Главная » Статьи » Technologijos, IT

Gerbiami skaitytojai

Nuo šiol nauji straipsniai į šį tinklapį - ufospace.net - nebebus dedami. Visa aktyvi veikla persikelia į naują svetainę - paranormal.lt.  Straipsniai iš čia niekur nedings ir dar ilgai turėtų būti prieinami. Bet jai norite daugiau naujienų ir rusų k. mielai apsilankykite.


5 automobilio priežiūros mitai, ploninantys vairuotojų pinigines

Kategorija: Technologijos, IT» Žymos: Naudinga žinoti, Ką reikia žinoti apie automobilius, Automobilio priežiūros darbai

Nėra jokių dvejonių, kad norėdami kuo ilgiau važinėti automobiliu, privalote juo rūpintis. Vis dėlto gali būti, kad net ir turėdami geriausių ketinimų, švaistote pinigus automobilio priežiūrai, kuri nėra būtina.
 

Keiskite alyvą kas 5 tūkst. km

Realybė: Tepalų pardavėjai mėgsta, kai vairuotojai pas juos užsuka kuo dažniau. Vis dėlto reikėtų pasidomėti, kokį variklio alyvos keitimo intervalą rekomenduoja automobilio gamintojai. Pagal įprastą praktiką, alyvą keisti reikėtų ne dažniau nei kas 10-12 tūkst. km. Reikia įvertinti ir tai, kokią alyvą naudojate. Mineralinė alyva tarnauja mažiausiai ir ją reikia keisti iki 10 000 km, pusiau sintetinę – iki 12 000 km, o sintetinė tarnauja ilgiausiai – ją galima keisti ne dažniau nei kas 15 000 km. Tiesa, dažnesnis alyvos keitimas tikrai nekenkia automobilio varikliui, bet tikrai dėl to nukenčia jūsų piniginė.

Oro kondicionierius – peilis degalų ekonomijai


Realybė: Vis dar netyla diskusijos, kada geriau įjungti oro kondicionierių, o kada norint pagerinti degalų sąnaudas vertas atsidaryti langus. ConsumerReports.org testai parodė, kad įjungtas oro kondicionierius tik šiek tiek padidina degalų sąnaudų vidurkį, o skirtumą, kai atidaryti langai, apskritai sunku išmatuoti (atidaryti langai blogina automobilio aerodinamines savybes). Reikia pripažinti, kad naudodamas oro kondicionierių, vairuotojas jaučiasi patogiau ir yra labiau susitelkęs į kelią, o tai naudinga visiems eismo dalyviams. ConsumerReports.org sako: naudokite oro kondicionierių ir nesukite galvos.

Į baką tilps daugiau degalų, jeigu į degalinę užsuksite ryte

Realybė: Dažnai patariama į degalinę užsukti ryte, kai oras dar vėsus, o ne dieną, kai oras įšyla. Teorija yra tokia, kad ryte degalai vėsesni, todėl esą jų tankis yra didesnis ir daugiau jų telpa į baką. Tačiau dauguma degalinių kuro talpyklas laiko po žeme, todėl degalų temperatūra negali itin pasikeisti. Todėl patarimas paprastas – pilkite degalus tada, kai jų reikia.

Pripūskite padangas tiek, kiek yra parašyta ant padangos sienelės

Realybė: Tarp daugybės ant padangos sienelės nurodytų skaičių yra ir maksimalaus slėgio, kuris yra saugus važiavimui, rodiklis. Tačiau tai nėra automobilio gamintojo rekomenduojamas padangos slėgis. Jį galima sužinoti pažvelgus į vieną iš informacinių lentelių, kurias galima rasti ant priekines ir galines dureles skiriančio statramsčio, daiktadėžėje arba prie degalų bako kamščio. Per daug pripūstos padangos greičiau nusidėvi. Tiksliai žinokite, koks slėgis turėtų būti padangose ir reguliariai jį tikrinkite.

Aukštesnio oktano benzinas geresnis automobiliui

Realybė: Dauguma benzininių automobilių gerai dirba varomi įprastos markės benzinu – Lietuvoje tai yra 95 markės benzinas. Aukštesnio oktano degalai automobiliui nekenkia, tačiau nesuteikia jokios apčiuopiamos naudos. Todėl jeigu jūsų automobilis pagamintas taip, kad jam rekomenduojamas 95 markės benzinas, nešvaistykite pinigų aukštesnio oktano degalams. Vis dėlto prieš pirkdami automobilį pasidomėkite tuo, nes kai kuriems automobiliams rekomenduojamas ne žemesnio oktano nei 98 markės benzinas.

Kategorija: Technologijos, IT | Patalpino: Rolando (12.08.2013) | Autoriai: delfi.lt | | Aut. teisės: http://delfi.lt
Просмотров: 712 | Рейтинг: 0.0/0

Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

// Rekomenduojamevisos naujienos

ufospace
Marso grunte „Curiosity“ rado netik...

NASA marsaeigis „Curiosity" išsiaiškino,... (1070)
ufospace
Paaiškėjo, kad mįslingasis 1 mln. k...

Astronomus iki šiol glumino keistas Saul... (609)
ufospace
Mėsėdžiams pasninkas būtinas...

Ar ne keistai atrodo gausiai parduotuvės... (1006)
ufospace
Astronomai padrikajame žvaigždžių s...

Harvardo-Smitsono astrofizikos centro... (783)

ufospace
Sapnuokite tai, ką norite...

Sąmoningas sapnas – tai toks sapnas, kur... (973)
ufospace
Mokslininkai įrodė mistišką kryžiau...

Tyrimai, atlikti Pramonės ir jūros medic... (1720)
ufospace
Pentagonas į Pasaulinį vandenyną pa...

JAV Gynybos departamento Priešakinių ... (833)

ufospace
Iš Čebarkulio ežero iškėlė kumščio ...

Narai iškėlė iš Čebarkulio ežero Čeliabi... (814)
ufospace
Mokslininkai atrado „vaikštantį ryk...

Vakarų Australijos muziejaus mokslo d... (1035)

ufospace
Mūsų Galaktikoje formuojasi giganti...

Pasitelkę ALMA (Atacama Large Millimeter... (1677)
Всего комментариев. Iš viso komentarų: 0
avatar

Kategorijosvisos naujienos