Паранормальные новости - ZenYandex
Главная » Статьи » Kosmoso paslaptys

Gerbiami skaitytojai

Nuo šiol nauji straipsniai į šį tinklapį - ufospace.net - nebebus dedami. Visa aktyvi veikla persikelia į naują svetainę - paranormal.lt.  Straipsniai iš čia niekur nedings ir dar ilgai turėtų būti prieinami. Bet jai norite daugiau naujienų ir rusų k. mielai apsilankykite.


Fizikai baiminasi, jog prasidėjo Visatos griūtis

Kategorija: Kosmoso paslaptys» Žymos: Higgso bozonas, Visatos modeliai, Augančios visatos masės teorija, Didysis griuvimas, Higso laukas
Anot Danijos fizikos teoretikų, gali būti, kad visata ne tik ruošiasi, bet jau ir pradėjo griūti: visatos griuvimo procesai galbūt jau dabar šviesos greičiu ryja viską, kas pasitaiko jų kelyje. Ir viskas visatoje – įskaitant ir mus – galiausiai susitrauks į mažą rutulį. Apie tokius visatos procesus byloja nauji Danijos fizikų matematiniai skaičiavimai.
Šios naujos danų teorijos esmė yra tokia: anksčiau ar vėliau radikalus visų visatos jėgų pasikeitimas padarys taip, kad kiekviena dalelė pasidarys ypatingai masyvi. Viskas – kiekviena smiltelė, kiekviena planeta ar galaktika – pasidarys milijardus kartų masyviau nei yra dabar.

Pagal šią teoriją, naujasis svoris sutrauks visą medžiagą į mažą, superkarštą ir supersunkų medžiagos rutulį, o dabartinė visata nustos egzistavusi. Šis negailestingas procesas vadinamas būsenos kitimu (angl. – phase transition) ir iš esmės panašus į tai, kas vyksta, kai, pavyzdžiui, vanduo virsta į garą arba įkaitintas magnetas netenka magnetiškumo.

Pagal Higso teoriją, tokio pobūdžio būsenos kitimas įvyko ir po Didžiojo sprogimo praėjus vienai dešimtajai milijardosios sekundės dalies – tada susikūrusiame erdvėlaikyje įvyko visatos jėgų pasikeitimas. Jo metu tuščia erdvė buvo užpildyta neregima substancija, kuri dabar vadinama Higso lauku. Kai kurios elementariosios dalelės su tuo lauku sąveikauja ir įgauna energijos. Tokia vidinė energija žinoma kaip dalelės masė.

Pietų Danijos universiteto tyrėjai operuodami matematinėmis lygtimis atrado, kad Higso laukas gali būti dviejų būsenų (kaip, pavyzdžiui, medžiaga gali būti skysta arba kieta). Antrojo būvio Higso laukas yra milijardus kartų tankesnis už tą, kurį mokslininkams jau pavyko ištyrinėti.

Jei toks hipertankus Higso lauko būvis iš tiesų egzistuoja, tada tam tikroje visatos vietoje bet kuriuo metu gali susidaryti tokios būsenos Higso lauko "burbulas" – panašus į tokį, koks atsiranda vandenyje jam užvirus. Toks burbulas pradėtų plėstis šviesos greičiu, persmelktų visą visatą ir Higso laukui suteiktų kitą būvį. Elementariosios dalelės tokiame burbule susibėgtų į supermasyvius centrus.

"Tokį būsenos kitimą numato daugelis teorijų ir skaičiavimų, - pažymi Pietų Danijos universiteto doktorantas Jensas Krogas (Jens Krog). – Tačiau ankstesniuose skaičiavimuose būta tam tikrų netikslumų. Mes atlikome kur kas preciziškesnius skaičiavimus ir pastebėjome du dalykus: a) taip, visata, ko gero, iš tikrųjų susitrauks ir b) toks visatos kolapsas tikėtinas dar labiau, nei numatė ankstesnės teorijos."

"Būsenos kitimas prasidės kažkurioje visatos vietoje ir iš ten sklis visomis kryptimis per visą visatą, - tęsia danų mokslininkas. – Kas žino, galbūt šis kolapsas jau yra prasidėjęs ar prasideda kaip tik šiuo momentu. O gal prasidės po kelių milijardų metų. Šito mes nežinome."

Tyrėjai analizavo tris būsenos kitimą charakterizuojančias matematines lygtis ir pademonstravo, kaip tos lygtys sąveikauja tarpusavyje. Nors naujieji skaičiavimai numato, kad visatos susitraukimas yra tikėtinas labiau, nei buvo manoma anksčiau, gali būti ir taip, kad to išvis nebus.

Kad įvyktų būsenos kitimas, būtina, kad visata susidarytų tik iš dabar mums žinomų dalelių (įskaitant ir Higso bozoną). Jei visatą sudaro dar ir kažkokios neatrastos dalelės, visas kolapso prognozės pagrindas pasirodytų esąs neteisingas.
Kategorija: Kosmoso paslaptys | Patalpino: Rolando (17.12.2013) | Autoriai: technologijos.lt |
Просмотров: 847 | Рейтинг: 0.0/0

Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

// Rekomenduojamevisos naujienos

ufospace
Mokslininkai: Europa susidurs su Am...

Ties Portugalijos pakrante mokslinink... (1641)

ufospace
Kas tokia Vanga ? Šokiruojantys fak...

Apie aklą būrėją Vangą iš Bulgarijos gir... (3486)
ufospace
JAV kariuomenės mokslo skyrius pris...

Gal tai ir ne visai Terminatorius, bet t... (879)
ufospace
NSO hipotezės...

1) Tiesiog neigiančius be jokių įrody... (1618)

ufospace
Senovės Egipto dievai: Pjūklas ir f...

Mes, pagaliau, palaipsniui prisikapstėme... (2292)
ufospace
„Daktariškos“ dešros 80-metis: ding...

- Mama, ar tikrai ledai yra sveiki... (1755)

ufospace
Paslaptingasis žemėlapis, primenant...

Šis žemėlapis yra viena iš didžiausių pa... (1033)
ufospace
Nesibaigianti diskusija apie ŠĮ pas...

Mes pamiršome Dievo kalbą, kurią Jis ... (1030)

ufospace
11 metrų mitinis jūros padaras...

Gamtosaugininkai, vykdydami kampaniją... (1411)

Всего комментариев. Iš viso komentarų: 0
avatar

Kategorijosvisos naujienos