Главная » Статьи » Ligos, mutacijos, maistas E

Gerbiami skaitytojai

Nuo šiol nauji straipsniai į šį tinklapį - ufospace.net - nebebus dedami. Visa aktyvi veikla persikelia į naują svetainę - paranormal.lt.  Straipsniai iš čia niekur nedings ir dar ilgai turėtų būti prieinami. Bet jai norite daugiau naujienų ir rusų k. mielai apsilankykite.


Vyrai irgi gali maitinti krūtimi

Kategorija: Ligos, mutacijos, maistas E»

Maitinimas krūtimi – motinystės archetipas: kone pasąmoninis simbolis visa ko, kas ypatingais ryšiais sieja kūdikį ir jo mamą. Tačiau, pasirodo, žindymas nebūtinai yra vien moterų funkcija. Tam tikromis aplinkybėmis pieną sėkmingai gamina ir vyriškos pieno liaukos – kūdikius žindyti sėkmingai galėtų ir vyrai.

Ne vienam į galvą yra šovęs klausimas – o kurių galų vyrams speneliai? Ir iš tikrųjų – kam jie? Tiesioginės priežasties, regis, nėra. Vyrams pienas nesigamina, vyrai krūtimi kūdikių nemaitina... O gal? Moksliniai argumentai byloja ką kita: tai ne tik teoriškai įmanoma, bet ir yra ne sykį sėkmingai įgyvendinta.

Mat mūsų organizmų hormonai sugeba nuveikti išties "stogą raunančių" dalykų. Prolaktinas – pieno išsiskyrimą skatinantis hormonas – egzistuoja ne vien moterų kūnuose. Pakankami ji kiekiai gali išsiskirti ir vyrų kūnuose. Tad vyrai neturėtų nustebti, jei kurią nors dieną imtų ir jų krūtinės sumirktų nuo išsiskyrusio pieno.

Baugiausia yra tai, kad pasiekti tokią būseną – ne taip ir sudėtinga. "Scientific American" išvardija bent 4 galimas priežastis: hipofizės auglys, ilgalaikis kepenų irimas (susidarantis dėl ilgalaikio badavimo), tam tikri medikamentiniai preparatai ir... paprasčiausias spenelių stimuliavimas.

Taip, gali pakakti ir paprasčiausios spenelių stimuliacijos. Jei tikrai kiltų noras patirti, kaip viskas būna, kai gaminasi pienas, tereikia reguliariai ir pakankamai ilgą laikotarpį pažaisti su savo speneliais. Tokia stimuliacija natūraliai sužadina prolaktino išsiskyrimą, ir kai jo organizme bus sukaupta pakankamai, turėtų pradėti lietis pienas. 2002 m. vienas 38 m. vyriškis Šri Lankoje kaip tik taip pasielgė, kai gimdydama antrą jų kūdikį mirė jo žmona.

2002 m. šis 38 m. vyriškis Šri Lankoje pradėjo žindyti antrą savo kūdikį, kai jį gimdydama mirė jo žmona
©elephantjournal.com

Medicininės ir grožinės literatūros veikaluose minimi ir kiti vyrų maitinimo krūtimi atvejai. Levo Tolstojaus romane "Ana Karenina" yra trumpas anekdotas apie britą, krūtimi maitinantį kūdikį – tai jo pragyvenimo šaltinis plaukiojant laivais.

Tačiau yra ir rimtesnių – antropologinių – vyriškos "žindyvystės" liudijimų. 1896 m. rinkinyje " Anomalies and Curiosities of Medicine " ("Medicinos anomalijos ir kuriozai") Džordžas Goldas (George Gould) ir Volteris Pailas (Walter Pyle) aprašo keletą atvejų, kai vyrai žindė kūdikius. Vienas iš jų – pietų afrikietis, kurį matė prūsų natūralistas Aleksandras fon Humboltas (Alexander von Humboldt). Minėtas pietų afrikietis tapo žindyve, kai jo žmona susirgo. Savo kūdikius Brazilijoje žindydavo ir misionieriai, nes jų žmonų krūtys neišskirdavo pieno.

