Главная » Статьи » Kosmoso paslaptys

Gerbiami skaitytojai

Nuo šiol nauji straipsniai į šį tinklapį - ufospace.net - nebebus dedami. Visa aktyvi veikla persikelia į naują svetainę - paranormal.lt.  Straipsniai iš čia niekur nedings ir dar ilgai turėtų būti prieinami. Bet jai norite daugiau naujienų ir rusų k. mielai apsilankykite.


„Šimtmečio kometa“ artėja prie Marso

Kategorija: Kosmoso paslaptys»
ISON kometa, neretai vadinama „Šimtmečio kometa“, jau artėja prie Marso. „Spalio 1 dieną ši kometa pralėks pro Marsą 0,07 astronominio vieneto atstumu, maždaug 6 kartus arčiau, nei didžiausio savo priartėjimo prie Žemės metu“, – pareiškė J. Hopkinso universiteto (JAV) Taikomosios fizikos laboratorijos astronomas Carey M. Lisse.

Pasak jo, didžiausio priartėjimo prie Marso metu ISON kometą nuo jo skirs maždaug 10,4 mln. kilometrų atstumas. Skelbiama, kad ISON kometa danguje bus tokia ryški, kad ją galės fotografuoti Marsą tiriantis NASA marsaeigis „Curiosity“.


Tačiau, pasak astronomo, geriausiai priartėjusią kometą „matys“ aplink Marsą skriejantis MRO palydovas. Jame įrengtas galingas teleskopas, oficialiai vadinamas „HiRISE“ didelės raiškos fotokamera, kuria fotografuojamas Marso paviršius.

Tačiau NASA mokslininkai mano, kad ISON planetos artėjimo metu „HiRISE“ reikėtų nukreipti į kosminę erdvę, kad būtų galima nufotografuoti kometos atmosferą ir uodegą, skelbia „Space.com“.

Pasak NASA atstovų, Marso palydovas MRO stebės kometą rugsėjo 29, spalio 1 ir 2 dienomis. Šių stebėjimų metu gauti duomenys padės NASA specialistams pasiruošti didžiausiam ISON kometos priartėjimui prie Marso spalio mėnesį.

Kometos ISON artėjimą prie Saulės stebės 16 NASA kosminių aparatų ir daugybė teleskopų, sakoma pranešime. ISON prasilenkimas su Marsu padės pasiruošti tokiems stebėjimams, sakoma pranešime. Lapkričio 28 dieną ISON kometa pasieks Saulei artimiausią savo orbitos tašką, arba perihelį. Tuo metu ji bus vos už 1,2 mln. kilometrų nuo mūsų žvaigždės paviršiaus.

Astronomai mano, kad jei ISON kometos branduolys yra didesnis nei 0,5 km, ji turėtų atlaikyti pasimatymą su Saule. Jei kometos branduolio nesuplėšys Saulės gravitacija, manoma, ji gali tapti tikra „šimtmečio kometa“, švytinti danguje taip ryškiai, kad Žemėje ją bus galima matyti net ir dienos metu.

ISON kometa gali prilygti 1680 m. danguje matytai ir didelį nerimą kėlusiai Didžiajai kometai. Ji buvo matoma ir dienos metu, o jos nepaprastai žėrinti ilga uodega Europoje buvo laikoma didelę nelaimę pranašaujančiu ženklu.

Tačiau niekas nežino, ar toks kometos pasimatymas su Saule jai baigsis laimingai: spėjama, kad priartėjimo metu ISON gali suskilti į kelias dalis. Mokslininkai mano, kad ISON pirmą kartą atlekia į vidinę Saulės sistemos dalį iš tolimo Oorto kometoidų debesies. Manoma, kad jis yra tarp 965 mlrd. ir 9,65 trnl. kilometrų nuo Saulės.

ISON kometai artėjant prie Saulės ji vis labiau šyla. Ją stebintys mokslininkai tikisi netrukus tiksliai sužinoti kometos sudėtį, nes skirtingos medžiagos kaisdamos garuoja skirtingais atstumais nuo Saulės.

Skelbiama, kad ISON kometą plika akimi bus galima įžiūrėti spalio mėnesį. Prieš aušrą ji bus matoma Liūto žvaigždyne. Spalio 16 dieną kometa pasirodys visai šalia Marso ir ryškios Regulo žvaigždės, tad bus nesunku nustatyti jos buvimo vietą. Lapkritį ISON kometos ryškis gali pasiekti 3 magnitudes, kuomet ji labai priartės prie ryškios Spikos žvaigždės Mergelės žvaigždyne. Pačios įspūdingiausios stebėti bus kelios dienos ISON labiausiai artėjant prie Saulės. Tuomet jos ryškumas bus pats didžiausias.
PANAŠŪS STRAIPSNIAI:
Kategorija: Kosmoso paslaptys | Patalpino: Rolando (05.09.2013) | Autoriai: balsas.lt | | Aut. teisės: http://balsas.lt
Просмотров: 951 | Рейтинг: 0.0/0

Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

// Rekomenduojamevisos naujienos

ufospace
Kaip stipriai jūrai kenkia į ją bes...

Įbridus į jūrą ir mėgaujantis bangomis k... (536)
ufospace
Kaip mūsų sveikata susijusi su krau...

Vos atrastos kraujo grupės sulaukė di... (1017)

ufospace
Tikėtina, kad visi esame marsiečiai...

Mokslininkai atranda vis daugiau ženk... (988)

ufospace
Marse tik merginos: pirmąjį Marso k...

„Nes taip būtų pigiau“, &... (377)

ufospace
Geofizikai Ramiajame vandenyne atra...

Pasirodo, didžiausias planetoje ugnikaln... (1487)
ufospace
Papulkininkio Vilsono pasakojimas ...

PRANEŠIMAI APIE ŽEM4S GYVENTOJŲ KONTA... (950)

ufospace
Virš Alabamos valstijos įvyko meteo...

Pirmadienio vakarą virš pietrytinių JAV ... (562)
ufospace
Pažangiausias pasaulyje naikintuvas...

Pažangiausi pasaulyje dėl „stea... (775)

ufospace
Lietuviškas palydovas „Lituanica SA...

Jau šiemet Lietuva taps kosmine valst... (1264)

ufospace
Meistrystės Panevėžyje: vėjo jėgain...

Panevėžys, iki šiol labiau asocijuotas s... (2005)
Всего комментариев. Iš viso komentarų: 0
avatar

Kategorijosvisos naujienos