Паранормальные новости - ZenYandex
Главная » Статьи » Technologijos, IT

Gerbiami skaitytojai

Nuo šiol nauji straipsniai į šį tinklapį - ufospace.net - nebebus dedami. Visa aktyvi veikla persikelia į naują svetainę - paranormal.lt.  Straipsniai iš čia niekur nedings ir dar ilgai turėtų būti prieinami. Bet jai norite daugiau naujienų ir rusų k. mielai apsilankykite.


Į netikėtai suveikusį dalelių greitintuvą galvą įkišęs rusų mokslininkas liko gyvas

Kategorija: Technologijos, IT» Žymos: Elektromagnetinės spinduliuotės pov, Kas būtų, Radiacijos poveikis sveikatai, Greitintuvai, jeigu., Mokslininkų klaidos
Anatolijus Petrovičius Bugorskis – rusų mokslininkas, garsus tuo, kad yra vienintelis žmogus istorijoje, įkišęs galvą į dalelių greitintuvą. Neįtikėtina, tačiau jis liko gyvas, nors patyrė labai rimtų sužalojimų.

A. Bugorskis buvo Didelės energijos fizikos instituto Protvine (Maskvos apskritis, Rusija) tyrėjas ir dirbo su sovietiniu dalelių greitintuvu "Synchotron U-70". 1978 m. liepos 13 d. A. Bugorskis apžiūrinėjo ir tikrino, kodėl greitintuvas staiga nustojo veikęs. Kai vyras pasilenkė pažiūrėti iš arčiau, jo galva įstrigo toje greitintuvo kameroje ir į ją pataikė protonų spindulys. Tyrėjas tą akimirką prisimena kaip "šviesesnę už tūkstančius saulių", tačiau fizikas tvirtino skausmo nejutęs.

Prieš pasiekdamas A. Bugorskio galvą, protonų spindulio koeficientas siekė 2000 grėjų, o persmelkus galvą – 3000 grėjų. Grėjus (angl. "gray") absorbuotos jonizuojančios spinduliuotės vienetas SI sistemoje. Vienas grėjus prilygsta vienam spindulinės energijos džauliui, kurį absorbuoja 1 kilogramas medžiagos.

Protonų spindulys pirmiausiai persmelkė mokslininko pakaušį ties kairiąja ausimi, visą kaukolę ir išlindo maždaug ties nosimi
©elis-per.livejournal.com

Kad būtų aiškiau, "Todayifoundout.com" pateikia analogą iš rentgenologijos: bet kada gauta 5 grėjų dozė reiškia, kad žmogus per 14 dienų mirs. A. Bugorskio apšvitos dozė šią ribą viršijo kelis šimtus kartų. Tiesa, A. Bugorskis buvo pirmasis žmogus, kuris buvo apšvitintas beveik šviesos greičiui skriejusių protonų spinduliu.

Kaip matyti titulinėje iliustracijoje, spindulys pirmiausiai persmelkė mokslininko pakaušį, visą kaukolę ir išlindo maždaug ties nosimi. Netrukus po šio incidento pusė A. Bugorskio veido neatpažįstamai sutino. Vyriškis buvo skubiai nuvežtas į ligoninę – tokio atvejo medicinos istorijoje dar nebuvo. Gydytojai buvo įsitikinę, kad pacientas netrukus mirs, o geriausiu atveju išgyvens keletą dienų.
Anatolijus Petrovičius Bugorskis po incidento apgynė daktaro disertaciją ir ilgus metus dirbo mokslinį darbą
©vijesti.me
Per keletą dienų oda tose galvos vietose, kurias persmelkė protonų spindulys, nusilupo. Spindulys pradegino kaukolės ir smegenų audinius kiaurai. Tačiau A. Bugorskis liko gyvas ir tragediją atlaikė stebėtinai stipriai.

Nors protonų spindulys pažeidė smegenis, intelektiniai A. Bugorskio gebėjimai nesumenko ir liko tokie pat, kokie buvo iki incidento. Keletas neigiamų šalutinių poveikių grėsmės gyvybei nekėlė. Vyriškis apkurto kairiąja ausimi ir nuo tada ta ausimi nuolatos girdi triukšmą. Per porą metų A. Bugorskiui paralyžiavo kairiąją veido dalį. Mokslininką protinis darbas po šio įvykio pradėjo pastebimai varginti, retkarčiais vyrą ištikdavo absanso (arba mažieji epilepsijos) ir epilepsijos priepuoliai, nors dabar jų nebepasitaiko.

Keisčiausias šalutinis efektas, primenantis apie šiurpų incidentą, matyti pažvelgus į A. Bugorskio veidą. Dešinioji jo pusė atrodo kaip normalaus pagyvenusio amžiaus vyriškio veidas. O štai kairioji atrodo taip, tarsi ją prieš 19 metų kas būtų "įšaldęs laike".

Papildoma informacija

  • Absanso priepuolių metu asmuo netikėtai "išsijungia", netenka amo ir tiesiog spokso į tuštumą. Jokių traukulių ar spazmų nebūna. Ištikti absanso, žmonės dažniausiai be tikslo vaikšto iš vienos vietos į kitą.
  • Sinchotronas – ciklinis dalelių greitintuvas, kuriame magnetinis laukas ir elektrinis laukas sinchronizuoja dalelių spindulio trajektoriją: magnetinis laukas išjudina daleles, o elektrinis laukas jas įgreitina.
  • Po šio incidento A. Bugorskis apgynė daktaro disertaciją ir ilgus metus dirbo mokslinį darbą. 1996 m. jis pateikė prašymą pripažinti neįgalumą, kad nemokamai gautų medikamentų nuo epilepsijos. Tačiau jo prašymo medicininė komisija nepatenkino.
  • A. Bugorskis yra vedęs Verą Nikolajevną, sutuoktiniai išaugino sūnų Piotrą.

Kategorija: Technologijos, IT | Patalpino: Rolando (21.08.2013) | Autoriai: technologijos.lt | | Aut. teisės: http://technologijos.lt
Просмотров: 1051 | Рейтинг: 0.0/0

Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

// Rekomenduojamevisos naujienos

ufospace
Mergaitė, serganti paslaptinga liga...

Gabby Williams yra 8 metų, nors ne visi ... (1027)
ufospace
Studentų komanda pristatė pirmąjį p...

Keturi studentai iš Indijos aplenkė pasa... (1091)
ufospace
Serpo projektas – tiesa ar melas?...

Ufologai tvirtina, kad MJ-12 („... (2311)

ufospace
Ar asteroido smūgis galėtų nukreipt...

Žemę nuo asteroidų smūgių iš dalies saug... (796)
ufospace
Muziejaus lankytojai galės išvyniot...

Pirmąkart pamatyti mumiją – įdomu. Antrą... (1076)
ufospace
Kuo skiriasi meteoritai, asteroidai...

Visatos platybėse plaukioja daugybė į... (1188)

ufospace
Biblijos monstrai...

Biblija pagrįstai vadinama Knygų knyg... (4023)

ufospace
Kas tai? Nepaaiškinamas Amazonėje r...

Peru Amazonijoje atrasta keista gyva org... (804)
ufospace
Susipažinkime su Galilėjo Galilėjum...

Nuo genijaus iki eretiko, ir atvirkščiai... (1389)
ufospace
Išskirtinis fotoreportažas: užfiksu...

Per 130 kilogramų sveriantis jaguaras iš... (1417)
Всего комментариев. Iš viso komentarų: 0
avatar

Kategorijosvisos naujienos