioje pateikė dar vieną savo prognozių porciją. Vienas pagrindinių šiuolaikinių pasiekimų dirbtinio intelekto srityje tyrinėtojų R.Kurzweilas publikuoja savo prognozes nuo praėjusio amžiaus paskutinio dešimtmečio. Daugelis šių prognozių tapo akademinės. Prieš penkerius metus jis pateikdavo prognozes ilgiems laikotarpiams (dešimtmečiams), o pastaruoju metu mokslininko prognozėms būdingas chronologinis tikslumas.

1938 m. Orsonas Wellesas transliavo radijo biuletenių ciklą „War of the Worlds“, kuriame imitavo ateivių nusileidimą į Žemę realiu laiku. Šios transliacijos buvo plačiai prisimenamos dėl visuomenėje sukeltos panikos. O Welleso fantastika puikiai iliustravo, kas galėtų nutikti mūsų planetoje pasirodžius nežemiškoms būtybėms, rašo phys.org.

NASA sistemų analizės ir koncepcijos direktoratas paviešino tyrimą, kuriame kalbama apie galimybę žmonėms pirmiau aplankyti ne Marsą, o Venerą. Tik pastaruoju atveju erdvėlaivis, skirtingai nei Marse, nenusileistų ant planetos paviršiaus, o sklandytų planetos paviršiuje, skelbia phys.org.

Stephenas Hawkingas mano, kad kompiuteriai gali aplenkti žmones ir užgrobti pasaulį. Dirbtinio intelekto ekspertas teigia, kad niekada netapsime silicio vergais Nedažnai nutinka, kai reikia pasakyti, kad visų mylimas genijus klysta, bet manau, kad Stephenas Hawkingas, dėstydamas nerimą keliančią prognozę apie DI ir žmonijos ateitį, klydo. Tiksliau pasakius ir išlaikant panašumą su fizika ir Schrödingerio katinu, jis tuo pat metu klysta ir yra teisus.

Prieš 30 metų žmoniją pasiekus asmeniniam kompiuteriui, ženkliai ėmė keistis bendruomenė ir gyvenimas. Prieš Naujuosius metus „Kaspersky Lab“ ekspertai nusprendė įsivaizduoti, kaip galėtų atrodyti pasaulis 2045 m. – kaip toli pažengs informacinės technologijos ir kaip žmogus gyvens naujoje skaitmeninėje realybėje.