Главная » Статьи » Kosmoso paslaptys

Gerbiami skaitytojai

Nuo šiol nauji straipsniai į šį tinklapį - ufospace.net - nebebus dedami. Visa aktyvi veikla persikelia į naują svetainę - paranormal.lt.  Straipsniai iš čia niekur nedings ir dar ilgai turėtų būti prieinami. Bet jai norite daugiau naujienų ir rusų k. mielai apsilankykite.


Ką pamatė Palydovai-Šnipai?

Kategorija: Kosmoso paslaptys» Žymos: Palydovai-Šnipai

Teigiama, kad nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Neseniai paaiškėjo, kad 1946 -1991 metais vykusi globalinė politinė, ekonomikė ir ideologinė konfrontacija tarp JAV ir SSRS (dar žinoma "Šaltojo karo" pavadinimu) turėjo kai kurių teigiamų aspektų.

Vienas jų - palydovų-šnipų kūrimas. JAV tai buvo aparatai „Karūna", SSRS - „Zenitas". Aparatais „Karūna" gautų duomenų išslaptinimas buvo didžiulis indelis archeologijai.

Žemės paviršiaus fotografavimas

Orbitoje aplink Žemę skrendantys palydovai-šnipai užtikrino nenutrūkstamą numatytų teritorijų stebėjimą, siekiant nustatyti potencialaus priešo pasiruošimą galimiems kariniams veiksmams. Iš šių palydovų mūsų planetos paviršius buvo fotografuojamas 193 km ilgio ir 16 km pločio juostomis, iš viso buvo atlikta apie 190 tūkstančių kadrų. Si medžiaga po to buvo patalpinama į specialias kapsules ir parašiutais nuleidžiama į Žemę.

Dingę miestai

Senovės Sirijos keliai

Paaiškėjo, kad iš kosminių šnipų atliktos kai kurių Artimųjų Rytų šalių teritorijų nuotraukos archeologams yra nepaprastai vertingos. Šios nuotraukos buvo atliktos dar tuo metu, kai nebuvo išsiplėtę Mosulo (Irako šiaurė) ir Amano (Jordanijos sostinė, esanti už 35 km nuo Negyvosios jūros) miestai, nebuvo įrengtos kai kurios vandens saugyklos ir žemės plotai nebuvo pritaikyti žemdirbystei. Paaiškėjo, kad šiose vietose yra ne mažiau nei 10 tūkstančių archeologinių objektų - senovės miestų griuvėsiai (kai kurie miestai užima 50 ha teritoriją), keliai ir kanalai. Derlingasis pusmėnulis - Artimųjų Rytų regionas, kuriame žiemos mėnesiais iškrenta daug kritulių - slepia daugybę neištyrinėtų senovės paminklų. Mokslininkai, prieš pradėdami kasinėjimus šiose vietose, pirmiausia studijuoja iš palydovų darytas nuotraukas. Šios nuotraukos padės archeologams išstudijuoti visus Artimuosius Rytus ir išsiaiškinti kaip bronzos amžiuje buvo tarpusavyje susiję šiame regione stovėję miestai.

Unikalus atlasas

Paskutinėje kasmetinėje Amerikos archeologijos bendrijos konferencijoje buvo pristatytas Artimųjų Rytų atlasas, kurį sudarė Arkanzaso universiteto mokslininkas Džesis Kasanas pagal išslaptintas 1960-1972 metais iš palydovų-šnipų „Karūna“ darytas nuotraukas. Kai kuriuose nuotraukose galima įžiūrėti sugriuvusias tvirtoves, kurios savo laiku buvo neįveikiama kliūtis priešams, norintiems pulti Turkiją ir Siriją.
Mokslininkas Erikas Kansa iš San Francisko tvirtina, kad dabar archeologija pakils į naują lygį, kai mokslininkai galės pasinaudoti didžiuliais duomenų kiekiais ir to dėka žymiai išplės savo tyrinėjimų zoną.

Kosminė akis

Arapado miestas Aramėjoje

Suprantama, prieš pusę amžiaus pada­rytos nuotraukos nėra labai kokybiškos. Šių dienų palydovai aprūpinti žymiai jautresne įranga. Tačiau dar kartą reikia pakartoti, kad senos nuotraukos vertingos tuo, jog jose užfiksuotos Artimųjų Rytų teritorijos tuo metu, kai jos nebuvo užstatytos šiuolaikiniais objektais - miestais ir vandens saugyklomis. Per pastaruosius dešimtmečius įvykę landšafto pasikeitimai nuo „kosminės akies“ paslėpė daugelį senovės objektų.
Mokslininkai, įkvėpti sėkmės, rengia­si sudaryti analogiškus atlasus, kuriuose bus pavaizduota Afrika, Kinija ir kitos archeologiniu požiūriu įdomios teritori­jos.

Naujos nuotraukos

Reikia paminėti ir šiuolaikinius dirbtinius palydovus. Prieš keletą metų nuotraukose, atliktose iš kosmoso, buvo aptikti 132 archeologiniai objektai, esantys Egipte. Nuotraukos, palyginus su tomis, kurios buvo darytos iš „Karūnos" palydovų, skiriasi žymiai geresne kokybe ir pateikia erdvinį vaizdą. Visa tai leido ne tik aptikti senovės miestų liekanas Memfyje ir Luksore, bet ir nustatyti jų dydį.

Egipto respublikos Aukščiausios tarybos senovės tyrimams Generalinis sekretorius Zahi Havasas neseniai pareiškė, kad mokslininkams distancinio zondavimo ir antžeminio tyrimo lazeriais dėka pavyko aptikti senovinį Hapu miestą ir to paties pavadinimo šventyklos griuvėsius.

Naujausiosios technologijos moksli­ninkams padeda pažvelgti į labai tolimą senovę ir gauti netikėtų rezultatų.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:
Kategorija: Kosmoso paslaptys | Patalpino: Rolando (23.10.2014) | Autoriai: Šaltinis: Mįslės ir Faktai | | Aut. teisės: http://www.ufospace.net/
Просмотров: 628 | Рейтинг: 0.0/0

Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

// Rekomenduojamevisos naujienos

ufospace
JAV Mėnulyje steigia nacionalinį pa...

Jungtinių Valstijų Kongresui pateiktas į... (1223)
ufospace
„Hubble“ užfiksavo šviesmečio ilgio...

Kosminis teleskopas „Hubble“ užfiksavo d... (769)
ufospace
Paskelbti naujausi mįslingo Jamalo ...

Internete jau plinta naujausia tyrėjų... (1057)

ufospace
Mokslininkai: Europa susidurs su Am...

Ties Portugalijos pakrante mokslinink... (1408)

ufospace
Motina mumifikavo sūnaus kūną...

Gruzijos gyventoja jau 18 metų prižiūri ... (757)
ufospace
Sapnuokite tai, ką norite...

Sąmoningas sapnas – tai toks sapnas, kur... (920)
ufospace
Kodėl žmonės mato vaiduoklius?...

Vaiduoklių fenomenas lydi žmoniją nuo ne... (1454)
ufospace
Didžiausi visų laikų mašinų pasauli...

Pusiau povandeninis supersunkiasvoris la... (2162)
ufospace
Ateiviai nori mokinti žemiečius?...

Ufologijoje labai gerai žinoma istorija,... (1505)
ufospace
Neįtikėtini skausmo malšinimo būdai...

Gimdymo skausmams mažinti pradėjus na... (910)

Всего комментариев. Iš viso komentarų: 0
avatar

Kategorijosvisos naujienos