Паранормальные новости - ZenYandex
Главная » Статьи » Kosmoso paslaptys

Gerbiami skaitytojai

Nuo šiol nauji straipsniai į šį tinklapį - ufospace.net - nebebus dedami. Visa aktyvi veikla persikelia į naują svetainę - paranormal.lt.  Straipsniai iš čia niekur nedings ir dar ilgai turėtų būti prieinami. Bet jai norite daugiau naujienų ir rusų k. mielai apsilankykite.


JAV Mėnulyje steigia nacionalinį parką

Kategorija: Kosmoso paslaptys»

Jungtinių Valstijų Kongresui pateiktas įstatymo, pagal kurį Amerikos XX a. 7–8 dešimtmetį vykdytos „Apollo“ programos pilotuojamų kosminių laivų nusileidimo vietos Mėnulyje būtų paskelbtos Nacionaliniu istoriniu parku, pranešė space.com.

„Apollo Lunar Landing Legacy Act“ pavadintas įstatymo projektas Kongresui svarstyti buvo pateiktas praėjusį pirmadienį. Įstatymo rengėjai skelbia, kad Mėnulio tyrimų programa „Apollo“ buvo vienas didžiausių pasiekimų Amerikos istorijoje. Kadangi JAV privačios komercinės įmonės ir kitos valstybės jau įgyja technologinių galimybių nuleisti Mėnulyje savo kosminius aparatus, „būtina išsaugoti „Apollo“ misijų nusileidimo vietas būsimosioms kartoms“, teigiama įstatymo projekto tekste.


Įstatymo projekte numatoma ne vėliau nei po vienerių metų nuo jo įsigaliojimo į JAV nacionalinių parkų sistemą integruoti ir „Apollo“ kosminių laivų nusileidimo vietų Mėnulyje nacionalinį istorinį parką.

„Apollo“ misijų vietomis Mėnulyje laikomos visos jo sritys, kuriose nuo 1969 iki 1972 m. darbavosi NASA astronautai ir veikė jų atvežti moksliniai instrumentai. Į saugomų Mėnulio teritorijų kompleksą įtrauktas ir regionas į šiaurę nuo Pažinimo jūros (Mare Cognitum), į kurį 1970 m. balandžio 14 d. įsirėžė raketos „Saturn IVB“ viršutinioji pakopa. Ji Mėnulio paviršiuje paliko 30 m skersmens kraterį. Ši raketa skraidino į Mėnulį avariją patyrusią „Apollo 13“ kosminę misiją.

Už tinkamą JAV istorinio parko Mėnulyje priežiūrą pagal įstatymo projektą būtų atsakingas JAV Vidaus reikalų sekretorius, kuris, bendradarbiaudamas su NASA ir kitomis federalinės valdžios institucijomis, turėtų užtikrinti „Apollo“ nusileidimo vietų apsaugą, kontroliuotų prieigą prie jų, rūpintųsi jose esančio istorinio paveldo katalogavimu ir savo veiksmus derintų su su kitomis kosminėmis valstybėmis, vykdančiomis Mėnulio tyrimų programas.

Įstatymo rengėjai taip pat ketina kreiptis į UNESCO, kad „Apollo 11“ įgulos nusileidimo vieta Mėnulyje būtų įtraukta į Pasaulio paveldo sąrašą.

„Apollo 11“ nusileidimo vieta Mėnulyje (NASA nuotr.)

„Apollo 11“ nusileidimo vieta Mėnulyje (NASA nuotr.)

Fizinės sąlygos Mėnulyje yra palankios ilgalaikiam jo paviršiuje esančia dirbtinių objektų saugojimui: antai pernai NASA Mėnulio palydovo LRO padarytos nuotraukos patvirtino, kad dauguma NASA astronautų į Mėnulio gruntą prieš daugiau nei 40 metų įsmeigtų JAV vėliavų vis dar tebestovi.

LRO palydovas pirmojo žmonių išsilaipinimo Mėnulyje 40 metų jubiliejaus proga didele raiška nufotografavo „Apollo“ programos ekspedicijų nusileidimo vietas. Palydovui skriejant vos 24 kilometrų aukštyje virš Mėnulio paviršiaus buvo padarytos itin ryškios nuotraukos, kuriose matyti ne tik mėnuleigių ratų žymės, palikti moksliniai prietaisai, bet ir pačių astronautų pėdsakai.

Nuo pat pirmojo amerikiečių išsilaipinimo Mėnulyje 1969 m. liepos 20 dieną ir vėliau sekusių „Apollo“ programos ekspedicijų visuomenę jaudina paprastas klausimas: ar JAV astronautų nusileidimo vietose įsmeigtos jų šalies vėliavos tebestovi kaip paliktos? Į šį klausimą, pasitelkę naujausius Mėnulio paviršiaus stebėjimų duomenis, mokslininkai jau gali tvirtai atsakyti, sakoma pranešime. Ir šis atsakymas paprastas: praktiškai visos amerikiečių astronautų Mėnulyje paliktos vėliavos vis dar stovi – išskyrus pačią pirmąją, įsmeigtą pirmojo išsilaipinimo metu.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:
Kategorija: Kosmoso paslaptys | Patalpino: Rolando (11.07.2013) | Autoriai: balsas.lt | | Aut. teisės: http://www.balsas.lt
Просмотров: 1446 | Рейтинг: 0.0/0

Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

// Rekomenduojamevisos naujienos

ufospace
Susidūrimai su ateiviais...

Visatoje mes nevieni – taip tei... (1886)

ufospace
Hesdaleno slėnio NSO...

Ufologai žino keletą vietų įvairiuose... (1291)

ufospace
Cunamio vaiduoklis...

Tik vakar pasirodė internetiniuose tinkl... (1139)
ufospace
Vaiduoklis parduotuveje...

Laidoje Х-versijos buvo parodytas įrašas... (1362)
ufospace
Vasaros filmas „Valdžios žiedas“...

Kadangi vasarą ilgus tekstus rašyti laba... (1843)
ufospace
Britų planuose – Marso užkariavimas...

Londono Karališkojo koledžo mokslinin... (1127)

ufospace
Aiškiaregė Vanga apie Siriją ir che...

Pildosi Vangos pranašystė – garsi bulgar... (1792)
ufospace
Šviečiantys jūros vaiduokliai...

Išnyrantys iš vandens besisukantys jūros... (1994)
ufospace
Ar egzistuoja miražai-vaiduokliai ?...

Senovės Egiptiečiai tikėjo, kad miražas ... (1319)
ufospace
Nikaragva leido Kinijai statyti alt...

Maždaug šimtmetį išbuvęs vieninteliu du ... (1220)
Всего комментариев. Iš viso komentarų: 0
avatar

Kategorijosvisos naujienos