Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Ligos, mutacijos, maistas E

Vandens filtrai - opijus liaudžiai?

Vandentiekininkai įspėja, kad uostamiesčio ir rajono gyventojai gali būti klaidinami dėl centralizuotai tiekiamo geriamojo vandens kokybės.

Tuo praėjusią savaitę asmeniškai įsitikino AB "Klaipėdos vanduo" generalinis direktorius Leonas Makūnas, kurio namuose apsilankė vandens filtrų siūlytojai.

Neneigiu, kad šie filtrai gali būti naudingi kaimiškose gyvenvietėse, kur žmonės naudoja paviršinių šulinių vandenį. Tačiau Klaipėdos mieste ir regione, kur mūsų bendrovės geriamasis vanduo tiekiamas iš modernių vandenviečių, jo kokybė yra tokia, kad jokie filtrai nereikalingi.

Leonas MAKŪNAS, "Klaipėdos vandens" vadovas

Naudoja nesertifikuotą prietaisą

Filtrų prekiautojų atstovai, nežinodami, kad įsiprašė į svečius pas Klaipėdos regiono vandentvarkos įmonės vadovą, jo namuose pademonstravo savo vandens valymo technologiją ir pasiūlė išsigyti apie 3 500 litų kainuojančius vandens filtravimo įrenginius.

"Pirmiausia jie pateikė suklastotą dokumentą - 2002 metų AB "Klaipėdos vanduo" geriamojo vandens tyrimų protokolą ir pareiškė, kad "matot, kiek čia yra nuodų, kuriuos jūs geriat", - pasakojo L. Makūnas.

Vėliau filtrų siūlytojai išmatavo vandens iš krano užterštumą nesertifikuotu prietaisu, kuris parodė skaičių 260. Kai pamatavo filtruotą vandenį, jis rodė 20.

"Paprastam žmogui gali susidaryti įspūdis, kad iš tikro geriamasis vanduo užterštas. Tačiau specialistai žino, kad tas prietaisas yra bendrojo ištirpusių medžiagų kiekio matuoklis. Tik distiliuotas vanduo turi labai mažą mikroelementų kiekį, o geriamajame vandenyje jų leistinas kiekis yra 2500. Vanduo tuo ir naudingas, kad jame yra įvairių žmogaus organizmui būtinų mineralų ar mikroelementų. Svarbu, kad normos nebūtų viršijamos", - aiškino Irena Getautienė, AB "Klaipėdos vanduo" geriamojo vandens tyrimo laboratorijos vadovė.

"Klaipėdoje nereikia"

Ištyrus filtrų siūlytojų išvalytą vandenį AB "Klaipėdos vanduo" laboratorijoje, paaiškėjo, kad jis nėra idealus.

"Pagal higienos normas vandenilio jonų koncentracija, kitaip sakant, pH rodiklis, turi būti nuo 6,5 iki 9,5 vieneto. O ištirtame išfiltruotame vandenyje jis buvo per mažas - tik 5,45. Šitas rodiklis reiškia, kad vanduo yra rūgštinis. Kitaip sakant, tai yra negyvas vanduo, kuris nenaudingas, o, sveikatos specialistų teigimu, netgi gali būti žalingas žmogui", - sakė L. Makūnas.

PATARIMAS. Gyventojams prieš įsirengiant filtrus patariama atestuotose laboratorijose išsitirti, kokia yra jiems tiekiamo vandens kokybė. Redakcijos archyvo nuotr.

Patys prekybininkai prasitarė, kad jų filtrai padidina vandens suvartojimą, mat iš 3 litrų vandentiekio vandens pagaminamas litras filtruoto, o likutis nuteka tiesiai į nuotekas.

Pasak AB "Klaipėdos vanduo" generalinio direktoriaus, žmonės turėtų kritiškiau vertinti jiems brukamą filtravimo įrangą ir pirmiausia atestuotose laboratorijose išsitirti, kokia yra jų vandens kokybė.

"Neneigiu, kad šie filtrai gali būti naudingi kaimiškose gyvenvietėse, kur žmonės naudoja paviršinių šulinių vandenį. Tačiau Klaipėdos mieste ir regione, kur mūsų bendrovės geriamasis vanduo tiekiamas iš modernių vandenviečių, jo kokybė yra tokia, kad jokie filtrai nereikalingi", - reziumavo L. Makūnas.

Demaskavo ir ekologas

Apie tai, kaip teko susidurti su tokiais filtrų platintojais, "Vakarų ekspresui" papasakojo ir vienas Klaipėdos universiteto ekologas.

"Man pasiūlė visapusiškai ištirti vandenį. Atvažiavę į namus išsitraukė prietaisą, kuris matuoja ištirpusių medžiagų kiekį vandenyje. Tai reiškia, kad prietaisas tik parodo dalelių skaičių vandenyje, tačiau neidentifikuoja jų. Po filtruoto vandens matavimo prietaisas rodė kelias dešimtis ištirpusių dalelių. Aš turėjau mineralinio vandens buteliuką ir įkišau tą aparatą į mineralinį vandenį, jis parodė per 300 ištirpusių medžiagų. Tada filtrų siūlytojas susikrovė daiktus ir išėjo", - pasakojo vyras.

Anot jo, toks prietaisas neparodo, ar vanduo geras, ar blogas, jis tik rodo ištirpusias medžiagas, kurios gali būti ir naudingos.

"Suprantu, jeigu vanduo tikrai blogas ir tai parodo tyrimai specialiose laboratorijose, tada tas filtras gal ir tiktų, nes užima mažai vietos", - sakė pokalbininkas.

"Tikrino ne tą"

Virginijus JANCEVIČIUS, filtrus pardavinėjančios firmos vadovas

Filtras turi du kranelius, pro vieną teka geriamas, o pro kitą - negeriamas vanduo, tačiau tinkamas buičiai. Kalbant apie išfiltruoto vandens kokybę, tai tikriausiai vandentiekininkai tikrino vandenį, kuris skirtas ne gėrimui.
Minimą protokolą mes gavome iš "Klaipėdos vandens" inžinieriaus per parodą, kuri vyko manieže. Mes klausinėjome jų inžinieriaus apie vandenį ir mums pateikė šį protokolą, o jeigu jis ir yra suklastotas, tai ne mes jį klastojome.
Prietaiso, kurį naudoja mūsų darbuotojai, parodymai Egipte netgi yra užrašomi ant vandens buteliukų, o mes juo naudojamės tik parodyti skirtumus tarp išvalyto ir neišvalyto vandens. Mes pinigų už tai neimame, todėl ir nėra būtinybės klijuoti licencijų ar nešti jų į patikras.

Никто не решился оставить свой комментарий.
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.
avatar