Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Karo paslaptys ir Trečias Reichas

Kodėl visos JAV branduolinės raketos nutaikytos į Rusiją?

Tarybų Sąjunga subyrėjo prieš du dešimtmečius, tačiau Amerika iki šiol tebelaiko parengtas tarpžemynines balistines raketas (TBR) - šią šaltojo karo atgyveną - ginklą, kuris gali nušluoti Rusiją per kelias sekundes.

Amerika turi 450 aktyvias TBR, tačiau dėl jų geografinio išsidėstymo jos tinkamos tik puolimui prieš Rusiją. Dėl savito paleidimo šachtų išsidėstymo ir paleidimo trajektorijų, šios raketos, kad galėtų pasiekti taikinius Rytų Azijoje ar Artimuosiuose Rytuose, turi perskristi Rusijos teritoriją. Neverta ir kalbėti, kokia gali būti Rusijos reakcija į skrendančias virš jos teritorijos atomines raketas. Negalima atmesti ir atsakomojo smūgio galimybės.

Rusija - kaip ir anksčiau išlieka stambia, bet dabar jau ne vienintele branduoline valstybe, kurios prezidentas ištisą parą budi savo poste. Auganti Kinijos galia, neprognozuojama Šiaurės Korėja ir branduolinės Irano pastangos - visa tai kelia didelį nerimą amerikiečiams. Naujoje realybėje Amerikos branduolinė strategija, kuri pagrįsta taip vadinama branduoline triada: TBR, povandeniniai laivai ir bombonešiai - turi tapti lankstesnė, tuo pat neprarasdama savo galios.

Laimei, išeitis iš tokios situacijos surasta: tai atominiai povandeniniai laivai ir strateginiai bombonešiai B-2. jie gali paleisti atomines raketas į bet kurį pasaulio tašką tokiu būdu, kad neužkliudytų Rusijos - antrosios pagal galią branduolinės supervalstybės - teritorijos. Jie taip pat gali suteikti pakankamą apsaugą branduolinės atakos atveju.

Skirtingai nei TBR, povandeninio laivo buvimo vieta priešui išlieka nežinoma ir tai paverčia povandeninį laivą nesugaunamu taikiniu, kas užtikrina abipusio garantuoto sunaikinimo principo išsaugojimą. Dar svarbiau yra tai, kad aviacijai ir povandeniniams laivams nebūtina žaibiškai reaguoti į raketų paleidimą, dėl to visada yra galimybė išsiaiškinti klaidingą pavojų ir sustabdyti karo veiksmų pradžią.

Jeigu kam nors šių priežasčių pasirodys per mažai, kad galima būtų atsisakyti šių šaltojo karo atgyvenų, galime priminti, kad būtent TBR didina branduolinio karo pavojų, kadangi jų paleidimas priklauso nuo žmogiškojo faktoriaus. TBR turi būti paleistos per kelias sekundes, geriausiu atveju - per kelias minutes po branduolinės atakos pradžios, o tai praktiškai nepalieka laiko išsiaiškinti, ar pavojaus būta tikro.

Šiandien tiktai Rusija turi pakankamą branduolinį arsenalą, kad turėtų galimybę smogti Amerikos TBR pozicijoms. Tačiau pasibaigus šaltajam karui, Rusija šiandien neturi politinių stimulų, kad inicijuotų Armagedoną.

TBR šalininkai mano, kad JAV atominis arsenalas turėtų būti šiek tiek didesnis už kitų šalių arsenalus, kad tos nemėgintų didinti savo atominio ginklo atsargų, pažeisdamos globalinę pusiausvyrą.

Tačiau pažvelkime į skaičius.

  • Amerikos arsenale esama 4650 vienetų ginklo, įskaitant 2000 aktyvių;
  • Rusija turi tiek pat, ir abi šalys derasi dėl atsargų sumažinimo;
  • Kinija turi viso labo 300 vienetus branduolinio ginklo, maždaug 6% amerikiečių arsenalo. Vien tik "Ohajaus" tipo povandeninis laivas gali plukdyti 288 branduolines galvutes (nors oficialiai leidžiamas galvučių skaičius yra 192, bet ir to pakanka, kad sulygintum su žeme miestus ir išžudytum milijonus).

Net jeigu JAV, kaip siūlė Jungtinio štabų vadų komiteto viceprezidentas Džeimsas Kartraitas, sumažintų savo arsenalą iki 900 vienetų, likusieji ginklai vis tiek tris kartus viršytų Kinijos atsargas, Kinijai dar reikia daug metų, kad pasivytų Ameriką.

Taip kad šitas argumentas nepaaiškina, kodėl Amerikai taip reikalingos TBR, ypač, kai armija turi kur kas patikimesnių ir mirtinesnių branduolinių bombonešių ir povandeninių laivų.

Никто не решился оставить свой комментарий.
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.
avatar