Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Religija

Piktosios dvasios išvarymas: apsėstasis ar psichikos ligonis?

Piktosios dvasios išvarymo vaizdai, kai apsėstieji šaukia, vemia, draskosi, visam gyvenimui atgrasytų nuo burtų ir kitų „žaidimų“ su anapusybe.

Tačiau katalikams kunigams filmuoti ir kitaip fiksuoti egzorcizmus draudžiama. Netgi oficialiame Lietuvos egzorcistų interneto puslapyje patalpinti piktosios dvasios išvarymo video – ne iš jų pačių praktikos, o atliekami stačiatikių.

„Niekas nežino poveikio. Mano praktikoje buvo toks atvejis, kai vaikas pasižiūrėjo per langą ir jam pasidarė labai negerai. Taip veikti gali net filmuota medžiaga. Jeigu ją žiūri ne su malda, o iš smalsumo, vadinasi neturi jokios apsaugos, pats atsistoji į akistatą su piktuoju“, – komentavo kunigas egzorcistas Arnoldas Valkauskas.

Neturintys tikėjimo – lengvas grobis

Dvasininkas pabrėžė, jog vaizdas – taip pat akistata ir jei neturi tikėjimo Dievu, neturi ir galios apsiginti, esi visiškai atviras prisiimti piktąją dvasią ir ji gali tuo pasinaudoti.

Egzorcisto praktikoje buvo atvejų, kai savo darbą dirbo stebint žurnalistams. Tačiau, kaip pabrėžė pats dvasininkas, tai buvo jo atsakomybė ir rizika, nes „jei žmonės neturi tikėjimo ir dar nuodėmių prisidarę, kas gali garantuoti, kad patys netaps lengvu grobiu“.

Arnoldas Valkauskas © Nuotr. iš asmeninio albumo

„Egzorcizmas – tiesioginė akistata, o smalsumas, baimė – labai stipriai veikiantys dalykai. Jei stebėsi (kas vyksta egzorcizmo metu), nebūtinai iš karto tave apsės, bet gali naktimis pradėti gąsdinti, labai padidėti psichikos labilumas“, – sakė kun. A. Valkauskas.

Paklaustas, kodėl kitų krikščioniškų bažnyčių dvasininkai gali fiksuoti piktojo išvarymą, o katalikai ne,  pašnekovas minėjo kanonų teisėje ir Egzorcizmo apeigyne, kurį aprobavęs Šventasis Sostas, minimą draudimą tokiais atvejais naudoti bet kokias komunikacijos priemones. „Tų nuorodų privalome laikytis“, – pabrėžė vienas iš aštuonių Lietuvoje egzorcistų, kuriam šį darbą pavedė dirbti Bažnyčios vyresnybė.

Rezultatai liūdni

Kaip yra pasakojęs, išlaisvinimo malda nuo piktųjų dvasių ginami apsėstieji ne tik filmuose siaubingai blaškosi, draskosi, vemia, neretai jų gydymas užtrunka mėnesius ar metus, tačiau tai žmonių neatgraso nuo lengvabūdiškų eksperimentų su anapusybe: burtų, okultizmo, magijos ir pranašysčių. Ypač tai pasakytina apie moteris.

Nemanau, kad jos labiau veikiamos piktosios dvasios, gal tik per savo smalsumą visur lenda, ieškodamos tikrumo dėl rytojaus, o paskui prireikia pagalbos. Vyrai, matyt, dažniau kenčia ir tiek“, – sakė A. Valkauskas, pridurdamas, kad į egzorcistus besikreipiančių moterų ir vyrų santykis – 1 prie 10.

Kunigo žodžiais, masė žmonių, nuėjusių pas burtininkus, parėjusių, einančių. Rezultatai – liūdni.

„Egzorcistais turėtų būti pusė kunigų. Arba net visus galėtų paskirti ir kiekvienoje parapijoje būtų darbo, tačiau dabar dirbame tik keliese“, – sakė Ruklos Šventosios Dvasios bažnyčios klebonas.

Klasikiniu labai sunkaus apsėdimo atveju, kai jau naikinama asmenybė, žmogus gali kalbėti svetimomis kalbomis, išsiskirti didžiule jėga. Maldos metu jam pasireiškia baisi neapykanta šventiems dalykams, net negali jų pakęsti. Žmogus negali melstis, įeiti į bažnyčią, maldos namuose jį krečia drebulys.

„Tarp svarbiausių požymių – kalbėjimo svetimomis kalbomis, didžiulės jėgos, minimas ir pranašavimas, kuris dabar labai išpopuliarėjo. Todėl nereikia nekaltai žiūrėti į raganavimus, būrimus, visokius ekstrasensų mūšius ir panašius dalykus“, - pabrėžė kun. A. Valkauskas. – Juose yra dalis šou elementų, tačiau kita dalis – pakankamai klastingi, tikri dalykai. Nereikia galvoti, kad tie ekstrasensai nieko nesugeba. Žinoma, kad sugeba, bet ne patys, o tas, kam jie atsiduoda.

Pasaak A. Valkausko, apsėdimą gali rodyti ir šeimą užplūdusi serija nesėkmių, nes žmogaus gyvenime turi būti visko – ir gero, ir blogo. Apsėdimą galima įtarti, kai vaidenasi, jei tai nėra šizofrenija ar kita psichikos liga.

Kartais būna nepastebimų požymių, kurie išryškėja tik susiduriant su šventais dalykais – bažnyčia, malda, užtarimo malda, pašventintais daiktais, tačiau gali gyventi ir nežinoti, kad turi savyje svečią.

Kaip atskiria – paveiktas piktojo ar ligonis?

Kaip dvasininkai atskiria, ar žmogus apsėstas piktųjų dvasių, ar pvz., yra psichikos ligonis?

„Reikia konsultuotis su gydytojais, žiūrėti, kas per situacija. Kiekvieną kartą yra tas netikrumas. Aišku, kartais gali būti ir psichikos problemų turintis žmogus apsėstas. Gali būti įvairių kombinacijų. Tačiau kunigui uždėjus ranką ir pasimeldus ima ryškėti tam tikri elementai. Kai įgyji patirties, gali atskirti“, – komentavo kun. A. Valkauskas.

Taip pat skaitykite: Demonai įsiskverbę į žmogų tampa apsėstieji žudikai. Egzorcizmas: demonų išvalymas

Ar egzorcistai bendradarbiauja su gydytojais, kokiais atvejais jie kviečia į pagalbą?

„Su gydytojais bendradarbiaujame ir, ačiū Dievui, kad daug jų, ir ne tik psichiatrų, ateina į pagalbą. Būna, kad gydytojai patys mums atsiunčia žmogų“, – sakė kunigas.

Никто не решился оставить свой комментарий.
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.
avatar