Главная » Статьи » Medicinos naujienos

Gerbiami skaitytojai

Nuo šiol nauji straipsniai į šį tinklapį - ufospace.net - nebebus dedami. Visa aktyvi veikla persikelia į naują svetainę - paranormal.lt.  Straipsniai iš čia niekur nedings ir dar ilgai turėtų būti prieinami. Bet jai norite daugiau naujienų ir rusų k. mielai apsilankykite.


Mėgstate kramtomą gumą? Turite tai perskaityti

Kategorija: Medicinos naujienos» Žymos: Kramtomoji guma, Organizmo apsinuodijimai, Maisto chemija, Cheminės medžiagos produktuose ir j, Kenksmingos medžiagos maiste

Ar nustotumėte kramtyti kramtomąją gumą, jeigu jums pasakytų, kad kiekvienas jos gabalėlis nuodija jūsų organizmą?

Iš tiesų, rodos, visai nekaltas produktas gali labai pakenkti sveikatai. Ar kada nors perskaitėte kramtomosios gumos sudėtį? Daugelis iš mūsų veikiausiai niekada nesame to darę. Mes manome, kad keli gabalėliai gumos per dieną tikrai negali pakenti, ypač jei ji yra becukrė. Deja, taip nėra. Kramtomoji guma kenkia mūsų organizmui ir tas poveikis yra realus!

GumaKramtoma guma   ©feminspire.com

Kaip skelbia tinklalapis „healthy-holistic-living.com“, tikrai verta pasidomėti kramtomosios gumos sudėtimi, kurioje dažnai rasime tokių sudedamųjų dalių:

• Sorbitolis

• Gumos bazė

• Maltitolis

• Manitolis

• Aspartamas

• Butilintas hidroksitoluenas (BHT)

• Kalcio kazeino peptonas - kalcio fosfatas

• Rimbinės karpažolės vaškas

• Natrio stearatas

• Titano dioksidas

• Ksilitolis

• Dirbtiniai ir „natūralus“ kvapikliai

• Akacija

• Kalio acesulfamas.

Pirmiausia, jeigu manote, kad guma nepakenks, nes jos nenuryjate, labai klystate. Šios pavojingos medžiagos į kraujotaką patenka per burnos gleivinę. Kramtomoji guma yra tokia pavojinga, kad kai kurie gyvūnai gali mirti jos nuriję.

Apie kelis iš šių ingredientų išsamiau:

Aspartamas

Visos becukrės gumos rūšys vadinamos sveikomis. Žmonėms nuolat kartojama, kad cukrus labai kenkia dantims, todėl reikia rinktis becukrę kramtomąją gumą. Tačiau tokie žmonės pamiršta paminėti, kad becukrėje kramtomojoje gumoje cukrus yra pakeičiamas aspartamu, kuris yra dar didesnis blogis.

Kodėl? Asparamas yra sintetinis cheminis junginys, kurio 50 proc. sudaro fenilalaninas, 40 proc. – aspartinė rūgštis ir 10 proc. metanolios. Kiekviena iš šių medžiagų kelia grėsmę sveikatai. Aspartamas siejamas su beveik visomis ligomis. Kramtant gumą aspartamas patenka į organizmą per žandų gleivinę, o tai yra pavojingiau nei jo prarijus. Po įsisavinimo stadijos aspartamas pereina per kraujo-smegenų ir stuburo smegenų barjerus ir patenka tiesiogiai į smegenis. Aspartamo taip pat yra beveik visuose saldžiuose gazuotose gėrimuose.

Gumos bazė

Tai yra pagrindinė kramtomosios gumos sudedamoji dalis, kurią sudaro keli sintetiniai ingredientai, kaip nafta, lanoninas, glicerinas, polietilenas, polivinilo acetatas, naftos vaškas, stearino rūgštis ir lateksas. Nors tiksli kramtomosios gumos sudėtis yra konkrečios kompanijos paslaptis, visi šie ingredientai yra naudojami sukurti elastingumą, o taip pat veikia kaip rišikliai ir minkštikliai. Pavyzdžiui, polivinilo acetatas dažnai naudojamas klijų gamyboje arba naudojamas suteikti medžiagai blizgumo. Ar kramtyti klijus yra saugu?

Sorbitolis, manitolis, maltitolis

Šie dirbiniai saldikliai priklauso cukraus alkoholių šeimai. Jų vartojamas gali sukelti įvairių sveikatos problemų, kaip širdies ir kraujagyslių sistemos problemos, pilvo skausmai, viduriavimas, alergija, diabetas, svorio augimas. Žmogaus plonasis žarnynas negali visiškai suvirškinti cukraus alkoholio.

Kiekvienas iš šių ingridientų yra pavojingas žmogaus sveikatai. Jie yra vieni toksiškiausių žmogaus vartojamų produktų. Ar tikrai norite kenkti savo sveikatai tik dėl gaivaus burnos kvapo? Vargu.

Tačiau yra tikrai gerų alternatyvų įprastinei kramtomajai gumai. Viena tokių yra kramtomoji guma pagaminta iš čiklės – medžiagos, kuri teka iš paprastuoju gumeniu vadinamo medžio, augančio Meksikoje ir Centrinėje Amerikoje.

Kategorija: Medicinos naujienos | Patalpino: Rolando (10.12.2014) | Autoriai: delfi.lt | | Aut. teisės: http://delfi.lt
Просмотров: 576 | Рейтинг: 0.0/0

Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

// Rekomenduojamevisos naujienos

ufospace
Kur mistiškai dingsta laivai?...

Paranormalių reiškinių tyrinėtojams j... (1724)

ufospace
Ką daryti, kad pirmieji Marso kolon...

Visai tikėtina, kad per artimiausius ... (870)

ufospace
Filadelfijos eksperimentas. Nematom...

Filadelfijos eksperim... (1274)

ufospace
Narams pavyko nufilmuoti 30 metrų i...

Australijos narams pavyko nufotografu... (2087)

ufospace
Milžiniškas bokštas Mėnulyje...

Šis objektas buvo aptiktas mėnulio pavir... (916)
ufospace
Išskirtinis fotoreportažas: užfiksu...

Per 130 kilogramų sveriantis jaguaras iš... (1149)
ufospace
VU profesorius: nuo pusgaminių ir g...

Kur be­pa­si­suk­si, ... (739)

ufospace
Pasaulis 2083-aisiais: Europą ir Am...

Po 70 metų daugelis Europos gyventojų... (1066)

ufospace
Jau 6 m. Maskvos Šeremetjevo oro uo...

Rusijos leidinys „Moskovskij komsomolec“... (939)
ufospace
Baterijų tarnavimo laiką galima pra...

Išmaniųjų telefonų, planšetinių kompi... (670)

Всего комментариев. Iš viso komentarų: 0
avatar

Kategorijosvisos naujienos