Главная » Статьи » Karo paslaptys ir Trečias Reichas

Gerbiami skaitytojai

Nuo šiol nauji straipsniai į šį tinklapį - ufospace.net - nebebus dedami. Visa aktyvi veikla persikelia į naują svetainę - paranormal.lt.  Straipsniai iš čia niekur nedings ir dar ilgai turėtų būti prieinami. Bet jai norite daugiau naujienų ir rusų k. mielai apsilankykite.


Arktis - naujoji kovos arena: gaivinamos senosios JAV ir Rusijos karinės bazės

Kategorija: Karo paslaptys ir Trečias Reichas» Žymos: Valstybių įtakos zonos Arktyje, Įslaptintos bazės ir teritorijos, Grenlandija, Karinės bazės, Arktis

Maždaug už 1200 km į šiaurę nuo poliarinio rato ribos Grenlandijoje įsikūrusi viena labiausiai izoliuotų JAV karinių bazių. Ekspertai prognozuoja, kad netrukus ji gali tapti pačia svarbiausia karinių oro pajėgų baze visame pasaulyje, rašo „Business Insider“.

Įsikūrusi beveik pusiaukelėje tarp Maskvos ir Niujorko, Tulės karinė oro bazė yra Šaltojo karo laikų palikimas. Tuomet JAV mėgino sukurti platų tinklą, kuris padėtų iš įvairių vietų vykdyti operacijas prieš Sovietų Sąjungą. Vienu metu šioje bazėje buvo net 10 tūkst. karių ir civilių personalas – čia atvyko tiek JAV, tiek Danijos kariai. Šiandien jų skaičius nesiekia tūkstančio.

Šaltojo karo metu Tulė buvo degalų papildymo punktas bombonešiams, kuriems galėjo būti patikėta SSRS link skristi per Šiaurės polių. Kartu ši bazė veikė ir kaip gynybinis taškas – pakilę iš jos JAV naikintuvai būtų galėję perimti Rusijos karinius orlaivius, skrendančius Šiaurės Amerikos link.

Abiem atvejais ši karinė oro bazė būtų buvusi viena svarbiausių, jeigu Šaltasis karas būtų virtęs atviru kariniu konfliktu tarp JAV ir Sovietų Sąjungos.

Nepaisant to, kad tokių svarbių užduočių Tulės karinei oro bazei nebeliko, ji tebevaidina svarbų vaidmenį JAV gynyboje. Joje yra pastatyta balistinių raketų ankstyvojo įspėjimo ir žvalgybos sistemos, tai pat čia įkurti Šiaurės Amerikos oro erdvės gynybos štabo (NORAD) ir JAV karinių oro pajėgų oro erdvės stebėjimo ir kontrolės punktai.

Tulės bazės vieta ir turima palydovinė bei raketų fiksavimo įranga rodo, kad ši bazė – vienas svarbiausių elementų JAV priešraketinės gynybos sistemos kūrime. Iš jos JAV ir NATO gauna naujausias žinias apie bet kokias raketines grėsmės, kurios gali atskrieti per Šiaurės ašigalį.

Šis JAV turimas pranašumas Arktyje netrukus turės didelės svarbos tiek JAV, tiek jos strateginėms partnerėms.

JAV ir Kinijos, Rusijos, Kanados, Norvegijos ir Danijos kariuomenės yra pripažinusios, kad Šiaurės ašigalio ledynai tirpsta. Jau yra prasidėjusios varžybos tarp šių šalių, kurios pirmosios užsitikrins tiek gamtos turtų, tiek laivybos kelių, kurie atsivers ir toliau tirpstant ledui, nuosavybę.

Būdama toli už poliarinio rato, Tulės karinė bazė suteikia JAV galimybę nuolat stebėti situaciją Šiaurės ašigalyje – jos geografinė padėtis leis sekti kitų šalių kariuomenių veiksmus Arktyje. Be to, suteiks reikalingą infrastruktūrą greitai reaguoti į bet kokius situacijos pasikeitimus – bazėje gali įsikurti iki 10 tūkst. žmonių.

Tulės baze taip pat naudojasi NASA, sekdama Arkties ledo tirpimą. Nuo 2009 metų ji iš šios bazės kasmet vykdo skrydžius, kurių metu tiriami Arkties ledo dangos ir vandenyno ledynų mažėjimas.

JAV užsienio reikalų taryba yra įspėjusi, kad varžybos dėl Arkties gamtos išteklių gali privesti prie naujo Šaltojo karo tarp Rusijos ir NATO. Rusijos veiksmai to nepaneigia – Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu neseniai pareiškė, kad rusai dislokuos savo pajėgas visame Arkties regione, bus atgaivintos senos karinės bazės ir steigiamos naujos.

Tarp JAV ir Rusijos jau dabar tvyro tragiškas klimatas dėl Kremliaus pradėto karo Ukrainoje, o rungtynės dėl Arkties abiejų šalių santykius tik dar labiau pablogins. Tulės karinė bazė JAV suteiks papildomą pranašumą, jeigu įtampa dar labiau augs, pažymi „Business Insider“.

Šios nuošalios karinės bazės vieta yra ideali didėjant konkurencijai dėl Arkties gamtos išteklių ir strateginio pranašumo šiame regione. Labiausiai izoliuota karinė bazė visoje JAV kariuomenėje netrukus taps žymiai labiau apgyvendinta.

Kategorija: Karo paslaptys ir Trečias Reichas | Patalpino: Rolando (14.11.2014) | | Aut. teisės: http://www.technologijos.lt/
Просмотров: 579 | Рейтинг: 0.0/0

Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

// Rekomenduojamevisos naujienos

ufospace
Mirties laikrodis "Tikker"...

Iš pradžių egzistavo tinklalapis, kur... (648)

ufospace
Paslaptingi mistiniai sutapimai...

Kiekvieno žmogaus gyvenime kartais nutin... (1778)
ufospace
Žemės drebėjimai gali „iškepti“ Žem...

Mokslininkai priėjo išvadą, kad žemės dr... (860)
ufospace
5 automobilio priežiūros mitai, plo...

Nėra jokių dvejonių, kad norėdami kuo... (660)

ufospace
Nuo birželio „Teo“ šviesolaidžio pa...

Telekomunikacijų bendrovė „Teo“ išplatin... (659)
ufospace
Filadelfijos eksperimentas. Nematom...

Filadelfijos eksperim... (1304)

ufospace
Mokslininkai įrodė mistišką kryžiau...

Tyrimai, atlikti Pramonės ir jūros medic... (1651)
ufospace
Saulę pastarosiomis dienomis atakav...

Vakar ir dar prieš porą dienų į Saulę nu... (670)
ufospace
Lietuviškas palydovas „Lituanica SA...

Jau šiemet Lietuva taps kosmine valst... (1420)

ufospace
NASA: Marse tikrai buvo vandens...

BC praneša, jog mokslininkai nuo šiol tu... (1053)
Всего комментариев. Iš viso komentarų: 0
avatar

Kategorijosvisos naujienos