Паранормальные новости - ZenYandex
Главная » Статьи » Technologijos, IT

Gerbiami skaitytojai

Nuo šiol nauji straipsniai į šį tinklapį - ufospace.net - nebebus dedami. Visa aktyvi veikla persikelia į naują svetainę - paranormal.lt.  Straipsniai iš čia niekur nedings ir dar ilgai turėtų būti prieinami. Bet jai norite daugiau naujienų ir rusų k. mielai apsilankykite.


HAARP: sąmokslo teorijomis apipinta programa nutraukta

Kategorija: Technologijos, IT»

Sąmokslo teorijų mėgėjų įvairiais nusikaltimais įtarta JAV programa HAARP (High Frequency Active Auroral Research Program) buvo nutraukta – tai patvirtino šios programos vadovas Dr Jamesas Keeney. Pasak jo, 14 hektarų plote išsidriekusi jonosferos mokslinių tyrimų institucija Aliaskoje uždaryta jau nuo gegužės mėnesio.

„Dabar įstaiga apleista. Tai buvo pinigų klausimas. Mes jų neturime“, - sakė Dr. J. Keeney. HAARP pastatuose žmonių nėra, privažiavimo keliai užblokuoti, pastatai užrakinti su grandinėmis, elektros tiekimas nutrauktas, HAARP puslapis Aliaskos universiteto svetainėje nebeprieinamas – programos biudžete pinigų nebeliko niekam. „Viskas užkonservuota“, - sakė mokslininkas, pridūręs, kad tokioje būsenoje įstaiga išliks 4-6 savaites. Per tą laiką JAV valdžiai priklausančios įstaigos valdymą turėtų perimti naujas rangovas, rašo aarl.org.


HAARP antenų masyvas ©uforeview.tripod.com

HAARP finansinės problemos žiniasklaidoje pirmą kartą buvo minėtos prieš dvejus metus – tuomet jau buvo skelbiama, kad programa bus nutraukta ir finansavimo 2015 metams neprašo. Tiesa, tuomet, daug visuomenės dėmesio ši žinia nesusilaukė. O dabar, kai išjungimas tapo faktu, pasipylė skundai: Dr. J. Keeney jau susilaukė užklausų net iš JAV kongreso. Nuskriausti liko ir universitetai, kurie gavo dotacijas už mokslo tyrimus, priklausomus nuo HAARP.

Dabar vienintelė prošvaistė HAARP horizonte – JAV kariuomenės mokslinio padalinio DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency), kuri ketina tapti HAARP infrastruktūros naudotoju ir šių metų rudenį bei žiemą pabaigti tam tikrus tyrimus. DARPA biudžete 2014 metams beveik 8,8 mln. JAV dolerių yra skirti „natūralių gamtos reiškinių – tokių, kaip magnetosferos sub-audrų, gaisrų, žaibų ir geofizikinių reiškinių fizikinių aspektų“ tyrimams.

HAARP finansinius sunkumus iš dalies lėmė ir sugriežtinti ekologiniai reikalavimai: Dr. J. Keeney teigimu, įstaigoje naudojami dyzeliniai generatoriai neatitinka naujų reikalavimų neatitinka, o jų modifikavimas kainuotų 800 tūkst. JAV dolerių. Be to, įstaigos bazinis veikimas kainuoja 300 tūkst. dolerių per mėnesį, o 10 dienų trukmės darbas visu pajėgumu kainuoja pusę milijono dolerių.

Kolektyviai JAV Karinių oro pajėgų tyrimų laboratorijos ir JAV Karinio jūrų laivyno mokslinių tyrimų laboratorijos finansuojama HAARP programa yra skirta jonosferos moksliniams tyrimams. Labiausiai pagarsėjęs šios programos instrumentas yra didelio dažnio (maždaug 3-10 MHz) 3,6 MW galios jonosferos tyrimų instrumentas, kuriam priklauso didelis 180 antenų elementų tinklas, kuris „suaktyvina“ tam tikrus jonosferos segmentus. Kiti įstaigoje esantys instrumentai naudojami suaktyvinimo poveikiui matuoti.

Kol kas įstaigos nuosavybės teisės priklauso JAV Karinėms oro pajėgoms. Bet jei nepavyks HAARP išlaidomis pasidalinti su kokia nors kita agentūra, unikali laboratorija bus išardyta, sakė J. Keeney, pridūręs, kad sulyginti visą laboratoriją su žeme naudojant buldozerius būtų pigiau nei išardyti antenas.

Sąmokslo teorijų mėgėjai HAARP kaltino įvairiausiais dalykais – esą tik dėl šios laboratorijos veikimo uraganas Sandy nusiaubė JAV, HAARP sukėlė daug kitų stichinių nelaimių. Būta netgi kaltinimų iš Rusijos kosmoso agentūros, kuri ieškojo kaltų dėl nesėkmingų savo raketų startų.
PANAŠŪS STRAIPSNIAI:
Kategorija: Technologijos, IT | Patalpino: Rolando (18.07.2013) | Autoriai: DELFI.lt | | Aut. teisės: http://technologijos.lt
Просмотров: 957 | Рейтинг: 0.0/0

Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

// Rekomenduojamevisos naujienos

ufospace
Ateiviai apžiūrinėjo viešbutį?...

Sekmadienio vakarą dešimtmetis berniukas... (1292)
ufospace
JAV koviniai robotai išmoko pliekti...

JAV kariuomenės bazės Fort Benninge (Džo... (1210)
ufospace
Padegėjai iš kito pasaulio...

Į sąrašą su keistais, iki šiol nepaai... (1848)

ufospace
Žmonijos gelbėtojai iš kosmoso...

ŽEMĖS GYVENTOJŲ TURIMAS ATOMINIS GINKLAS... (2536)
ufospace
Muziejaus lankytojai galės išvyniot...

Pirmąkart pamatyti mumiją – įdomu. Antrą... (1043)
ufospace
5 automobilio priežiūros mitai, plo...

Nėra jokių dvejonių, kad norėdami kuo... (838)

ufospace
Didįjį Šeštadienį Turino drobulę pa...

Didįjį Šeštadienį Turino katedroje It... (915)

ufospace
Žmonės paukščiai: sparnuotųjų rasė...

Ar gali būti, kad mes, žmonės, per am... (1805)

ufospace
Paslaptimis apgaubtas Oshoro akmenų...

1861 metais Oshoro vietovėje, Japonij... (1132)

ufospace
Hitlerio furijos: vokiečių moterys ...

Naujoje knygoje atskleidžiama, koks vaid... (3119)
Всего комментариев. Iš viso komentarų: 0
avatar

Kategorijosvisos naujienos