Главная » Статьи » NSO, Ateiviai

Gerbiami skaitytojai

Nuo šiol nauji straipsniai į šį tinklapį - ufospace.net - nebebus dedami. Visa aktyvi veikla persikelia į naują svetainę - paranormal.lt.  Straipsniai iš čia niekur nedings ir dar ilgai turėtų būti prieinami. Bet jai norite daugiau naujienų ir rusų k. mielai apsilankykite.


Astronomai žada jau netrukus susekti ateivius

Kategorija: NSO, Ateiviai» Žymos: NASA, NSO, ateiviai, Ateiviai ir NSO

Atsižvelgiant į Visatos neaprėpiamumą, gyvybė už Žemės ribų turėtų būti neišvengiamas dalykas. O žmonijos pasiekimai ir naujos kosminės programos leidžia manyti, kad esame ant sekančio reikšmingo atradimo slenksčio. Tad, jei ateiviai mūsų dar nesurado, jau visai netrukus juos turėtume aptikti mes – tai turėtų įvykti per artimiausius 20 metų.

Taip teigia planetologė Sara Seager iš Masačusetso technologijų instituto (MIT), rašo Dailymail.co.uk. Jos nuomone, per kelis ateinančius dešimtmečius astronomai galės tiksliau analizuoti aplink kitas žvaigždes skriejančių planetų atmosferas ir sugebės jose nustatyti gyvybės cheminius „pirštų atspaudus“.

„Pagaliau užtikrintai galime sakyti, kad pirmą kartą žmonijos istorijoje esame visai šalia ir galėsime ieškoti gyvybės ženklų už mūsų Saulės sistemos ribų, aplink kelis šimtus artimiausių žvaigždžių“, – žurnale „Proceedings of the National Academy of Science“ rašo planetų tyrinėtoja.

Remiantis stebėjimų duomenimis, praktiškai kiekviena žvaigždė mūsų Paukščių Tako galaktikoje turi bent vieną planetą, o nedideli, kietą paviršių turintys pasauliai, tokie kaip Žemė, yra sutinkami pakankamai dažnai.

„Vien mūsų galaktikoje yra per 100 mlrd. žvaigždžių, o Visatoje yra daugiau nei 100 mlrd. galaktikų – taigi gyvybės egzistavimas ir kitur atrodo kone neišvengiamas, remiantis vien tikimybių teorija“, – sako S.Seager.

Per artimiausius 10–20 metų turėtų būti atrasta nemažai gyvybei tinkamų egzoplanetų (t.y. tokių, kurios skrieja nei per toli, nei per arti savosios žvaigždės, kad paviršiuje išsilaikytų skystas vanduo), turinčių atmosferas. Ištyrus jų sandarą moderniais teleskopais, viliamasi užčiuopti įrodymų, jog tuose pasauliuose kokia nors forma gali egzistuoti gyvybė.

Pirmasis iš tokių „sekančios kartos“ teleskopų bus NASA Jameso Webbo kosminis teleskopas (JWST), kuris turėtų pradėti veikti 2018-aisiais. Jis analizuos „super-Žemių“ – kietą paviršių turinčių planetų, didesnių už mūsiškę – atmosferas.

Gyvi organizmai, pradedant bakterijomis ir baigiant suaugusiais gyvūnais, atmosferoje palieka tam tikrą „cheminį atspaudą“, kurį astronomai ir tikisi nustatyti. Pavyzdžiui, bus ieškoma deguonies, ozono, diazoto monoksido, metano ir kitų medžiagų pėdsakų.

Tiesa, yra dar viena problema: kai kurie elementai (pvz., metanas) gali susidaryti ir dėl geologinių procesų. Tokiu atveju abejones sumažinti leistų retesnių dujų, kurios atsiranda dėl biologinės veiklos, aptikimas.

S.Seager taip pat pastebi, kad JWST „uostyti“ kitus pasaulius galės tik jiems atsidūrus tarp savosios žvaigždės ir teleskopo (t.y. vykstant tranzitui), taigi šių tyrimų galimybės bus ribotos.

Anot jos, šansus atrasti gyvybę už Saulės sistemos ribų gerokai padidintų tobulesnės technologijos, kurios leistų tiesiogiai stebėti didelį skaičių egzoplanetų. O tai yra milžiniškas iššūkis – tai būtų tolygu stebėti jonvabalį, skrendantį šalia galingo žibinto, 4 km atstumu.

Šiuo metu vystomos dviejų rūšių technologijos. Vienos jų kūrėjai siūlo naudoti specialios sandaros optiką, kuri blokuotų žvaigždės šviesą ir aptiktų aplink ją skriejančias egzoplanetas. Kitas siūlymas – žvaigždės spindesį blokuoti kelių dešimčių metrų skersmens „skėčiu“, skriejančiu už keliasdešimt tūkstančių kilometrų nuo kosminio teleskopo.

„Mes stovime ant milžiniškų žmonijos kosminių atradimų slenksčio. Jei gyvybė yra paplitusi mūsų kaimynystėje, mes galime būti pirmoji žmonijos karta, kuri peržengs šį slenkstį ir sužinos, ar už Žemės ribų egzistuoja kokios nors formos gyvybė“, – pridūrė ji.

Kategorija: NSO, Ateiviai | Patalpino: Rolando (19.08.2014) | Autoriai: lrytas.lt | | Aut. teisės: http://lrytas.lt
Просмотров: 603 | Рейтинг: 0.0/0

Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

// Rekomenduojamevisos naujienos

ufospace
Kuo skiriasi velnias nuo šėtono?...

Turbūt kiekvienas lietuvis daug kartų gi... (1643)
ufospace
Japonija gąsdina kaimynus didžiausi...

Japonija pademonstravo didžiausią nuo... (1156)

ufospace
Mokslininkai įrodė mistišką kryžiau...

Tyrimai, atlikti Pramonės ir jūros medic... (1651)
ufospace
NASA teleskopas IRIS užfiksavo pirm...

Naujausias NASA saulės teleskopas nuf... (1070)

ufospace
Mirtys gaubiamos paslaptymis...

Tur­būt nė vie­nas reiš­k... (1017)

ufospace
4,85 kvadrilijono metų: tiek laiko ...

Britų fizikos studentai apskaičiavo, kie... (544)
ufospace
Kas protingesni – religingieji ar b...

Likus daugiau nei 400 metų iki Jėzaus iš... (748)
ufospace
Tikėtina, kad visi esame marsiečiai...

Mokslininkai atranda vis daugiau ženk... (1126)

ufospace
10 paslaptingų ir kraupių vietų Žem...

Tikriausiai nėra tokio žmogaus, besidomi... (3745)
ufospace
Pastato griovimą stebėjęs jaunas vy...

Jaunas Lipetsko (Rusija) gyventojas t... (822)

Всего комментариев. Iš viso komentarų: 0
avatar

Kategorijosvisos naujienos