Главная » Статьи » Kosmoso paslaptys

Gerbiami skaitytojai

Nuo šiol nauji straipsniai į šį tinklapį - ufospace.net - nebebus dedami. Visa aktyvi veikla persikelia į naują svetainę - paranormal.lt.  Straipsniai iš čia niekur nedings ir dar ilgai turėtų būti prieinami. Bet jai norite daugiau naujienų ir rusų k. mielai apsilankykite.


Mokslininkas: Saulė žada Apokalipsę ir tik laiko klausimas, kada susidursime su šia katastrofa

Kategorija: Kosmoso paslaptys» Žymos: Iš Saulės išmetamos dalelės, Saulės aktyvumo poveikis ekonomikai, Saulės aktyvumas, Saulės poveikis energetikai ir elek

„Tik laiko klausimas“ kada katastrofiškas pasekmes galintis sukelti Saulės audros pliūpsnis pajudės į žemės pusę. Žemė gali tapti taikiniu sprogimo, kurio galia prilygsta „10 milijardų ant Hirošimos numestų atominių bombų galingumui vienu metu“.

Ši grėsmė, anot leidinio express.co.uk, paskatino mokslininkus skubiai tartis, kaip sumažinti pragaištingą Saulės audrų poveikį, kuris turėtų „ilgai trunkantį“ poveikį visoms Žemės gyvybės formoms.

Mokslininkai perspėja, kad visos komunikacijos sistemos bus sunaikintos, gyvybiškai svarbios paslaugos – transportas, sanitarija ir medicina nutrauks veiklą, o nutrūkus energijos tiekimui, pasaulis panirs į tamsą.

Ashley Dale'as, tarptautinės mokslininkų misijos „SolarMAX“ narys įvardijo pagrindines Saulės audros rizikas: „Be elektros, žmonėms kils problemų užsipildyti mašinas degalais, išsiimti pinigų iš bankomatų ar atsiskaityti už pirkinius internetu.

Vandens ir kanalizacijos sistemos taip pat nebeveiks, o tai reiškia ūmias epidemijas miestuose, tokias ligas, kurių mes jau manėme atsikratę prieš šimtmečius“.

Britus, pas kuriuos ši vasara jau dabar vadinama rekordiškai karšta, mokslininkai perspėja – Saulės paviršiuje pastebėtas „itin keistas aktyvumas“, kurio metu į Žemės pusę jau buvo paleistos kelios karštosios žvaigždės blykstės.

Saulės audros susiformuoja, kai žvaigždės vainiko masės išvaržos (angl. coronal mass ejection, CME) perskrodžia Žemės magnetinį lauką.

Tai sukelia didžiulę elektros iškrovą, kuri gali sugadinti elektrą varomus mechanizmus ar sutrikdyti elektros tiekimą.

A. Dale'as, šiuo metu dirbantis aeronautikos srityje Bristolio Universitete, teigia, kad tai „tik laiko klausimas“ kada grėsminga Saulės magnetinė audra smogs Žemei.

Jis perspėjo, kad mūsų planeta susidūrė su 1859-ųjų Saulės superaudros, žinomos kaip Keringtono įvykiu (pavadinto jį užfiksavusio britų astronomo R. Carringtono garbei), grėsme.

R. Carringtonas užfiksavo ugningus Saulės pliūpsnius, pasklidusius po visą atmosferą ir privertusius žmones galvoti apie atėjusią pasaulio pabaigą.

Tų dienų pranešimuose užfiksuota, kad telegrafo mašinos leido žiežirbas, sužalojimus patyrė elektrikai, o gyvenvietės sunkiai kentėjo nuo savaiminių užsidegimų.

Daugiau nei 1 tūkst. kJ energijos masė, judėdama daugiau nei 3 mln. metrų per sekundę greičiu, išsprogdino apie trilijoną kilogramų įkrautų dalelių į Žemės pusę.

A. Dale'o teigimu, Saulės superaudra Žemėje gali pridaryti apie 6.5 trilijono litų nuostolį sustabdydama visus komunikacijos ir transportavimo tinklus.

„Mes pradėjome suvokti, kad šios superaudros yra pakankamai didelės, kad galėtų pridaryti stiprių nuostolių ir, vaizdžiai tariant, jos vyksta pakankamai dažnai. Būtent dabar, kai mes tapome tokie priklausomi nuo technologijų, o toks įvykis jau vėluoja maždaug penkerius metus. Šiuo metu mes laukiame labai labai svarbaus įvykio, tai gali skambėti kaip dar vienas gąsdinimas, tačiau taip nėra, - tam yra labai rimtų požymių,“ - teigė mokslininkas.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:
Kategorija: Kosmoso paslaptys | Patalpino: Rolando (02.08.2014) | Autoriai: balsas.lt | | Aut. teisės: http://www.technologijos.lt/
Просмотров: 541 | Рейтинг: 0.0/0

Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

// Rekomenduojamevisos naujienos

ufospace
Mokslas Naujausios technologijas pa...

Mokslininkai nori padėti ieškoti masinių... (1124)
ufospace
Į Žemę nukritę meteoritai ir jų pal...

Žemė, kaip ir kitos planetos, visada buv... (3628)
ufospace
Geofizikai Ramiajame vandenyne atra...

Pasirodo, didžiausias planetoje ugnikaln... (1827)
ufospace
Mirtys gaubiamos paslaptymis...

Tur­būt nė vie­nas reiš­k... (1341)

ufospace
Kas yra psoriazė?...

Paskutiniųjų tyrimų rezultatai rodo, kad... (4414)
ufospace
Karaliaus Atilos auksas...

JIS NĖ KARTO NEBUVO SUŽEISTAS MŪŠIUOS... (3124)

ufospace
JAV kariuomenės mokslo skyrius pris...

Gal tai ir ne visai Terminatorius, bet t... (852)
ufospace
LDK istorija: Pilys – gynybinės sis...

Lietuvos senovės mylėtojus nuo seno žavė... (2938)
ufospace
Japonijoje, NSO numušė kitą meteori...

Įrašas buvo padarytas vasario 14 d. , o ... (1585)
ufospace
Ankoro miestas – didesnis nei manyt...

Senovės khmerų imperijos sostinės Ank... (1180)

Всего комментариев. Iš viso komentarų: 0
avatar

Kategorijosvisos naujienos