Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Technologijos, IT

Kuriamas keleivinis lėktuvas, bet kurį planetos tašką pasieksiantis greičiau nei per 4 valandas

Britų aeronautikos ir kosmonautikos bendrovė „Reaction Engines Limited“ kuria lėktuvą, kuris galės net 300 keleivių nuskraidinti į bet kurį tašką planetoje greičiau nei per 4 valandas, rašo sciencealert.com.

Dar įspūdingiau yra tai, kad belangis lėktuvas, kuris pakrikštytas „Skylon“ vardu, galės skraidyti ir kosmose.

"Skylon" lėktuvas su variklio pjūviu "Skylon" lėktuvas su variklio pjūviu © Gamintojo nuotr.

Ypatingų galių lėktuvui suteikiantis elementas – išankstinis aušintuvas (angl. precooler), kuris orą, įeinantį į inžinerinę sistemą, per šimtąją sekundės dalį ataušina net tūkstančiu laipsnių Celsijaus skalėje. Tai atitinka neįtikėtiną 400 megavatų galią. Šis išankstinis aušintuvas leistų lėktuvui „kvėpuoti“ deguonimi.

Tai reikštų, kad variklio sistema, pavadinta „Sabre“, galėtų išvystyti kur kas didesnę galią, nei bet kuris šiandien egzistuojantis variklis.

„Reaction Engines“ vyr. inžinierius Alanas Bondas vaizdo įraše aiškina, kad lėktuvas „gana lengvai“ išvystys neįtikėtiną 5 machų – penkis kartus didesnį nei garso – greitį.

Išankstinio aušintuvo sistema sveria apie toną. Jos pagrindas – plonų vamzdelių, užpildytų kondensuotu heliu, gausybė. Šie vamzdeliai sugeria šilumą iš aplinkinio orą, prieš jam patenkant į variklį, ataušina iki -150 ºC.

Taip pat ši įmonė bando ir variklio sistemą, o pirmuosius bandomuosius skrydžius ketina atlikti 2019 metais. Tikimasi, kad kiekvieno lėktuvo kaina bus apie 1,1 mlrd. JAV dolerių.

„Skylon“ bus 84 metrų ilgio ir, nors oru skries tarsi raketa, kils ir leisis horizontaliai, kaip įprastiniai lėktuvai – tai šioms transporto priemonėms suteiks daugiau lankstumo.

Kaip jau minėta, „Skylon“ lėktuvai bus belangiai, todėl tiesiogiai pasigrožėti sparčiai besikeičiančiu vaizdu apačioje nepavyks. Kita vertus, tobulėja ir vaizdo perdavimo technologijos, jau bandomos kameros, kurios tvirtinamos lėktuvo išorėje ir į lėktuvo vidų tiesiogiai perduoda vaizdą, kurį keleiviams galima matyti į visas puses, 360 laipsnių kampu.

O įsivaizduokite kaip gražu būtų taip stebėti aplinką esant atvirame kosmose...

Никто не решился оставить свой комментарий.
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.
avatar