Главная » Статьи » Technologijos, IT

Gerbiami skaitytojai

Nuo šiol nauji straipsniai į šį tinklapį - ufospace.net - nebebus dedami. Visa aktyvi veikla persikelia į naują svetainę - paranormal.lt.  Straipsniai iš čia niekur nedings ir dar ilgai turėtų būti prieinami. Bet jai norite daugiau naujienų ir rusų k. mielai apsilankykite.


Pasaulis vis dažniau panirs į tamsą, teigia mokslininkai

Kategorija: Technologijos, IT»
Naujas tyrimas liudija, kad elektros energijos, kuri yra šiuolaikinės civilizacijos technologijų pagrindas, tiekimo pertrūkiai visame pasaulyje taps reguliarūs, ilgesniam ar trumpesniam laikui be elektros likusių regionų ar net ištisų valstybių skaičius vis didės, o elektros energijos trūkumas bus vis didesnis.

Linkolno universiteto (D. Britanija) profesoriaus Hugho Byrdo ir Oklendo universiteto (Australija) docento Steve'o Matthewmano atlikto tyrimo išvadose konstatuojama, kad šiuo metu atsitiktiniai elektros energijos tiekimo pertrūkiai, paprastai kylantys dėl vadinamųjų kaskadinių atsijungimų, kai elektros tiekimo sistemos būna perkrautos, ateityje vyks vis dažniau ir apims vis didesnes teritorijas, praneša „Clean Technica.com“.

Mokslininkų teigimu, elektros tinklų atsijungimai visame pasaulyje taps vis reguliaresni, nes elektros energijos vartojimas auga kur kas greičiau, nei naujų generuojančių pajėgumų paleidimas ir skirstymo tinklų įrengimas. Tai labai rimta problema, nes elektros energija naudojama gyvybiškiems šiuolaikinės visuomenės poreikiams tenkinti, pradedant vandens tiekimu, maisto gamyba ir laikymu, baigiant transportu, ryšiais bei nuotekų valymu.

Miestas, likęs be elektros energijos, mūsų dienomis ne tik netenka visų jo gyventojams prieinamų patogumų: be elektros nutrūksta miesto infrastruktūros gyvybingumas, o miestelėnams iškyla didesnis pavojus, teigia mokslininkai. Garantuoti patikimą elektros energijos tiekimą miestams, kuriuose jau gyvena daugiau nei pusė planetos gyventojų, trukdo iškasamų energijos išteklių trūkumas, riboti generuojantys pajėgumai, netobulos atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimo technologijos.

Be to, pasak tyrėjų, daugumoje pasaulio valstybių aktuali senų elektros skirstymo tinklų infrastruktūros problema: pavyzdžiui, JAV beveik 75 proc. elektros tiekimo linijų yra senesnės nei 25 metų. Investicijos į elektros tinklų infrastruktūrą Europos šalyse ir JAV vis dar išlieka labai mažos, ir šiuo metu elektros energijos gamybos sistemos yra žymiai pažeidžiamesnės, nei atrodo. Mokslininkai kaip pavyzdį pateikė atvejį Italijoje, kai audros nuverstas medis nutraukė elektros liniją ir 18 valandų kone visą šalį paliko be elektros energijos.

Tai nutiko 2003 m. rugsėjo 28 dieną: ant Šveicarijos elektros tiekimo linijos „Lukmanier Pass“ nuvirto medis ir ją nutraukė. Atsijungus šiai linijai visas krūvis atiteko kaimyninei San Bernadino linijai. Tačiau dėl keisto atsitiktinumo po 24 minučių nuo „Lukmanier Pass“ atsijungimo medis užgriuvo ir ant San Bernadino linijos. Atsijungus dviem itin svarbioms elektros tiekimo linijoms Italija faktiškai liko atkirsta nuo Europos elektros energijos tiekimo sistemos. Dėl kritusios įtampos atsijungė kelios Italijos šiaurėje veikusios elektrinės, o tada per visą šalį pradėjo ristis kaskadiniai atsijungimai.

Nors daugeliu atvejų atsijungimai vyksta dėl gedimų elektros tinkluose, tačiau tyrimo autoriai nurodo, kad didėja atsijungimų dėl elektros energijos trūkumo. Antai JAV nuo 1940 iki 2001 m. elektros energijos suvartojimas namų ūkiuose išaugo 1 300 proc. Plintant elektromobiliams ir oro kondicionavimo sistemoms vartojimas ir toliau didėja, ypač karštuoju metų laiku. Mokslininkų teigimu, šiuo metu išsivysčiusiose šalyse oro kondicionavimo sistemos suvartoja tokį pat elektros energijos kiekį, kokio prieš 60 metų pakakdavo visiems pramonės objektų ir namų ūkių poreikiams.

Šiuo metu elektros energijos tiekimo pertrūkiai kelia vis didesnį susirūpinimą ir dėl su jais susijusių finansinių nuostolių, teigiama tyrimo išvadose. Antai vien tik JAV dėl elektros tiekimo sutrikimų kasmet patiriama 180 mlrd. dolerių nuostolių. Visa su elektros tiekimo pertrūkiais siejama žala ir pavojai žmonių sveikatai bei gyvybei privers vyriausybes dar labiau susirūpinti pakankamų generuojančių pajėgumų statyba ir naudojamų elektros tinklų modernizavimu, teigiama tyrimo išvadose.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI:
Kategorija: Technologijos, IT | Patalpino: Rolando (03.02.2014) | Autoriai: balsas.lt |
Просмотров: 475 | Рейтинг: 0.0/0

Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

// Rekomenduojamevisos naujienos

ufospace
Nežemiškos kilmės ežerai Rusijoje...

Rusijoje egzistuoja... (2183)
ufospace
Dingęs inkų auksas...

Vienu iš didžiausiu neaptiktu lobiu p... (1898)

ufospace
Kreditą karui Hitleris gavo iš JAV?...

1939 metais startavo didžiausios pasa... (2062)

ufospace
Japonijoje eksponuos 39 tūkst. metų...

Antradienį į Jokohamą Japonijoje atgaben... (1365)
ufospace
Kur mistiškai dingsta laivai?...

Paranormalių reiškinių tyrinėtojams j... (1916)

ufospace
Keistas miego sutrikimas: prabundi,...

Įsivaizduokite, kad ką tik sapnavote,... (1037)

ufospace
Asmeninis Adolfo Hitlerio pranašas...

Erikas Janas Hanussenas – aiškiaregis, a... (2141)
ufospace
Šviečiantys jūros vaiduokliai...

Išnyrantys iš vandens besisukantys jūros... (1838)
ufospace
Iš gretimos galaktikos trumpą laiką...

Astronomai, radioteleskopais stebintys d... (810)
ufospace
Amerikietiškas Stounhendžas – kas m...

Džordžijos monumentas populiarioje liter... (1154)
Всего комментариев. Iš viso komentarų: 0
avatar

Kategorijosvisos naujienos