Главная » Статьи » Kosmoso paslaptys

Gerbiami skaitytojai

Nuo šiol nauji straipsniai į šį tinklapį - ufospace.net - nebebus dedami. Visa aktyvi veikla persikelia į naują svetainę - paranormal.lt.  Straipsniai iš čia niekur nedings ir dar ilgai turėtų būti prieinami. Bet jai norite daugiau naujienų ir rusų k. mielai apsilankykite.


Žemei kelią didelį pavojų milžininkškas burbulas

Kategorija: Kosmoso paslaptys» Žymos: asteroidas

Kai žmonės suvokė, kad Žemė nėra Visatos centras, o tik smiltelė bekraščiame kosmose, jie suprato, kad kosmosas yra labai rimtų pavojų šaltinis, kuris bet kuriuo metu gali sukelti globalinę katastrofą.

Asteroidų Antplūdis

Jau pirmieji teleskopai padėjo išsiaiškinti paprastą dalyką - pro mūsų planetą nuolat praskrenda tikros „bombos" ir kol kas tik laimingo atsitiktinumo dėka buvo išvengta katastrofos. Kuo pažangesni ir tikslesni tapo prietaisai kosmoso stebėjimui, tuo daugiau žilų plaukų atsirado astronomų galvose. Milžiniški meteoritai, asteroidai, kometos... O kosmose jų daugybė! Kiekvienas toks kosmoso keliautojas bet kada gali priartėti prie mūsų Žemės ir sukelti didžiulį pavojų visiems žmonėms.

Pavyzdžių toli ieškoti nereikia, pakanka pažvelgti j netolimą praeitį. 1932-ais metais Apolono asteroidas, kurio skersmuo apie 1 km, praskrido už H) milijonų metų nuo mūsų planetom. Manote, kad tai labai toli ir nėra čia ko bijoti? Palyginimui galima priminti, kad atstumas nuo Žemės iki Saulės yra apie 150 milijonų km, tad H) milijonų km - jau gana arti.

1936-ais metais Adonio asteroidas praskrido 2 milijonai km atstumu nuo mūsų planetos.

1989 metais dar vienas kilometro skersmens asteroidas kirto Žemės orbitą, prasilenkdamas tik 6 valandas su mūsų planeta. Galite tai įsivaizduoti? Vos šešios valandos ir būtų kilusi tikra apokalipsė!

1996-ųjų metų gegužės mėnesį šalia mūsų praskriejo 500 m skersmens asteroidas. O 1997-a.is metais mūsų planetos orbitą kirto net du asteroidai...

Dar vienas košmaras?

Galima pasakyti, kad asteroidai -tai tik žiedeliai. Galų gale, kosminis kūnas, kurio skersmuo 500 m ar net 1 km, neprilygsta Žemės matmenims. Susidūrimas su tokiais kosminiais kūnais nors ir padarytų daug nuostolių,

tačiau žmonija tikrai turėtų galimybę išgyventi po katastrofos. Tačiau visiškai neseniai, 2014-ųjų metų sausio 10 dieną kosminis teleskopas SOHO Lasco C3 aptiko kažką žymiai baisesnio - milžinišką, visiškai šviesą sugeriantį ir neatsispindintį burbulą, kuris juda tarp žvaigždžių.

Šis burbulas, daugeliu parametrų panašus į juodąją skylę, ne tik savo dydžiu lenkia Jupiterį - pačią didžiausią Saulės sistemos planetą, bet ir juda Žemės link!

Vieni mokslininkai mano, kad šis burbulas gali būti magnetinė sankaupa, o kiti teigia, kad tai yra tikra juodoji skylė. Yra ir ne tokių bauginančių hipotezių - yra manoma, kad tai paprasčiausiais nuotraukos defektas, atsiradęs dėl šviesos išsiskaidymo.

Tačiau pats populiariausias aiškinimas yra tai, kad paslaptingasis burbulas - mirštanti žvaigždė, kuri buvo panaši į mūsų Saulę. Kai žvaigždės energijos atsargos baigiasi, ji suyra, o jos vietoje susidaro tokie didžiuliai dujiniai dariniai, kurie gali egzistuoti tūkstančius metų.

Kad ir kas tai būtų, tačiau kol kas nė vienas mokslininkas nepaneigiamai neįrodė, kad šis milžiniškas burbulas nekelia pavojaus mūsų planetai.

 

Kategorija: Kosmoso paslaptys | Patalpino: Rolando (27.07.2014) | Autoriai: Šaltinis: Mįslės ir Faktai | | Aut. teisės: http://www.ufospace.net/
Просмотров: 501 | Рейтинг: 0.0/0

Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

// Rekomenduojamevisos naujienos

ufospace
Mūsų Saulės sistemos uodega – tarsi...

Mūsų Saulės sistema nėra nepajudinamai p... (870)
ufospace
Kada sulauksime įspūdingiausio šiem...

Rugpjūtis, ko gero, yra svarbiausias ... (952)

ufospace
NASA teleskopas IRIS užfiksavo pirm...

Naujausias NASA saulės teleskopas nuf... (1005)

ufospace
Saugokitės: pamišusios skruzdės puo...

Dezinfekcijos tarnybos darbuotojas Mike’... (592)
ufospace
Skrydis traukiniu: „Clip Air“ siūlo...

Įsėsti į lėktuvą vieną dieną bus tiek pa... (789)
ufospace
Aptiktas senovinis majų miestas su ...

Ištisas majų miestas, kuriame pilna p... (1095)

ufospace
Mitybos specialistai: Nustokite ryt...

Jei norite būti ramūs, jog gaunate visus... (643)
ufospace
Neįtikėtini skausmo malšinimo būdai...

Gimdymo skausmams mažinti pradėjus na... (806)

ufospace
"Google Maps" naršytojai ...

Vėjų gairinamose Centrinės Azijos stepės... (976)
ufospace
Po Grenlandijos ledu atrastas 750 k...

Mokslininkai po Grenlandijos salą dengia... (1109)
Всего комментариев. Iš viso komentarų: 0
avatar

Kategorijosvisos naujienos