1978 m. išleistoje knygoje apie žindymą "The Tender Gift: Breastfeeding" medicinos antropologė Dana Rafael (Dana Raphael) pareiškė, kad vyrų pieno liaukos irgi galėtų gaminti pieną, jei tik būtų stimuliuojami jų speneliai. Tam pritarė Džordžijos valstijos Medicinos koledžo endokrinologas Robertas Grinblatas (Robert Greenblatt). Tiesa, maitinimo krūtimi specialistas, medicinos daktaras iš Toronto Džekas Niumanas (Jack Newman) pareiškė, kad vien spenelių stimuliavimo nepakanka – reikia ir hormoninio "konteksto".

"Toje L.Tolstojaus istorijoje vyras tik prisidėdavo kūdikį prie krūtinės ir pieno išsyk atsirasdavo. Man tai skamba mažai tikėtinai, - aiškina gydytojas. – Nebent tam vyrui galvoje buvo susidaręs hipofizės auglys. Tokiu atveju būtų įmanoma, kad pienas vyrui išsiskirtų vos tik kūdikis pradėtų žįsti."

1995 m. leidinio "Discover" straipsnyje "Father's Milk" ("Tėvo pienas"), Pulicerio premijos laureatas, kadaise fiziologu dirbęs Džaredas Daimondas (Jared Diamond) pripažįsta, kad spenelių stimuliacija ir reikiamas hormonų lygis organizme yra pakankamos priežastys pienui susidaryti. Tačiau jis išskiria ir iki tol neminėtą pieno išsiskyrimo iš vyrų krūtinės priežastį – badavimą.

Badavimas sutrikdo ne tik hormoninių liaukų, bet ir hormonus absorbuojančių kepenų veiklą, o tai gali sukelti spontanišką pieno išsiskyrimą. Tokie atvejai buvo stebimi nacių koncentracijos stovyklose ir Japonijos karo belaisvių stovyklose per Antrąjį pasaulinį karą.

Potencialu žindyti atžalas pasižymi ir daugelio skirtingų žinduolių rūšių patinai, nors natūraliai tai praktikuoja tik Dajako vaisinių šikšnosparnių patinėliai Pietryčių Azijoje. Dž. Daimondas pažymi, kad vyro kaip žindyvės vaidmuo galėtų būti sveikintinas nūdien, kai karjeros lygiomis teisėmis su vyrais siekia ir moterys. O kurių dar galų tiems vyrams jų speneliai?

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:
Kategorija: Ligos, mutacijos, maistas E | Patalpino: Rolando (20.10.2013) | Autoriai: technologijos.lt | | Aut. teisės: http://technologijos.lt
Просмотров: 1008 | Рейтинг: 0.0/0

Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

// Rekomenduojamevisos naujienos

ufospace
Kaip mūsų sveikata susijusi su krau...

Vos atrastos kraujo grupės sulaukė di... (1068)

ufospace
Kada sulauksime įspūdingiausio šiem...

Rugpjūtis, ko gero, yra svarbiausias ... (887)

ufospace
Kinai planuoja ilgiausią pasaulyje ...

33 mlrd. eurų – tiek turėtų kainuoti ilg... (562)
ufospace
Padegėjai iš kito pasaulio...

2004-ųjų m. sausio mėnesi Italijos vi... (678)

ufospace
Klaipėdos pakraščių piliakalniai: t...

Nors Lietuva pasižymi bene didžiausiu... (2561)

ufospace
Ateityje Lietuva gali netekti dalie...

Jei ištirptų visi pasaulio ledynai, k... (1066)

ufospace
"Apollo 15 1971 nufilmavo atei...

Neįtikėtinas radinys rastas senuose nuot... (961)
ufospace
Alternatyva Didžiojo sprogimo teori...

Taivanio mokslininkas Wun-Yi Shu pasiūlė... (598)
ufospace
Kinijoje aptikta seniausia pasaulyj...

Kinijos mokslininkų komanda teigia aptik... (620)
ufospace
Absoliutus blogis...

Pirmasis apie kažkokią nematomą substanc... (740)
Всего комментариев. Iš viso komentarų: 0
avatar

Kategorijosvisos naujienos