Паранормальные новости - ZenYandex
Главная » Статьи » Kosmoso paslaptys

Gerbiami skaitytojai

Nuo šiol nauji straipsniai į šį tinklapį - ufospace.net - nebebus dedami. Visa aktyvi veikla persikelia į naują svetainę - paranormal.lt.  Straipsniai iš čia niekur nedings ir dar ilgai turėtų būti prieinami. Bet jai norite daugiau naujienų ir rusų k. mielai apsilankykite.


NASA bandomas lazerinis kosminis ryšys nenusileis šviesolaidžiui

Kategorija: Kosmoso paslaptys»

Ruošiantis naujai NASA misijai į Mėnulį, JAV kosmoso agentūra ketina išbandyti naują lazerinės komunikacijos sistemą, kuri ateityje galėtų padėti perduoti didelės raiškos 3D vaizdo signalą iš Marso ar netgi tolimesnių vietų.

Kosminio lazerinio ryšio demonstravimas taps dalimi NASA Mėnulio atmosferos ir dulkių aplinkos tyrėjo LADEE (Lunar Atmosphere and Dust Environment Explorer) misijos, kuri prasidės rugsėjo 6 dieną. LADEE kosminis aparatas suksis aplink Mėnulį ir apie 100 dienų rinks informaciją apie Mėnulio atmosferą – formaliai egzosferą. Į šį aparatą sumontuotas ir lazerinio ryšio modulis.

„NASA reikia greitesnio ryšio su kosmosu, o šis poreikis auga kasdien, kaip ir visiems mums būnant namie ar darbe“, - sakė misijos lazerinės ryšio sistemos demonstravimo vadovas Donas Donas Cornwellas.

„Norėtume turėti galimybę persiųsti didelės raiškos nuotraukas ir filmus ir netgi trimatį vaizdą iš palydovų, kurie ne tik sukasi aplink Žemę, bet ir zonduoja Mėnulį bei tolimesnius dangaus kūnus. Komunikacija radijo bangomis patikimai mums tarnavo pastaruosius 50 metų, tačiau dabar turime technologijas, leidžiančias šviesos bangomis perduoti daugiau duomenų“, - sakė NASA atstovas.

Štai kaip veiks ši sistema: kai palydovas bus orbitoje aplink Mėnulį ir matomas iš Žemės, viena iš trijų antžeminių stočių paleis lazerio impulsą į zondo apytikslę vietą. Lazerio spindulys skenuos dangaus plotą ir kažkada turėtų pataikyti į zondą. O kai tai nutiks, zondas pats paleis lazerio impulsą į antžeminę stotį ir jie užmegs ryšį. Tada galima pradėti duomenų operdavimą.

Antžeminės stotys yra White Sands bazėje Niu Meksike, NASA Reaktyvinių variklių laboratorijoje Kalifornijoje (abi JAV) ir Eurokos kosmoso agentūros bazėje Tenerifėje (Ispanija).

Naudojant šią technologiją duomenys iš Žemės į kosmose esantį aparatą gali būti perduodami iki maždaug 20 Mbps sparta, o priešinga kryptimi jie keliaus gerokai sparčiau – iki 622 Mbps. Tipinis šviesolaidinis ryšys į namus apibūdinamas dešimčių megabitų pralaidumu.

Tai reiškia, kad naujasis komunikacijos būdas bus apie 6 kartus spartesnis nei įmanoma naudojant radijo bangų dažnio signalus, sakė D. Cornwellas. Be to, lazerinio ryšio modulis sveria perpus mažiau nei radijo siųstuvas ir yra ketvirčiu pigesnis.

NASA atstovo teigimu, agentūra viliasi, kad tai tebus pirmasis žingsnis demonstruojant naujo tipo komunikacijos naudingumą, padidinsiantis pasitikėjimą tokiu ryšiu ateities misijose, taip pat tose, kur nuotolis iki kosminio aparato bus didesnis. Pasak jo, nuskriejus toliau lazerinio ryšio sistema yra perspektyvesnė už radijo bangas dėl to, kad ryšio spindulį galima geriau sufokusuoti.

„Keliaujant toliau į Saulės sistemos gelmes tai būtų gerokai efektyvesnis būdas gauti didelį informacijos pralaidumą mainais į mažas energijos sąnaudas“, - sakė NASA mokslo reikalų administratoriaus pavaduotojas ir buvęs astronautas Johnas Grunsfeldas.

„Jau svarstėme kaip lazerinį ryšį įtaisyti ir Marso paviršiumi judančiame zonde“, - sakė J. Grunsfeldas, užsimindamas, apie 2020 metams planuojamą NASA misiją.

www.DELFI.lt
PANAŠŪS STRAIPSNIAI:
Kategorija: Kosmoso paslaptys | Patalpino: Rolando (26.08.2013) | Autoriai: DELFI.lt |
Просмотров: 1155 | Рейтинг: 0.0/0

Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

// Rekomenduojamevisos naujienos

ufospace
10 paslaptingų istorijų apie vaiduo...

Nustebsite sužinoję, kiek daug miesto le... (1426)
ufospace
Garsus Čilės banglentininkas užfiks...

Banglentininkai Čilėje pakrantėje pam... (1207)

ufospace
Brazilietis prisisiuvo šuns snukį N...

Daugelis žmonių, kartais slapta svajo... (2181)

ufospace
Mokslininkai Atlanto vandenyno dugn...

Mokslininkai mėgina išsiaiškinti, iš kur... (704)
ufospace
Sueco krizė – es­mi­nis Afrikos de­...

Pa­sau­lio ir tau­tų is­tor­ij­os li­ni­... (1130)
ufospace
Koks yra tikrasis Saulės sistemos d...

Daugelis mūsų, įstrigusių čia, Žemės pla... (1538)
ufospace
Sukurtas pirmas žmogaus dydžio obje...

Panašu, kad ir Harrio Potterio gyveni... (1129)

ufospace
Baltarusiai skelbiasi atradę rūsį, ...

Šią savaitę sukanka dvi skausmingos isto... (1919)
ufospace
Barreleye - žuvies permatoma galva ...

Barreleye žuvies užburiančio žvilgsnio p... (1108)
Всего комментариев. Iš viso komentarų: 0
avatar

Kategorijosvisos naujienos