Главная » Статьи » Aiškiaregiai, Didieji pranašai

Gerbiami skaitytojai

Nuo šiol nauji straipsniai į šį tinklapį - ufospace.net - nebebus dedami. Visa aktyvi veikla persikelia į naują svetainę - paranormal.lt.  Straipsniai iš čia niekur nedings ir dar ilgai turėtų būti prieinami. Bet jai norite daugiau naujienų ir rusų k. mielai apsilankykite.


1964 m. pranašystes šiems metams parašęs Isaacas Asimovas stulbino savo įžvalgumu

Kategorija: Aiškiaregiai, Didieji pranašai» Žymos: Informacinės technologijos (IT), „Google“, Robotika, „Skype“, Išmanusis telefonas, Isaacas Asimovas

Dar 1964 m. laikraštyje „The New York Times“ mokslinės fantastikos rašytojas amerikietis Isaacas Asimovas parašė keletą spėjimų, koks, jo nuomone, pasaulis bus po 50 metų.

I.Asimovas daugiausiai rašė mokslinės fantastikos temomis, yra parašęs ir mokslo populiarinimo knygų. Jo grožinėje literatūroje svarbią vietą užima robotikos temos.

I.Asimovas buvo sužavėtas idėjos, ką mokslas ir technologijos galėtų padaryti eidami koja kojon ir galbūt šis įkvėpimas ir nulėmė, kad kai kurie jo spėjimai buvo stulbinamai tikslūs. Juos pateikia tinklalapis Businessinsider.com. 

„Vyrai ir toliau trauksis iš gamtos ir kurs aplinką, kuri jiems labiau patiks.“

Tai, kas dabar vyksta, yra ne natūralių sąlygų keitimasis, o visiškai naujos aplinkos sukūrimas. Šį punktą geriausiai iliustruoja tokie kompiuteriniai žaidimai, kaip „World of Warcraft“. Kurį pasaulį rinktumėtės jūs: tą, kuriame turite biure triūsti už tai, kad gautumėte algalapį, ar tą, kuriame galite kautis su monstrais?

Mes tik visai neseniai išgirdome apie maisto pakaitalus – įvairiausius miltelius, kaip „Soylent“ ar „Ambro“, kuriuose yra būtiniausių maistinių medžiagų.

„Virtuvėse bus išradimai, kurie ruoš automatinį maistą (angl. automeal)“

Mes tik visai neseniai išgirdome apie maisto pakaitalus – įvairiausius miltelius, kaip „Soylent“ ar „Ambro“, kuriuose yra būtiniausių maistinių medžiagų. Jas vartodami galime visiškai pakeisti įprastą maistą.

„Robotai 2014 m. nebus nei labai paplitę, nei labai geri, tačiau jie jau bus.“

Taip, robotai egzistuoja jau kuris laikas. Jie nėra labai paplitę, tačiau kai kurie jau sukurti savo darbą atlieka labai gerai.

„Daug pastangų bus įdėta tam, kad būtų sukurtos transporto priemonės su „roboto smegenimis“, kurios galės pasiekti kelionės tikslus be žmonių – vairuotojų refleksų.“

Tai akivaizdi ir teisinga pranašystė – save vairuojančios „Google“ mašinos jau visai netoli nuo pritaikymo realybėje.

Kadras iš vaizdo siužeto/„Google“ autonominis automobilis

„Bendravimas bus regimas ir girdimas, ir tą žmogų, kuriam skambinate, matysite ir girdėsite tuo pat metu. Ekranas galės būti panaudotas ne tik tam, kad pamatytumėte žmones, kuriems skambinate, bet ir dokumentų, nuotraukų peržiūrai bei knygų ištraukų skaitymui.“

Mes jau naudojame „Skype“, „FaceTime“ ir randame kitų būdų, kaip skambinančiajam parodyti savo veidus. Mes tai darome išmaniųjų telefonų ekranuose, kurie naudojami ir paveikslėlių bei dokumentų peržiūrai. Tai dar vienas tikslus I.Aasimovo spėjimas.

„Labai tikėtina, kad 2014 m. pasaulio populiacija bus 6,5 mlrd., o JAV populiacija sieks 350 milijonų.“

I.Asimovas kiek pervertino JAV populiaciją ir neįvertino pasaulio populiacijos, tačiau jo spėjimai labai arti tikslo – JAV gyvena 317 mln., o pasaulyje – 7,13 mrd. gyventojų.

„2014 m. pasaulyje bus keletas įprastinių darbų, kuriuos paprastas žmogus galės atlikti geriau už mašiną. Žmonija tuo metu jau bus tapusi mašinų prižiūrėtojais.“

Tai ne visiškai tikslus scenarijus iš Matricos, tačiau yra nemažai panašių dalykų. Kol kas mašinos nesukilo ir neužpuolė žmonijos, tačiau jos savo vertę įrodė tiek kartų, kad dabar jau turime daugybę darbų, kurie skirti tik tam, kad prižiūrėtų mašinų darbą.

Kategorija: Aiškiaregiai, Didieji pranašai | Patalpino: Rolando (28.12.2014) | Autoriai: 15min.lt | | Aut. teisės: http://15min.lt
Просмотров: 508 | Рейтинг: 0.0/0

Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

// Rekomenduojamevisos naujienos

ufospace
Narams pavyko nufilmuoti 30 metrų i...

Australijos narams pavyko nufotografu... (2124)

ufospace
Lietuviai Baltijoje surado povanden...

Būrys lietuvių entuziastų Baltijos jūroj... (1168)
ufospace
Visi negalavimai baigėsi, kai pradė...

Dar prieš penkerius metus Derekas Nance'... (537)
ufospace
Tikėtina, kad visi esame marsiečiai...

Mokslininkai atranda vis daugiau ženk... (1126)

ufospace
Gama žybsnis išdavė pasislėpusią se...

Kažkada, daugiau kaip prieš 12,7 mlrd. m... (930)
ufospace
Saulėje sprogimų serija tęsiasi: pr...

Šįryt (trečiadienį, gegužės 15 d. ryt... (776)

ufospace
Naciai projektavo ginklą, kuriuo ke...

Dar ir šiandien tai skamba kaip fanta... (936)

ufospace
Kodėl išmirė neandertaliečiai?...

Šią sa­vai­tę Lon­do­... (1300)

ufospace
Vaikai maugliai: užauginti žvėrių...

Ar visi mes tikrai esam vieno kraujo? K... (1998)
ufospace
Klaipėdos pakraščių piliakalniai: t...

Nors Lietuva pasižymi bene didžiausiu... (2775)

Всего комментариев. Iš viso komentarų: 0
avatar

Kategorijosvisos naujienos