Паранормальные новости - ZenYandex
Главная » Статьи » Gamtos paslaptys

Gerbiami skaitytojai

Nuo šiol nauji straipsniai į šį tinklapį - ufospace.net - nebebus dedami. Visa aktyvi veikla persikelia į naują svetainę - paranormal.lt.  Straipsniai iš čia niekur nedings ir dar ilgai turėtų būti prieinami. Bet jai norite daugiau naujienų ir rusų k. mielai apsilankykite.


Superžiurkių pandemija: D. Britanijoje sparčiai plinta nuodams atsparios žiurkės-mutantės (Video)

Kategorija: Gamtos paslaptys»

Jungtinės Karalystės (JK) kanalizacijos sistemose grėsmingu greičiu plinta genetiškai mutavusios nuodams atsparios superžiurkės. Hadersfildo universiteto (JK) mokslininkų vertinimu, žiurkių-mutančių populiacijos gausėjimas užfiksuotas 17-oje JK grafysčių. Kai kuriose jų nuodams atsparios buvo 100 proc. tirtų žiurkių. Tyrėjai prognozuoja, jog jau kitais metais D. Britanijoje žiurkių populiacija dvigubai viršys žmonių populiaciją (santykis 2 žiurkės : 1 žmogus).

Minėto universiteto mokslininkų atlikti genetiniai testai atskleidė, kad nuodams atsparių graužikų karta išsivystė dėl genų mutacijos. Visos Berkšyro, Safolko, Surėjaus, Viltšyro, Hampšyro ir Kento grafystėse testuotos žiurkės buvo atsparios nuodams. Šropšyro ir Sautgločesteršyro grafystėse tokių žiurkių buvo mažiau – atitinkamai 33 ir 55 proc. Nuodams atsparios 30 proc. Kingstono, 40 proc. Šefildo, 75 proc. Sautamptono žiurkių.

Žiurkės evoliucionuoja, o žmonės pokyčių nesiima: tie patys žiurknuodžiai naudojami jau nuo praėjusio amžiaus vidurio.

"Manau, derėtų susirūpinti žiurkių atsparumu nuodams, nes toks reiškinys gali kelti pavojų visuomenės sveikatai, - kalbėjo tyrimo vadovas Dougie Clarke. – Graužikai platina įvairiausias ligas, bakterijas, virusus. Be to, jos pridaro žalos pastatų infrastruktūrai. Per metus visame pasaulyje žiurkių padaryta žala vertinama milijardais svarų."

 
Štai tokia mutantė buvo rasta Kento grafystėje

"Įprasti žiurknuodžiai išnaikina normalias žiurkes, tačiau mutantės lieka sveikos, - tęsė mokslininkas. – Tad, galima sakyti, kad tai yra uždelsto veikimo bomba: auga nuodams atsparių žiurkių karta. Tyrėme 17 grafysčių. Esame apstulbę: visose jose yra nuodams atsparių žiurkių. Kas galėjo pagalvoti, kad žiurkių-mutančių bus kiekvienoje tirtoje grafystėje."

Dr. D. Clarke pažymi, kad grafysčių bendruomenės nebesugalvoja, ko griebtis, o valdžios atstovai suka galvą, kaip elgtis su žiurkių nuodais. Veiksmingiausi ir stipriausio poveikio žiurknuodžiai skirti ypatingiems atvejams ir negali būti naudojami be specialaus leidimo – kad būtų užkirstas kelias antriniam plėšrių paukščių ar kitų gyvūnų nusinuodijimui.

"Kol nėra duotas leidimas naudoti stipresnius nuodus, žiurkes naikinti reikia fiziniais metodais, - ragina D. Clarke. – Žinoma, tai kainuos brangiau – juk žiurkes reikės stebėti, surinkti pastipusių individų lavonus."

Didžiulė 0,6 m ilgio žiurkė, sugauta Liverpulyje

Tyrimai byloja, kad kai kuriuose JK regionuose nuo praėjusių metų balandžio šių parazitų populiacija išaugo apie 50 proc. Specialistai mano, kad iki kitų metų pabaigos JK žiurkių populiacija gali išaugti nuo 80 mln. iki 160 mln.

D. Britanijoje žiurkes sėkmingai gaudo ne vien katės
Šių metų balandį Kornvalyje buvo rasta 0,6 metro ilgio žiurkė. Panašaus kalibro monstrų rasta ir Kente, Liverpulyje. Bėda aktuali ne tik D. Britanijai. Neseniai rašėme apie gigantišką žiurkę, kuri apsigyveno vienos Stokholmo (Švedija) šeimos bute.
 

Beje, milžiniško dydžio žiurkių D. Britanijoje būta jau ir prieš porą metų. Štai šiame vaizdo siužete pasakojama istorija apie senyvo amžiaus britą, kuris, nukovęs žiurkę, mėgino ją pakelti irklu. Tačiau žiurkė buvo tokia sunki, kad irklas lūžo. Šiupaus dydžio mutantę kaimelio gyventojai sudegino ant laužo.
 
PANAŠŪS STRAIPSNIAI:
Kategorija: Gamtos paslaptys | Patalpino: Rolando (27.06.2014) | Autoriai: technologijos.lt | | Aut. teisės: http://www.technologijos.lt
Просмотров: 1074 | Рейтинг: 0.0/0

Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

// Rekomenduojamevisos naujienos

ufospace
Kaip stipriai jūrai kenkia į ją bes...

Įbridus į jūrą ir mėgaujantis bangomis k... (937)
ufospace
Grigorijus Rasputinas prognozuoja p...

Prieš bemaž šimtą metų rusų mistikas Gri... (1703)
ufospace
Nacių bazė Antarktidoje...

Tai, kad Antarktidoje esančioje Karal... (6085)

ufospace
Astronomai surado dar vieną planetą...

Japonijos astronomai pateikė įrodymų, ka... (759)
ufospace
Šviečiantys jūros vaiduokliai...

Išnyrantys iš vandens besisukantys jūros... (1995)
ufospace
Meksikoje rastos 2000 metų senumo k...

Mokslininkai Rytų Meksikoje rado 30 kapa... (965)
ufospace
Mistiško burbulo virš JAV karinės b...

Paslaptingas burbulas, staiga atsiradęs ... (921)
ufospace
1000 km lenktynėse Palangoje tiesio...

Šeštadienį 12 val. 16 min. Palangoje duo... (1453)
ufospace
Vostoko ežeras ir jo paslaptys...

Antarktida nuo mūsų slepia daugybe pasla... (1444)
ufospace
Pietų Australijos Bermudų trikampis...

Visiems yra žinoma, kad Žemėje yra to... (3834)

Всего комментариев. Iš viso komentarų: 0
avatar

Kategorijosvisos naujienos